Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

MajkelBstok

MajkelBstok

Białystok

Nazywam się Michał Aleksiejuk i pochodzę z Białegostoku. Mam 21 lat. Jako, że od dziecka moim upodobaniem były autobusy i transport publiczny, w 2009 roku spełniłem jedno ze swoich marzeń - założyłem stowarzyszenie o nazwie Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku, które na dzień dzisiejszy zrzesza ok. 20 sympatyków komunikacji zbiorowej. Działając w stowarzyszeniu realizuje wyznaczone przez siebie cele. Jednym z nich jest utworzenie kolekcji kilkunastu lub kilkudziesięciu autobusów i ich zachowanie na kolejne lata dla młodszych pokoleń. Małymi krokami dążę do jego osiągnięcia. Od 2011 roku w stowarzyszeniu pojawiają się autobusy, które zostały już wycofane z eksploatacji. Jednym z pierwszych, który trafił do Klubu był Jelcz 120M. Przez okres 3 lat przeszedł szereg napraw mechanicznych. Dziś, gdy jest w pełni sprawny, wymaga remontu blacharsko-lakierniczego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

425 PLN z 4000 PLN

14 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

10%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2014.

Kremowo-czerwony Jelcz

O projekcie

Celem projektu jest odrestaurowanie zabytkowego autobusu Jelcz 120M - legendy polskiej motoryzacji. Poprzez remont blacharsko-lakierniczy i przemalowanie pojazdu w historyczne kremowo-czerwone barwy, zachowamy ten kultowy autobus na kolejne lata - dla młodszych pokoleń. Do tego celu potrzebujemy minimum 4 000 zł. Chcesz mieć w tym swój wkład? Przyłącz się do akcji!


Właścicielem pojazdu jest stowarzyszenie Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Białymstoku, założone w 2009 roku przez pomysłodawcę tytułowego projektu - Michała Aleksiejuk, białostockiego studenta. Głównymi celami Klubu są promocja komunikacji publicznej oraz tworzenie kolekcji starych autobusów. Tytułowy Jelcz został zakupiony za symboliczną kwotę przez stowarzyszenie pod koniec 2011 roku, od jednej z białostockich firm przewozowych. Spory przebieg na poziomie 1 miliona 200 tyś km sprawiło, że autobus w chwili przekazania był znacznie wyeksploatowany. Wymagał wielu napraw. Jednak stowarzyszenie, które utrzymuje się wyłącznie ze składek członkowskich nie było w stanie przeprowadzić wszystkich napraw od razu. Stopniowo wymieniano zużyte części i przeprowadzano regenerację układów. Ostatecznie remont mechaniczny zakończono w lipcu 2014 roku. W międzyczasie Klub organizował wiele wycieczek po województwie podlaskim tytułowym autobusem, na które przyjeżdzali miłośnicy transportu z całej Polski (m.in. Warszawy, Radomia, Wrocławia czy Olsztyna). Przejazdy cieszyły się dużym powodzeniem. Jelcz został także wykorzystany do obsługi bezpłatnej linii w Noc Muzeów.

Poprzez pozyskanie tytułowego Jelcza uratowaliśmy go przed zapomnieniem, czyli oddaniem na złom. To element historii polskiej motoryzacji - produkt nietistniejącej już firmy Jelcz. Jak wcześniej wspomniałem, autobus w chwili przekazania był bardzo wyeksploatowany. Stopniowy remont mechaniczny pozwolił na doprowadzenie jego do stanu pełnej sprawności technicznej. Teraz kolej na remont blacharski i lakierowanie. Pojazd ma 22 lata i niestety ząb czasu zróbił swoje. Na karoserii widoczne są duże ogniska korozji, w niektórych miejscach nawet dziury. Dlatego wymagane jest tu jak najszybsze działanie, aby rozpocząć prace jeszcze przed zimą.Gabaryty autobusu mówią same za siebie i niestety całe przedsiewzięcie jest czasochłonne i kosztowne. Cała inwestycja lakierowania to koszt 7 000 zł, w tym 3 500 zł robocizna, natomiast drugie tyle pochłonął materiały. Jednak jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że uda się uzbierać założoną w projekcie kwotę 4 000 zł, czyli ponad połowę potrzebnej sumy. Pomożecie?

Jeżeli uzbieramy większą kwotę niż zakładana, to pieniądze przeznaczymy również na odnowienie wnętrza pojazdu (wymiana tapicerki siedzeń i poszycia bocznego), aby cały autobus wyglądał jakby wyjechał prosto z fabryki. Chcielibyście zobaczyć na własne oczy i przejechać się odpicowanym, błyszczącym Jelczem po remoncie, prawda?

Tak autobus będzie wyglądał po remoncie. Dlatego wspólnie zróbmy wszystko co w naszej mocy, by uzbierać wymaganą kwotę!

Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj http://kmkmbialystok.pl/o-nas/o-klubie

Nagrody:
Wpłać 5 zł i więcej, a otrzymasz od nas podziękowanie na naszym Forum za wsparcie projektu.

Wpłać 10 zł i więcej, a otrzymasz od nas podziękowanie na maila za wsparcie projektu.
Wpłać 20 zł i więcej, a otrzymasz od nas podziękowanie na naszym fanpage na Facebooku
za wsparcie projektu.
Wpłać 40 zł i więcej, a dostaniesz od nas podziękowanie na naszej stronie internetowej
za wsparcie projektu.
Wpłać 60 zł i więcej, a dostaniesz od nas indywidualne pisemne podziękowanie
za wsparcie projektu.
Wpłać 80 zł i więcej, a dostaniesz od nas upominek z białostockiej komunikacji miejskiej.

Wpłać 100 zł i więcej, a dostaniesz od nas upominek związany z tytułowym autobusem.
Wpłać 120 zł i więcej, a udostępnimy Ci miejsce na reklamę na naszym forum, na okres 3 miesięcy.
Wpłać 150 zł i więcej, a udostępnimy Ci miejsce na reklamę na naszej stronie internetowej, na okres 3 miesięcy.
Wpłać 200 zł i więcej, a Twoje imię i nazwisko będzie widniało w stałej gablocie wewnątrz autobusu jako osoba, która przyczyniła się do remontu autobusu.

Wpłać 300 zł i więcej, a otrzymasz od nas darmową godzinną przejażdżkę po mieście tym kultowym autobusem w wybranym przez Ciebie terminie.
Wpłać 500 zł i więcej, a otrzymasz od nas darmową dwugodzinną przejażdżkę po mieście tym kultowym autobusem w wybranym przez Ciebie terminie.
Wpłać 900 zł i więcej, a otrzymasz od nas darmową przejażdżkę przez cały dzień tym kultowym autobusem w wybranym przez Ciebie terminie.

Wpłać 1300 zł i więcej, a zorganizujemy Ci niezapomnianą imprezę w tym kultowym autobusie!
Wpłać 2000 zł i więcej,
a udostępnimy Ci na okres 6 miesięcy tylną szybę w odrestaurowanym błyszczącym kremowo-czerwonym Jelczu, jako ekspozycję reklamową, np. Twojej firmy.
Wpłać 3000 zł i więcej, a udostępnimy Ci na okres 12 miesięcy tylną szybę w odrestaurowanym błyszczącym kremowo-czerwonym Jelczu, jako ekspozycję reklamową, np. Twojej firmy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2014 18:06