Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

p.artgdansk

p.artgdansk

Gdańsk

P.ART zrzesza ludzi kreatywnych z różnych dziedzin sztuki. Naszą podstawową działalnością jest prowadzenie warsztatów teatralnych, plastycznych i kreatywnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. P.ART tworzy również spektakle teatralne dla odbiorców z różnych grup wiekowych i społecznych. Jesteśmy grupą pozytywnie zakręconych pasjonatów sztuki i edukacji.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

tu.ja

tu.ja

Gdansk, Poland


6000 PLN z 6000 PLN

27 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.04.2018.

Spektakl 'Ja i Ty' + warsztaty z psychologiem

O projekcie

 

"Ja i Ty" to projekt teatralny przeznaczony dla widzów od 6 roku życia.

Chcemy połączyć na scenie spektakl dla dzieci i warsztaty, które poprowadzi psycholog. Potrzebujemy Twojego wsparcia, aby wystawić premierę spektaklu "Ja i Ty" już 7 kwietnia 2018 roku w Oliwskim Ratuszu Kultury

Autorką sztuki "Ja i Ty" jest niemiecka dramatopisarka Ingeborg von Zadow, specjalizująca się w pisaniu sztuk dla dzieci. Tekst, jak i spektakl opowiada o dwójce przyjaciół, których na pierwszy rzut oka różni wszystko. Przez te różnice w osobowości i patrzeniu na świat ich przyjaźń poddana jest wielu próbom. Strach przed możliwymi niebezpieczeństwami i wybudowany wokół siebie mur oddziela tę dwójkę od siebie, mimo że żadne z nich nie potrafi żyć w samotności.

Główna problematyka spektaklu to właśnie lęki społeczne, brak zaufania oraz dążenie do pozornego poczucia bezpieczeństwa. Po każdym spektaklu te zagadnienia będą okazją do spotkania z psychologiem i przepracowania niektórych zachowań i mechanizmów, które wpływają na relacje międzyludzkie.

Minimalistyczna scenografia złożona z aluminiowych ram, wypełnionych białym płótnem tworzy konstrukcję muru, ale jest też ekranem cieniowym pozwalającym powiedzieć to, czego nie chcemy lub nie potrafimy wymówić słowami. Ramy są dodatkowo ekranem projekcyjnym ukazującym mnogość ogrodzeń, murów i barier, które ludzie tworzyli na przestrzeni wieków.

 

 

Małgorzata Tremiszewska

Aktorka, improwizatorka, pedagog. Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim. Od 18 lat występuje z powodzeniem na różnych scenach. Zaczynała w teatrze Wybrzeżak, przekształconego z czasem w Stowarzyszenie Teatralno - Edukacyjne WYBRZEŻAK. Doświadczenie aktorskie zdobywała w trakcie półrocznego stypendium na wydziale aktorskim University Northern Iowa w USA oraz w szkole SPOT w Krakowie. Od 2006 roku związana z grupami improwizacyjnymi W gorącej wodzie kompani, Peleton czy Improskład. Założycielka grupy ImproBaja - realizującej improwizowane bajki dla dzieci. Obecnie wspólnie z Marcinem Borchardtem - aktorem teatru dramatycznego w Koszalinie stara sie zaszczepić idee impro u koszalińskiej widowni.

 

Jakub Zalewski

Aktor, instruktor teatralny, instrukror w Oliwskiej Akademii Sztuki. Studiował na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Przez 7 lat związany z Miejskim Teatrem MINIATURA w Gdańsku. Członek Stowarzyszenia Kulturalno Edukacyjnego MOST, gdzie prowadzi warsztaty teatralne, jest wychowawcą i instruktorem na obozach artystycznych oraz współorganizuje Ogólnopolski Festiwal Teatralny MOST. Niedawno założył pracownię kreatywną, gdzie realizuje swoją drugą pasję - sztuki plastyczne.

 

Ewa Fajfer

 

Psycholożka i improwizatorka. Prowadzi szkolenia, warsztaty, uczy improwizacji. Absolwentka psychologii i pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła pierwszą fazę studiów Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces. Przez wiele lat współtworzyła grupę Peleton. Uważa, że radzenie sobie z lękami jest jedną z podstawowych umiejętności, które powinni posiadać młodzi ludzie, bo tylko w poczuciu bezpieczeństwa są w stanie w pełni rozwijać swój potencjał.

 

 

 

Spektakl "Ja i Ty" nabiera już kształtów. Mamy gotową, zrobioną przez nas i naszych przyjaciół scenografię. Mamy projekcje multimedialne, kostiumy i rekwizyty, na bieżąco opłacamy miejsce do prób.

Głównymi, naglącymi potrzebami są:

- Prawa autorskie zagraniczne - 790 Euro (ok 3300zł)

- Prawa autorskie za wykorzystanie tłumaczenia - 2000zł

- Druk plakatów i programów, kolportaż i promocja ok 700zł

W sumie to 6000zł

 

 

 

Jeśli osiągniemy więcej niż założyliśmy, będziemy mogli pokazać nasz spektakl szerszej publiczności w większej jakości.

- 7 000 zł - przekroczenie tego progu pozwoli nam zainwestować w projektor multimedialny ( do tej pory używamy projektora pożyczonego)

- 8 000 zł - Ta suma pozwoli nam dostać się ze spektaklem do szkół i mniejszych ośrodków kultury poza Trójmiastem.

- 10 000 - Ta okrągła suma to zapewnienie, że powstanie anglojęzyczna wersja naszego spektaklu jako propozycja lekcji języka angielskiego oraz szansa na pokazanie spektaklu poza granicami Polski.

 

 

Oczywiście przewidujemy atrakcyjne nagrody jako podziękowanie za wsparce naszego projektu. W puli nagród indywidualnych są nagrody rzeczowe jak ręcznie malowane kubki, świeczniki a także eko torby wykonane ręcznie przez pracownię P.ART.

 

 

 

Zdjęcia przedstawiają przykładowe nagrody. Właściwe nagrody mogą się różnić od zdjęć.

 

Na pewno będą plakaty, zdjęcia z dedykacją, zaproszenia na próbę generalną i udział w premierze.

 

 

Przewidujemy również nagrody limitowane za większe wsparcie np. dla firm. Zorganizujemy i przeprowadzimy warsztaty impro, warsztaty kreatywne, teatralne (dla dzieci lub dorosłych) lub stworzymy i zagramy dedykowaną bajkę improwizowaną. Taka nagroda to świetny pomysł na urodziny, zabawę dla dzieci pracowników, piknik rodzinny czy imprezę integracyjną.

 

 

 Projekt teatralny "Ja i Ty" wspiera wiele osób znanych z polskiej sceny teatralnej i kabaretowej. Kilka z tych osób nagrało dla nas filmy promujące nasz projekt. Zachęcamy do obejrzenia i dziękujemy za wsparcie.

 

Karolina Rucińska, Ewa Fajfer i Szymon Jachimek

 

 

Wojciech Tremiszewski

www.facebook.com/Wojciech-Tremiszewski-812248622191290/

 

Teatr PAPAHEMA

 

 

 

Kolejne filmiki i nagrody wkótce.

Gorąco zapraszamy do wparcia naszego projektu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.04.2018 22:10