Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

TEATR LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

TEATR LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

Wałbrzych

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu jest najstarszym teatrem na Dolnym Śląsku i jednym z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce. W ciągu 73 lat działalności przygotował ponad 320 premier. U podstaw repertuarowych Teatru stoi literatura europejska,
od najwybitniejszych dzieł klasyki po dramaturgię współczesną, otwartość na eksperymenty artystyczne, śmiałość w podejmowaniu tematów zmuszających do spojrzenia na siebie samych oraz oryginalne patrzenie na sztukę dla młodej widowni.


Kontakt:

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Dyrektor naczelny i artystyczny – Zbigniew Prażmowski
ul. Buczka 16, 58 – 300 Wałbrzych
tel. 74 666 73 42
e-mail: teatr@teatrlalek.walbrzych.pl
www.teatrlalek.walbrzych.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20445 PLN z 20000 PLN

149 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.06.2017.

III FESTIWAL małych PRAPREMIER

O projekcie

III FESTIWAL małych PRAPREMIER

17_22 września 2017

III Festiwal małych Prapremier to jedyny na teatralnej mapie Polski festiwal, prezentujący wyłącznie prapremierowe spektakle teatrów lalkowych dla dzieci i młodzieży.

Głównym założeniem Festiwalu jest otwarcie się na młodego widza oraz integracja z nim poprzez prezentację spektakli, uczestnictwo w podinscenizowanych czytaniach dramaturgicznych oraz warsztatach teatralnych prowadzonych przez wykwalifikowanych pedagogów teatru oraz dramaturgów.

Ważnym elementem Festiwalu są pospektaklowe dyskusje panelowe z udziałem twórców i publiczności, które mają w znaczny sposób przyczynić się do integracji środowiska teatralnego z widzami, pobudzać do interesujących poszukiwań repertuarowych oraz innowacyjnych rozwiązań inscenizacyjnych.

III Festiwal małych Prapremier to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim i ma charakter konkursowy. Jego adresatami jest publiczność dziecięca i młodzieżowa natomiast uczestnikami zawodowe teatry instytucjonalne i nieinstytucjonalne.  

WIEMY CO

[czyli mamy już program]

ALE NIE WIEMY JESZCZE JAK

[dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia]

17.09.2017

- warsztaty teatralne dla dzieci: BAJzelprzytulanka z bałaganu (prowadzenie: Jakub Drzastwa)

- warsztaty dla dzieci w wieku 8 - 12 lat: Twój Ruch (prowadzenie: Art Fraction Foundation w Poznaniu)

- warsztaty dla nauczycieli: Klasyka versus współczesność? (prowadzenie: Justyna Czarnota)

- inauguracja III Festiwalu małych Prapremier Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

- prezentacja spektaklu pt. „AFROAZJA” w reżyserii Martyny Majewskiej (spektakl pozakonkursowy)

Jakub Drzastwa_BAJzel

 18.09.2017

- spotkanie dyrektorów teatrów lalkowych, dyskusja o współczesnym teatrze lalek

- warsztaty teatralne dla dzieci: BAJzel – przytulanka z bałaganu (prowadzenie: Jakub Drzastwa)

- warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat: Twój Ruch (prowadzenie: Art Fraction Foundation w Poznaniu)

- warsztaty dla nauczycieli: Klasyka versus współczesność? (prowadzenie: Justyna Czarnota)

- prezentacja spektaklu konkursowego; po spektaklu moderowana dyskusja z twórcami i widzami (prowadzenie: Alicja Morawska – Rubczak)

 pedagogika teatru_warsztaty_II FmP_2015

pedagogika teatru_warsztaty_I FmP_2013

 19.09.2017

- prezentacja dwóch spektakli konkursowych; po każdym spektaklu moderowana dyskusja z twórcami  i widzami (prowadzenie: Alicja Morawska – Rubczak)

- podinscenizowane czytanie nowej dramaturgii dla dzieci i młodzieży w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu i reżyserii Marty Guśniowskiej; po zakończeniu moderowana dyskusja z twórcami i widzami (prowadzenie: Alicja Morawska – Rubczak)

- warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży w wieku 13+: URUCHOM WYOBRAŹNIĘ! (prowadzenie: Malina Prześluga).

- wykład: Wszechstronność środków wyrazu we współczesnym teatrze lalek dla dzieci i młodzieży (prowadzenie:Karol Suszczyński) 

- warsztaty dla nauczycieli: Klasyka versus współczesność? (prowadzenie: Justyna Czarnota)

- warsztat dla dzieci w wieku 8-12 lat: Twój Ruch (prowadzenie: Art. Fraction Foundation  w Poznaniu)

- warsztaty dla najmłodszych w wieku 6 - 18 miesięcy: KOŁYSANKI, MRUCZANKI, LULAJKI  (prowadzenie: Monika Kabacińska i Beata Bąblińska, Teatr Atofri)

 NAJMNIEJSZY SAMOLOT NA ŚWIECIE_Teatr MASKA w Rzeszowie_II FmP_2015

 20.09.2017 

- prezentacja trzech  spektakli konkursowych; po każdym spektaklu moderowana dyskusja z twórcami  i widzami (prowadzenie: Alicja Morawska – Rubczak)

- warsztaty dla nauczycieli: Klasyka versus współczesność? Po warsztatach pokaz powarsztatowych dokonań uczestników oraz wykład (prowadzenie: Justyna Czarnota)

- warsztaty dla dzieci w wieku 8-12 lat: Twój Ruch (prowadzenie: Art Fraction Foundation w Poznaniu)

