Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Iława Gospel Singers

Iława Gospel Singers

Iława, Polska

Jesteśmy grupą pozytywnie zakręconych, nadzwyczaj aktywnych ludzi, których łączy wzajemna sympatia, pasja śpiewania i chęć dzielenia się przesłaniem Ewangelii poprzez wykonywanie muzyki gospel.
Naszym celem jest popularyzowanie muzyki gospel oraz upowszechnianie wartości chrześcijańskich: przez ponad dwa lata naszej działalności zaśpiewaliśmy blisko 50 koncertów.
Za twórczość artystyczną i upowszechnianie kultury w 2016 r. otrzymaliśmy nagrodę Zarządu Powiatu Iławskiego. Nasz projekt artystyczny polegający na nagraniu płyty z muzyką gospel otrzymał także wsparcie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7430 PLN z 6200 PLN

100 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

119%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.10.2017.

Wydanie 2-płytowego albumu Iława Gospel Singers

O projekcie

Już "za chwilę", we wrześniu rozpoczniemy sesje nagraniowe do naszego debiutanckiego albumu z muzyką gospel. Bezpośrednim impulsem do realizacji tego przedsięwzięcia stało się stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, którego beneficjentem został w kwietniu 2017 r. nasz dyrygent, kierownik artystyczny, założyciel Iława Gospel Singers Michał Wróblewski.

Początkowo projekt obejmował nagranie jednej EP-ki z popularnymi utworami gospel, jednak w trakcie pracy nad materiałem muzycznym okazało się, że możemy nagrać nie tylko kilka standardów gospel, ale także nasze autorskie utwory gospel. I to nie wszystko! Postanowiliśmy nagrać też drugi krążek EP, na którym znajdą się polskie kolędy w nowych, gospelowych wersjach.

Zgromadziliśmy środki finansowe potrzebne na opłacenie studia nagraniowego, podjęliśmy współpracę z instrumentalistami i powoli odliczamy czas do nagrania. Jest jedno ALE: nie wystarczy nam na wydanie 2-płytowego albumu, a bardzo chcemy, aby jeszcze tej jesieni cały zarejestrowany w studio materiał trafił do Waszych rąk.

 

Celem projektu jest wydanie 2-płytowego, debiutanckiego albumu Iława Gospel Singers:

CD 1: Wszystko Tobie - to tytuł pierwszego krążka (EP), naktórym znajdziecie anglojęzyczne utwory gospel oraz nasze, autorskie piesni pop-gospelowe w języku polskim

CD 2: Narodzonemu - to tytuł drugiej płyty (EP), która będzie zawierała znane, polskie kolędy w nowych, gospelowych aranżacjach!

 

Jesteśmy grupą pozytywnie zakręconych, nadzwyczaj aktywnych ludzi, których łączy wzajemna sympatia, pasja śpiewania i chęć dzielenia się przesłaniem Ewangelii poprzez wykonywanie muzyki gospel. Są wśród nas ludzie bardzo młodzi oraz nieco starsi ;-), studenci i przedstawiciele przeróżnych profesji, osoby z dużym doświadczeniem muzycznym, a także stawiające pierwsze kroki w sztuce wokalnej.

Nie jesteśmy "świętoszkami", aniołkami (choć niektórzy mówią, że się pod nich podszywamy)...

...ale chcemy być blisko Pana Boga w naszym codziennym życiu! Chcemy Go wielbić i mówić innym o Jego bezgranicznej miłości do nas - ludzi. Poprzez muzykę gospel chcemy nieść innym radość, pokój, nadzieję...

Dlatego od przeszło dwóch i pół roku wkładamy ogrom serca i czasu w dzieło, jakim jest zespół Iława Gospel Singers (IGS). Jego dyrygentem, aranżerem, a jeśli trzeba także genialnym akompaniatorem, jest Michał Wróblewski.

W doskonaleniu techniki wokalnej wspiera nas pedagog muzyczny Joanna Nehring-Roszkowska (absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, której kilkoro wychowanków było finalistami popularnego programu The Voice of Poland).

