Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Konrad Lewandowicz

Konrad Lewandowicz

Debrzno

Fan kaligrafii, gier komputerowych oraz filmiów sci-fi i fantasy. Założyciel kolektywu GorillaType, w którym zebrał wielu polskich artystów, których pasją jest litera. Aktualnie siedzi i patrzy ile zbierze siana na polakpotrafi.pl ;)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

781 PLN z 2500 PLN

12 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

31%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.09.2015.

Kaligrafia atakuje! GorillaType

O projekcie

Nazywam się Konrad Lewandowicz i jestem głównym sprawcą tego całego zamieszania. Pokrótce opowiem Wam o co tutaj chodzi. Założyłem projekt, który nazwałem „GorillaType”. Jest to projekt, zrzeszający osoby z Polski mające niezłą zajawkę na kaligrafię. To co nas połączyło to miłość do litery, którą chcemy się z Wami podzielić.

Zaczęliśmy zatem łączyć nasze dwie pasje kaligrafię oraz koszulki i zobaczcie co z tego wyszło!

 

 

 

Ok starczy jednego ziomka, teraz ładniejsze widoki. Dziewoja w męskim fasonie koszulki, też pasuje co nie?!

 

Oczywiścię nie zapomnieliśmy również o płci pięknej, są też fasony typowo damskie.

 

 

 

Wszystkie nasze dotychczasowe wzory, z których można wybierać znajdują się na tymczasowej galerii pod adresem http://gorillatype.pl

 

Każdy wzór można zamówić na dowolnej koszulce (damskiej bądź męskiej) jeżeli chodzi o kolory to głównie oscylujemy w minimaliźmie stąd black and white.

 

 

T-shirt'y są doskonałej jakości o gramaturze 195-205g. Z przodu znajdziecie nadruk główny zawsze czadowy i zawsze oryginalny. Na karku znajduje się logo naszej ekipy, które dodaje 100% epickości! Drażni Was w koszulkach drapiąca metka w środku? Nasza jest drukowana! Problem solved!

Stworzyliśmy krótką animację przedstawiającą proces tworzenia naszych koszulin

A tu możecie zobaczyć real filmik z produkcji!

 Nie tylko koszulki nam w głowie… Jeżeli poranna kawa nie smakuje już tak jak dawniej na pewno znowu zacznie w naszych mega wypaśnych kubolach! Fason kubka to limitowana edycja dostępna tylko na czas tej akcji.

 

Lubicie chodzić w full capach albo snapach? Dobra Wasza! GorillaType zadbało o takowe czapy, specjalnie na tę okazję. Logosy na czapach są haftowane zatem nie do zdarcia! 

  Jest to kolejna limitowana edycja, po tym projekcie te czapki będą mieć tylko członkowie ekipy GorillaType oraz dotujący z polakpotrtafi.pl!

 

 

GorillaType to nie tylko same koszulki jak zdążyliście już zauważyć. Chcemy się rozwijać, a do tego potrzebna jest nam Wasza pomoc…Zebraną tu kasę przeznaczymy na otwarcie sklepu internetowego z naszym stuffem. Mamy w planach poszerzenie działalności o kolejną odzież, portfele, paski i różnego rodzaju streetwearowe rzeczy, rękodzieła i inne.  Wszystko to związane będzie w jakimś stopniu z kaligrafią, by na nowo zapoznać ludzi z tą sztuką, która jest naprawdę mega fajna. Odnośnie samej kaligrafii myślimy też nad pewnego rodzaju samouczkami czy poradnikami dla początkujących, którzy chcieliby zacząć przygodę z kaligrafią. Może uda nam się również za jakiś czas wypuścić galerię prac, która będzie mogła służyć jako inspiracja.

Jednym z przykładów rękodzieła, które między innymi znajdzie się również w naszym sklepie jest taki oto portfel...w tym projekcie można zakupić tylko tą jedną sztukę po takiej cenie, dlatego warto go przygarnąć.

UWAGA!!: Wszystkie koszulki, kubki czapki w tym projekcie są tańsze niż będą już w gotowym sklepie, a więc macie okazje mieć coś mega po taniości!

 

Co Was czeka w zamian za pomoc dla GorillaType?

