Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Winders

Winders

Gizycko

Grupa gimnazjalistów z Wilkas/k. Giżycka którzy zamierzają wygrać 21 Maja Mistrzostwa Świata w Kreatywnym i Niekonwencjonalnym myśleniu!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10781 PLN z 7000 PLN

14 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

154%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.05.2014.

Młodzi mistrzowie Polski Destination Imagination

O projekcie

 

 

„Winders” to grupa sześciu gimnazjalistów z Wilkas k./Giżycka, połączyły nas nieprzeciętne pomysły, pracowitość i chęć spróbowania czegoś wykraczającego poza schemat szkolnej edukacji.                                

 

Tworzymy team, ale każdy z nas jest na swój sposób indywidualistą i wnosi coś, co wzbogaca zespół. Dla Filipa nie ma urządzenia czy mechanizmu, którego nie da się zrobić, Julian zachwyca talentem aktorskim, Natalia zamieni wszystko w dzieło sztuki, Ola w każdej sytuacji odnajdzie humor, Piotr cierpliwie i z uśmiechem wykona każde zadanie, z kolei Wiktoria nie uznaje kompromisów i dzięki niej wszystko zamienia się w perfekcję, a nasi trenerzy Pani Asia oraz Albert czuwają nad właściwym kierunkiem realizacji naszych pomysłów.

Razem tworzymy zgraną drużynę, która świetnie współpracuje mierząc się na każdych zajęciach z nieoczekiwanymi sytuacjami i przeszkodami. 

 

 


 

 

Od kilku miesięcy uczestniczymy w największym na świecie programie edukacyjnym dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój twórczego myślenia i kreatywności Destination ImagiNation.

Istotą Międzynarodowego Programu Twórczego Rozwiązywania Problemów Destination ImagiNation jest zachęcenie uczestników do nieszablonowego tworzenia, zwiększania poczucia własnej wartości, przełamywania barier oraz aktywowania własnych zdolności i talentów, z istnienia których najczęściej nie zdawali sobie sprawy.

W oparciu o odkrywane, pobudzane i rozwijane własne mocne strony program uczy kreatywnego rozwiązywania problemów i skomplikowanych wyzwań, tworzenia innowacji, pracy zespołowej, skutecznej komunikacji, zarządzania czasem, materiałami i pomysłami.

 

 

 

 

 

W Grudniu 2013 r. wyjechaliśmy do Pekinu w nagrodę za zwycięstwo w Konkursie „Chiny w Zasięgu Ręki” organizowanego przez Fundacje Wspierania i Rozwoju Kreatywności. Nagraliśmy film w którym przedstawiliśmy powody dla których młodzież sięga po alkohol.  

 

 

 

W krajowych Mistrzostwach Chin stanęliśmy na podium z drużynami z czołówki światowej DI oraz zostaliśmy wyróżnieni na tle całego konkursu nagrodą „RENESANS” za oryginalne rozwiązania techniczne.                 

Byliśmy też w Dzień Dobry TVN! Kliknij Tu!

  

 

 

 

 

Natomiast w marcu 2014 r., podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności, zdobyliśmy tytuł Mistrzów Polski oraz kolejną nagrodę specjalną „Renesans” za szczególnie innowacyjne rozwiązanie techniczne, mianowicie stworzyliśmy model sprzętu Ekstremalnego dzięki któremu człowiek może przeżyć na księżycu Jowisza. 

 

  

Tym samym wywalczyliśmy prawo reprezentowania Polski w światowych finałach Destination ImagiNation w Knoxville (TN, USA) w dniach 21-24 maja. 

 

 

Udział w światowych finałach to nie tylko ukoronowanie naszego dotychczasowego wysiłku i szansa na spełnienie marzeń, ale przede wszystkim okazja do sprawdzenia się w twórczym współzawodnictwie z rówieśnikami z całego świata.

Wykazaliśmy się już ogromnym zaangażowaniem, ponadprzeciętnymi umiejętnościami i wyjątkową wyobraźnią, ale przed nami jeszcze jedno wyzwanie, z którym tym razem nie poradzą sobie bez Twojej pomocy – zgromadzenie niezbędnych środków na wyjazd na Światowe Finały Olimpiady Kreatywności. Kwota Niezbędna do sfinalizowania   wyprawy jednego z nas to około 7 000 zł. Dlatego zgłosiliśmy się do Was po wsparcie.

  

 

 

Dziękujemy!

- Drużyna " Winders "

 

Zapraszamy na Fanpage na facebooku: 

www.facebook.com/THEWINDERS

 

Media o Nas:

Dzien Dobry TVN: Kliknij!

TVP Olsztyn "Opinie": Kliknij!

TVP Olsztyn "Wiadomości": Kliknij! Od 16 minuty my

TVP Olsztyn "Informacje": Kliknij!

TVP Olsztyn "Kreatywna Młodzież: Kliknij!

Gazeta Olsztyńska: Kliknij!

Gazeta Współczesna: Kliknij! 

Gmina Giżycko: Kliknij!

Gmina Giżycko: Kliknij!

 

 

 

Partnerzy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.05.2014 18:06