Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tajna Kapituła Wyzwolenia Artystycznego

Tajna Kapituła Wyzwolenia Artystycznego

Olsztyn

Marcin Młynarczyk
Aktor. Pracę na scenie rozpoczynał w kabarecie oraz w Krakowskim teatrze pantomimy "Warsztat X". Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Obecnie zatrudniony w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Doświadczenie teatralne, filmowe, radiowe, telewizyjne.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2110 PLN z 2000 PLN

51 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.04.2018.

Halabardy 2018

O projekcie

Gala HALABARDY 2018 r.

   28-29.04.2018 r.

     Miejsce: Olsztyński Teatr Lalek

 

Miło nam poinformować, że gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu "Halabardy " będzie zespół "Romantycy Lekkich Obyczajów" , a wśród nagród za wsparcie naszego projektu, pojawiła się zupełnie nowa wyjątkowa "nagroda z autografem" - najnowsza płyta Romantyków - "Neoromantyzm", która będzie miała premierę 20.04.2018  !!!

Tajna Kapituła dziękuje wszystkim którzy wsparli poprzednią edycję festiwalu na Polak Potrafi !

 

 

 

 

Festiwal Halabardy jest plebiscytem, podczas którego przyznawana jest Ogólnopolska Nagroda „Złota Halabarda”. Nagroda za najmniejszą kreację aktorską sezonu. Teatry z Polski chcące wziąć udział w festiwalu rejestrują materiał wideo z krótkimi fragmentami spektakli ukazującymi małe kreacje aktorskie. Spośród nadesłanych propozycji wybierane są te, które najciekawiej ukazują wkład aktora w rolę. Zmontowane materiały filmowe prezentowane w trakcie gali ukazują teatr od kulis. Impreza integruje środowiska artystyczne związane z teatrem i przybliża ich twórczość widzom. Festiwal Halabardy jest nieodpłatnym wydarzeniem artystycznym, zwieńczonym koncertem, organizowanym przy współpracy z Olsztyńskim Teatrem Lalek od 2010 roku i jest to jego 6 edycja.

                          

Nagroda w postaci statuetki wręczana podczas gali ma za zadanie uhonorować role niedocenione i niezauważone, bez których wizja artystyczna spektaklu byłaby niekompletna. 

Innowacyjność nagrody Złotej Halabardy, która wyróżnia najmniejszą rolę sezonu przekłada się na wyjątkowość całego festiwalu. Jest to jedyny taki festiwal w Polsce. Pokazuje on zespołowość w teatrze. Największe role i najwspanialsze kreacje aktorskie często muszą być wsparte pracą całego zespołu biorącego udział w spektaklu. Ta nagroda i Ten festiwal ma zwrócić uwagę publiczności właśnie na ich (całego zespołu) pracę.

 

Festiwal Halabardy jest organizowany w 90% z pracy ludzi, którzy się w niego zaangażowali.

Zebrane środki pozwolą nam zaprosić na galę i zapewnić nocleg finalistom tegorocznej edycji, oraz pokryć koszty statuetki - zbieramy właśnie te 10% !

 "Halabardy" 2018 zostały zaplanowane na dwa dni 28 i 29 kwietnia.

Poniższy harmonogram przedstawia  potwierdzine punkty programu.

 

DZIEŃ PIERWSZY 28.04.2018 r.

- 18:00 Powitanie gości i uroczyste rozpoczęcie imprezy.

- 18:15 Specjalna prezentacja spektaklu „Czerwony Kapturek” Białostockiego Teatru Lalek,  podczas wystawiania którego realizowana będzie transmisja na żywo zza kulis, ukazująca wszystko to, co zazwyczaj dla widza jest niewidoczne.

 

DZIEŃ DRUGI - GALA HALABARDY 2018 - 29.04.2018 r.

- Rejestracja gali rozpoczyna się przed rozpoczęciem uroczystości i trwa do zakończenia koncertu. 

18:00 - Gala „Halabardy 2018”.

 Prowadzona przez trzech artystów na dużej scenie Olsztyńskiego Teatru Lalek. Obsługa wydarzenia i zaplecze techniczne zapewnia  Olsztyński Teatr Lalek. Do pomocy wykorzystywani wolontariusze. Gala rozpoczyna się o godzinie 18:00. Maksymalny czas trwania Gali 1,5 godziny. Podczas gali prezentowane są materiały wideo przedstawiające nominacje, spośród których wyłoniony zostanie zwycięzca. Uroczyste wręczenie statuetki, chwila dla mediów.

- Po krótkiej przerwie koncert finałowy  - czas trwania o.k. 1 godzina

- Bankiet i impreza taneczna 

 

Organizatorem festiwalu jest: Olsztyński Teatr Lalek oraz

Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Poddańczy.

 Teatr Poodańczy został założony w 2008 r. przez absolwentki Akademii TeatralnejWydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku: Agatę Butwiłowską, Honoratę Mierzejewską-Mikoszę, Ewę Mrówczyńską oraz przez absolwentkę Akademii Muzycznej w Katowicach-Igę Eckert.Był inicjatorem i współorganizatorem pierwszej na Podlasiu „Kulturalnej Akademii Bobasa”.W 2010 roku teatr przyjął status stowarzyszenia, rozszerzył swą działalność o nowych członków i działa w kilku miastach Polski: Białystok, Olsztyn, Katowice, Rzeszów, Łódź.Teatr zajmuje się również działalnością warsztatową. Był organizatorem warsztatów podczas Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie w 2012r., a w sierpniu 2013 r.realizował program „Lato w teatrze”. Ostatni projekt Teatru Poddańczego to warsztaty:„Na wyspach”- z cyklu „Małe teatrowanie przy tacie i mamie”, które powstały dzięki stypendium marszałka woj. Podkarpackiego. Spektakle Teatru Poddańczego gościły na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i zagranicą. Spektakl „W szufladzie” był wyłoniony podczas konkursu „Sztuka dla zmiany społecznej” podczas Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu.

   Od 2010 r. Teatr Poddańczy jest głównym organizatorem festiwalu "Halabardy"

http://www.teatrpoddanczy.pl/

Zapraszamy do odwiedzenia nas na Facebook' :https://www.facebook.com/Tajna-Kapitu%C5%82a-Wyzwolenia-Artystycznego-1456900364539689/

Wszystkie materiały wideo z poprzednich edycji można obejrzeć na portalu YouTub : https://www.youtube.com/user/MrKukok/videos?shelf_id=0&sort=dd&view=0

 

 

 

 

Nasi Patroni Medialni:

            

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.04.2018 22:10