Dołącz do naszej społeczności!

Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Kategoria - Sport

29%

Postęp

12216 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!cel projektu
Zbiórka Gonimy Europę, Gonimy Świat!dlaczego crowdfunding
Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!nasz team
Zbiórka Gonimy Europę, Gonimy Świat!budżet
Zbiórka Gonimy Europę, Gonimy Świat!progi realizacji
Kampania crowdfundingowa Gonimy Europę, Gonimy Świat!partnerzy, mecenasi
Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!nagrody
Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!kontakt
Kampania crowdfundingowa Gonimy Europę, Gonimy Świat!nasze zdjęcia
Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!piszą o nas

Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Biegiem do Rio z przystankiem w Pekinie i Tallinie czyli gonimy Europę, gonimy Świat!

Jesteśmy grupą biegaczy wyczynowych z Polski. Specjalizujemy się w biegach długich, ale na średnich dystansach też potrafimy szybko biegać.
Na koncie mamy medale Mistrzostw Polski, Europy, finały Mistrzostw Świata, a przed sobą jasno wytyczone cele, marzenia i ambicje sportowe, które stopniowo i cierpliwie realizujemy. Tysiące przebiegniętych kilometrów, setki godzin na siłowni, to praca, którą chcemy wykonać by stać się jeszcze lepszymi biegaczami. Sport w Polsce na poziomie wyczynowym jest niedofinansowywany współmiernie do odnoszonych sukcesów. Dlatego jesteśmy tutaj....

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!cel projektu

Mamy jasno wytyczone cele - walczyć o jak najlepszą lokatę na Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii w 2016. Wcześniej jednak koncentrujemy się na sezonie 2015 i przygotowaniu do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Tallinie (Estonia) oraz Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce – Pekin (Chiny), kwalifikacji na te imprezy oraz poprawieniu własnych osiągnięć wynikowych, wejścia na wyższy poziom sportowy. Przyszły sezon jest bardzo istotnym etapem w drodze do walki rok później o tzw. minima kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie. Dlatego otrzymane wsparcie w całości przeznaczymy na jak najlepsze przygotowanie się do imprez Mistrzowskich w sezonie 2015.

Zbiórka Gonimy Europę, Gonimy Świat!

W biegach długodystansowych latami pracuje się na sukces. Jednak droga ta jest wyjątkowo kręta. Dlatego zdecydowaliśmy się zwrócić w takiej skali, poprzez PolakPotrafi.pl, szczególnie do tych, którzy są w stanie nas zrozumieć, czyli do osób ze środowiska sportowego, wspierających inicjatywy sportowe oraz wszystkich innych którzy mogą wesprzeć nas finansowo m.in. w wyjazdach na obozy, odnowie biologicznej i staną się naszymi Partnerami w drodze do znaczących sukcesów.

Przede wszystkim przesłanie niniejszego projektu jest jedno – wzrost poziomu jakości treningu jednych z najlepszych biegaczy długodystansowych w naszym kraju, tak by zwiększyć naszą szansę na rywalizację z najlepszymi biegaczami w Europie i na Świecie - czyli gonimy Europę, gonimy Świat!

Wspierając nas będziesz nam towarzyszyć w drodze po mistrzostwo!

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!Dlaczego crowdfunding

Sport jest piękny, ale posiada na poziomie wyczynowych też swą brutalną stronę - bez odpowiednich środków nie można się dalej rozwijać. Brak profesjonalnych warunków szkoleniowych, tak bardzo potrzebnych do dalszego rozwoju biegowego, które jak w każdym innym sporcie, niestety mają przełożenie na wyniki i zależą od środków finansowych, jest dla nas bardzo dużą przeszkodą w optymalnym rozwoju. To nas skłoniło do podjęcia konkretnych decyzji, by wystąpić o wsparcie do Was - do Społeczności.

Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!

