Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja HumanDoc

Fundacja HumanDoc

Warszawa, Polska

Działamy od 2010 roku. Zajmujemy się m.in. projektami współpracy rozwojowej w krajach byłego ZSRR. Od stycznia 2016 w Gruzji koordynujemy projekty wsparcia systemu przeciwdziałania przemocy domowej. W Charkowie w Ukrainie prowadzimy Centrum Wsparcia i Integracji dla Osób Przesiedlonych. Ważną częścią naszej działalności jest produkcja reportaży i filmów dokumentalnych podejmujących tematy zaangażowane społecznie ( m.in. seria reportaży dla TV POLSAT). Jesteśmy organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC. Fundacja do tej pory prowadziła działania w Białorusi, Ukrainie, Gruzji, Kirgistanie, Kazachstanie, Afganistanie, Armenii, Syrii, Libanie, Palestynie, Peru, Kambodży, Myanmarze, Tanzanii.
Szczegółowe informacje o wszystkich naszych działaniach oraz naszej ekipie znajdziecie pod adresem www.humandoc.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9318 PLN z 6500 PLN

171 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

143%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.12.2017.

Razem dla kobiet i dzieci w Gruzji.

O projekcie

ZEBRALISMY 100% 

 

WALCZYMY DALEJ! 

 

nasz kolejny cel to:

 

10 000 PLN 

 

dzięki dodatkowym pieniądzom powstanie plac zabaw dla dzieci

i kupimy sprzęt AGD na potrzeby schroniska

 

Zbieramy fundusze na wyposażenie i umeblowanie pierwszego w zachodniej Gruzji schroniska dla kobiet i dzieci – ofiar przemocy domowej. Schronisko powstaje w Zugdidi – stolicy regionu Megrelia w ramach projektu naszej fundacji  wspierającego system przeciwdziałania przemocy domowej i ochrony ofiar przemocy. Nasze działnia realizujemy wspólnie z gruzinskim Stowarzyszeniem "Merkuri" z Zugdidi

 

Aktualnie remontujemy dom dla naszych podopiecznych i ich dzieci. Będzie to bezpieczne i przyjazne miejsce dla kobiet które zmuszone są do ucieczki przed przemocą ze strony najbliższych.

 

Kobiety, które zamieszkają w naszym domu znajdą nie tylko bezpieczne schronienie i dach nad głową. Nasze gruzińskie współpracowniczki ze Stowarzyszenia Merkuri zapewnią podopiecznym kompleksową pomoc prawniczki i psycholożki oraz pracownika socjalnego. Zadbają one aby Panie i ich dzieci wyszły z  życiowych tarapatów i rozpoczęły nowe, spokojne życie.

 

Dom, w którym powstaje schronisko został bezpłatnie przekazany Stowarzyszeniu Merkuri na ten konkretny cel  przez osobę prywatną - mieszkańca Zugdidi.

 

Oganizatorem akcji crowdfundingowej i kooardynatorem projektu w Gruzji jest 

Fundacja HumanDoc.

 

 

 

 

 6 500 

 

 Wyposażamy i meblujemy 3 pokoje dla naszych podopiecznych i ich dzieci.

 

Kupujemy łóżka oraz łóżeczka, szafy, półki.

 

Wykańczamy pokoje, aby były komfortowe i przytulne.

 

10 000

 

Zajmujemy się kuchnią - kupujemy lodówkę, piekarnik i pralkę.

 

ponad 10 000

 

Budujemy plac zabaw  dla dzieci w ogrodzie.

 

Kupujemy biurko, fotele inne meble do gabinetu psychologa i pracownika socjalnego.

 

Kupujemy wózek dziecięcy do dyspozycji naszych podopiecznych oraz zapas środków kosmetycznych i higienicznych.

 

 

 Tradycyjnie patriarchalne postrzeganie roli kobiety powoduje, że najczęściej nie mogą one liczyć na wsparcie  najbliższej rodziny.

 

·Nasza fundacja działa w Gruzji od dwóch lat współtworząc nowoczesne programy zwalczania przemocy domowej.

 

W Gruzji dopiero powstaje system wsparcia i pomocy ofiarom. Dzięki zmianom w prawie możliwa będzie realna pomoc kobietom zagrożonym przemocą i zwiększenie świadomości społecznej.

 

Naszą pomoc chcemy skierować do Megrelii, gdzie policja odnotowuje najwięcej przypadków przemocy wobec kobiet. W niemal 0.5 milionowej Megrelii nie ma żadnego schroniska ani centrum kryzysowego. Ofiara która chce uciec od oprawcy musi szukać pomocy w miastach oddalonych nawet o kilkaset kilometrów.

 

Razem z gruzińskimi działaczkami ze Stowarzyszenia "Merkuri" w Zugdidi już teraz zmieniamy tę trudną codzienność. Budujemy pierwsze w zachodniej Gruzji schronisko dla ofiar przemocy domowej. Będzie to miejsce w którym zapewnimy tymczasowy dach nad głową oraz zapewnimy profesjonalne wsparcie prawniczki i psycholożki wszystkim potrzebującym. Wszystkim podopiecznym ośrodka chcemy zapewnić systemowe wsparcie, w tym kursy i szkolenia zawodowe, które ułatwią finansową niezależność od oprawcy.

 

 

 Więcej o  sytuacji kobiet w Gruzji, naszym projekcie w Megrelii i powstającym schronisku dowiecie się z fragmentu reportażu zrealizowanego w zeszłym roku przez naszą fundację i POLSAT NEWS 2.

  

 

 

 

 

 

Schronisko powstaje dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu naszych lokalnych partnerek ze Stowarzyszenia "Merkuri"  w Zugdidi. Poznajcie Nanę Toduę, Olgę Kikavę i Rusudan Patchorię.

 

Nana i Olga szefują stowarzyszeniu i od wielu lat działają w kwestii praw kobiet i przemocy domowej w Samegrelo. Aktualnie koordynują remont domu i zajmują się wszelkimi formalnymi kwestiami związanymi z przygotowaniem do otwarcia schroniska. Po otwarciu schroniska, Nana będzie jego dyrektorką. Rusudan to doswiadczona prawniczka zaangażowana w pomoc kobietom znajdującym się w trudnej sytacji życiowej. Na jej pomoc i wiedzę będą mogły liczyć podopieczne, będzie ona udzielała nie tylko konsultacji prawnych, ale również reprezentowała je przed sądem czy policją.

 

Obejrzyj nagranie, w kórym Nana, Olga i Rusudan opowiadają o swojej codziennej pracy na rzecz kobiet oraz o potrzebie powstania schroniska dla ofiar przemocy domowej w Zugdidi.

 

 

 

Zbiórka dotyczy Gruzji, więc nie może zabrakgnąć gruzińskich nagród. 

 

Przygotowalismy dla Was m.in.gruzińskie:

 

WINO i KONIAK,

 

aromatyczne HERBATY i orginalne PRZYPRAWY,

 

KSIĄŻKI o tematyce gruzińskiej z osobistą dedykacją autorów, (Górecki, Pakosińska,Jastrzębski),

 

KARNETY na VIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDoc

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.12.2017 22:10