W projekcie, który planujemy zrealizować przy Waszym wsparciu, udział wezmą także współpracujący z IGS, doświadczeni (czytaj: fantastyczni!) instrumentaliści:

Wojciech Olszewski - gitara akustyczna

Sławek Kasprzycki - gitara elektryczna

Mariusz Curzydło - bas

Darek Licznerski - klawisze

Michał Lewandowski - perkusja

Potrzebujemy wsparcia finansowego, które przeznaczymy na wydanie albumu (plan min. 500 szt.), tzn.:

 • wytłoczenie płyt (2 EP x 500 szt.)
 • nadruk na płytach
 • opakowania digipack na 2 CD z kieszonką na książeczkę
 • wydruk książeczki

Będziemy przeszczęśliwi, jeśli zbierzemy 100% kwoty potrzebnej do ukończenia naszego projektu. Gdybyście jednak zechcieli wspomóc nas hojniej, to pieniądze przeznaczymy na:

 • zwiększenie nakładu wydania (150% i więcej potrzebnej kwoty)
 • w zależności od wysokości zebranej kwoty zrealizujemy klip do jednego lub więcej utworów (200% i więcej potrzebnej kwoty)

 

 • bo mamy dla Was muzykę i przesłanie, które niesie radość i nadzieję, dotyka duszy
 • chcemy zaproponować Wam kolędowanie w stylu gospel - już w najbliższe Święta Bożego Narodzenia
 • pragniemy popularyzować muzykę gospel i wartości chrześcijańskie, szczególnie w naszym regionie
 • chcemy się rozwijać
 • czujemy, że po 2,5 roku prób i koncertów jesteśmy gotowi na to wyzwanie
 • wiele razy po koncertach byliśmy pytani o naszą płytę
 • nasz projekt artystyczny (nagranie płyty) otrzymał wsparcie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Wierzymy, że muzyka gospel może być jedną z dróg prowadzących do doświadczania radości, poruszeń serca i przeżywania poczucia jedności w tych niespokojnych, naznaczonych podziałami i sporami czasach.

 

Iława Gospel Singers rozpoczął działalność koncertową już po czterech miesiącach od zakończenia naboru do zespołu. Zadebiutował w iławskim amfiteatrze 31 maja 2015 r. podczas Chrześcijańskiego Dnia Animacji Rodzin DAR.

W ciągu kolejnych miesięcy pierwszego roku istnienia wystąpił jeszcze kilkunastokrotnie: uświetniał różne uroczystości i wydarzenia w regionie, organizował lub dawał koncerty w różnych miastach Polski północno-wschodniej, a także niósł nadzieję i radość, śpiewając dla pacjentów szpitala, domu dziecka czy małych, wiejskich społeczności.

IGS był również bohaterem reportażu przygotowanego i wyemitowanego w lutym 2016 r. przez TVP3 Olsztyn. Miesiąc później wystąpił na muzycznej scenie Radia Olsztyn, biorąc udział w nagraniu live w studiu koncertowym Polskiego Radia Olsztyn. Zarejestrowany wówczas koncert wyemitowano w czasie Świąt Wielkanocnych 2016 r.

 

W 2016 roku IGS, oprócz systematycznej pracy podczas weekendowych warsztatów, dał 20 koncertów m.in. w Lidzbarku Warmińskim, Lisewie, Jezioranach, Iławie, Ostródzie, włączał się lub inicjował przy tym akcje charytatywne. Zespół został przyjęty do „gospelowej rodziny” w Polsce - organizacji sieciującej środowisko gospel pn. „Republika Gospel” (http://republikagospel.pl/home/srodowisko-gospel/).

W okresie Wielkanocnym w 2017, we współpracy z zespołem instrumentalnym z Lubawy, IGS przygotował autorski projekt/koncert pt. „W śmierci jest życie”.

