Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

spicegears

spicegears

Kraśnik, Polska

Drużyna 5883 to grupa ludzi, których połączyło jedno - zamiłowanie do robotów. Powstanie naszego teamu nie miałoby miejsca gdyby nie osoba pana Ryszarda Kuśmierczyka, który zaproponował utworzenie drużyny FIRST w Kraśniku. Aktualnie Spice Gears to zgrany zespół, prężnie pracujący nad budowaniem oraz udoskonalaniem robota tworzonego na tegoroczną rozgrywkę First Stronghold. Jesteśmy jedyną grupą młodych ludzi w Polsce, która podjęła się tak trudnego zadania. Grupą zwykłych uczniów szkół ponadgimnazjalnych bez żadnego doświadczenia, lecz z pasją. Dzięki wsparciu wielu osób, które poświęcają swój czas i angażują się w nasze przedsięwzięcie mamy duże szanse na sukces!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

925 PLN z 2500 PLN

19 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

37%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.03.2017.

Jedyni w Polsce budujemy robota na konkurs w Kanadzie

O projekcie

KIM JESTEŚMY?
Spice Gears – drużyna #5883 
Jesteśmy grupą młodych, ambitnych ludzi, pozytywnie zakręconych na punkcie robotyki i nowych technologii. Jeszcze rok temu nikt z nas nie przypuszczał, że możliwe będzie zbudowanie robota, praktycznie bez  żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Dzisiaj wiemy, że wszystko jest możliwe, jeżeli zaangażujemy się w to i poświęcimy temu dużo pracy.  Powstaliśmy z inicjatywy pana Ryszarda Kuśmierczyka, który zaproponował utworzenie drużyny właśnie w Kraśniku. Jesteśmy jak dotąd jedyną taką drużyną w Polsce, a dzięki wsparciu wielu osób możemy dalej poświęcać czas na robienie tego, co kochamy. Działamy już od roku i ciągle się rozwijamy. Nasza drużyna to grupa fantastycznych osób dojeżdżających z różnych rejonów województwa. 

Spotkanie z Polonią.


CZYM JEST FRC?
FIRST Robotics Competition (FRC) to pierwszy, a zarazem najbardziej rozwinięty z czterech międzynarodowych konkursów organizowanych przez FIRST – organizację non profit. Konkurs, pod patronatem NASA, który  ma na celu zainteresowanie młodych robotyką, skierowany jest do uczniów szkół średnich z całego świata i ma zachęcać zdolną młodzież do rozwijania zainteresowań nową technologią i inżynierią.  Po ponad 25 latach program FIRST obejmuje swoim zasięgiem drużyny z około 80 krajów świata i skupia w sobie już setki tysięcy ludzi biorących udział w konkursie. FIRST chce by nauki ścisłe i technologia zostały w pełni docenione. Nasz zespół po raz kolejny dołączy do grona ludzi biorących udział w rozgrywkach. Jednak teraz zostaliśmy ograniczeni przez liczbę turniejów regionalnych, w których możemy wziąć udział.

NASZ POPRZEDNI SUKCES
Przez 6 tygodni ciężko pracowaliśmy przy naszym pierwszym robocie, by móc wystartować z nim na zawodach w Kanadzie. Nie mogliśmy korzystać z doświadczeń z poprzednich lat, ponieważ takich nie posiadaliśmy. Zaczynaliśmy od podstaw i spędziliśmy wiele godzin nad naszym pomysłem, ciągle dążąc do perfekcji, co nie było łatwe. Często pracowaliśmy od rana do późnego wieczora. Wtedy nie było miejsca na załamania, nie można było się wycofać.  Nasza ciężka praca zaowocowała pierwszym sukcesem – Judges Award w czasie zawodów regionalnych w Windsor. Do tej pory żadna z drużyn, uczestniczących po raz pierwszy w zawodach, nie zdołała tego osiągnąć. Uznanie od doświadczonych krytyków to dla nas  najlepsza motywacja do dalszej pracy.


Zdobycie nagrody JUDGES AWARD 2016.

