Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

OKS Odra Opole / MKS MOSiR Opole

OKS Odra Opole / MKS MOSiR Opole

Opole, Polska

OKS Odra Opole to klub zajmujący szczególne miejsce w powojennej historii Opola i sercach kibiców.Historia klubu jest bogata zarówno w osiągnięcia, jak i wybitne postaci, które związane były z miastem.
Odra Opole to nie tylko drużyna seniorów występująca w III lidze śląsko-opolskiej z bardzo dużymi szansami na awans w tym sezonie.To również drużyna juniorów oraz ponad 230 zawodników w wieku 4-13 lat trenujących w Akademii.Klub jest największym piłkarskim ośrodkiem szkolenia dzieci i młodzieży w Opolu.

MKS MOSiR Opole to klub powstały na mocy porozumienia klubów piłkarskich z Opola, zgodnie z którym, po zakończeniu wieku młodzika, najlepsi zawodnicy przechodzą do MKS, gdzie trenują zgodnie z przyjętym wspólnie programem szkolenia.Po zakończeniu szkolenia w MKS zawodnicy mają możliwość powrotu do drużyny juniorów Odry Opole, a w dalszej perspektywie do drużyny seniorów.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15359 PLN z 15000 PLN

146 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.06.2016.

Udział piłkarzy w Międzynarodowym Turnieju IberCup 2016

O projekcie

 CEL PROJEKTU  

Celem projektu jest udział dwóch opolskich drużyn: OKS Odra Opole (rocznik 2003) oraz MKS MOSiR Opole (rocznik 2001) w IberCup 2016 - jednym z największych na świecie turniejów dla młodych piłkarzy. Turniej odbędzie się w terminie 28 czerwca - 3 lipca w miejscowości Estoril w Portugalii.

 

 

 O PROJEKCIE

Każdego roku organizowane są cztery edycje turnieju IberCup: w Stanach Zjednoczonych, Danii, Hiszpanii i Portugalii. Turniej jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turniejów piłkarskich na świecie, a uczestniczy w nim ponad 12.000 zawodników. Organizowany jest w 8 kategoriach wiekowych dla chłopców i 2 kategoriach wiekowych dla dziewcząt.

W tym roku w portugalskiej edycji turnieju IberCup weźmie udział rekordowa liczba blisko 300 drużyn z ponad 40 krajów świata. W tym gronie znajdą się dwie drużyny z Opola - OKS Odra Opole (w kategorii młodzików) oraz MKS MOSiR Opole (w kategorii trampkarzy)!

Dla zawodników będzie to nie tylko wspaniała przygoda i fantastyczne doświadczenie, ale również możliwość rywalizowania z zawodnikami z najlepszych klubów piłkarskich Europy i świata.

Trenerom natomiast turniej umożliwi wymianę doświadczeń i myśli szkoleniowej oraz nawiązanie współpracy międzynarodowej z innymi klubami uczestniczącymi w IberCup 2016.

W poprzednich edycjach w turnieju uczestniczyły drużyny z takich klubów jak Liverpool FC, Manchester City, Ajax Amsterdam, Bayern Leverkusen, Atletico Madryt, Juventus Turyn, FC Porto, Paris St Germain, Olympique Marsylia, Benfica Lizbona czy brazylijski CR Vasco da Gama.

 

 KIM JESTEŚMY?

OKS Odra Opole i MKS MOSiR Opole to nie tylko kluby, które ze sobą współpracują ale również mierzą wysoko i stawiają sobie ambitne cele. – Wierzymy, że aby zyskać trzeba najpierw zainwestować. Rozwój sportowy naszych zawodników traktujemy jako inwestycję w ich przyszłość. Dlatego staramy się im stwarzać odpowiednie warunki do wszechstronnego rozwoju we wszystkich sferach – tłumaczy Radosław Rusin, trener obu drużyn.

