Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Joanna Duda

Joanna Duda

Warszawa

Joanna Duda - pianistka, kompozytorka, producentka, twórczyni projektów J=J, Miód, AuAuA. Gra także w Kwintecie Wojtka Mazolewskiego. Stypendystka Kulturalnego Miasta Gdanska w 2010r. i 2012 r. Nominowana do nagrody TVP Kultura "Gwarancje Kultury 2011" w kategorii "Debiut Roku" oraz Grand Prix Jazz Melomani w kategorii "Nadzieja Melomanów".
Autorka muzyki do spektakli teatralnych "Station des Corps" (reż. Tomasz Bazan), "Balladyna" (reż. K. Garbaczewski), "Herb Brecht"(reż. K. Garbaczewski), "2" (reż. Katarzyna Pastuszak), "Nomadic Woman" (reż. Katarzyna Pastuszak), "Fetish.WTF" (reż. Dorota Androsz).
Joanna Duda w marcu 2013 wydała swoją autorską płytę "The Best Of", na której prezentuje przekrój całej swojej dotychczasowej twórczości.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5986 PLN z 5500 PLN

115 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.02.2013.

Debiutancka płyta J=J - wchodzisz w to? sypnij groszem!

O projekcie

Pierwsze nagrody zostały przesłane:)

Dziękujemy, że jesteście z nami. Jeśli tylko macie czas i energię, namawiamy do słania wieści do swoich znajomych, którzy mogą być zainteresowani naszym brzmieniem. Wierzymy, że się uda!!! 

 O CZYM GRAMY?

Przyczyną naszych wszelkich poszukiwań jest pragnienie odnalezienia brakującego elementu. Pcha nas do tego to chęć zamieniania zewnętrznej rzeczywistości na tą w naszych głowach. Mamy tam naiwnie wyidealizowany, oniryczny świat niekończącego się strumienia muzycznej świadomości, która wystarcza, by przeżyć. Pracując, dążymy do doskonałości - wielkiej niewiadomej, karmiącej nas duchową satysfakcją i niezmąconym spokojem umysłu. Projekt powstał właśnie po to - zaczęliśmy grać bez żadnych oczekiwań wobec tego, co by stanowiło jego treść. Jedynym wykładnikiem jest tutaj brzmienie, za którym ufnie i w skupieniu podążamy.

Zaczęliśmy tworzyć razem rok temu; nasze spotkania od początku bazowały na zderzeniu pozastylowości, intelektu i głębokich emocji. Głód eksplorowania świeżych obszarów własnej wyobraźni doprowadził nas do momentu, w którym niewydanie płyty byłoby jednoznaczne z zerwaniem znajomości i nieodzywaniem się do siebie do końca życia.  Prezentujemy Wam projekt oparty na improwizacji, otwartych formach i rytmie, który jest nieustannym continuum porozumienia między nami i z publicznością.

 CZEMU POTRZEBUJEMY FINANSOWANIA?

Projekt ten traktujemy jako inwestycję w rozwój niezależnej polskiej muzyki i sztuki, dlatego zdecydowaliśmy się wydać ją pod stworzonym przez nas labelem OESSU FANTASTIC. Chcemy, aby jakość naszego albumu była jak najlepsza i liczymy, że nam w tym pomożecie!!!Mamy gotowy i obrobiony materiał muzyczny, projekt okładki i plan działania:) Potrzebujemy środków na opłatę za studio, mastering, tłoczenie płyt/druk okładek, plakaty oraz materiały promocyjne (strona www),wlepki, gadżety. 

 Tutaj możecie posłuchać samplera albumu:

Tutaj wideo:

Joanna Duda-Jan Emil Mlynarski from Joanna Duda on Vimeo.

KIM JESTEŚMY???

 Jan Emil Młynarski - absolwent prestiżowej szkoły Drummers Collective w Nowym Jorku (dyplom 2006). Koncertował i nagrywał jako stały członek grup lub muzyk sesyjny w Polsce i wielu krajach świata między innymi z Wojciechem Pilichowskim, Kayah, Cesaria Evora, Reni Jusis, Sistars, Smolikiem, Edytą Górniak, Jonem Lordem (ex. Deep Purple), Krzysztofem Herdzinem, Adamem Sztabą, Pinnawelą, Noviką, Korą i wieloma innymi. Udziela się też w alternatywnych projektach muzycznych; wraz z Agimem Dżeljilji i Igorem Boxxem (ex Skalpel) współtworzy Nervy.Być może kojarzycie go z 15 Minut Projekt - pierwszym polskim zespołem grającym prawdziwy, surowy drum'n'bass na żywo, który w latach 2000 -  2006 był objawieniem na klubowych deskach w naszym kraju. W bardziej rozrywkowej i żartobliwej odsłonie Janek występował ze swoim projektem "Młynarski plays Młynarski" (z wokalnym towarzyszeniem Gaby Kulki), z którym w 2009 roku wydał płytę. Przewodzi także warszawskiej kapeli podwórkowej Janek i Jego Combo i Warszawskiej Orkiestrze Tanecznej.Obecnie Janek partycypuje w zespole Oszibarack - jednym z najlepszych elektronicznych live-bandów światowej sceny, mającym na koncie występy na największych światowych festiwalach.

 Joanna Duda - rozpoznawalna ze względu na styl gry, jak i koafiurę, postać polskiej sceny jazzowej i improwizowanej. Przez niektórych kojarzona z Wojtkiem Mazolewskim i jego Kwintetem, skutecznie podbijającym polska i zagraniczną scenę jazzową oraz Listę Przebojów Trójki; przez innych utożsamiana z hipnotyzującymi  koncertami fortepianowymi. Stworzyła projekt AuAuA, którego album "Muzyka do bólu" pojawił się w 2010 roku będąc alternatywą wobec szeroko pojętego jazzowego mainstreamu.Wespół z braćmi - Tomaszem (saksofon, klarnet) i Radkiem (moog, fx) tworzą rodzinny zespół 3D, którego album ukaże się pod szyldem wytwórni LADO ABC tej wiosny. Z Katarzyną Borek tworzy niecodzienny klasyczno - improwizujący duet na 4 ręce. Reszta info tutaj: http://www.joannaduda.com/

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.02.2013 00:12