Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Six Limbs Group

Six Limbs Group

Radzionków, Polska

Teatr Tańca Współczesnego Six Limbs Group powstał w październiku 2012 roku w CK „Karolinka” w Radzionkowie z inicjatywy Kasi Grysko. Zespół wziął udział w licznych festiwalach, projektach art (wystawa grafik prof. Romaniuka), projektach tanecznych (międzynarodowy projekt UP DANCE ze szkołą Iris z Kijowa). W 2015 powstał spektakl "JEWEL" sfinansowany dzięki zbiórce na Polak Potrafi. W tym roku SLG obchodzi swoje sześciolecie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5380 PLN z 4500 PLN

74 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 30.05.2018 16:04

'Historyjki' - spektakl jubileuszowy Six Limbs Group

O projekcie

WIELKI POWRÓT!

Witajcie! Teatr Tańca Współczesnego "Six Limbs Group" kłania się nisko i przypomina, skąd możecie nas kojarzyć...


Fot. Fotobiadacz

Tak! To my - trzy lata temu! Dzięki zbiórce na portalu Polak Potrafi udało nam się zebrać potrzebną kwotę i zrealizować nasz pierwszy, pełowymiarowy spektakl "JEWEL". Premiera odbyła się na scenie Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie. Właśnie w "Karolince" rozpoczęła się nasza przygoda i właśnie tutaj chcemy zrealizować nasz nowy projekt, ale o tym za chwilę...

CO SIĘ Z NAMI DZIAŁO..?

Po premierze "JEWELA" w 2015 roku, pracowaliśmy ciężko i wytrwale tworząc kolejne etiudy. Był to czas bogaty w festiwale i przeglądy, koncerty i niesamowite projekty artystyczne. O dwóch z nich chcemy Wam opowiedzieć.

Z ogromnym entuzjazmem przyjęliśmy zaproszenie do udziału w wernisażu wystawy grafik "Powidoki znaku" autorstwa profesora Adama Romaniuka. Wystawa odbyła się w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Projekt ten był dla nas nie lada wyzwaniem, ponieważ podjęliśmy próbę zinterpretowania ruchem grafik Romaniuka. Na oczach Gości obrazy profesora niejako ożyły, a tancerze przeprowadzili Widzów przez całą wystawę. "Zatańczenie obrazów" było niezwykłym, magicznym doświadczeniem, które dla wielu Odbiorców było pierwszym zetknięciem z tego typu inscenizacją.


Fot. Monika Cegiełkowska

Drugim ważnym i niesamowitym wydarzeniem był udział naszego teatru w międzynarodowym projekcie UP DANCE autorstwa Marii Shurkhal i Kamila Mrozowskiego - absolwentów Uniwersytetów Antona Brucknera w Linz, Austria. Naszym partnerem została Szkoła Tańca IRIS z Kijowa. Projekt zakładał warsztaty obu grup w Polsce i na Ukrainie, a zakończył się stworzeniem finałowej miniatury. Choreografia została zaprezentowana także podczas Festiwalu Tańca Współczesnego w ramach Święta Śląska w Koszęcinie w 2017 roku.


Fot. Jacek Grysko

JUBILEUSZ

W październiku 2017 roku obchodziliśmy piąte urodziny, ale obchody jubileuszowe postanowiliśmy ogarnąć w bardziej oryginalny sposób i stworzyć event zatytułowany "Szóste Urodziny Six Limbs Group". Tym sposobem świętujemy sześciolecie, co oczywiście ma związek z naszą nazwą. W ramach Jubileuszu zaprezentujemy premierowy spektakl, chcemy także zorganizować wystawę zdjęć, które będą kroniką naszej działalności od powstania po dzień dzisiejszy, zaprosimy byłych Członków teatru i Was do podróży sentymentalnej pełnej wspomnień, pierwszych choreografii, doświadczeń, przygód...