W naszym kraju bardzo ciężko jest pozyskać wsparcie i znaleźć sponsora, który zainteresuje się wynikami zawodnika, kiedy jest on na przedsionku dużych wyników, czyli towarzyszy zawodnikom w momencie, kiedy tego wsparcia potrzebują najbardziej. Trening wytrzymałościowy jest specyficzny, mocno obciążający cały organizm, dlatego bardzo ważna jest perspektywiczna, rozłożona na lata, cierpliwa i wytrwała praca, czyli na sukces pracuje się latami, a zależy on od bardzo wielu czynników. Dlatego m.in. coraz więcej zawodników z krajów zachodnich odnosi sukcesy międzynarodowe, bowiem ich systemy szkolenia oparte są właśnie na długofalowej pracy i wizji, która zakłada osiąganie sukcesów kiedy zawodnik jest w pełni ukształtowanym sportowcem.

To, że wyczynowi biegacze długodystansowi w Polsce nie mają łatwo i często ich warunki szkolenia nie pozwalają na rozwinięcie w pełni ich potencjału, nie jest żadną tajemnicą. Biegi długie to jedna z najszybciej rozwijających się konkurencji lekkoatletycznych zarówno w Polsce jak i na świecie. W ciągu ostatnich kilku lat ponad trzykrotnie wzrosła liczba osób uprawiających biegi rekreacyjnie i startujących w imprezach biegowych. Panująca także w naszym kraju ekspansja na bieganie niestety nie przekłada się na poprawę warunków treningowych tych najlepszych zawodników, których zresztą jest coraz mniej. Brak stabilności i walka z nieprzychylną ogólną sportową rzeczywistością powodują, że nasze dalsze kariery stoją pod znakiem zapytania. A jednak oczekuje się od biegaczy spektakularnych sukcesów na arenie europejskiej i międzynarodowej, wyrównanej rywalizacji z czarnoskórymi zawodnikami i najszybszymi z krajów zachodnich. Poza tym coraz więcej zawodników przedwcześnie kończy kariery. Na horyzoncie nie widać też następców tych najlepszych. Zawodnicy często muszą szukać innych rozwiązań, koncentrują swoją uwagę i siły na mniejszych i trochę większych biegach ulicznych, a imprezy mistrzowskie i walka o wyniki na najwyższym poziomie jest coraz częściej poza ich zainteresowaniem, bo bez odpowiedniego zaplecza i wsparcia staje się to po porstu niemożliwe od strony fizycznej i materialnej.

Kampania crowdfundingowa Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Dlatego postanowiliśmy działać! Gonimy swoje marzenia. Chcemy dogonić Europę i Świat!
Bez kompleksów stajemy na linii startu i walczymy z najlepszymi biegaczami w Europie i na Świecie. Wierzymy w siebie, ciężko i cierpliwie trenujemy. Sukces dodaje nam chęci do pracy, a porażki pozwalają stać się jeszcze silniejszymi, nie poddajemy się.

Wy możecie nam w tym pomóc.

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Beata Sadowska to znana dziennikarka, wielka miłośniczka biegania. Napisała książkę pełną pozytywnej energii i zachęcającą do tej aktywności – „I jak tu nie biegać”. Autorka biegła (uwaga!) w 12 maratonach: w Europie, Azji, Ameryce; na ulicach wielkich miast, w górach i po egzotycznej plaży. Od września tego roku prowadzi program Aktywnie Bardzo w Radiu ZET.

Zbiórka Gonimy Europę, Gonimy Świat!nasz team

Dominika Nowakowska

Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Rocznik 1985, finalistka Mistrzostw Świata na 5000m z Moskwy z 2013 roku, pierwsza Polka w finale Mistrzostw Świata na dystansie 5000m, medalistka Drużynowych Mistrzostw Europy w crossie, multimedalistka Mistrzostw Polski na dystansach od 800m do półmaratonu, posiadaczka trzeciego wyniku all time
w Polsce – 5000m – 15:16,11. Aktualnie jedna z najzdolniejszych polskich biegaczek długodystansowych, również pracująca na 1/2 etatu matka 3 letniej Kalinki. Mieszkanka małego Smętowa Granicznego na Pomorzu.

