Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

IFEsailing

IFEsailing

Łódź

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4511 PLN z 4000 PLN

23 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.04.2015.

IFE Sailing - Regaty Akademickie

O projekcie

UDAŁO NAM SIĘ DOBIĆ DO KEI !  

DZIĘKUJEMY, JESTEŚCIE  SUPER !  

PŁYNIEMY DALEJ !

IFE Sailing to mała rodzina. Poza faktem, że jesteśmy studentami jednego wydziału, łączy nas także wspólna pasja, czyli szalone zamiłowanie do lin i żagli. Każda rodzina ma marzenia, niestety, nie każda wystarczające szczęście aby te sny spełnić. Nasze sny to żagle wypełnione atlantyckim wiatrem. Nadchodzi kwiecień, a wraz z nim ponowne otwarcie unikatowej studenckiej imprezy we Francji. Mowa tu o największych akademickich regatach Europy - Course Croisière EDHEC.

Jesteśmy drużyną studentów z Politechniki Łódzkiej, która reprezentuje nie tylko  naszą uczelnię ale również kraj w regatach Course Croisière EDHEC. Wydarzenie skupia podobnych nam młodych ludzi z różnych części globu, studiujących na najlepszych światowych uczelniach. Chcemy, by załogi z całego świata widziały, że na najbardziej prestiżowych regatach studenckich Polacy mają również swoją reprezentację.

IFE Sailing to grupa studentów Politechniki Łódzkiej - miłośników żeglarstwa, którym do szczęścia potrzebna jest chwila wolnego czasu, akwen większy niż kałuża oraz cokolwiek posiadającego maszt, żagle i ster. Są wśród nas zarówno jachtowi sternicy morscy, sędziowie regatowi, jak i osoby pływające po Mazurach ze znajomymi, czy na obozach jako instruktorzy. Poszczególni członkowie organizacji mają na koncie też starty w Akademickich Mistrzostwach Polski, Tall Ship Races oraz pomniejszych lokalnych zawodach. Naszą pasją zarażamy innych i prężnie działamy na rzecz promocji żeglarstwa, choć nasza organizacja liczy tylko kilkanaście osób.

Regaty Course Croisiere EDHEC są największą imprezą żeglarską w Europie, gdzie spotyka się, integruje i rywalizuje ze sobą około 3 000 studentów z aż 22 krajów. Przedsięwzięcie zostało stworzone przez 3 studentów kochających łódki, którzy pragnęli zrzeszyć młodych żeglarzy w jednym miejscu i podzielić się swoją pasją. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym wydarzeniu, wejdźcie na stronę organizatora.

Strona organizatora: http://www.ccedhec.com/

Aby pojechać do Francji, musimy spełnić dwa wymagania regat. Pierwszym jest opłata "registration fee" wyścigu, pokrywająca zakwaterowanie załogi, aprowizację i wynajem łódki - takiego samego dla wszystkich ścigających się ekip. Wykupienie oficjalnego pakietu stanowi 100% potrzeb „na miejscu”. Załogi mogą dokonać wyboru spośród 3 dostępnych jednostek. J/80 to lekki i szybki jacht zabierający do 5 osób załogi - optimum relacji ceny do ilości załogi i nasz faworyt.

Drugim celem jest przystań akademicka w La Rochelle. Musimy tam dotrzeć z naszego macierzystego portu - Łodzi. Biorąc pod uwagę transport potrzebnego sprzętu i tnąc koszty do minimum, planujemy pojechać tam autem, które udostępni nam jeden z członków załogi.

Brakuje nam 4 tys. zł na opłatę "registration fee" a bez Waszej pomocy nie damy rady!

CC EDHEC to również liczne wydarzenia kulturalne i imprezy. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, chcemy na czas regat być ambasadorami Polski i promować kraj oraz jego niezwykłości. W tym celu gromadzimy liczne materiały informacyjne dotyczące kultury i geografii w celu ich dystrybucji wśród międzynarodowej żeglarskiej braci - wszystko by przyciągnąć uwagę i zainteresować żeglarzy z innych krajów.

Jeśli przekroczymy próg 4 tys. zł, za kolejny uzbierany tysiąc złotych zabierzemy jednego członka załogi więcej, który jednocześnie jest fotografem i kamerzystą. Jego filmy i reportaże ułatwią nam poszukiwanie sponsora w przyszłym roku!

We Francji każda załoga wygląda jak jedna rodzina - te same koszulki, bluzy, sztormiaki. Dlatego kolejną kwotę w wysokości 1 tys. zł przeznaczymy na zakup wspólnych polówkek i bluz z logo drużyny i flagą polski, aby godnie reprezentować nasz kraj i uczelnię.

Wszystkim życzliwym naszemu projektowi i żeglarzom polecamy sie gorąco! Ahoj!

Przygotowaliśmy dla Was unikatowe nagrody, w których każdy znajdzie coś dla siebie! Planujemy rozsyłać je zaraz po powrocie z Francji, na początku maja. Obiecujemy, że do końca tego miesiąca każdy będzie mógł zobaczyć swoje prezenty i podzielić się z nami swoimi wrażeniami o nich.

Oto projekt naszych koszulek dla załogi, jak również Kapitańskiego Odzienia!

Jeśli czujesz się częścią naszej załogi popłyń do Francji razem z nami!

Nasz start w regatach Course Croisiere EDHEC spotkał się w poprzednich latach z dużym zainteresowaniem medialnym. Poniżej publikujemy odnośniki do niektórych artykułów.

 

W tym roku:

 

45. CC EDHEC 

 44. CC EDHEC

 

42. CC EDHEC

 

Również, mieliśmy okazję być goszczonym w stacjach telewizyjnych takich jak:

 

 

Jeśli macie do Nas pytania, piszcie i dzwońcie!

Asia Polewczyk - +48 601 072 118

e-mail:  kontakt@ife-sailing.pl

nasza strona internetowa: http://www.ife-sailing.pl/

odwiedź nas na Facebook'u: https://www.facebook.com/IFESailing?fref=ts

Przy projekcie wsperają nas:

Patronaci medialni:

          

 

 

Media o Twoim projekcie:

Żeglarstwo. Czy łódzka łódka popłynie w La Rochelle?

lodz.gazeta.pl | 2015-04-11

Marcin, Julek, Aśka i Michał to studenci ekskluzywnego Centrum Kształcenia Międzynarodowego na Politechnice Łódzkiej. To również przyjaciele połączeni pasją do żeglarstwa. Najbliższe marzenie: popłynąć po raz kolejny na prestiżowe regaty we Francji, ale... brakuje trochę pieniędzy

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.04.2015 20:08