OKS Odra Opole (2003)

MKS MOSiR Opole (2001)

 OKS Odra Opole to klub zajmujący szczególne miesce w powojennej historii Opola oraz w sercach wielu pokoleń kibiców. Był to pierwszy polski klub na terenie województwa opolskiego, powołany do życia w dniu 16 czerwca 1945 r.

Historia klubu jest niezwykle bogata zarówno w osiągnięcia, jak i wybitne postaci, które w trakcie swych karier związane były z Opolem. Przez wiele lat Odra Opole, która po połączeniu z Lwowianką Opole działała również pod nazwą Budowlani Opole, była klubem wielosekcyjnym. Poza piłkarską, w klubie działały m.in. sekcje lekkiej atletyki, tenisa, boksu, siatkówki czy hokeja na lodzie. Do dnia dzisiejszego przetrwała jedynie sekcja piłki nożnej.

 W reprezentacji Polski grało 14 zawodników w barwach Odry, którzy łącznie wystąpili w 105 meczach Kadry Narodowej. Odra Opole rozegrała 22 sezony w najwyższej klasie rozgrywkowej. Najlepszym zawodnikiem w historii występów klubu w ekstraklasie jest Engelbert Jarek, strzelec 92 goli.

Odra Opole rozegrała również 44 mecze w europejskich pucharach. Największym sukcesem było dojście do półfinału Pucharu Intertoto w sezonie 1963/1964 oraz start w Pucharze UEFA w sezonie 1977/1978. Niebiesko-czerwoni wygrali również grupę Pucharu Intertoto w 1968 i 1969 r.

Dziś Odra Opole to nie tylko drużyna seniorów występująca w III lidze śląsko-opolskiej z bardzo dużymi szansami do wywalczenia awansu w tym sezonie. To również największy piłkarski ośrodek szkolący dzieci i młodzież w Opolu. W samej Akademii Odry Opole trenuje ponad 230 zawodników w wieku 4 - 13 lat.

 MKS MOSiR Opole to miejski klub powstały na mocy porozumienia klubów piłkarskich z Opola, zgodnie z którym, po ukończeniu wieku młodzika, najlepsi zawodnicy ze wszystkich klubów przechodzą do MKS, gdzie trenują według przyjętego wspólnie programu szkolenia. Jego ideą jest podniesienie jakości szkolenia i ujednolicenie procesu treningowego. Po zakończeniu szkolenia w MKS MOSiR najlepsi zawodnicy mają możliwość powrotu do drużyny juniorów Odry Opole, a w dalszej perspektywie - dołączenia do drużyny seniorów.

 

 BUDŻET

Koszt udziału w turnieju dwóch drużyn (40 zawodników) to kwota około 70.000 zł, na którą składają się koszty związane z:

  • transportem autokarowym do Portugalii i z powrotem
  • noclegami tranzytowymi
  • zakwaterowaniem i wyżywieniem zawodników
  • ubezpieczeniem

Staraliśmy się obniżyć koszty udziału w turnieju do minimum, dlatego zdecydowaliśmy się na podróż autokarem (przed nami do pokonania ponad 3000 km w jedną stronę) oraz na najtańszą z oferowanych form noclegu - nocleg w szkole.

Pomimo wielu wyrzeczeń koszty udziału w turnieju są nadal wysokie. Niestety ani budżety naszych klubów ani budżety domowe zawodników nie są w stanie pokryć wszystkich koszów związanych z udziałem w IberCup, dlatego też szukamy wsparcia w różnych instytucjach, firmach oraz wśród osób prywatnych. 

Do tej pory zebraliśmy 28.000 zł, z czego 7.000 zł otrzymaliśmy od Marszałka Województwa Opolskiego

 Największym wyzwaniem są dla nas koszty transportu, dlatego pozyskane środki w pierwszej kolejności przeznaczymy właśnie na ten wydatek.

