Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Hrabiny Softball Wrocław

Hrabiny Softball Wrocław

Wrocław, Polska

KS Hrabiny to zespół młodych dam z Wrocławia. Pomysł reaktywacji softballu we Wrocławiu i stworzenia drużyny był wynikiem softballowej pasji z dziecięcych lat dwóch zawodniczek KSB Softball Wrocław. Po 4 latach z 2 pasjonatek, Hrabiny stały się pełną drużyną z ponad 20 zawodniczkami i wywalczonym Pucharem Polski 2016. Entuzjazm związany z byciem Hrabiną jest zaraźliwy :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12327 PLN z 11000 PLN

150 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.07.2017.

Hrabiny z Wrocławia chcą podbić Europę!

O projekcie

 

Hrabiny z Wrocławia chcą podbić Europę!

 

Cześć!

 

Jesteśmy Hrabinami, zespołem młodych dam z Wrocławia, które grają w softball.

 

Po zdobyciu Pucharu Polski 2016 w softballu kobiet możemy reprezentować Polskę na europejskich salonach - przed nami Women’s European Winners Cup 2017 w Caserta we Włoszech. Nie chcemy jechać tam, żeby się opalać. Chcemy  tylko walczyć na boisku i godnie reprezentować Polskę.

 

CEL: Pomóż Hrabinom zdobyć europejski puchar!

 

 

KS Hrabiny to stowarzyszenie, które utrzymuje się tylko i wyłącznie ze składek zawodniczek. Można powiedzieć, że same inwestujemy w to żeby tworzyć ten sport w Polsce. Choć jesteśmy zachwycone możliwością reprezentowania Polski w europejskim turnieju we Włoszech, to mamy świadomość, że taki wyjazd jest bardzo kosztowny i przekracza nasze możliwości.

 

Bez Waszej pomocy zostaniemy w Polsce.

 

 

Zacznijmy od początku: Kim są Hrabiny i czym jest tak w ogóle baseball softball?

 

KS Hrabiny to zespół młodych dam z Wrocławia. Pomysł reaktywacji softballu we Wrocławiu był wynikiem pasji z dziecięcych lat. I tak, po półtora roku z 2 pasjonatek powstała profesjonalna drużyna z ponad 20 zawodniczkami. Hrabiny to wiekowo najstarsza drużyna w lidze, jednocześnie pod względem doświadczenia w grze - najmłodsza. Ta wydawałoby się niekorzystna mieszanka w bardzo krótkim czasie doprowadziła nas od porażek we wszystkich meczach w sezonie 14/15 do zwycięstwa w Pucharze Polski 2016!

 

Nasz amerykański sen od zera do bohatera może spełnić się już w te wakacje, jeżeli tylko uda nam się pojechać na europejski turniej Winners Cup 2017 w którym jesteśmy gotowe walczyć o każdy centymetr boiska i udowodnić, że dzięki zaangażowaniu, pasji i zasuwaniu na treningach można osiągnąć wszystko!

 

 

Entuzjazm związany z byciem Hrabiną jest zaraźliwy!

 

Softball to bardzo dynamiczna gra zespołowa, która często bywa mylona z baseballem. Głównymi różnicami są większa piłka, lżejsza pałka i mniejsze odległości na boisku. Przez to  gra jest szybsza i bardziej dynamiczna. I wcale nie jest to sport tylko dla dziewczyn - u nas piłka jest narzucana z prędkością ponad 100 km/h, więc każdy kto myśli, że z łatwością jest w stanie  posłać piłkę za końcową linię boiska i wybić Home Run’a może się zdziwić. Złamane paznokcie, siniaki i zdarta skóra po walce o bazy są dla nas codziennością. W grze liczą się ułamki sekund, w trakcie których musisz podjąć decyzje jak zagrać. To sport, który wymaga poświęcenia całego zespołu dla wspólnego celu. To także styl życia, ponieważ mamy świadomość, że jesteśmy pionierami tego sportu w Polsce i chcemy zawsze godnie reprezentować Hrabiny - w końcu tytuł szlachecki zobowiązuje!

 

 

 

Przejdźmy do rzeczy! Na co zbieramy pieniądze.

 

W meczu softballu występuje 9 dziewczyn. Mecz trwa około 3h, jest 7 zmian, więc łatwo policzyć, że zespół musi liczyć przynajmniej 20 zawodniczek żeby zagrać pełen mecz dając z siebie wszystko. Turniej trwa 7 dni, w którym zagramy łącznie 14 spotkań - będzie intensywnie i mamy nadzieję - zwycięsko!  

 

Naszymi głównymi kosztami jest transport (autokarem do Włoch i z powrotem - ok. 20.000 zł) oraz zakwaterowanie dla 20 zawodniczek i  dwóch trenerów(ok. 15.000 zł)  Łącznie 35.000 zł

 

Udało się! Jesteśmy na miejscu. Co teraz?

 

Teraz musimy zapłacić za to żeby w ogóle wziąć w turnieju udział - czyli czeka nas opłata startowa (koszt 2.000 zł)

 

Żeby wyjść na boisko i dać z siebie wszystko potrzebujemy:

- Drugi komplet strojów (zgodnie z regulaminem turnieju - to koszt ok. 5.000 zł)

- Specjalne, certyfikowane pałki (inne niż w Polskiej Lidze Softballu - koszt ok. 2.000 zł)

- Ubezpieczenie sportowe (żebyśmy w razie jakiejkolwiek kontuzji zostały objęte właściwą opieką medyczną i troską przystojnych, włoskich lekarzy - ok. 1.000 zł za cały zespół)

 

Łączna suma, którą musimy przeznaczyć na wyjazd to ok.50 000  zł i tyle zbieramy. Hrabiny są na tyle szalone i pewne sportowego ducha w naszym narodzie, że w ciemno zapłaciły za udział w turnieju (termin przypadał na koniec lutego) nie mając dodatkowo ani złotówki na wyjazd!

 

Dlatego nasze krótkie podsumowanie brzmi - pomożecie?!

 

Wierzymy, że pomożecie, dlatego przygotowałyśmy dla was całą masę fajnych benefitów,  które przekażemy Wam w ramach podziękowań!

Więcej o nas i naszej pasji możecie zobaczyć na : 

https://web.facebook.com/HrabinySoftballWrocLOVE

http://hrabiny.com/

https://www.instagram.com/hrabiny_softball_wroclaw/

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.07.2017 21:09