Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Łukasz Jakubowski

Łukasz Jakubowski

Izdebnik, Polska

Napisz wiadomość do Projektodawcy

13615 PLN z 10000 PLN

52 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

136%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.06.2016.

VegeTable - hydroponiczny ogródek w Twoim domu.

O projekcie

Jeśli uda nam się zebrać 16 000 zł (z Waszą pomocą oczywiście), każde VegeTable zostanie wyposażone w elektronikę, która będzie mierzyć temperaturę wody, temperaturę otoczenia i wilgotność! 

Render jest tylko poglądowy, wygląd może się troche różnić, ale funkcjonalność  nie ulegnie zmianie.

                                

 Hydroponiczny system kropelkowy

 Wymiary 60cm/50cm/60cm

 Maksymalnie 12 roślin

 Pompa 8W 600l/h

 Zasilanie całości 230V/12V

 Lampa CFL 125 W

                        


Vegetable to urządzenie do hydroponicznej uprawy ziół, sałat i warzyw, które dzięki niezależnemu źródłu światła może działać i owocować przez cały rok. 

Jego niewielki rozmiar pozwala na wyhodowanie do 12 roślin jednocześnie, nie zabierając przy tym dużo miejsca. Sam system posiada dodatkową zaletę - oczyszcza powietrze z pyłów i kurzu.

 

W hydroponicznych uprawach roślin zamiast gleby stosuje się wodną pożywkę. Czyli dobrze napowietrzoną wodę wzbogaconą o mikroelementy potrzebne do rozwoju.  Dzięki tej metodzie rośliny można uprawiać w miejscach zupełnie do tego nieprzystosowanych np. twoje własne mieszkanie.

Rosnące w nim kwiaty, zioła i warzywa będą działać kojąco, łagodząc stres i obyczaje. I uwierzcie nam, że niewiele rzeczy daje tyle satysfakcji, jak wyhodowanie własnej rośliny, którą na dodatek można zjeść. Czysta radość. 

 

 Oprócz uprawy "nowych" roślin w VegeTable można odradzać zjedzone już warzywa jak np. sałate lodową. Wystarczy umieścić odciętą końcówkę, którą normalnie wyrzucamy, w naszym urządzeniu i czekać aż sałata będzie się nadawała do ponownego schrupania.


W projekcie VegeTable zbiegły się nasze dwie pasje - zamiłowanie do nowych technologii i uprawy roślin.   

Chcemy wiedzieć co jemy. Chcemy mieć dostęp do świeżych warzyw, owoców i ziół przez cały rok.

Dla kawałka ziemi, na której dziś mieszkamy, wywróciliśmy nasze życie do góry nogami. Wiemy jednak, że nie każdy ma możliwość to zrobić. VegeTable może ich jednak wspomóc i zapewnić dobrocie "kawałka ziemi" bez względu na to gdzie mieszkają.

 

Jeśli chcecie czuć radość z uprawiania i chrupania własnych roślin, wesprzyjcie nasz projekt!

 

 

Na Vegetable składa się szalone małżeństwo, dwa psy, dom w lesie i fiksacje DIY.

Kilkanaście miesięcy temu postanowiliśmy, że zrobimy sobie Bieszczady tuż pod Krakowem. Kupiliśmy podupadający dom z 1935 i zaczęliśmy go remontować. Krok po kroku budujemy nasze miejsce. 

Wybraliśmy życie z dala od miasta, dlatego ważne było dla nas, by stworzyć warunki, dzięki którym będziemy mogli być w pełni niezależni. I, np. uprawiać własne warzywa. Bez względu na porę roku i to, co dzieje się za oknem.

Łukasz

Gdybym był wyższy, pewnie grałbym w koszykówkę. Ale nie jestem. 

Pewnie dlatego też zawodowo zajmowałem się tym, gdzie wzrost nie odgrywa znaczącej roli, czyli mechaniką i stolarką. Kiedyś, wspólnie z przyjaciółmi, stworzyłem drukarkę Pirx 3D, a dziś remontuję nasz dom. I hoduję w nim całkiem smaczne warzywa.

Kasia

Zawodowo zajmuję się diagnostyką wibroakustyczną podzespołów samochodowych. Tak.

Prywatnie pasjonuje mnie tresura psów i sport psich zaprzęgów. Zawsze mam przy sobie aparat, bo dokumentowanie naszego życia - remontu domu, stwarzania różnych rzeczy z niczego, pozwala mi pamiętać, że wszystko można stworzyć przy odrobinie chęci. I z odpowiednim kompanem.

Dziesiątki sprzyjających postaci

I choć jesteśmy dla siebie całym światem, to jego równie istotnym elementem są nasi przyjaciele i rodzina. Im, za to, że wspierają każdy nasz pomysł, należy się ogromne - dziękujemy!

 

Szczegółowe informacje o poszczególnych nagrodach możecie znaleźć na naszym Fanpage'u

 

Opróczy wyżej wymienionych:

  • możliwość uczestnictwa w webinarze,
  • projekt własnej hydroponiki,
  • rabaty,
  • i wiele innych.

Zachęcam wszystkich do zapoznania się z naszymi nagrodami.

Nagrody będziemy wysyłać już dwa miesiące po zakończeniu kampani! 

Mamy świetny zespół i naprawde się staramy, ale wdrożenie produkcji kosztuje tak samo jak reklama.

Za Wasze wsparcie ufundujemy:

  • narzędzia potrzebne do produkcji, którą na początku zajmiemy się sami( W czym mamy doświadczenie, wcześniej produkowaliśmy drukarki 3D).
  • Materiały potrzebne na produkcję.

Zdjęcie jednej z pierwszych poważniejszych instalacji hydroponicznych jakie zrobiliśmy. Mieszkaliśmy wtedy na 30 metrach kwadratowych i byliśmy w trakcie remontu.

 

 

Media o Twoim projekcie:

Na PolakPotrafi.pl oszaleli na punkcie VegeTable. Teraz warzywa i owoce możesz uprawiać w mieszkaniu cały rok

innpoland.pl | 2016-05-27

Nie możesz sobie pozwolić na własny kawałek ziemi, a chcesz hodować świeże warzywa, owoce czy zioła? Świetnie się składa, VegeTable, które robi furorę na PolakPotrafi.pl, jest właśnie dla ciebie. Sprawdź tylko, czy na pewno ci się to opłaci.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.06.2016 10:10