Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ivan Komarenko

Ivan Komarenko

Warszawa, Polska

Ivan Komarenko urodził się na Syberii (Federacja Rosyjska) w miejscowości Rudnogorsk, blisko jeziora Bajkał. Dzieciństwo i wczesną młodość spędził na syberyjskiej wsi (6 tyś km. od Warszawy). W wieku lat 16 wyemigrował do Polski. Pierwszy przyjazd i spotkanie z Polakami miał w 1991 r. w Częstochowie podczas Światowych Dni Młodzieży. Na Jasnej Górze po raz pierwszy zobaczył Papieża Jana Pawła II. W 1993 rozpoczął studia Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W 1998 r. rozpoczął równoległe studia w Ośrodku Kultury Ochoty na wydziale piosenki estradowej. Brał udział w wielu programach telewizyjnych i projektach artystycznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2337 PLN z 20000 PLN

15 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

11%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.06.2016.

Pomóżmy dzieciom z Afryki zaśpiewać dla Papieża

O projekcie

 

Drodzy Rodacy! 

 

  Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie finansowe wielkiego polsko-afrykańskiego projektu muzycznego. Czy chcecie, aby dzieci z teledysku „That’s what Papa said” (szczegóły poniżej), przyjechały na „Światowe Dni Młodzieży” do Krakowa i wystąpiły razem ze mną dla Papieża? Jeśli tak, to wpłacajcie pieniądze na ten projekt. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na: uzyskanie dokumentów podróżnych, bilety lotnicze dla dzieci występujących na scenie i ich opiekunów, ubezpieczenie, zakwaterowanie oraz  wyżywienie. Nawet niewielkie kwoty przybliżą nas do sukcesu!

 

 

 

 W drugiej połowie lipca chcemy wystąpić na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie ale nie sami… Z czarnoskórymi dziećmi z RPA! Dzieci te pochodzą z rodzin chrześcijańskich. Wspierając ich przyjazd wzmacniamy nasze więzi z Chrześcijanami w Afryce. Nie muszę chyba wyjaśniać jak bardzo dziś jest potrzebna taka solidarność. I dla nas tu w Europie i dla Afrykańczyków. 

 

Poniżej opisuję historię mojej afrykańskiej przygody.

 

 

  Na przełomie października i listopada 2015 r. razem z moim gitarzystą odwiedziliśmy Republikę Południowej Afryki. Zamieszkaliśmy u moich znajomych, austriacko-polskiego małżeństwa, którzy są właścicielami pokaźnej farmy w maleńkiej miejscowości Bonnievale niedaleko Kapsztadu. Już wcześniej wiedziałem, że nasi gospodarze opiekują się dziećmi pochodzącymi z biednych rodzin. To była wspaniała okazja poznania nowego świata, innej kultury – zwłaszcza, że z „perspektywy dziecięcej”.

 

 

 

  Kilka dni przed wyjazdem wpadłem na pomysł przetłumaczenia mojej piosenki „Tak mówił Papież” na język angielski i zaśpiewania jej wspólnie z dziećmi afrykańskimi. Miałem już pewne doświadczenie w tego typu przedsięwzięciu: w 2008 roku nagrałem teledysk do polskiej wersji utworu wspólnie z wychowankami domu dziecka. 

 

 

  W RPA spędziliśmy prawie miesiąc. Początkowo planowałem z Tomaszem jedynie  poznać dzieci, nauczyć ich piosenki, zaprzyjaźnić się z mieszkańcami Bonnievale oraz sfotografować piękno krajobrazów Południowej Afryki. Z takim materiałem mieliśmy zamiar znaleźć sponsora w Polsce, wrócić do Afryki i dopiero wtedy nagrać teledysk. Jednak wszystko potoczyło się zupełnie inaczej.

 

 

  Przy pierwszym spotkaniu z dziećmi wiedzieliśmy, że pobyt w Afryce będzie pełen niespodzianek. Dzieciaki już po godzinie darzyły nas niesamowitym zaufaniem. Siedziały na kolanach, robiły nam warkoczyki i przytulały się. To było niesamowite. Szybko nawiązaliśmy z nimi kontakt. Poznaliśmy nauczycieli i opowiedzieliśmy o naszych planach. Po kilku dniach cała miejscowość Bonnievale wiedziała skąd jesteśmy i po co przyjechaliśmy. Wiele osób zaangażowało się w pomoc sugerując, że teledysk można nagrać od razu. To było niesamowite. Przy tak ogromnym poświęceniu i wsparciu mieszkańców nie miałem cienia wątpliwości, że wykładając własne pieniądze robię to w słusznej sprawie. Decyzja była szybka: nagrywamy! 

 

 

  Zainteresowanie ludzi projektem było ogromne. Udało się zaangażować dzieci z dwóch okolicznych szkół.  Teledysk został nagrany bardzo sprawnie. Z uwagi na piękno krajobrazów RPA zainwestowałem w drona ściągając operatora ze specjalistycznym sprzętem aż z Durbanu (oddalonego od nas o 1800 km). Efekt można zobaczyć już na kanale youtube: 

 

 

  Po powrocie zadzwoniła do mnie znajoma dziennikarka z sugestią, abym zgłosił utwór na „Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016”. Po chwili zastanowienia uznałem to za znakomity pomysł. Podobnej rangi wydarzenie w Polsce miało miejsce w roku 1991 w Częstochowie. Wówczas przyjechałem do Polski jako obywatel rosyjski poraz pierwszy, w niej się zakochałem i postanowiłem się tu  osiedlić. W styczniu 2010 roku – z nadania Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego – zostałem Polakiem.

 

 

  Utwór „That's what Papa said” oczywiście został oficjalnie zgłoszony do organizatorów „Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016”. Oficjalna premiera teledysku odbyła się w dniach 15-16 marca w krakowskiej hali Tauron Arena przy okazji wydarzenia „Młodzi i Miłosierdzie”. 

 

Popatrzcie jeszcze na kulisy tworzenia teledysku tak zwanym making of:

 

 

 

 

Z góry dziękuję - i mam nadzieję - do zobaczenia na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie!

 

Media o Twoim projekcie:

Diecezja/Warszawa: Pomóżmy dzieciom z Afryki wystąpić przed papieżem

rdn.pl | 2016-06-01

Akcję zbierania pieniędzy na przelot młodych mieszkańców Czarnego Lądu na Światowe Dni Młodzieży do Polski zainicjował muzyk Ivan Komarenko. Grupa dzieci ma szansę wystąpić wraz z nim przed papieżem Franciszkiem w Krakowie. Artysta zwrócił się z apelem do wszystkich, którzy mogą udzielić wsparcia.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.06.2016 22:10