TEGOROCZNY KONKURS
W tym roku znów chcemy spróbować swoich sił na arenie międzynarodowej. Prężnie przygotowujemy się do nowego turnieju, który odbędzie się już w kwietniu. W ubiegłej edycji konkursu maszyny wcieliły się w średniowiecznych rycerzy. Broniły i atakowały wieżę, a także pokonywały przeszkody. Ten sezon to tematyka steampunk. Niedawno otrzymaliśmy podstawowe części, które przybyły do nas z USA. W tym roku FIRST rzuciło nam wyzwanie zbudowania robota strzelającego piłkami do celu, wspinającego się po linie, a także przenoszącego w określone miejsce elementy przypominające duże koła zębate. Wytyczne, które już dostaliśmy pozwalają nam na zaplanowanie pracy na najbliższe tygodnie tak, by zdążyć na czas. 


Z CZYM WIĄŻE SIĘ UDZIAŁ W KONKURSIE?
Poprzez udział w FRC mamy szansę zdobyć doświadczenie z dziedzin mechaniki, elektryki, programowania oraz doskonalić już posiadane umiejętności. Współpracujemy w różnych grupach,  w których potrzebna jest dobra organizacja i wzajemna komunikacja pomiędzy poszczególnymi członkami drużyny. Ograniczeni przez niedostateczną ilość czasu, fundusze i regulaminy próbujemy znaleźć rozwiązania przy nawet, wydawałoby się, najtrudniejszych sytuacjach. To od nas zależy powodzenie całego projektu.  Jesteśmy młodzi i pragniemy, by ktoś dał nam szansę. Chcemy, by nasza praca została doceniona, a jej efekty były widoczne w przyszłości.  Zamierzamy utworzyć drużyny: JUNIOR FIRST LEGO LEAGUE i FIRST LEGO LEAGUE. Pragniemy rozbudzić w naszych następcach zainteresowanie technologią już w najmłodszych latach.  Jednocześnie nasz zespół, jako pionier FRC w Polsce, zamierza propagować idee FIRST w naszym kraju i w niedalekiej przyszłości utworzyć w Kraśniku siedzibę FIRST Poland, sprawiając, że udział polskich zespołów w FRC stanie się stałą częścią konkursu. 

CZEGO POTRZEBUJEMY?
Jednak aby móc zrealizować nasze marzenia potrzebujemy wsparcia. Potrzebujemy, by dostrzeżono w nas potencjał i ułatwiono nam udział w tegorocznej edycji FRC. Do tego potrzebujemy dość dużej sumy pieniędzy. Zebraliśmy już część funduszy, ale brakuje nam ich jeszcze sporo. Nasz cel to kwota 2500 złotych. Pozwoli ona nam na kupno biletu lotniczego do Kanady dla jednego z członków drużyny. Pieniądze, o które prosimy z pewnością odciążą nasz budżet przynajmniej częściowo. Wspomożyciele przysłużą się wspaniałej sprawie. Bez pomocy Was, internautów, nie uda nam się zebrać potrzebnej kwoty, a co się z tym wiąże, nasze plany się niestety skomplikują.

Spotkanie członków drużyny z drużyną 2220.

Poza tym, że budujemy robota, prowadzimy swoją stronę internetową, fanpage na Facebooku, profil na Instagramie, Twitterze, a nawet Snapchacie. Pokazujemy tam naszą pracę, dzięki czemu możecie być informowani na bieżąco o tym, co się u nas dzieje i jak wygląda nasz build season.  

Zapraszamy do odwiedzenia strony naszej drużyny, fanpaga oraz drużynowego instagrama:

 

 

Fundusze, które chcemy uzyskać bardzo pomogą nam w realizacji projektu. Wszystkim wspierającym nas dziękujemy oraz przewidujemy dla nich nagrody!
Pozdrowienia od całej ekipy SPICE GEARS, czyli drużyny #5883, która podjęła się czegoś, co wcześniej w Polsce uważano za niemożliwe.

Media o Twoim projekcie:

Młodzież z Lubelszczyzny buduje robota. Na konkurs pod patronatem NASA

www.tvp.info | 2017-03-07

Mają mnóstwo pasji, energii i chcą rywalizować z rówieśnikami z różnych zakątków świata. Młodzi ze szkół średnich na Lubelszczyźnie jako jedyni w Polsce budują robota na konkurs FIRST Robotics Competition (FRC), który odbywa się pod patronatem NASA. Na platformie PolakPotrafi.pl uruchomili zbiórkę na wyprawę do Kanady.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.03.2017 22:10