 

 

 PROGI

100% wsparcia - Jedziemy na turniej! Dzięki Państwa wsparciu możemy pokryć część kosztów związanych z transportem! DZIĘKUJEMY!

150% wsparcia - Jest wspaniale! Państwa przychylność oraz środki uzyskane od Marszałka Województwa Opolskiego pozwalają nam na pokrycie kosztów transportu w całości! DZIĘKUJEMY!

200% wsparcia - Państwa życzliwość sprawia, że nie musimy się już martwić ani o koszty transportu ani też o koszty związane z ubezpieczeniem zawodników! DZIĘKUJEMY!

 Kwota, o którą zwracamy się do Państwa pozwala nam realnie myśleć o udziale w IberCup 2016! To zaledwie 20% naszego budżetu  - dla nas o kolosalnym znaczeniu, gdyż pozyskanie tych środków utwierdzi nas w przekonaniu o słuszności naszego projektu. 

 Cały czas szukamy także innych źródeł finansowania prowadząc liczne rozmowy z samorządem lokanym, firmami i osobami prywatnymi. Wszystkie środki zebrane dzięki PolakPotrafi.pl oraz dzięki sponsorom pozwolą na obniżenie kosztów udziału zawodników w turnieju, które ostatecznie poniosą rodzice.

 

 DLACZEGO CROWDFUNDING?

Na sukces klubu sportowego składa się wiele czynników, a jednym z nich jest szkolenie dzieci i młodzieży na najwyższym poziomie. Szkolenie, którego efektem będzie nie tylko właściwe przygotowanie techniczno-taktyczne, ale przede wszystkim zaszczepienie pasji, miłości do piłki nożnej, swojego klubu i miasta.

Istotnym jest, by młodzi zawodnicy mogli rozwijać swoje umiejętności w odpowiednich warunkach. Doświadczenie zdobywane na różnych boiskach i w konfrontacji z najlepszymi drużynami - czy to lokalnymi, krajowymi czy zagranicznymi - zawsze przynosi wymierne korzyści.

Dlatego wspólnie razem dajmy opolskim zawodnikom szansę! Napewno jej nie zmarnują, a wręcz przeciwnie - jej efekty będziemy mogli podziwiać z każdym kolejnym rokiem ich karier piłkarskich. Kiedyś każdy z nas będzie mógł powiedzieć, że dołożył swoją cegiełkę do rozwoju każdego z tych 40 chłopaków.

Byc może to właśnie oni będą już w niedalekiej przyszłości walczyć o powrót Odry Opole na należne jej miejsce w rozgrywkach ligowych.

Wychodzimy z założenia, że marzenia są po to, aby je spełniać, a pieniądze nie powinny stać im na przeszkodzie. 40 młodych, zdolnych chłopaków stoi przed szansą przeżycia wspaniałej przygody, którą będą wspominać przez długie lata. 

Pozostawiając w Państwa pamięci słowa Wilhelma Keplera o tym, że "dla ludzi naprawdę wielkich nie ma większej radości od tej, gdy drugim mogą sprawić radość" prosimy bardzo o wsparcie naszego projektu!

Dla nas każda, nawet najmniejsza kwota ma znaczenie, bo przybiża nas do udziału w tym wyjątkowym turnieju! Za każdą pomoc SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! 

 

 

 NAGRODY

W zamian za wsparcie naszej inicjatywy proponujemy Państwu szereg atrakcyjnych nagród:

- imienne podziękowania na Facebooku

- imienne podziękowania wysyłane pocztą

- zdjęcia z turnieju z autografami młodych zawodników

- pocztówki z Portugalii

- pamiątki - niespodzianki z Portugalii

- podziękowania w wideo-relacji z turnieju

- zestawy gadżetów klubowych OKS Odra Opole

- plakaty z autografami seniorów OKS Odra Opole

- książki S. Bergiela "Znani niebiesko-czerwoni" 

- piłki z autografami piłkarzy OKS Odra Opole

- wejściówki VIP na wybrany mecz OKS Odra Opole

- repliki meczowe z autografami piłkarzy OKS Odra Opole

- repliki meczowe Odry Opole z własnym nazwiskiem

- karnety na mecze Odry Opole w sezonie 2016/2017

Wszystkie nagrody zostaną zrealizowane przez nas najpóźniej w miesiącu lipcu, po naszym powrocie z turnieju.