 

 

Rekordy życiowe:

 • 3000 m – 9.01,56 – 2013
 • 5000 m – 15.16,11 – 2013
 • 5 km – 15.52,00 – 2012
 • 10 km – 33.16,00 – 2013
 • Półmaraton – 1:14.06,00 – 2013
 • 25 km – 1:29.28,00 – 2013

 

 

Osiągnięcia:

 • Finalistka Mistrzostw Świata w Moskwie (RUS) – 14 m-ce na 5000m
 • Pierwsza Polka w historii i zarazem w finale, która wystąpiła na 5000m podczas MŚ
 • 3 wynik w historii kraju na 5000m wśród kobiet – 15:16,11
 • Brązowa medalistka Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegach przełajowych
 • Dwukrotna Mistrzyni Polski w biegu na 5km – 2012 i 2013 – (15:51 i 16:07)
 • Mistrzostwo Polski w biegu ulicznym na 10 km – Płock – 34:06
 • Wicemistrzostwo Polski w debiucie w półmaratonie – 1:14,06 – Warszawa
 • II m-ce – Półmaraton Warszawski – 1:14,06
 • VII m-ce – Drużynowe Mistrzostwa Europy w Gateshead (UK) – 5000m
 • XX m-ce – Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych w Belgradzie (SER) – 8 km
 • Kilkunastokrotna medalistka Mistrzostw Polski
 • Wiele zwycięstw i czołowych miejsc w prestiżowych biegach ulicznych w Polsce i Europie

 

Kto nie sięga po rzeczy trudne – nie osiągnie ich! – Dominika Nowakowska

 

 

Marta Krawczyńska

Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Rocznik 1988, tegoroczna Mistrzyni Polski seniorów na 10000 m, zwyciężczyni wielu prestiżowych biegów ulicznych na Polsce, medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski zamieszkująca w Gdańsku, a pochodząca z Malborka.

 

 

Rekordy życiowe:

 • 800 m – 2:08,71 – 2014
 • 1500 m – 4:19,08  2014
 • 3000 m – 9:35,26 – 2012
 • 5000 m – 16:38,18 – 2012
 • 5 km – 17:09,00 – 2014
 • 10000 m – 34:31,81 – 2014
 • 10 km – 33:51 – 2013
 • HM – 1:15,49 - 2014

 

 

Osiągnięcia:

 • Mistrzyni Polski seniorów na 10000 m – Postomino, 24.06.2014 r.
 • Uczestniczka Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegach przełajowych
 • Medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
 • Wiele zwycięstw i czołowych miejsc w prestiżowych biegach ulicznych

 

 

Andrzej Rogiewicz

Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Rocznik 1993, najmłodszy w grupie i aktualnie jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Polsce. Tegoroczny Młodzieżowy wicemistrz Polski na 3000m pprz., finalista Mistrzostw Europy w biegach przełajowych, wielokrotny Medalista MP w biegach przełajowych i stadionowych Juniorów i Młodzieżowców. Zawodnik, który może nawiązać do tradycji najlepszych przed laty Polskich długodystansowców, którzy odnosili sukcesy na stadionach międzynarowodych. W perspektywie doskonały materiał na maratończyka. Pochodzący ze Sztumu.

 

Rekordy życiowe:

 • 3000 m – 8.26,33 – 2012
 • 3000 m pprz. – 9:00,31 – 2014
 • 5000 m – 14.38,36 – 2013
 • 5 km – 15.34,00 – 2012
 • 10000 m – 30:02,52 – 2014

 

 

Osiągnięcia:

 • Srebrny Medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 3000m pprz.
 • Uczestnik Mistrzostw Europy w biegach Przełajowych – 2012
 • Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski juniorów i Młodzieżowców
 • Wiele zwycięstw i czołowych miejsc w prestiżowych biegach ulicznych

 

Chce pokazać, że dzięki ambicji jaka we mnie drzemie jestem zdolny do wszystkiego! Jestem w stanie dotrzeć na szczyt! – Andrzej Rogiewicz.

 

 

Karol Kaliś

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Robiący szybkie postępy dwudziesto-czterolatek, mający „papiery” na szybkie bieganie. Zwycięzca biegów na Pomorzu i Warmii oraz zdobywca czołowych lokat podczas prestiżowych biegów ulicznych w Polsce. Wielokrotny Finalista Mistrzostw Polski. Mieszkaniec Susza - mekki polskiego triathlonu.