- prezentacja spektaklu pozakonkursowego w wykonaniu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu 

- podinscenizowane czytanie nowej dramaturgii dla dzieci i młodzieży w wykonaniu aktorów  Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu i reżyserii Marty Guśniowskiej; po zakończeniu moderowana dyskusja z twórcami i widzami (prowadzenie: Alicja Morawska – Rubczak)

          

 

publiczność festiwalowa_ I FmP 2013

 21.09.2017

- prezentacja dwóch spektakli konkursowych; po każdym spektaklu moderowana dyskusja z twórcami  i widzami (prowadzenie: Alicja Morawska – Rubczak)

- podinscenizowane czytanie nowej dramaturgii dla dzieci i młodzieży w wykonaniu aktorów  Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu; po zakończeniu moderowana dyskusja z twórcami i widzami (prowadzenie: Alicja Morawska – Rubczak)

- warsztaty dla dzieci w wieku 8 - 12 lat: Twój Ruch dla (prowadzenie: Art Fraction Foundation w Poznaniu); praca zostanie zwieńczona pokazem warsztatowym

- warsztaty dla dzieci w wieku 1, 5 - 3 lat: Twój Ruch (prowadzenie:  Art Fraction Foundation w Poznaniu)

 

I FmP_2013

22.09.2017 

- prezentacja spektaklu konkursowego; po spektaklu moderowana dyskusja z twórcami i widzami (prowadzenie: Alicja Morawska – Rubczak)

- prezentacja spektaklu pozakonkursowego w wykonaniu studentów Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Białymstoku

- prezentacja spektaklu pozakonkursowego z repertuaru Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu

- zakończenie Festiwalu: ogłoszenie werdyktu jury oraz wręczenie nagród.

Tomasz Maśląkowski (Wrocławski Teatr Lalek), Zenon Butkiewicz_II FmP 2015

BUDŻET [czyli na co zbieramy pieniądze]

20. 000 zł to DUŻA KROPLA w morzu festiwalowych potrzeb!

Jeżeli uda się zebrać tę kwotę, to w całości zostanie ona przeznaczona na warsztaty edukacyjno – artystyczne dla dzieci i młodzieży, które obok prezentacji najciekawszych prapremier ostatnich miesięcy, stanowią istotny trzon Festiwalu.

Wstęp na wszystkie warsztaty jest oczywiście bezpłatny. 

         

                                                                      WARSZTATY_I FmP 2013_II FmP_2015    

 A co jeśli dzięki Waszej hojności zbierzemy więcej?

Każdą dodatkową złotówkę przeznaczymy na realizację premiery festiwalowej czyli spektaklu AFROAZJA, którą wyreżyseruje Martyna Majewska.                                          

ORGANIZATOREM III FESTIWALU małych PRAPREMIER jest TEATR LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu jest najstarszym teatrem na Dolnym Śląsku i jednym z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce. W ciągu 72 lat działalności przygotował ponad 320 premier. U podstaw repertuarowych Teatru stoi wielka literatura europejska, od najwybitniejszych dzieł klasyki po dramaturgię współczesną, otwartość na eksperymenty artystyczne, śmiałość w podejmowaniu tematów zmuszających do spojrzenia na siebie samych oraz oryginalne patrzenie na sztukę dla młodej widowni.

Oferta adresowana jest do zróżnicowanej publiczności – od dzieci po dorosłych. Teatr stara się kształtować wrażliwość artystyczną widzów oraz ich potrzebę obcowania ze sztuką, pokazywać im teatr nowy, poszukujący i eksperymentujący. Nierzadko korzysta z różnych konwencji teatralnych czy filmowych. Dominantą artystyczną jest swoboda w podejściu do materii teatru, działanie zarówno w obrębie formy, jak: lalki, maski, elementy scenografii, przedmioty, fragmenty ciała, cienie, ale także w żywym planie.

W 2012 rokuTeatr został uhonorowany Dolnośląską Nagrodą Kulturalną „Silesia” za szczególny wkład w rozwój dolnośląskiej kultury oraz Dolnośląskim Kluczem Sukcesu za rok 2013 w kategorii „Najlepsza instytucja kultury lub inicjatywa kulturalna". Od 2013 roku jest organizatorem Festiwalu małych Prapremier. 

Dyrektor Naczelny i Artystyczny | Zbigniew Prażmowski

Adres | ul. M. Buczka | 58 - 300 Wałbrzych

NIP | 886 10 13 445 

TU NAS ZNAJDZIESZ 

https://teatrlalek.walbrzych.pl/

https://www.facebook.com/Teatr.Lalki.i.Aktora.Walbrzych/

https://www.youtube.com/user/TLiAWalbrzych

JAK ODEBRAĆ SWOJĄ NAGRODĘ?

To bardzo łatwe. Dla wszystkich, którzy zechcą wesprzeć organizację III FESTIWALU małych PRAPREMIER przewidzieliśmy nagrody.

Jeżeli uda się sfinalizować naszą zbiórkę w 100% wówczas ekipa POLAK POTRAFI skontaktuje się z każdym darczyńcą aby ustalić szczegóły odbioru nagród, które przygotowaliśmy dla Was. 

 

Ponieważ dopiero przystąpimy do produkcji gadżetów festiwalowych odbiór nagród zaplanowaliśmy między 15 – 30 września 2017. W przypadku nagród w postaci zaproszeń lub karnetów na Festiwal będą one realizowane w trakcie trwania całego Festiwalu.   

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.06.2017 22:10