 

 PATRONAT

Józef Żymańczyk: - Z przyjemnością przyjąłem patronat nad udziałem młodych opolskich zawodników w Turnieju IberCup 2016. Możliwość rywalizacji z zawodnikami z najlepszych klubów piłkarskich Europy na pewno będzie dla nich niezapomnianym przeżyciem, jak również będzie ich motywować do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności. Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie zebrać kwotę 15.000 zł, by pomóc zawodnikom w realizacji ich marzeń. Naprawdę warto ich wspomóc, bo ci chłopcy to przyszłość piłki!

Tomasz Copik: - Bardzo podoba mi się, że opolskie kluby ze sobą współpracują, a rywalizują tylko na boiskach piłkarskich. Wiadomo, że razem można więcej. Akcja na portalu PolakPotrafi to bardzo fajna inicjatywa, nie tylko ze względu na możliwość pozyskania środków, ale też na możliwość nagłośnieniapomysłu, który popieram całym sercem. Zazdroszczę chłopakom, że nie jestem w ich wieku, i że nie mogę z nimi jechać, by spróbować swych sił z najlepszymi! 

 

         

Józef Żymańczyk to prawdziwa legenda Odry Opole, w której rozpoczynał piłkarską karierę m.in. pod okiem trenera Wiesława Łucyszyna. Wieloletni kapitan, zdobywca wielu bramek, mocno przyczynił się do awansu Odry do II ligi w sezonie 1996/1997. Występował również m.in. w Unii Krapkowice i I-ligowym Ruchu Radzionków, gdzie rozegrał 52 spotkania. Odnosił również duże sukcesy w piłce halowej.

Tomasz Copik to ulubieniec opolskich kibiców, dla którego Odra Opole była najważniejszym punktem w piłkarskiej karierze. Występował łącznie w 13 klubach, ale to w Odrze grał najdłużej i tu rozpoczął również karierę trenerską jako szkoleniowiec drużyny rezerw i drugi trener juniorów. 

 

 KONTAKT

Wszelkie informacje na temat naszych klubów znajdą Państwo na naszych stronach internetowych, profilach na portalu Facebook i Twitter:

www.oksodraopole.pl

mks.mosir.opole.pl

Facebook: Odra Opole, Akademia Odry Opole, MKS Mosir Opole

Twitter: @OdraOpole1945

 

 GALERIA

Media o Twoim projekcie:

Pieniądze na realizację marzeń potrzebne od zaraz

doxa.fm | 2016-06-02

Młodzi piłkarze z OKS Odra Opole i MKS MOSiR Opole chcą pojechać na jeden z największych turniejów piłkarskich dla młodzieży, jaki odbywa się w Estoril w Portugalii. Uczestniczy w nim ponad 12.000 zawodników. Jednak wyjazd młodzieży z Opola wiąże się z kosztami. Pomysłodawcy zbierają środki za pomocą zbiórki internetowej na portalu Polakpotrafi. – Ociągniemy cel – zapewnia Radosław Rusin, trener MKS MOSiR Opole

Młodzi piłkarze z Opola marzą o wyjeździe do Portugalii na wielki turniej

www.nto.pl | 2016-05-09

Zespół Odry Opole z rocznika 2003 i MOSiR-u Opole (rocznik 2001) dostały zaproszenie na jeden z największych na świecie turniejów dla młodych piłkarzy - IberCup 2016. Odbędzie się on na przełomie czerwca i lipca w portugalskim mieście Estoril.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.06.2016 21:09