 

 

Rekordy życiowe:

 • 5 km – 15:12 - 2014
 • 10000 m – 31:48,58 – 2014
 • 10 km – 31:20,00 – 2014
 • HM – 1:10 – 2014

 

 

 

Trener Karol Nowakowski

Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Trener i lider zespołu szkoleniowego. Koordynator projektu. Jako trener II klasy z wieloma kwalifikacjami i kilkuletnim doświadczeniem trenerskim specjalizuje się w periodyzacji treningu oraz szkoleniu w sportach wytrzymałościowych, głównie w odniesieniu do biegaczy. Współpracuje z kilkoma najlepszymi polskimi biegaczami, z którymi na arenie krajowej, mimo młodego wieku, wywalczył kilkanaście medali Mistrzostw Polski i nie tylko. W warunkach treningowych jakie ma do dyspozycji stara się znaleźć złoty środek by osiągnać możliwie najlepsz efekty.

„Wyniki i zaangażowanie moich zawodników są dla mnie inspiracją do poszerzania własnej wiedzy i nabywania nowych kompetencji trenerskich. Pasjonuję się nowoczesnymi metodami treningu oraz naturalnymi sposobami regeneracji, suplementacją i odżywianiem. We własnej filozofii treningu daleki jestem od utartych schematów i monotonni, prawdę mówiąc – nie cierpię ich. Wciąż uczę się nowych rzeczy i odkrywam tajniki treningu. Chcę dążyć do doskonałości, nie tylko tej sportowej i tego samego wymagam od zawodników.” - Karol Nowakowski

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!Budżet

Zebrane fundusze w pełni przeznaczymy na zgrupowania i obozy szkoleniowe przygotowujące do startów w imprezach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski, Europy i Świata w roku 2015.

Jeśli chcemy skutecznie rywalizować na arenach europejskich, o świecie nie wspominając, potrzeba częstych obozów, odpowiedniej odnowy, odżywiania i suplementacji itp. W projekcie zwracamy się tak naprawdę o zabezpieczenie minimum, które pomoże nam z większą wiarą przystąpić do rywalizacji z zawodnikami w Europie i na Świecie - czyli środków niezbędnych na zgrupowania treningowe.

Łącznie 3 zgrupowania – ok. 70 dni obozowych dla jednego zawodnika w okresie przygotowawczym: luty/marzec – 5-6 tyg.; kwiecień – 2 tyg.; maj – 2 tyg.. W tym jedno zgrupowanie klimatyczne w Europie – luty/marzec i dwa krajowe – Szklarska Poręba / Międzyzdroje lub Wałcz.
Najlepsi zawodnicy na świecie spędzają po 200 dni w roku i więcej na zgrupowaniach. Koncentracja na treningu w każdym detalu i aspekcie, zajęcia treningowe 2-3 razy dziennie, setki przebiegniętych kilometrów i godziny spędzone na siłowni oraz sali gimnastycznej to rutyna obozowa i poświęcenie, konieczne by podnieść swój poziom sportowy i tak naprawdę w świecie wyczynowym to norma. Tak trenują wszyscy liczący się zawodnicy.

Zbiórka Gonimy Europę, Gonimy Świat!Progi realizacji

Jeśli uda nam się zebrać 100 % kwoty będziemy niezwykle szczęśliwi! Dzięki Wam ze spokojem i w skupieniu wejdziemy w przygotowania do bardzo ważnego, przed olimpijskiego sezonu 2015.

Gdy uda nam się zebrać całą kwotę przed końcem projektu będziemy kontynuować projekt zbierając środki na kolejne elementy naszego treningu,które go uskutecznią i pozwolą nam trenować jeszcze bardziej profesjonalnie.

