Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Daniel Muniowski

Daniel Muniowski

Bydgoszcz

Twórca bloga "Harry Potter Kolekcja" - jednej z najpopularniejszych potterowskich stron w Polsce oraz właściciel największej na świecie kolekcji zagranicznych wydań książek J.K.Rowling.

www.hpkolekcja.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1181 PLN z 8000 PLN

23 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

14%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.02.2015.

II Bydgoski Zlot Fanów "Harry'ego Pottera"

O projekcie

Naszym celem jest organizacja pierwszego w Polsce konwentu poświęconego w całości "Harry'emu Potterowi" - dwudniowej imprezy, która odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia (1-2.08.2015) w jednej z bydgoskich szkół. Będzie to połączenie różnego rodzaju paneli (wykładów, prezentacji), dyskusji, pokazów (np. pokaz Mistrza Eliksirów), wystaw (np. wystawa światowych wydań "Harry'ego Pottera" - największa tego typu kolekcja na całym świecie) oraz spotkań z artystami, którzy pracowali nad polską wersją językową filmów o "Harrym Potterze" (np. aktorami dubbingowymi) oraz organizacja w ramach tego wydarzenia pierwszego w Polsce koncertu w całości opartego na utworach filmowych serii, który zostanie zagrany przez profesjonalną orkiestrę muzyki filmowej. A to wszystko w bardzo przyjaznej i magicznej atmosferze, wraz z noclegiem na miejscu. 

... a było to 9 sierpnia 2014 r., w Bydgoszczy odbył się I Bydgoski Zlot Fanów "Harry'ego Pottera". Organizowana w Bydgoskim Domu Technika "NOT" impreza miała być kameralna - miało się na niej zebrać maksymalnie 30 - 40 osób.

Mieliśmy skromną reklamę, na mieście rozwiesiliśmy zaledwie jeden plakat informujący o wydarzeniu. Tymczasem nasze niewielkie nadzieje przeistoczyły się w prawdziwy sukces, kiedy na tzw. "zlocie" pojawiło się ponad 70 osób oraz media (prasowe, internetowe i tele- wizyjne), które zdecydowały się spędzić ten dzień właśnie z nami - kolekcjonerami i posiadaczami największej na świecie kolekcji zagranicznych wydań "Harry'ego Pottera" w 78 językach oraz twórcami bloga HPKolekcja, jednej z największych polskich stron dedykowanych Harry'emu Potterowi i J.K.Rowling. Działając we dwie osoby udało nam się podźwignąć brzemię i dać fanom "Harry'ego Pottera" coś, na co czekali - godziny niezapomnianej zabawy i masę informacji, które wynieśli z naszych prelekcji. 


Zanim jeszcze tamten wyjątkowy dzień dobiegł końca, wiedzieliśmy już, że na pierwszej edycji się nie skończy...

Nasz próg minimalny, czyli 8000 zł pozwoli nam na organizację wszelkich podstaw: wynajem szkoły, ochrony, ratowników medycznych oraz zakup dekoracji i strojów, a także przygotowanie sceny i oświetlenia. Ta kwota pozwoli nam na organizację imprezy, której atrakcjami będą m.in.

- wystawa największej na świecie kolekcji zagranicznych wydań "Harry'ego Pottera" w przynajmniej 74 językach; 

- mnóstwo prelekcji tematycznych związanych z serią; 

- potterowski cosplay, czyli występy osób przebranych za bohaterów książek J.K.Rowling;

- magiczne gry, zabawy oraz konkursy z nagrodami; 

- wyjątkowy pokaz Mistrza Eliksirów.

i wiele, wiele więcej!

8000 zł to gwarancja organizacji przez nas pierwszego w Polsce "potterowskiego" konwentu, ale każda dodatkowa złotówka przyczyni się do realizacji wielkich fantazji, których spełnienia jeszcze nikt się nie podjął:

- 10 000 zł pozwoli nam zaprosić aktora dubbingowego, który użyczył swojego głosu któremuś z bohaterów polskiej wersji filmów o "Harrym Potterze";

- 11 000 zł da nam dodatkowo szansę posłuchania wyjątkowego solowego występu muzyka, który specjalnie dla Uczestników zagra najwspanialsze utwory ze ścieżek dźwiękowych stworzonych specjalnie do filmów z serii; 

- 17 500 zł to już konwent, którego jedną z atrakcji będzie prawdziwy koncert muzyki filmowej z "Harry'ego Pottera" zagrany przed Uczestnikami przez profesjonalną orkiestrę specjalizującą się w muzyce filmowej - jeśli Twoim marzeniem było posłuchanie utworów Johna Williamsa zagranych na żywo, to właśnie, po raz pierwszy w Polsce, stajesz przed realną szansą spełnienia tego marzenia :-) 

A GDY BĘDZIE JUŻ 17 500 ZŁ TO...
... przyda się każda kolejna złotówka! W końcu świat magii ma naprawdę wiele do zaoferowania, a my zrobimy wszystko, by w ciągu dwóch dni trwania naszego Zlotu, oddać kwintesencję geniuszu J.K.Rowling, kreatora fenomenu wydawniczego, który już od 18 lat (!) łączy ludzi na całym świecie.  

... czyli dlaczego można nam zaufać i skąd pewność, że nie uciekniemy na miotłach, kiedy zbierzemy wszystkie pieniądze? :-) 

Jesteśmy sprawcami tego całego zamieszania. Ponoć jesteśmy najbardziej pokręconym małżeństwem w Polsce, ale jeszcze nikt nam tego nie udowodnił. Z zamiłowania jesteśmy blogerami i kolekcjonerami, a także twórcami jednej z najpopularniejszych polskich stron poświęconych "Harry'emu Potterowi" - HPKolekcja.pl. 

