Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

iskierkiwyobrazni

iskierkiwyobrazni

Warszawa, Polska

Jesteśmy małym Stowarzyszeniem powstałym z inicjatywy młodzieży pełnej pasji i pomysłów, która namówiła dwie bliskie im osoby do zostania trenerami i poprowadzenia drużyn w międzynarodowym konkursie Odyseja Umysłu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

25008 PLN z 25000 PLN

58 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.05.2017.

ISKIERKI Laureaci nagrody Ranatra Fusca do USA

O projekcie

Czy wiesz co można zrobić ze starymi przeczytanymi gazetami?

Wprawdzie stare gazety doskonale nadają się do recyklingu, jednak wcale nie warto od razu ich wyrzucać. Wcale nie muszą stać się bezużyteczne zaraz po ich przeczytaniu. Te papierowe płachty pokryte rzędami literek doskonale nadają się do wielu rzeczy:

  •   Możesz zapakować w nie prezenty;

·       Umyć okna;

·       Wypchać nimi buty;

·       Ochronić rośliny przed mrozem;

·       Stworzyć z nich niezapomnianą tapetę;

·       Owinąć ozdoby choinkowe;

·       Stworzyć ozdoby w technice papier mache;

·       Zakryć podłogę podczas remontu;

·       Użyć ich na tzw. rozpałkę.

Możesz je także kreatywnie wykorzystać tak, jak zrobiliśmy to my!! Możesz zrobić z nich piękne kwiaty, ramę do obrazu, zegarki, latarnię, kosz z owocami, OMERA, nowoczesną rzeźbę, walizkę, plecak… a nawet całą scenografię czy kostiumy! Pomyśl o tym i daj się ponieść wyobraźni.

         

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy małym Stowarzyszeniem powstałym z inicjatywy pełnej pasji i pomysłów dzieci  i młodzieży, które namówiły dwie bliskie sobie osoby do zostania trenerami Odysei Umysłu i poprowadzenia drużyn. W konkursie tym wystąpiliśmy czwarty rok z rzędu i… rzeczywistość przerosła nasze najśmielsze marzenia. Pokazaliśmy, że nie ma dla nas niemożliwego, „sky is the limit”. Jak do tej pory mamy na swoim koncie trzy v-ce Mistrzostwa Polski. W tym roku otrzymaliśmy nagrodę Ranatra Fusca - nagrodę za Wybitna Kreatywność. Nagroda ta przyznawana jest drużynom, które podjęły wyjątkowe ryzyko twórcze lub wykazały się niezwykłą kreatywnością poprzez pomysł, rozwiązanie lub działanie łamiące schematy i daleko wykraczające poza przewidywalne ramy rozwiązania danego Problemu. O Nagrodzie tej marzy każdy Odyseusz, jak i trener. Jest to nagroda porównywalna do Oskara w świecie filmy czy Nobla w świecie nauki.

 

Podjęliśmy ryzyko. Wszystko wykonaliśmy z gazet i papieru pakowego. Ponad 100 tys. rurek z wikliny gazetowej i papierowej (na etapie przygotowań do USA), godziny spędzone na tkaniu strojów i rekwizytów, kilkanaście litrów kleju do papieru… To wszystko złożyło się na efekt naszej pracy.

Co za tym idzie uzyskaliśmy prawo udziału w Finałach Światowych Odyssey of the Mind na Michigan State University, East Lansing, USA.

 

CO TO JEST ODYSEJA UMYSŁU?

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu. W konkursie tym co roku bierze udział ponad milion uczniów i studentów z całego świata. Konkurs ma za zadanie rozwijać zdolności twórcze i pracy w grupie oraz uczyć kreatywnego i krytycznego myślenia. Dzieci i młodzież uczą się marzyć, myśleć i tworzyć. Kształci inicjatorów (nie imitatorów), ryzykantów (nie replikantów) i pomysłodawców (nie podwykonawców). Odyseja uczy umiejętności tworzenia nowych ścieżek czy rozwiązań za pomocą niekonwencjonalnych narzędzi, jak również różnorodnych i nietuzinkowych koncepcji. Maksymą każdego Odyseusza jest: „W Odysei Umysłu każdy jest zwycięzcą”.

 

CO PRZED NAMI?

Przed nami spełnienie kolejnego marzenia – zdobycie tytułów Mistrzów Świata i złotych medali dla naszego kraju. Uskrzydleni naszym wielkim sukcesem chcemy zaprezentować Polskę z jak najlepszej strony na tegorocznych Finałach Światowych.