48000 zł – dzięki temu będziemy mogli skorzystać ze stałej, cyklicznej i specjalistycznej opieki fizjoterapeuty i bardziej zaawansowanej odnowy biologicznej. W sporcie wyczynowym jest to jeden z istotniejszych elementów wspomagający cały proces szkoleniowy, który pomaga uchronić biegaczy przed przeciążeniami i kontuzjami. Tysiące przebiegniętych kilometrów mocno obciążają mięśnie, ścięgna i stawy dlatego na poziomie wyczynowym wszyscy najlepsi zawodnicy na świecie otoczeni są sztabem fachowców dbających o regenerację - masażystów i fizjoterapeutów. Koszt jednej wizyty u specjalisty w Polsce wacha się od 150-200 zł. Zawodnik w okresie przygotowawczym będzie korzystał z takiej opieki 3 razy w tygodniu. To zdecydowanie zwiększy nasze szanse na postęp i rywalizację z najlepszymi.

58000 zł - cel ukryty, zostanie ujawniony po osiągnięciu wcześniejszych

 • informujcie o akcji Waszych znajomych,
 • wpłacajcie pieniądze,
 • trzymajcie za nas kciuki.

 

Kampania crowdfundingowa Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Pomóżcie nam rozwinąć nasz cały potencjał i rywalizować z najlepszymi w Polsce, Europie i na Świecie! Pomóż nam dogonić Europę, dogonić Świat!

Dominika, Marta, Andrzej, Karol

 

Zbiórka Gonimy Europę, Gonimy Świat!partnerzy, mecenasi

 

Kampania crowdfundingowa Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Zbiórka Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Kampania crowdfundingowa Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Zbiórka Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Zbiórka Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Kampania crowdfundingowa Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Kampania crowdfundingowa Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Zbiórka Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Kampania crowdfundingowa Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!nagrody

Po pierwsze udział w naszym sukcesie, po drugie sporo ciekawych propozycji i nagród.

- książki o bieganiu, żele firmy Agisko, koszulki z logiem naszego projektu, pocztówki z autografami, kubki biegacza, okolicznościowe wlepy, dyplomy, oryginalną odzież reprezentacyjną, spotkania treningowe, towarzyskie i konsultacje szkoleniowe z nami, a nawet wspólne obozy! oraz gadżety od naszych Partnerów i pakiety: zestawy fana, zestawy biegacza! Bądźcie z nami!

- odzież damska - topy reprezentacyjne

Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!

oficjalna wlepka akcji

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!

specjalna koszulka techniczna - 100% poliester

Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!

koszulka bieganie.pl

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!

bidony, żele, książki

Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!

oficjalna koszulka reprezentacji

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!

obuwie Fresh Foam New Balance
rozmiar (41,5 do 46,5) i kolor do wyboru po zakończeniu akcji

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!

model kubka do wyboru po zakończeniu akcji

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!kontakt

Macie pytania? Piszcie do nas. Jesteśmy tutaj i na fanapage'u, na którym publikujemy ciekawe zdjęcia i filmiki z imprez, naszych treningów i całej naszej sportowej otoczki - www.facebook.com/gonimyeurope

e-mail: gonimy.europe@wp.pl

Zbiórka Gonimy Europę, Gonimy Świat!nasze zdjęcia

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Kampania crowdfundingowa Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Kampania crowdfundingowa Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Zbiórka Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Kampania crowdfundingowa Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Kampania crowdfundingowa Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Kampania finansowania społecznościowego Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat!

 

Zbiórka Gonimy Europę, Gonimy Świat!piszą o nas

Media o Twoim projekcie:

"Gonimy Europę, Gonimy Świat". Trener zbiera pieniądze na szkolenie biegaczy

polskabiega.sport.pl | 2014-12-18


Trener Karol Nowakowski wziął sprawy w swoje ręce. Stworzył projekt "Gonimy Europę, Gonimy Świat" i za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl zbiera pieniądze na szkolenie czterech podopiecznych, biegaczy długodystansowych. Cel dalekosiężny to start na Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016.

Gonimy Europę, gonimy Świat!

masairunning.com | 2014-11-25


Simple enough words too but a real uphill task for elite runners in Poland who seek the support of the government to sponsor them and improve their chances of competing on a level playing field in the European Championships in 2015.

Gonią Europę, Gonią Świat!

dziennik-biegowy.blogspot.com | 2014-11-23


Dzisiejszy wpis zawiera lokowanie produktu, a właściwie akcji - Gonimy Europę, Gonimy Świat! Akcja bezprecedensowa w światku biegowym, więc bardzo jej kibicuję, tym bardziej że wszystkich członków ekipy znam osobiście.

