Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Małgorzata Ostrowska-Księżak

Małgorzata Ostrowska-Księżak

Olsztyn, Polska

Domowy koci hotelik, pierwsze w Olsztynie miejsce, gdzie koty będą mogły bezpiecznie czekać na powrót swoich opiekunów z urlopu. Prowadzony przez miłośniczkę kotów, z dużym doświadczeniem w opiece nad kotami.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5698 PLN z 5620 PLN

44 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.06.2016.

Pierwszy w Olsztynie hotelik dla kotów

O projekcie

Celem projektu jest stworzenie w Olsztynie pierwszego domowego hoteliku dla kotów. Skąd taki pomysł? Wielu ludzi chciałoby mieć kota, często jednak brak możliwości zapewnienia mu opieki podczas dłuższej nieobecności w domu powoduje rezygnację z jego posiadania. W Olsztynie nie ma takiego miejsca tylko dla kotów, gdzie możnaby je zostawić w czasie np. wyjazdu na urlop lub w awaryjnych sytuacjach typu remont, czy pobyt w szpitalu. 

Realizacja naszego pomysłu pomoże chociaż w częściowym rozwiązaniu tego problemu. Chcemy, żeby już w tym sezonie urlopowym mieszkańcy Olsztyna i nie tylko,  mogli zostawić swoje koty w bezpiecznym i przyjaznym miejscu.

Jak będzie funkcjonował hotelik?

1. Ile kotów będzie mieszkało w hoteliku?

Ze względu na to, że chcemy zapewnić jak największy komfort gościom w naszym hoteliku, będziemy mogli gościć jednorazowo tylko 10 - 12 kotów.

2. Gdzie będą mieszkać nasi goście?

Na hotelik przeznaczymy pokój o powierzchni 34 m2 w domu jednorodzinnym, w którym mieszkamy. Pokój podzielony zostanie na indywidualne boksy - pokoiki. Będzie 10 takich boksów, w tym dwa pokoiki dwukocie dla kotów z jednego domu.

3. Czy koty będą  miały ze sobą kontakt?

Będzie część wspólna dla kotów, które nie są agresywne i lubią towarzystwo innych kotów. Koty, które będą chciały, oczywiście za zgodą opiekuna zapraszamy do uczestniczenia w naszym domowym życiu tak jak nasze koty rezydenci.

4. Czy koty będą bezpieczne?

Przyjmowany do hoteliku kot musi być zdrowy, z książeczką zdrowia, zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany, ten ostatni wymóg nie dotyczy kotów rasowych. Nasze koty też mają aktualne książeczki zdrowia, są zaszczepione i odrobaczone. Są kotami niewychodzącymi. Okna połaciowe w pokoju są zabezpieczone. Pomieszczenie będzie regularnie myte i dezyfekowane przy użyciu środków bezpiecznych dla kotów. Tak samo po każdym kocie będzie dezynfekowane wyposażenie boksu.

5. Jak będzie wyglądała opieka nad kotem?

Nasi goście będą karmieni karmami najwyższej jakości, wysokomięsnymi, bo kot jest mięsożercą. Jeżeli kot karmiony jest karmą specjalistyczą lub jest smakoszem wyjątkowej karmy - to przyjmujemy go w takim przypadku z własną karmą. Korzystamy ze żwirku
Cat's Best. Część wspólna wyposażona będzie w drapaki i dużo zabawek, w fotel i łóżko do wylegiwania się w słońcu. Zapewnimy kotom codzienną porcję pieszczot, zabaw z człowiekiem, głaskania i czułości. W razie choroby, kot wymagający interwencji po konsultacji z właścicielem natychmiast będzie zbadany przez lekarza weterynarii z zaprzyjaźnionej lecznicy.

6. Jak zadbamy o obniżenie poziomu stresu u naszych gości?

Bardzo dobrze znamy potrzeby i zachowanie kotów i wiemy, że koty są bardzo wrażliwe na stres, który powoduje np. zmiana miejsca. Żeby zminimalizować ten stres, w pomieszczeniu będzie włączony preparat zawierający kocie feromony, które działają na nie uspokajająco. Poza tym w celu obniżenia poziomu stresu kot będzie przyjmowany z własnym kocykiem, szczotką do czesania, ulubioną zabawką i niewielką ilością żwirku  ze swojej kuwety. Stres to obniżenie odporności, dlatego każdy właściciel kota zostanie poinstruowany, jak przygotować kota do pobytu poza domem. Kot po przyjęciu do hoteliku zawsze jest izolowany przez jakiś czas, by poznał nowe miejsce, zapachy.