HISTORYJKI. ODSŁONA NR 2

"Historyjki" są spektaklem, który ewoluował przez kilka miesięcy swojego powstawania. W pierwszej wersji miał nosić tytuł "Okna". Jednak zainspirowani filmem Paolo Genovese "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", wyklarowała nam się opowieść, która dzieje się w jednej przestrzeni, w bliżej nieokreślonym, ale ograniczonym przedziale czasowym. Ciekawym wydał nam się zabieg pozostania tancerzy na scenie przez cały czas trwania spektaklu. Widz obserwuje zatem nie tylko taniec, ale także te momenty, które zazwyczaj są niewidoczne, czas pomiędzy akcjami, zmęczenie tancerzy, łapanie oddechu. To naszym zdaniem pozwoli jeszcze ściślej zintegrować się z tancerzami, jeszcze intensywniej wejść w snutą przez nich opowieść o relacjach ludzi, którzy dobrze się znają, ale dopiero z upływem czasu zaczynają siebie nawzajem "rozgryzać". Historie skrywane na dnie serca wychodzą na jaw, wywracają się oczywiste połączenia między bohaterami. Do głosu dochodzą emocje, których nie da się już ujarzmić.
"Historyjki" zostały stworzone na ośmioosobowy skład i są próbą udowodnienia progresu tanecznego i emocjonalnej dojrzałości scenicznej.


Fot. Fotobiadacz

FENOMEN "POLAKA" CZYLI RZECZ O BUDŻECIE...

Powoli przechodzimy do meritum tej kampanii. Na realizację jubileuszowego spektaklu i imprez towarzyszących potrzebujemy pieniędzy. Do tej pory otrzymaliśmy wsparcie ze strony Związku Artystów Scen Polskich w postaci Patronatu Honorowego i pomocy finansowej. Lista potrzeb jest jednak długa i po sukcesie zbiórki na "JEWELA" nie wyobrażaliśmy sobie nie skorzystać z pomocy portalu Polak Potrafi po raz kolejny! Niezwykłość zbiórek na "Polaku" nie polega tylko i wyłącznie na zbieraniu pieniędzy; jest fantastyczną formą promowania projektu, ale także tworzy rodzaj społeczności, która integruje się w jednym działaniu - wsparciu nas, swoich bliskich, kolegów, koleżanek. Ta społeczność staje się automatycznie współtwórcą dzieła.

Kwota, o jaką wnioskujemy tym razem to 4,500 zł.
Za pieniądze zebrane podczas 40-dniowej kampanii przygotujemy materiały reklamowe, plakaty, zaproszenia, foldery informacyjne; zakupimy materiał na kostiumy i opłacimy usługę krawiecką; przygotujemy scenografię i wystawę zdjęć. Założona kwota została skrupulatnie obliczona i zapewniamy Was, że każda złotówka będzie miała tu znaczenie i swoje przeznaczenie!


Fot. Fotobiadacz

CO, GDZIE I KIEDY?

Na nasz urodzinowy spektakl zapraszamy 15 czerwca 2018 roku do Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie, na godzinę 18.00!!!

NAGRODY!!!

Tym razem stawiamy na gadżety czyli przedmioty ładne i użyteczne! Wśród nagród znajdziecie zaproszenia na spektakl, folderki jubileuszowe, magnesy, płócienne torby i koszulki - wszystko z logo naszego teatru! Mamy nadzieję, że te przyjemne przedmioty zachęcą Was do udziału w zbiórce i w połowie czerwca będziecie z nami świętować i odbierać swoje nagrody!

REASUMUJĄC...

Bez WAS nie damy rady.
Wasz udział w kampanii i wsparcie, o jakie Was prosimy jest warunkiem niezbędnym do realizacji projektu. Z całego limbsowego serca prosimy Was ponownie o cierpliwość, bo będziemy Was zasypywać "Polakiem" i zarażać naszym limbsowym, jubileuszowym szaleństwem! Tylko z Wami postawimy na nogi "Historyjki" i zrealizujemy kolejne marzenie. Każda jedna wpłata, której dokonacie będzie sumiennie i solidnie wykorzystana, a efekt zobaczycie już wkrótce na scenie... Już teraz, z góry dziękujemy Wam za zaangażowanie i włączenie się do społeczności limbsomaniaków i polakomaniaków!

MEDIA I DOKUMENTY

W tym dziale wkrótce dołączymy wszelkie informacje na temat naszych działań w mediach oraz scany dokumentów Instytucji i Osób wspierających naszą zbiórkę.