Czy bieganie jest zdrowe? W Radiu Głos wielokrotna mistrzyni Dominika Nowakowska ze Smętowa Gr.

radioglos.pl | 2014-11-20


Czy bieganie jest zdrowe? W Radiu Głos wielokrotna mistrzyni Dominika Nowakowska ze Smętowa Granicznego, razem ze swoim mężem, który jest także jej trenerem. Opowiadają ciekawą historię swojego życia związanego ze sportem.

Gonimy Europę, Gonimy Świat – wyjątkowa akcja pomocy biegowym talentom

biegologia.pl | 2014-11-18


W listopadzie ruszyła wyjątkowa akcja – Gonimy Europę, Gonimy Świat! Jest to unikalny projekt, którego celem jest zebranie funduszy na przygotowania do sezonu 2015 oraz Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016).

Chcą dogonić świat dzięki zrzutce w Internecie. "Nie mieliśmy wyjścia"

www.festiwalbiegowy.pl | 2014-11-17


- Na początku musieliśmy przełamać barierę wstydu. Było to dla nas krępujące, że wyciągamy rękę do społeczeństwa o pomoc. Ale nie mieliśmy wyjścia. Bez pieniędzy na obozy treningowe, fizjoterapeutów czy odnowę biologiczną kontynuowanie profesjonalnej kariery sportowej jest niemożliwe. Dlatego zdecydowaliśmy się na crowdfunding. Zainspirował na mistrz olimpijski Zbigniew Bródka.

Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat

biegajznami.pl | 2014-11-13


Projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat, to nowy twór na rynku lekkoatletycznym. Projekt zrzeszający w swoich szeregach najlepszych Polskich zawodników, chce wesprzeć ich rozwój i pomóc w osiągnięciu, dalszych, międzynarodowych sukcesów.

Bieg Niepodległości w Gdyni: 6626 biegaczy na mecie!

www.maratonypolskie.pl | 2014-11-12


W poniedziałek, dokładnie o godzinie piętnastej w bliższych i dalszych okolicach gdyńskiego Skweru Kościuszki rozległ się potężny huk. Swoją melodię zagrało działo wspaniałego okrętu ORP Błyskawica. Dźwięk nie miał jednak szans odbicia się echem pomiędzy portowymi zabudowaniami i zacumowanymi jednostkami pływającymi. Nie miał szans, bo zdławiony został tupotem ponad sześciu i pół tysiąca par stóp, które przez kilka minut mijały linię startu Gdyńskiego Biegu Niepodległości!

Biegacz potrafi? Rusza projekt "Gonimy Europę, Gonimy Świat!"

bieganie.pl | 2014-11-12


Kilka dni temu w serwisie PolakPotrafi.pl ruszył projekt Gonimy Europę, Gonimy Świat! Nietypowa akcja wyczynowych biegaczy ma za zadanie zebrać fundusze na ich przygotowania do kolejnego sezonu. W grupie długodystansowców szukających waszego wsparcia jest m.in. finalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata w Moskwie - Dominika Nowakowska.

Gonimy Europę, gonimy świat

www.wprost.pl | 2014-11-10


Gdyby każdy z ponad 60 000 biegaczy, którzy zarejestrowali się w Narodowym Spisie Biegaczy wpłacił tylko złotówkę na ten projekt, czwórka naszych obiecujących lekkoatletów mogłaby się przygotować do Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro. Środki na przygotowania postanowili zbierać za pośrednictwem crowfundingowej platformy „Polak potrafi”.

"Gonimy Europę, Gonimy Świat!" - polscy biegacze szukają wsparcia crowdsourcingowego

www.wprost.pl | 2014-11-09


Na platformie finansowania społecznościowego PolakPotrafi.pl wystartowała niedawno kampania "Gonimy Europę, Gonimy Świat!". Jej organizatorzy, grupa biegaczy wyczynowych, mająca na koncie medale Mistrzostw Polski, Europy, finały Mistrzostw Świata, "a przed sobą jasno wytyczone cele, marzenia i ambicje sportowe", chce uzbierać 40 tysięcy złotych. Na co?

