Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

gustproject.imp

gustproject.imp

Łódź, Polska

Przedmiotem projektu jest udział w elitarnym konkursie International Small Wind Turbine Contest 2017, organizowanym przez NHL University of Applied Sciences (Leeuwarden, Holandia, lipiec 2017).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

405 PLN z 5000 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

8%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.07.2017.

GUST Projekt

O projekcie

 

Generative Urban Small Turbine

GUST (Generative Urban Small Turbine) to projekt studencki uruchomiony w październiku 2015. Skupia on studentów Politechniki Łódzkiej z Wydziału Mechanicznego, Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Organizacji i Zarządzania oraz IFE. Połączyła nas idea pracy nad bieżącym, realnym problemem dotyczącym energii wiatrowej, jak również chęć rozwoju własnych umiejętności inżynierskich i zdobycia praktycznego doświadczenia. 

Głównym celem projektu jest stworzenie wysokosprawnej mikroturbiny wiatrowej, która zakłada wykorzystanie zasobów wietrzności na obszarze zurbanizowanym. 

Misją projektu jest szerzenie myśli technicznej młodych inżynierów, poprzez projektowanie, konstruowanie i usprawnienie turbiny wiatrowej oraz udział w konkursie Small Wind Turbine Contest.

W realizację projektu wkładamy własne siły i bardzo dużą ilość czasu. Potwierdzeniem naszej pracy oraz zaangażowania jest fakt mówiący o tym, że w 2016 roku nasz zespół wygrał międzynarodowy konkurs "International Small Wind Turbine Contest" organizowany przez holenderską uczelnię NHL University of Applied Science w Leeuwarden. Pokonaliśmy tam drużyny m/in z Holandii ,czy Dani. Kolejna edycja będzie miała charakter ogólnoświatowy. Wobec tego, ranga konkursu się podniosła, a my jako zeszłoroczni zwycięzcy chcemy godnie reprezentować Polskę i powtórzyć nasz sukces z jeszcze lepszą trubiną. Jeżeli chodzi o samą turbinę , jest ona przydomową turbiną wiatrową. Zeszłoroczny prototyp był naprawdę wydajny, w Holandii wytworzyliśmy największą ilość prądu.

Nasza turbina posiada bardzo wysoko ocenione systemy bezpieczeństwa oraz odczytu różnych parametrów. Zastosowaliśmy w niej rozwiązanie "off-grid", czyli mówiąc w skrócie można ją używać np. w domu bez podłączania do zewnętrznej sieci. Daje to potencjał w rzeczywistym wykorzystywaniu takich turbin w przyszłości przez każdego. W tym momencie jesteśmy na końcowym etapie budowy turbiny na edycję SWT 2017. 

 

Koszty związane z realizacją projektu oraz wyjazdem całego zespołu do Holandii są bardzo wysokie, a nasz budżet jest bardzo skromny. Łączne koszty szacujemy na ponad 80tys. zł. W finansowaniu budowy turbiny pomogła nam Politechnika Łódzka i kilka zewnętrznych firm. Jednak jest do wykonania jeszcze kilka drobnych prac oraz zaczęliśmy etap zbierania funduszy na wyjazd zespołu do Holnadii. Koszty związane z wyjazdem całego zespołu w tym momencie szacujemy na ponad 25tys. zł. Część pokryje nasza uczelnia, lecz większą część musimy zebrać z innych źródeł takich jak Urząd Miasta Łodzi etc. Otrzymane od Państwa pieniądze przeznaczymy na pokrycie naszego udziału w konkursie. 

Promocję naszego projektu prowadzimy głównie przez internet np. poprzez nasz fanpage na Facebook'u. Poza tym chcemy również promować nasz projekt przez media, które już w zeszłym roku chętnie o nas wspominały np. TVP3 Łódź, Dziennik Łódzki, czy Express Ilustrowany. 

 

 

 

 POKAŻMY WSPÓLNIE, ŻE POLAK POTRAFI !!!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.07.2017 16:04