Wielokrotnie współpracowaliśmy z polskim wydawcą serii, Media Rodzina oraz z wydawcami polskich edycji pozostałych książek J.K.Rowling - wydawnictwem Znak oraz Dolnośląskim. Podobnie za granicą - współpracujemy z domem wydawniczym Little Brown oraz Bloomsbury, a także z wieloma światowymi wydawcami "Harry'ego Pottera". Możemy się również pochwalić dobrymi stosunkami z agencją literacką J.K.Rowling - The Blair Partnership. Blog HPKolekcja.pl, poza rozprzestrzenianiem informacji na temat J.K.Rowling oraz "Harry'ego Pottera", służy prezentacji naszej niecodziennej pasji - jesteśmy kolekcjonerami zagranicznych wydań "Harry'ego Pottera" i na tę chwilę posiadamy największą tego typu kolekcję na świecie - ponad 160 książek w 77 różnych językach. Jesteśmy także czynnie udzielającymi się fanami biorącymi udział w różnych potterowskich przedsięwzięciach - wygłaszając prelekcje na konwentach czy zlotach fanów, a w 2014 roku zorganizowaliśmy I Bydgoski Zlot Fanów "Harry'ego Pottera". 


Chemik na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. "Harry'ego Pottera" zna od lat, a jej przygoda z książkami J.K.Rowling zaczęła się bardzo niewinnie - najpierw podstawiła je do czytania swoim dzieciom, a potem została wciągnięta do tego świata przez swoją córkę. Z zamiłowania pisuje fanfiction osadzone w świecie młodego czarodzieja. Krążą też pogłoski, iż jest jednym z najznamienitszych polskich Mistrzów Eliksirów, jednak sama zainteresowana nie potwierdza tych pogłosek.*

*Co z pewnością jest wynikiem obaw przez złamaniem Ustawy o Tajności i wzbudzaniem zbyt dużego zainteresowania wśród mugoli. 
Przyszły inżynier Ochrony Środowiska. Dzielnie dzieli swoje obowiązki przygotowywania się do obrony tytułu z działaniami na rzecz organizacji Zlotu. Uwielbia "Harry'ego Pottera", ale nie pozostaje też obojętna wobec "Władcy Pierścieni". Przyznaje również, że ubóstwia KPOP (cokolwiek to jest, ale skoro daje jej szczęście... ;) ). W naszej organizacji dba o to, by każdy wiedział, co i kiedy ma robić, tzn. biega ze scenariuszem bądź planem dnia i na wszystkich krzyczy, ale i tak ją lubimy (a spróbowalibyśmy powiedzieć coś innego...). Kolejny przyszły inżynier Ochrony Środowiska (gwarancja na to, że cała impreza będzie baaaaardzo ekologiczna). Z zamiłowania fotograf dzikiej przyrody (zaskakujące, prawda?), a w wolnych chwilach kocha jeździć konno. W naszej ekipie pełni funkcję człowieka, który "ma pomysła" i który bardzo się denerwuje, kiedy coś z tych pomysłów nie wychodzi. Nieduża wzrostem, ale wielka duchem i słychać ją z daleka. Pełna pokręconej energii i werwy do życia. 

 

 

 Studentka trzeciego roku medycyny na Collegium Medicum w Bydgoszczy. Uwielbia zamęczać swojego psa dłuuuugimi spacerami. Jej marzeniem jest zwiedzenie wszystkich krajów europejskich oraz odwiedzenie Nowego Jorku. Dba o to, by nikomu w naszej grupie za bardzo nie podskoczyły ciśnienie, gdy jesteśmy w środku gorączkowej burzy mózgów. W razie potrzeby udzieli pierwszej pomocy - to dlatego w naszej grupie jest tylko jeden facet i w dodatku żonaty - żeby nie było komu symulować omdleń czy zasłabnięć... 


ZAPRASZAMY NA OFICJALNY FANPAGE ZLOTU: ŚWISTOKLIK!

 

Media o Twoim projekcie:

Zaczarujesz z nami Bydgoszcz

bydgoszcz.twoje-miasto.pl | 2015-01-21

Pierwszy w Polsce konwent poświęcony „Harry’emu Potterowi” ma szansę odbyć się w Bydgoszczy w pierwszy weekend sierpnia (1-2 sierpnia). Zaplanowany przez twórców strony HPKolekcja.pl, II Bydgoski Zlot Fanów „Harry’ego Pottera”, ma obfitować w mnogie atrakcje począwszy od prelekcji, przez wystawy i pokazy, a na koncercie muzyki filmowej i spotkaniach z gwiazdami kończąc. Ale to, czy na początku sierpnia magia zawita do Bydgoszczy, zależy w sporej mierze od fanów, ponieważ właśnie ruszyła zbiórka pieniędzy na realizację imprezy.

Będzie II Zlot Fanów Harry'ego Pottera? Potrzeba kilku tysięcy złotych

www.mmbydgoszcz.pl | 2015-01-21

Po ubiegłorocznym świetnym przyjęciu przez bydgoszczan (i nie tylko) imprezy tematycznej związanej z Harry'm Potterem, organizatorzy planują zrobić w naszym mieście wydarzenie na większą skalę.

II zlot fanów Harrego Pottera - zbiórka funduszy

bestiariusz.pl | 2015-01-15

Na stronie Polak.Potrafi.pl ruszyła akcja zbiórki funduszy na organizację II Bydgoskiego zlotu fanów Harrego pottera.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.02.2015 19:07