7. Jak wyposażony będzie koci pokoik?

Każdy pokoik będzie wyposażony w wygodne i zaciszne miejsce do spania, drapak, miseczki z wodą i jedzeniem, zabawki i kuwetę.

8. Czy opiekun kota będzie miał informację o samopoczuciu swojego kota?

 Opiekunowie będą codziennie otrzymywali fotorelacje z pobytu kota w hoteliku.

Kilka słów o mnie

Mam na imię Małgorzata i jestem kociarą od urodzenia. Zawodowo jestem  trenerem umiejętności i prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Mam męża i troje dorosłych dzieci. Wszyscy jesteśmy zwierzolubami.

Koty towarzyszą mi nieprzerwanie od ponad 30 lat. Zawsze były w moim domu co najmniej trzy. Teraz też mieszkają z nami trzy koty: dziewięcioletnie już rodzeństwo Kleopatra
i Tequilla, które przygarnęliśmy z działki jako maleńkie dzikuski oraz Groszka -  dziesięciomiesięczna koteczka, która była naszym tymczasem i została przez nas adoptowana.

Przedstawiam nasze koty.

Tequilla - nieśmiały pieszczoch :)

 Kleo - ostrożna przylepka :)

 Groszka - rozkoszny wulkan energii :)

Kilka słów o tymczasowaniu, bo może nie wszyscy wiedzą, co to takiego. Od ponad roku prowadzimy we współpracy ze Stowarzyszeniem „Klub Miłośników i Hodowców Kotów Club 4 Cats” w Olsztynie dom tymczasowy dla kotów. Nasza przygoda z taką formą pomocy kotom rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku. Odpowiedzieliśmy na apel stowarzyszenia, że malutkie kotki szukają domów tymczasowych, gdzie będą oczekiwać na adopcję, czyli na dom stały. I tak przyjęliśmy pod nasz dach trzy maluchy z jesiennych miotów, które zostawione na wolności nie miałyby żadnych szans na przeżycie. Od tej pory miejsce kotka, który znajdował dom zajmował kolejny, albo kilka na raz. Każdy był kochany tak jak własny, każdemu poświęciliśmy bardzo dużo czasu. Wszyscy nasi podopieczni mieszkają już w swoich wspaniałych domach. Do tej pory uratowaliśmy w naszym domu 18 kotów i 6 pozostających w stowarzyszeniowym kocim pogotowiu.  Poza tym dokarmiamy koty przebywające na działkach oraz we współpracy ze schroniskiem w Olsztynie bierzemy udział w kastrowaniu kotów wolnożyjących. Bierzemy też udział w licznych zbiórkach karmy i pieniędzy dla kotów będących pod opieką Stowarzyszenia.

Tutaj są nasze lipcowe tymczasy Frodo (obecnie Leo), Frelka (Tymek)- czarnulka pojawia się tylko na chwilkę  i Finezja (Cleo). Odkrywają nową zabawkę.

 Kocham nie tylko koty, ale wszystkie zwierzęta, dlatego jestem wegetarianką. Wychowałam się z psem Miką, która towarzyszyła mi od czwartego do dwudziestego trzeciego roku życia. Potem była jeszcze Aza i Reks przygarnięty z ulicy. Oba dożyły u nas sędziwego wieku.  Wszystkie nasze psy i koty zostały przygarnięte, uratowane przed śmiercią.

Uwielbiamy kontakt z naturą, dbamy o środowisko. W naszym ogródku, rosną przede wszystkim rośliny miododajne, żeby pszczoły i trzmiele nie głodowały. Ogródek przy domu mamy zagospodarowany tak, żeby jeże miały gdzie zakładać gniazda i dokarmiamy je także, bo niestety mają problem ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. W oczku wodnym, gdzie pełno larw komarów ucztują żaby. Pod dachem naszego domu mamy przez cały rok skrzydlatych gości. Latem odchowują tam młode, zimą chronią się przed mrozem.  Zawsze pamiętamy, żeby ptaki dostawały odpowiedni pokarm.