 

FINAŁY – CO TO TAKIEGO?

Finały Światowe to spektakularne zwieńczenie sezonu: ponad 850 drużyn, w tym MY! konkuruje w swoich kategoriach o prestiżowy tytuł Mistrzów Świata.

 

UZASADNIENIE:

W ramach projektu Odyseja Umysłu pracujemy dopiero czwarty rok i już udało nam się osiągnąć kolejny sukces. Grupa naprawdę zdolnych, ambitnych, kreatywnych i wytrwałych Dzieciaków na to osiągnięcie pracowała przez wiele miesięcy. Włożyli w to dużo serca, zaangażowania - kosztem swojego wolnego czasu, pracy i wysiłku. To Dzieciaki, które marzą, myślą i tworzą chcąc się nieustannie rozwijać, kształcić i realizować. Pomimo odmiennych poglądów, osobowości i temperamentów, dzięki otwartości na pomysły i opinie innych wspólnie podejmowali ryzyko mając na uwadze wspólny cel. Wykazali się nieszablonowym myśleniem, kreatywnym podejściem tworząc rozwiązanie łamiące schematy, daleko wykraczające poza przewidywalne ramy rozwiązania wybranego Problemu,  odkrywając w sobie swój potencjał.

Teraz mają szansę na przygodę swojego życia – wyjazd na Finały Światowe Odysei Umysłu w USA. Do szczęścia potrzebują tylko sfinansowania kosztów.

 

 NASZĄ DRUŻYNĘ TWORZĄ:

BIBIANKA (malarka) – pieczołowicie przygotowała rzeźbę z papieru mache, gazet i wikliny papierowej, przykleiła wraz z resztą drużyny tysiące rurek aby scenografia wyglądała tak jak wygląda. Na co dzień maluje, rysuje, tworzy stroje, a w każdej wolnej chwili ogląda seriale anime i czyta mangę.

 

POLA (podróżnik) - to spod jej palców wyszło przeszło 100 tys. rurek papierowej wikliny i stroje z nich plecione. Na co dzień wielbicielka książek (w tym mangi) i jazdy konnej.

BARTOSZ (podróżniczka) – siła spokoju podczas klejenia niezliczonej liczby rurek do dekoracji. Na co dzień zapalony koszykarz, harcerz i wielbiciel muzyki.

PIOTREK (rzeźbiarka) – pomysłodawca scenografii i jej rozwiązań technicznych. Chodzący spokój ożywiający się kiedy rozmowa schodzi na temat militariów i mocnego rocka. Zapalony harcerz i miłośnik militariów.

WITEK (Wielki Mistrz Czasu) – budowniczy znaku członkowskiego i głównej części scenografii, „dawca” pomysłów do scenariusza. Na co dzień miłośnik tenisa ziemnego, szybkiej jazdy na rowerze, gry w piłkę nożną i muzyki rockowej.

TRENERKI – Zuzia i Asia

 

BUDŻET

Największym problemem, którego sami nie jesteśmy w stanie rozwiązać, są koszty wyjazdu na te Finały. Dotychczas całe przygotowania i wyjazdy finansowaliśmy z własnych środków.

Koszty przelotu i udziału w konkursie są bardzo wysokie.

Zebrana kwota pokryje CZĘŚCIOWO koszty biletów lotniczych, obowiązkowej opłaty startowej, transportu i pobytu w czasie konkursu, ubezpieczenia i innych koniecznych opłat.

         

DLACZEGO CROWFUNDING?

Pukaliśmy już do wielu drzwi, napisałyśmy tysiące email i dziesiątki wniosków, ale w większości bez odpowiedzi. Nie mamy znajomości, bezpośrednich kontaktów do osób decyzyjnych, do osób dla których przekazanie darowizny nie stanowi problemu, do osób, które chętnie wspierają młodych, zdolnych ludzi. A wiemy i wierzymy, że tacy ludzie są.

Kwota jest za duża i nie zdążymy tego zrobić tylko i wyłącznie na własną rękę.

Robimy wszystko, aby kilkumiesięczna praca naszych dzieciaków nie zakończyła się brakiem możliwości finansowania ich wyjazdu.

 

LICZYMY NA WASZE WSPARCIE!

POMÓŻCIE NAM SPEŁNIĆ NASZE MARZENIA!!!

 

Nasze działania można śledzić tu:

https://www.facebook.com/Iskierki.Wyobrazni/

http://iskierkiwyobrazni.blogspot.com/

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.05.2017 23:11