Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

reart

reart

Rzeszów

ReArt Management - opieka managerska aktualne projekty:

Ida Zalewska
Eskaubei i Tomek Nowak Quartet
Kuba Płużek

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3351 PLN z 3000 PLN

43 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.11.2015.

Ida Zalewska - video do utworu 'To Rozstanie'

O projekcie

W lutym 2016r. ukaże się, nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia, nasza nowa płyta, jednak zanim to nastąpi mamy jeszcze jedną rzecz do zrobienia: chcemy zrobić teledysk do utworu "To rozstanie". W związku z tym potrzebujemy waszej pomocy!
Będziemy bardzo szczęśliwi jeżeli uda nam się uzbierać całą kwotę i zrealizować klip, a Wy zaskarbicie sobie naszą dozgonną wdzięczność i nie tylko, ponieważ dla wszystkich wspierających ten projekt przygotowaliśmy prezenty.
Ida Zalewska nie zdobyła pierwszych miejsc na konkursach takich jak: Złota Tarka w Iławie, Pamiętajmy o Osieckiej w Warszawie i innych. Zdobyła za to pierwsze miejsce w świetlicowym konkursie Lambady w szkole podstawowej jak również wygrała ekspres do kawy na festiwalu Malwy. Przez kilka lat Ida śpiewała w akustycznym bluesowym trio Terraplane. Z nimi zaśpiewała na największych festiwalach bluesowych w Polsce: Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway i innych. Wydaną przez Fonografikę płytą "As sung by Billie Holiday" Ida zdobyla uznanie publiczności i krytyków jazzowych. Śpiewała na festiwalach m.in.: Jazz w Ruinach, Tarnogórskie spotkania jazzowe, Jazzbląg (gdzie miała zaszczyt wystąpić w zespole Janusza Muniaka).

 

W skład zespołu Idy Zalewskiej wchodzą muzycy zaliczający się do czołówki młodych polskich jazzmanów: Kuba Płużek, Szymon Mika, Kuba Dworak, Damian Niewiński. Mimo młodego wieku mają na swoim koncie autorskie płyty, zwycięstwa na wielu festiwalach i w konkursach (m.in. Nominacja do nagrody Fryderyk 2014 Kuby Płużka) oraz współpracę z takimi muzykami jak m.in.: Janusz Muniak, Zbigniew Wegehaupt, Piotr Wyleżoł, Arek Skolik, Charles White, Frank Parker, Rusty Jones, Jerzy Małek, Nigel Kennedy, David Garibaldi, Bronisław Suchanek, Nathan Williams, Piotr Baron, Andrzej Sikorowski, Stanisław Soyka Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Mika Urbaniak, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Larry Livingston, Ernie Watts i wieloma innymi.

 

Kuba Płużek (piano)

 

Jest artystą młodym, piekielnie zdolnym i – paradoksalnie – niezwykle doświadczonym. W ocenie wielu jazzmanów i fanów jazzu to jeden z bardziej utalentowanych i twórczych instrumentalistów na polskiej scenie muzycznej. Autor debiutu roku "First Album" wg Gazety Wyborczej i Jazz Forum, finalista Montreux Piano Competiton, nominowany do Fryderyka jako Jazzowy Debiut Roku 2014.

Szymon Mika (gitara)

 

Jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia, zdobywca Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Gitarowym im. Jarka Śmietany (2015), Grand Prix Indywidualność Jazzowa na festiwalu Jazz nad Odrą (2012) oraz wielu innych nagród i wyróżnień. 

Kuba Dworak (kontrabas)

 

Zdobywca wielu nagród na festiwalach, m. in.: Indywidualność Jazzowa 2014 – nagroda w ramach 50. Jubileuszowego Festiwalu Jazz nad Odrą; Lotos Jazz Festiwal 2015 - nagroda indywidualna i wiele, wiele innych.

Damian Niewiński (perkusja)

 

Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Dr. Łukasza Żyty. Współpracuje na stałe z nowojorskim zespołem Nat Osborn Band oraz  Teatrem Witkacego w Zakopanem i Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Obecnie nieustannie koncertuje w kraju jak i za granicą, sporo udziela się również jako muzyk sesyjny.

Braliśmy pod uwagę różne opcje: pierwszą z budżetem 2 mln z udziałem Kim Kardashian i Snoop Doga;), drugą za 200 tys zł z Izabelą Trojanowską i Cezarym Pazurą;).

W końcu zdecydowaliśmy się na wariant za 3 tysiące zł z udziałem: Idy Zalewskiej, Kuby Płużka, Szymona Miki, Kuby Dworaka i Damiana Niewińskiego, czyli naszego zespołu.

3 000 zł pozwoli nam na opłacenie operatora, wynajęcie studia i oświetlenia - oraz opłacenia wizażystki.

  • Zebraną kwotę 3000 zł przeznaczymy na zatrudnienie operatora, wizażystki, wynajęcie studia i oświetlenia. 
  • Jeślli uda nam się zebrać więcej funduszy (tj. 5 500 zł) to dodatkowy fundusz przeznaczymy na mix i mastering płyty.
  • Jeśli stanie się tak, że w jakiś sposób zbierzemy 8 000 lub więcej to nakręcimy drugi teledysk!!!

 

 

 

 

ZESPÓŁ KUBEX

Zaprzyjaźniony zespół Kubex (którego członkowie są uderzająco podobni do Idy i Kuby) postanowił również wesprzeć nasz projekt.

Obejrzyjcie filmik i posłuchajcie piosenki, którą nagrali specjalnie na tą okazję ;)

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Teledysk Idy Zalewskiej

muzyczny-krakow.eu | 2015-10-13

W piątek 9 października ruszyła akcja zbiórki funduszy na realizację video do utworu pod tytułem „To rozstanie” wokalistki Idy Zalewskiej i jej zespołu. Utwór pochodzi z płyty o tym samym tytule, która ukaże się w lutym 2016 roku nakładem prestiżowego jazzowego wydawnictwa Hevhetia.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.11.2015 21:09