Iława Gospel Singers jest jednym z dwóch zespołów reprezentujących ten nurt muzyczny w województwie warmińsko-mazurskim. Choć wiele chórów sięga do utworów negro spirituals (korzeni gospel) lub w stylistyce gospel, to nie ma innych zespołów wokalno-instrumentalnych, które prowadzą aktywność artystyczną wyłącznie ukierunkowaną na gospel.

W lutym 2017 r. członkowie IGS powołali Stowarzyszenie Gospel nad Jeziorakiem, które właśnie rozpoczyna realizację działań zmierzających do popularyzacji muzyki gospel oraz upowszechniania wartości chrześcijańskich.

 

 • bo to szansa na to, abyśmy dotarli z naszą muzyką i przesłaniem do szerszego grona odbiorców, abyśmy się wzajemnie poznali i polubili
 • jesteśmy ciekawi, czy to działa (a tak naprawdę, czy znajdziemy Patronów naszego projektu? wierzymy, że TAK!)
 • bo bez Waszej pomocy nie zdołamy wydać albumu jeszcze w tym roku

 

      Gdzie nas znajdziecie?

    Przede wszystkim na Facebook`u - tam na bieżąco zamieszczamy informacje związane z naszą aktywnością i bardzo chętnie odpowiadamy na wszelkie wiadomości. Kulisy naszej działalności i ciekawostki z życia wokół muzyki gospel możecie również śledzić i komentować w specjalnej grupie Iława Gospel Singers - Przyjaciele.

  Najważniejsze informacje o IGS znajdziecie na naszej stronie internetowej: www.ilawagospelsingers.pl.

     Zapraszamy do kontaktu z nami także poprzez e-mail: ilawa.gospel@wp.pl

    Kilka materiałów filmowych z naszych pierwszych koncertów zamieściliśmy na kanale YouTube (wciąż jednak czekamy na możliwość zaprezentowania brzmienia zespołu w odpowiedniej jakości technicznej, nie tylko pochodzącej z telefonów...). Oto kilka fragmentów jednego z naszych ostatnich koncertów (1. Uwielbiamy Cię z rep. TGD, 2. God will make a way, 3. Amen/This little lihgt of mine):

 

 

    A tutaj inny fragment zamieszczony na stronie facebookowej: O HAPPY DAY

 

     Sesje nagraniowe zakończymy we wrześniu. Jeśli pomożecie nam sfinansować wydanie albumu, to w październiku przekażemy materiał do tłoczenia/druku, zatem najpóźniej w listopadzie płyty będą gotowe.

    Wszystkie nagrody, które dla Was przygotowaliśmy, będziemy rozsyłać sukcesywnie zaraz po pozytywnym zakończeniu niniejszego projektu. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt.

BARDZO LICZYMY NA WASZE WSPARCIE.

JUŻ TERAZ DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ PRZELANĄ KWOTĘ.

Wszystkich naszych "Mecenasów" polecamy Panu Bogu w naszych (wyśpiewanych) modlitwach :))

 

 

 

 


 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Media o Twoim projekcie:

Iława Gospel Singers i Lubawsy Muzycy znowu łączą siły w muzycznym projekcie

www.e-lubawa.pl | 2017-08-29

Zespół Iława Gospel Singers nagrywa 2-płytowy album z popularnymi utworami gospel oraz kolędami. W instrumentalną część projektu zaangażowani są także muzycy z Lubawy. Jednak, aby wydać nagrany materiał jeszcze w tym roku, poszukują wsparcia finansowego za pośrednictwem platformy PolakPotrafi.pl.

Iława Gospel Singers na Polak Potrafi. Ty też możesz zostać współwydawcą ich 2-płytowego albumu!

www.infoilawa.pl | 2017-08-27

Zespół Iława Gospel Singers nagrywa 2-płytowy album z popularnymi utworami gospel oraz kolędami. Potrzebuje jednak środków na jego wydanie i w tym celu szuka wsparcia za pośrednictwem platformy PolakPotrafi.pl. Jeśli lubicie muzykę gospel, cenicie społeczne zaangażowanie na rzecz kultury...

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.10.2017 22:10