Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Polikultura

Polikultura

Kraków

Polikultura to niezwykły festiwal organizowany przez studentów I roku zarządzania kulturą i mediami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku. W maju znów pojawi się na krakowskim Zabłociu, aby przez różne formy działalności kulturalnej i medialnej ukazać jego nowe oblicze.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5368 PLN z 5000 PLN

32 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.01.2017.

Bijemy rekord Guinessa - Polikultura 2017

O projekcie

 

 

Jesteśmy jedenastoosobową grupą studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach 5. edycji festiwalu Polikultura 2017 postanowiliśmy stworzyć wydarzenie, w ramach którego pobijemy rekord Guinessa. Na czym miałoby to polegać? Pragniemy zaangażować jak najwięcej osób do wzięcia udział w naszym wydarzeniu i wspólnymi siłami stworzyć obraz z odbić ust na ścianie. Będziemy zbierać papierowe karteczki z odbiciami pomalowanych szminką ust, by następnie stworzyć z tego dzieło sztuki. By pobić ten rekord potrzebujemy ponad 13 316 pocałunków! (Taki rekord ustanowiony został w 2012 roku w Rio de Janeiro.)

Bicie rekordu będzie miało miejsce ostatniego dnia festiwalu, tj. 21 maja 2017.

Link do artukułu o tym samym rekordzie pobitym w 2011 roku w Buenos Aires - klik

 

 

 

 

 

 

 

Polikultura to interdyscyplinarny festiwal kultury i mediów organizowany na krakowskim Zabłociu przez studentów 1. roku zarządzania kulturą i mediami z Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. 5. edycja festiwalu, której hasło brzmi; „O dążeniach niepokornych...” odbędzie się w dniach 17-21 maja 2017. Jest to wydarzenie, którego misją jest rozpowszechnianie kultury na najwyższym poziomie. Festiwal zwraca również uwagę na alternatywny punkt na mapie Krakowa, jakim jest Zabłocie - rejon, który przekształca się w miejsce działalności inicjatyw kulturalnych, społecznych oraz inwestycji deweloperskich. Poza celami artystycznymi i społecznymi, Polikultura ma również walory edukacyjne – jej misją jest wdrożenie studentów jako przyszłych menedżerów w świat profesjonalnej organizacji wydarzeń kulturalnych oraz realizacji projektów.

 

 

 

 

 

 

Jesteśmy studentami Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach obowiązkowych zajęć praktycznych - tzw. projektu kulturalnego - z pomocą naszych koordynatorów oraz opiekunów organizujemy festiwal kultury i mediów Polikultura. Jest nas aż 130, pracujemy jednak grupach i pod okiem poszczególnych wykładowców naszego wydziału. W zespołach tworzymy własne wydarzenia festiwalowe - poczynając od burzy mózgów i ciekawych planów, przez pozyskiwanie funduszy, sponsorów oraz patronów po finalną organizację oraz promocję naszego eventu. W tym roku nasza grupa chce tworzyć historię i zrobić coś czego festiwal jeszcze nie widział - pobić rekord Guinessa!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

By móc pobić rekord Guinessa potrzebne są jednak fundusze. Pierwszy krok to wysłanie aplikacji do Biura Rekordów z co najmniej cztero-miesięcznym wyprzedzeniem. Należy za nią również uiścić wpłatę. Właśnie w tym celu potrzebujemy zebrać kwotę 5000 zł. Po wysłaniu, opłaceniu i rozpatrzeniu naszej aplikacji, otrzymamy niezbędne wskazówki do dalszego działania.

 

Co zrobimy z większą kwotą?

W przypadku, gdy uda nam się zebrać większą sumę pieniędzy, przeznaczymy ją na materiały potrzebne do stworzenia obrazu, opłatę lokalu, w którym finalnie zostanie pobity rekord oraz promocję naszego wydarzenia.

 

 

 

 

 

 

 

Pragniemy zaangażować w nasze wydarzenie jak najwięcej osób, tak by każdy z nas mógł być częścią tego niezwykłego projektu, który zarazem wymaga wiele od jego organizatorów oraz osób biorących w nim udział. Również wkładów finansowych. Dlatego bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia! Jesteśmy częścią niezależnego festiwalu, nastawionego nie tylko na rozrywkę i promocję kultury, ale też na aspekty edukacyjne i społeczne. W związku z tym chcemy zrealizować projekt ze wsparciem oddolnym. Wierzymy, że możemy zdobyć zainteresowanie otoczenia, dokonać czegoś wyjątkowego i zarażać pozytywną energią.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

biuro@polikultura.pl

 

Koordynator projektu na PolakPotrafi:

Kamila Bawoł   kamila.bawol@wp.pl

 

 

 

Aby być na bieżąco, zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profili na portalach społecznościowych.

Liczymy na waszą pomoc oraz zapraszamy do wspólnego bicia rekordu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.01.2017 22:10