Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Asbiro

Fundacja Asbiro

Jędrzejów

Jesteśmy grupą wolontariuszy propagującą alternatywną pomoc dla Afryki. Jesteśmy nastawieni na rozwój prywatnej edukacji w najbiedniejszych rejonach Zambii. Naszą siłą jest nasza wiedza, przedsiębiorczość i determinacja, którą chcemy się dzielić z dziećmi i młodzieżą. Otworzyliśmy pierwszą salę komputerową w slamsach Lusaki . Zbudowaliśmy bibliotekę , którą wyposażyliśmy w ponad 1200 książek i podręczników. Nasze wyjazdy pokrywamy z prywatnych środków - na miejscu uczymy, inicjujemy projekty edukacyjne, budujemy i remontujemy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

13916 PLN z 40000 PLN

92 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

34%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 28.05.2019.

Idę dla nich - budowa świetlicy dla dzieci w Zambii

O projekcie

Kim jesteśmy?:
Grupa wolontariuszy Fundacji Asbiro chce wybudować świetlicę edukacyjną w zambijskich slumsach w Lusace, a dokładniej w Lindzie. Jako Fundacja wspieramy prywatną edukację w Afryce - dajemy wędkę a nie rybę. Naszą siłą jest wiedza, przedsiębiorczość i determinacja, którą dzielimy się z dziećmi i młodzieżą w najuboższych częściach stolicy Zambii. Bieżące informacje o naszej działalności znajdziecie na: naszym FB .
Nasz cel:
Z racji olbrzymich braków edukacyjnych, zamierzamy zrobić kolejny krok w poprawie lokalnej sytuacji i zbudować świetlicę, która da szansę na rozwój, naukę oraz zdobycie umiejętności przydatnych w pracy. Koszt budowy i wykończenia świetlicy to 40  tysięcy złotych.
Budowę świetlicy rozpoczniemy natychmiast po uzbieraniu niezbędnej kwoty: wrzesień/październik 2019 r. 
Wasze wsparcie jest do tego niezbędne! :)
Świetlica - po co?:
Zarówno szkoły państwowe, jak i prywatne są w Zambii płatne, dlatego też dla wielu dzieci dostęp do podstawowej edukacji nie jest możliwy! Nasza świetlica ma służyć najuboższym i to właśnie dla nich będziemy prowadzić zajęcia z języka angielskiego i z matematyki. Praca z najmłodszymi jest priorytetem, a świetlica to miejsce, gdzie oprócz nauki będą mogły rozwijać również swoje zainteresowania.
Inne funkcje świetlicy:
Co więcej, ze świetlicy poza dziećmi będzie mogła korzystać cała lokalna społeczność! :) Planujemy rozpocząć kursy komputerowe z zakresu programowania, projektowania stron internetowych, grafiki komputerowej, czy marketingu internetowego. Otworzy to zarówno osobom młodym, jak i starszym, drogę do podjęcia pracy zdalnej, a co za tym idzie wyrwanie się z biedy! 
Dodatkowo raz w tygodniu świetlica będzie się zmieniać także w mini kino ;) . Projektor i kilka angielskich bajek oraz filmów już mamy!
Idea pielgrzymki towarzyszącej akcji budowy świetlicy:
Całej akcji towarzyszy piesza pielgrzymka jednego z wolontariuszy - Patryka Potępy. Patryk w Zambii był dwa razy. Wolontariat w Afryce zainspirował go do dalszej pracy nad różnymi formami wsparcia dla najuboższych, a także do przemiany duchowej.
Patryk wyrusza 16 marca 2019 r. z Krakowa do Watykanu, aby zwrócić uwagę ludzi na problem edukacji w Afryce. Jest to rodzaj pielgrzymki "wspierającej", z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na budowę Świetlicy Edukacyjnej.
Nasz wolontariusz, by dojść do San Giovanni Rotondo ma prawie do pokonania 2000 km drogi! Zakłada, ze podróż zajmie mu 70 dni - w tym czasie jednocześnie będziemy zbierać środki pieniężne na wybudowanie świetlicy.
 
Projekty Fundacji Asbiro:
Poniżej przedstawiamy nasze dotychczasowe projekty, które z pomocą wolontariuszy i darczyńców zakończyliśmy z dużym sukcesem - jesteśmy pewni, że i z projektem świetlicy też tak będzie! :)
  • otwarcie pierwszej w Lindzie sali komputerowej, w której uczymy dzieci podstaw informatyki
  • budowa biblioteki, w której od listopada 2018 roku mogą rozwijać swoje umiejętności czytania dzieci, które wcześniej nawet nie trzymały w ręku książki!
Nasz obecny projekt wsparli liczni darczyńcy, przyjaciele i wolontariusze Fundacji Asbiro! To dzięki nim przy wpłacie określonej kwoty otrzymasz jedną z nagród! Do zaoferowania mamy między innymi: pocztówki, książki, bilety na seminarium, a nawet lot na paralotni :) - szczegóły dot. nagród znajdziesz w sekcji po prawej stronie.
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc! :)
Zespół Fundacji Asbiro
 

Media o Twoim projekcie:

Pielgrzymuje dla dzieci i Boga

mojaolesnica.pl | 2019-04-27

Patryk Potępa z Sokołowic uczestniczy w pieszej pielgrzymce do Watykanu. Portalowi MojaOlesnica.pl powiedział, że robi to celu wsparcia budowy szkoły w Afryce oraz dla Boga.

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 28.05.2019 22:10