Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

PanaMa Group

PanaMa Group

Kraków

PanaMa Group, to młodzi ludzie, którzy za cel postawili sobie zgromadzenie środków na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Ale chcą je zbierać wspólnie pracując i robiąc coś dla innych. Dlatego przy Parafii św. Jana Kantego w Krakowie stworzyli Boży Młyn (http://bozymlyn.pl/) gdzie prowadzą kawiarenkę, opiekują się dziećmi, organizują zajęcia dla seniorów. Pierwszym ich dużym projektem jest nagranie płyty "W imię Twoje"

Napisz wiadomość do Projektodawcy

13322 PLN z 11000 PLN

202 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

121%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.03.2017.

WYDAJEMY PŁYTĘ BY POJECHAĆ DO PANAMY

O projekcie

Jedziemy do PANAMY!

Tak, nie przesłyszeliście się: pojedziemy na ŚDM do Panamy! Wielu z Was słyszało o Światowych Dniach Młodzieży w Polsce, w Krakowie i wielu innych miastach. My tam byliśmy! Gościliśmy 1200 Francuzów i robiliśmy wszystko, żeby czuli się u nas jak w domu. Potem usłyszeliśmy te słowa papieża Franciszka:
„Sądzimy, że aby być szczęśliwi, potrzebujemy dobrej kanapy. Kanapy, która pomoże nam żyć wygodnie, spokojnie, całkiem bezpiecznie. Prawda jednak jest inna: kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, (...) aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad, trwały ślad.”


I już wiedzieliśmy, że musimy iść za tym głosem. Nagraliśmy całkiem spory materiał dźwiękowy na płytę z muzyką chrześcijańską, która będzie nosiła tytuł "W Imię Twoje" i z jej sprzedaży sfinansujemy wyjazd na kolejne Światowe Dni Młodzieży z papieżem.

Płyta została nagrana 26.11 i 03.12.2016 r. W nagraniu wzięli udział:

- „Boże Nutki" schola parafialna przy kościele Św. Jana Kantego w Krakowie, w której śpiewa około 30 dzieci;  przy nagraniach wsparła ich instrumentalnie piątka dorosłych: dwie gitary, skrzypce, instrumenty dęte drewniane i perkusja. Całością zawiaduje świetna, młoda katechetka Karolina Pasiut. Ponieważ jednak scholistki i scholiści są zbyt młodzi, by wybrać się do Panamy, część dochodów ze sprzedaży płyty przeznaczymy na ich wyjazd wakacyjny w nieco bliższe miejsce :)

- „PanaMa Chór – powstały w czerwcu 2015 roku jako parafialna działalność ŚDM (Parafia św. Jana Kantego w Krakowie), w którego skład wchodzi również około 30 osób; rozbudzona wówczas chęć do śpiewania okazała się tak ogromna, że postanowiliśmy nadal działać. Przekrój wiekowy to od 8 do 60 lat. Zespół składa się w 99% z zapalonych amatorów, prowadzi go jednak profesjonalistka: Violetta Szopa-Tomczyk.

- organista parafii św. Jana Kantego w Krakowie Andrzej Garbień.

Każdy z zespołów nagrał na płytę 5 pieśni. Przy akompaniamencie organów PanaMa Chór zaśpiewał także Hymn ŚDM oraz dwie improwizowane pieśni.

Na płycie znajdą się utwory Pawła Bębenka, Huberta Kowalskiego, Jakuba Blycharza, Magdy Anioł, Andrzeja Bujnowskiego OP i Marcina Pospieszalskiego. Nagraliśmy również Baba Yetu, śpiewaną modlitwę Ojcze Nasz w języku suahili, opracowaną muzycznie przez p. Violę.

Album "W Imię Twoje" będzie dwupłytowy: Audio+DVD. Film na płycie DVD jest profesjonalnie przygotowaną przez firmę ze Śląska (pamedia.pl) wizytówką naszej parafii i pracy naszych zespołów.

TUTAJ znajdziecie składy obu zespołów, listę nagrań i inne szczegóły dotyczące płyty.

 

Całość będzie kosztowała ok. 11000 zł już razem z wydaniem płyty. Z tej kwoty 3000 to praca reżysera dźwięku, 1500 nakręcenie filmu, 4500 koszt wydania 500 sztuk płyt. 1000 zł to rezerwa na opłaty za salę do nagrań, ofiara na rzecz poszczególnych kompozytorów, bo dali nam swoje utwory bez licencji i na promocję.  

Wybraliśmy PolakPotrafi.pl jako formę finansowania naszej płyty, ponieważ chcemy, żebyście współtworzyli z nami ten projekt. Abyście mieli realny wpływ na to, czy płyta powstanie, czy my będziemy mogli pojechać do Panamy. Dzięki temu staniecie się częścią zespołu. Chcemy dzielić się z Wami naszą muzyką, wspólnotą, modlitwą i radością z tego, że możemy razem dokonać czegoś wspaniałego.

 

Wierzymy, że znajdziemy wsparcie dla naszego projektu, bo młodzi nie wyciągają tylko rąk, prosząc o zasponsorowanie wyjazdu do Panamy, lecz ciężko i systematycznie pracują, aby na taką ekspedycję zarobić. Czy im się uda? Zależy to od Waszej hojności i otwartego serca.

 

PanaMa Chór to jeden  elementów aktywności prężnie działającej grupy młodych zapaleńców PanaMa Group, która rozwija swoje skrzydła w Bożym Młynie. Na stronie Bożego Młyna oraz oczywiście także na Facebooku obejrzycie wszystkie nasze inicjatywy.

 

Dla osób, które nas wesprą finansowo, przygotowaliśmy różne pamiątki, które wyślemy po otrzymaniu danych adresowych.

 

Jeżeli zbierając pieniądze przekroczymy kwotę 11 000 zł, na dołączonej do płyty książeczce znajdzie się lista darczyńców, którzy wsparli nasz projekt. Nadwyżka finansowa zostanie oczywiście przeznaczona na wyjazd w 2019 roku na Światowe Dni Młodzieży do Panamy!

 

 

 mail kontaktowy: bozy.mlyn1@gmail.com

Osoby odpowiedzialne za projekt od strony muzycznej:

Karolina Pasiut                             i            Violetta Szopa - Tomczyk

                     

 

News 1:

Po szybkim zgromadzeniu 10 %, aby zachęcić więcej osób do wsparcia naszego projektu wrzucamy króciutki fragmencik naszego nagrania:

 

News 2:

Zbliżając się do 30% potrzebnej kwoty publikujemy kolejny fragment z naszej płyty!

News 3:

Tak jak obiecaliśmy, po uzyskaniu połowy potrzebnej kwoty pokazujemy Wam jak będzie się prezentowała okładka naszej płyty:

OKŁADKA

Jeśli Wam się podoba, to pomóżcie nam zebrać brakujące 50%

News 4:

10 dni przed upływem terminu udało nam sie zebrać 100% potrzebnej kwoty. Teraz każda złotówka to już wprost na wyjazd do Panamy! Wszystkim, którzy pomogli nam wydać płytę gorąco dziękujemy!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.03.2017 21:09