 

 

Wysyłka nagród rozpocznie się od razu po udanym zakończeniu projektu!

Prócz samej nagrody dodatkowo wszyscy dotujący dostaną 5% rabat na pierwsze zamówienie w naszym sklepie (gdy projekt zakończy się sukcesem i postawimy sklep)

 

Crew GorillaType składa się z kaligrafów posługujących się piórem czy pędzlem, ale też z literników, których głównymi narzędziami są ołówek, linijka i cienkopis. Są to między innymi:

 

 "HES" posługuje się brushami oraz grubymi płaskimi stalówkami. Ma też niezły talent do rysunku. 

 


   Basia jest zwolenniczką pióra, jednak zazwyczaj pisze wszystkim co jej wpadnie w ręce. 

 

 "Akwartone" używa płaskich, grubych stalówek. Uwielbia pisać jednak nieraz też coś narysuje.

 

 Arek posługuje się głównie brushami. To młody kielecki liternik i projektant, członek STGU

 

  "Qajs" potrafi nieźle machać zarówno grubymi, płaskimi stalówkami jak i brushami. Całkiem dobrze też rysuje.

 

 Tomek jest chyba jedynym liternikiem-typografem w drużynie. To właśnie on używa wyłącznie ołówka, linijki i cienkopisów.

 

 Piotr, autor projektu "Kaligrafika" używa wyłącznie grubych, płaskich stalówek. Litery są grube i duże. Oczywiście nieraz próbuje też czegoś innego.

 

Jak widać wśród naszych szeregów są osoby o różnych stylach stąd nasze zróżnicowanie wzorów.

 

 Dlaczego crowdfunding i dlaczego polakpotrafi.pl ?

Crowdfunding dlatego, że chcemy uzbierać na sklep, by robić to co kochamy i dzielić się tym z innymi. Stwierdziliśmy, że ta forma finansowania dotrze do większej ilości osób, dzięki czemu zbierzemy potrzebną kwotę i bardziej rozkreklamujemy kaligrafię. Portal PolakPotrafi.pl w Polsce jest najbardziej profesjonalnym portalem tego typu co skłoniło nas do założenia projektu właśnie tu!  

 

-jeżeli hajs się zgadza to wybieracie jakąś nagrodę, przelewacie za nią kasiore a my jesteśmy mega uradowani i serdecznie Wam dziękujemy! 

-jak nie macie już środków, a do jakiegoś zastrzyku gotówki daleko, chociaż podzielcie się linkiem do tej kampanii z innymi, dajcie lajka, szerujcie cokolwiek aby nasz projekt dotarł do jak największej ilości osób

 -jeżeli Bóg obdarzył Was talentem i też kaligrafujecie, rysujecie litery czy łotewer i chcecie dołączyć do ekipy to dajcie znać na gorillatype@gmail.com

 

email:  gorillatype@gmail.com

PW na FP: https://www.facebook.com/gorillatype

PW na FB:  https://www.facebook.com/Konrad.Michal.Lewandowicz

Media o Twoim projekcie:

GorillaType czyli moda na kaligrafię

kaligrafia.info | 2015-08-07

Kilka dni temu napisał do mnie Konrad – założyciel GorillaType, kaligraficznej marki odzieżowej. Jest to projekt zrzeszający bardzo utalentowanych ludzi, których wspólnym mianownikiem jest zamiłowanie do ładnego liternictwa i kaligrafii.

POLAK POTRAFI KALIGRAFOWAĆ! KOSZULKI GORILLATYPE JUŻ MOŻNA KUPIĆ. FAJNIE

ideagrafika.pl | 2015-08-06

Świetne koszulki z kaligrafią na piersi od GorillaType możecie nosić już teraz… I to jeszcze zanim to stanie się modne. Do kupienia na PolakPotrafi.

GorillaType – od kaligrafii do mody!

modaija.pl | 2015-07-30

W serwisie PolakPotrafi pojawił się nowy, intrygujący projekt modowy! GorillaType to projekt skupiający ludzi, których główną pasją jest kaligrafia. Teraz postanowili oni podzielić się z innymi swoją miłością do litery i swoje szkice zaczęli przelewać na koszulki, kubki czy czapki.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.09.2015 15:03