Opieka nad zwierzętami daje mi poczucie, że robię coś ważnego i daje mi ogromną satysfakcję.

W ratowaniu kotów i opiece nad nimi pomagają mi mąż i synowie.

Dotychczasowa opieka nad kotami pochłonęła bardzo dużo pieniędzy,  dlatego żeby zrealizować mój pomysł potrzebuję Państwa wsparcia.

Potrzebna jest kwota 8160 zł, żebym mogła to marzenie spełnić, po odliczeniu 562 zł dla Polak Potrafi.pl zostaje 7608 zł.

Na co są potrzebne pieniądze?

Pieniądze są potrzebne na przystosowanie pomieszczenia do potrzeb kotów: zrobienie pokoików (listwy, półki, siatka itp), zakup drapaków, legowisk, kuwet, miseczek, zabawek oraz przygotowanie strony internetowej.

Gdy zdobędę więcej wsparcia?

Zakupię lepsze drapaki i wiecej zabawek, a część wspólna zostanie wyposażona w atrakcyjne dla kotów półki do wspinania.

Dlaczego crowdfunding?

Zbiórka pieniędzy na taki cel jest sprawdzianem dla mojego pomysłu. Jeżeli dzięki Wam zbiorę potrzebną mi kwotę, to będzie dla mnie sygnał, że mój pomysł jest po prostu dobry. Chciałabym podzielić się dochodami z naszego hoteliku z potrzebującymi zwierzętami i przekazywać określony procent na pomoc kotom bezdomnym i wolnożyjącym.

Kontakt

Na FB Małgorzata Ostrowska -Księżak

https://www.facebook.com/profile.php?id=100006976960808

https://www.facebook.com/Domowy-hotelik-dla-kot%C3%B3w-1531016240536542/

Nasze nagrody

Każda nagroda jest unikalna, nie będzie dwóch takich samych. Wszystkie są ręcznie wykonane. 

 

Zakładki są wykonane z lnu i ręcznie wyszywane.

Etui na telefon są wykonane z filcu, uszyte ręcznie. Wymiary etui będą indywidualnie dostosowane do typu telefonu.

Bawełniane woreczki ozdobione koronką na pachnące zioła, do garderoby lub szafy.

Zdjęcie kota w ramce.Na zdjęciach są koty, które były pod naszą opieką lub pod opieką Stowarzyszenia C4C. Do zdjęcia jest dołączona prawdziwa historia kota. Każdy z nich zanim trafił pod naszą opiekę wiele przeszedł. Te piękne zdjęcia są zrobione przez Annę Żokowską, wolontariuszkę Stowarzyszenia C4C.

Bawełniana, torba ekologiczna ręcznie wyszywana w modne gałązki lawendy. Edycja limitowana.

Torba z grubego filcu w kolorach szarym i granatowym. Elegancka i modna, na dokumenty i nie tylko. Ręcznie szyta. Edycja limitowana.

Podkładki pod kubek ręcznie malowane.

 

Termin realizacji

Nagrody będą realizowane do końca lipca 2016 roku.

 Partnerzy projektu

1. Stowarzyszenie Klub Miłośników i Hodowców Kotów C4C w Olsztynie

https://www.facebook.com/OlsztynKochaKoty/?fref=ts

 

2. Przychodnia Weterynaryjna NATIVET w Olsztynie

http://www.nativet.pl/

https://www.facebook.com/NativetPrzychodniaWeterynaryjna/?fref=ts

3. Zoologiczny Sklep Internetowy pet-net.pl

www.pet-net.pl

https://www.facebook.com/petnetkarmy/

4. Stowarzyszenie Miasto Dobre dla Zwierząt

https://www.facebook.com/KolegiumMilosnikowZwierzat/?fref=ts

 

5. Studio Filmowe Ruchome obrazki

http://www.ruchomeobrazki.pl/

 6. Fundacja Warmia

https://www.facebook.com/WarminskaFundacjaPomocyZwierzetom/?fref=ts

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.06.2016 12:12