Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

KGChoir

KGChoir

Kraków

Chór założyła w 1999 roku Lea Kjeldsen, obywatelka Królestwa Danii, od lat mieszkająca w Krakowie. Zasadniczą misją, która przyświeca działalności chóru jest poznawanie Boga i docieranie do drugiego człowieka, nawiązanie z nim relacji poprzez muzykę i śpiew. Przejawem otwartości i tolerancji chóru jest jego ekumeniczny charakter.

Za nami 15 lat działalności i 2 wydane płyty – „All because of Jesus” oraz
„Yes I know Jesus”. Zagraliśmy 136 koncertów zarówno w Polsce jak i za granicą.
Uczestniczyliśmy w 43 warsztatach muzyki gospel na terenie całego kraju.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1617 PLN z 1500 PLN

32 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.11.2014.

Tort na 15 urodziny Kraków Gospel Choir

O projekcie

Jak na urodziny przystało, chcemy urządzić huczną imprezę dla całej naszej gospelowej Rodziny. W związku z tym organizujemy jubileuszowy koncert. Będziemy wspominać przyjaźnie, miłości, nadzieje oraz talenty, które rozwijały się w czasie wspólnego śpiewania.

 
Do domknięcia budżetu brakuje nam jeszcze 1500 zł. Aby zebrać tę kwotę, przygotowaliśmy ponad tuzin różnorodnych atrakcji i niespodzianek.
 
 

 Bo Polak Potrafi ... ŚPIEWAĆ GOSPEL!

 


 
 
 
     Chór założyła w 1999r. Lea Kjeldsen, obywatelka Królestwa Danii, od lat mieszkająca w Krakowie. Zasadniczą misją, która przyświeca działalności chóru jest poznawanie Boga i docieranie do drugiego człowieka, nawiązanie z nim relacji poprzez muzykę i śpiew. Przejawem otwartości i tolerancji chóru jest jego ekumeniczny charakter.
 

 

Za nami 15 lat działalności i 2 wydane płyty, All because of Jesus oraz Yes, I know Jesus. Zagraliśmy 136 koncertów w Polsce i zagranicą. Uczestniczyliśmy w 43 warsztatach muzyki gospel na terenie całego kraju, w tym w najwiekszym krakowskim festwialu 7XGospel. Ponadto mieliśmy przyjemność wystąpić w programach Telewizji Polskiej "Tak to leciało" i "Podróże z żartem".  


Aktualnie chór tworzy 57 osób różnych narodowości, religii, zainteresowań, wieku i profesji, których łączy miłość do muzyki gospel. Obecni dyrygenci to Rhonda Adams oraz Sylwia i Grzegorz Szulikowie. 

 Rhonda Adams - dyrygentka, solistka i mama na pełny etat. Pochodzi z Muncie połozonej w Indiana (Stany Zjednoczone). Od maja 2012 roku mieszka w Krakowie wraz z mężem oraz dwójką dzieci. W chórach gospel śpiewa od 6 roku życia. Muzyka gospel zawsze była i będzie ważną częścią jej życia. 

Sylwia Szulik - dyrygentka, solistka, psycholog, absolwentka PSM II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach, pomysłodawca projektu Mama Gospel. Podczas studiów psychologicznych zgłębiała zainteresowania z muzyko- i choreoterapii. Wtedy też po raz pierwszy spotkała się z muzyką gospel, a idea wielbienia Boga śpiewem stała sie jej bardzo bliska. 

Grzegorz Szulik - zapalony dyrygent i twórca nowych aranżaci muzyki gospel. Swoje pasje rozwijał od najmłodszych lat tańcząc i śpiewając w zespole folklorystycznym, a później podczas nauki w szkole muzycznej. Miłością do muzyki gospel zapałał już po swoich pierwszych Warsztatach Gospel w Krakowie, w roku 2004, po których od razy wszedł w szerego KGC. 

 


Nasi muzycy to Paweł, Łukasz i Staszek.

Łukasz Giergiel - perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, zaangażowany w wiele projektów muzycznychm. Współpracuje między innymi z chórami Joyful Voice oraz Soul'n'Voices.

Staszek Srzednicki - student Akademii Muzycznej w katowicach. Na basówce gra od 15 roku życia. Udziela się w różnych projektach muzycznych poruszających się w rozmaitej stylistyceL jazz, pop, gospel. Obecnie na stałe współpracuje między innymi z Joyful Voice, Soul'n'Voices, Mats Meguenni.

Paweł Seweryn - ukończył Szkołe Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Muzyki rozrywkowej uczył się sam. Od 10 lat pracuje w przedszkoli, prowadząc zajęcia muzyczne z dziećmi. Od 10 kat także związany z KGC. Czesto gra podczas warsztatów gospel organizowanych na terenie całej Polski. 15 listopada w sali koncertowej Radia Kraków odbędzie się Koncert Jubileuszowy naszego chóru. Aby dopiąć wszystko na ostatni guzik potrzebujemy jeszcze 1500 zł na opłacenie nagłośnienia i oświetlenia sali.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.11.2014 18:06