Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

jakbyniepaczec

jakbyniepaczec

Warszawa, Poland

Jakbyniepaczeć to prawdopodobnie jedyny kanał na polskim YouTube poświęcony wyłącznie dobrym serialom. Tworzy go dwójka pasjonatów z doświadczeniem w branży medialnej i wideo. Oglądamy, recenzujemy, podsumowujemy i podpowiadamy co oglądać. Nasze wideo są krótkie, zwięzłe i na temat, przygotowywane z ogromną uwagą i zaangażowaniem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12619 PLN z 12000 PLN

216 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.09.2015.

Jakbyniepaczeć zbiera na komputer do animacji i grafiki

O projekcie

To prawodpodobnie jedyny polski youtubowy kanał poświęcony wyłącznie dobrym serialom, tworzony przez dwójkę pasjonatów... we własnej kuchni. Jakbyniepaczeć to:

W naszych programach oglądamy, recenzujemy, podsumowujemy, kręcimy, publikujemy i podpowiadamy co oglądać. Nasze wideo są krótkie, zwięzłe i na temat, przygotowywane z ogromną uwagą i zaangażowaniem.

Publikujemy dwa razy w tygodniu, najczęściej w cyklach, takich jak: Kultowe seriale, serialowy TOP, Recenzja Jakbyniepaczeć, Weź to zobacz czy Brits Attack![Kliknij w link żeby przejść do playlisty. Więcej naszych wideo znajdziesz też na dole strony]

Pracujemy w domu, gdzie stworzyliśmy małe studio wideo. Od początku istnienia kanału zainwestowaliśmy już w kamerę, greenbox, oprogramowanie do montażu i grafiki a także system oświetlenia. Zabrakło nam tylko na nowy komputer więc pracujemy wciąż na starym, 7-letnim sprzęcie, który wcześniej jakoś sobie radził, ale teraz jest już w takim stanie, że musieliśmy zrezygnować z produkcji wszystkich wymagających graficznie formatów. Koszt nowego komputera to 9 tys. złotych brutto.

Aby pracować na grafice potrzebujemy mocnego sprzętu, który obsłuży pakiet Adobe Creative Suite 6 Master Collection, do którego mamy licencję i na którym pracujemy nad naszymi programami.

Zbieramy też na produkcję gadżetów Jakbyniepaczeć, które będziemy rozdawać członkom naszej serialowej społeczności - mamy już gotowe projekty i mnóstwo fajnych pomysłów! Koszt to około 2 tys. złotych brutto. Te gadżety trafią też do osób, które nas wesprą!

 

A oto gotowy prototyp naszego kubka. Więcej zdjęć znajdziecie tu:

Wszelkie dodatkowe środki przeznaczymy na przebudowanie strony internetowej Jakbyniepaczeć, gdzie fani seriali znajdą nie tylko interesujące treści, ale również będą mogli się nimi wymieniać i sami je tworzyć! Dziś nasza strona to klasyczny blog w serwisie Wordpress, przebudowany własnymi siłami.

 

Pomysł o kampanii podpowiedzieli nam sami widzowie, wielokrotnie pytając o możliwość wykupienia subskrybcji albo inną opcję wsparcia Jakbyniepaczeć. Ponieważ monetyzacja na YouTube przynosi w tej chwili dość niewielkie zarobki ($100 od 10.2014 do 07.2015), crowdfunding jest dla nas jedyną realną opcją zebrania potrzebnych środków w stosunkowo niewielkim czasie.

Nasze programy realizujemy w pełni za darmo i za darmo (nie licząc reklam) są dostępne na YouTube. Dlatego wszelkie wsparcie jakie otrzymamy będzie dla nas potwierdzeniem, że to co robimy jest potrzebne i że robimy to dobrze. Swoimi wpłatami - prócz okazanej nam sympatii - przyczynisz się też do rozwoju serialowej społeczności, która po 10 miesiącach działania Jakbyniepaczeć składa się z przeszło 8000 subskrybentów!

Kultura masowa to coś więcej niż tylko zapychacz czasu dla ludzi, którzy nie mają co robić. To kopalnia wiedzy - socjologicznej, historycznej a nierzadko i politycznej. To także forma sztuki, podana w atrakcyjnej, rozrywkowej formie. Seriale są jednym z dynamiczniej rozwijających się gatunków popkultury. Co roku przyciągają do siebie więcej ambitnych twórców (reżyserzy, aktorzy czy scenarzyści z Hollywood i kina europejskiego) oraz widzów, zaś słowo "serial" przestało kojarzyć się z mydlanymi operami i głupawymi sitcomami.

Dustin Hoffman powiedział ostatnio, że Hollywood jest w najgorszej kondycji od 50 lat. W tym samym czasie przeżywamy prawdziwy boom serialowy, a takie produkcje jak Gra o Tron, House of Cards czy Detektyw wyznaczają nowe kierunki w rozwoju telewizji. W naszych programach przybliżamy ten niesamowity, bogaty i trudny do ogarnięcia świat - dlatego wierzymy, że w pewnym sensie spełniamy misję edukacyjną.

Wspierając naszą kampanię przyczynisz się do rozwoju rzetelnego kanału, który dzięki twojemu wsparciu będzie jeszcze lepszy merytorycznie i graficznie, a także pozostanie miejscem, gdzie fani seriali znajdą to, czego szukają. Co dostaniesz w zamian ( w zależności od wysokości wpłat)?

  • Imienne podziękowania w mediach społecznościowych. Twoje imię, nazwisko lub nick (wedle uznania) znajdzie się wśród naszych dobroczyńców na Facebooku i we Vlogu na kanale Jakbyniepaczeć. 
  • Gadżety z logo kanału i hasłem "Bo życie jest za krótkie na złe seriale". Czekają na Was lniane torby i kubki:

  • Możliwość wcielenia się w rolę ulubionego bohatera/bohaterki na plakacie wybranego przez Ciebie serialu. Ty przesyłasz nam zdjęcie - my dbamy o to, żeby twoja twarz pojawiła się na plakacie. Przesyłamy Ci go w wersji do druku.
  • Opcję wskazania serialu, o którym zrobimy program Jakbyniepaczeć.
  • Możliwość zasponsorowania całego odcinka Jakbyniepaczeć. To Twoje nazwisko znajdzie się na planszy na końcu odcinka. To ty wskażesz nam seriale, o których zrobimy odcinek :-)
  • W końcu - możliwość wybrania kolejnego tytułu do Kultowych seriali, czyli naszego najbardzej reprezentacyjnego cyklu. Twoje nazwisko jako sponsora zostanie tam na zawsze :-)

 

TERMIN REALIZACJI NAGRÓD:

Gadżety - do połowy października (w to wliczony jest czas produkcji gadżetów i wysyłka); materiały wideo/odcinki sponsorowane - wedle grafiku i kolejności wpłat, ale zaczniemy tuż po zakończeniu kampanii i otrzymaniu środków; plakaty i tapety - wedle kolejności i mocy przerobowych (zaczniemy zaraz po zakończeniu kampanii i zakupie komputera, bo bez niego nie damy rady); podziękowania imienne - tak szybko jak to będzie możliwe :-)

 

Więcej naszych wideo:

SERIALOWY TOP

 WEŹ TO ZOBACZ

 RECENZJA JAKBYNIEPACZEĆ:

 

 Znajdziesz nas też na:

Facebooku   |   Instagramie   |   Twitterze   |   SoundCloudzie  |   NaTemat.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.09.2015 10:10