WSPIERAJ BIEGACZY – CROWDFUNDING PO POLSKU

www.magazynbieganie.pl | 2014-11-05


Właśnie rusza ciekawy biegowy projekt crowdfundingowy. Karol Nowakowski poprzez serwis PolakPotrafi.pl gromadzi fundusze na przygotowanie swojej grupy treningowej do imprez międzynarodowych. Pomóc może każdy.

Karol Kaliś z Susza apeluje – Gonimy Europę, Gonimy świat...

www.wama-sport.pl | 2014-11-04


Karol Kaliś – mieszkaniec Susza często gości na naszym portalu. To czołowy uczestnik wielu imprez. Jako pierwszy w Polsce ze swoim biegowym teamem ruszył z projektem społecznościowym, którego główną ideą jest zebranie środków na szkolenie sportowe – na stronie POLAKPOTRAFI.PL. Nie jest łatwo być wyczynowym biegaczem w naszym kraju – pisze do nas.

125

Wspierający

12216 zł

Z całkowitej kwoty 41000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt uda się, jeśli otrzyma co najmniej 41000 zł
wsparcia do 21:00 19.12.2014

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

10 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!


Wirtualna PIONA = nasza wdzięczność
- podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook

23 Wspierających
Pozostało: 18 z 20

Nagroda za 15 zł lub więcej!


Wejściówka na zajęcia sportowe SPORTEVO w Gdańsku
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 15 zł lub więcej!


Imienny Dyplom Darczyńcy w formacie pdf wysłany na adres e-mail
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!


Pocztówka/zdjęcie z osobistą dedykacją całego teamu lub jednego z wybranych sportowców
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

7 Wspierających
Pozostało: 0 z 3

Nagroda za 30 zł lub więcej!


Koszulka z SUSZ Triathlon 2014
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 30 zł lub więcej!


Kubek biegacza z logiem i hasłem motywacyjnym. Dostępny tylko w tej akcji
+ wlepa z logiem
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

12 Wspierających
Pozostało: 0 z 8

Nagroda za 35 zł lub więcej!


Bidon firmy SCOTT
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

7 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 40 zł lub więcej!


ZESTAW FANA:
- kubek biegacza z logiem i hasłem motywacyjnym
- pocztówka/zdjęcie z osobistą dedykacją całego teamu lub jednego z wybranych sportowców
- wlepa z logiem
- podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

11 Wspierających
Pozostało: 58 z 60

Nagroda za 50 zł lub więcej!


TRENING GRUPOWY
w wybranej miejscowości: GDAŃSK, MALBORK, STAROGARD GDAŃSKI, SZTUM, SUSZ (grupa min. 10 osób), a w trakcie także pogawędki
+ przekazanie pocztówek naszego teamu
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

2 Wspierających
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 50 zł lub więcej!


Książka o BIEGANIU "Stopy w chmurach"
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

1 Wspierający
Pozostało: 0 z 2

Nagroda za 60 zł lub więcej!


Książka o BIEGANIU (biografia Mo Faraha)
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

2 Wspierających
Pozostało: 8 z 15

Nagroda za 60 zł lub więcej!


Konsultacja szkoleniowa (45')
na skype lub telefoniczna z trenerem Karolem Nowakowskim lub którymś z zawodników
+ imienny Dyplom Darczyńcy w formacie pdf wysłany na adres e-mail
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 75 zł lub więcej!


Koszulka techniczna GONIMY EUROPĘ, GONIMY ŚWIAT (opcjonalnie z autografami) dostępna tylko w tej akcji
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu lub wybranego sportowca
+ imienny Dyplom Darczyńcy
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

8 Wspierających
Pozostało: 10 z 10

Nagroda za 80 zł lub więcej!


Numerek startowy z WAŻNYCH zawodów, któregoś z naszych zawodników z osobistą dedykacją
+ pocztówka/zdjęcie z osobistą dedykacją całego teamu lub jednego z wybranych sportowców
+ wlepa z logiem
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

0 Wspierających
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 80 zł lub więcej!

Oryginalna, nowa
KOSZULKA REPREZENTACJI POLSKI marki 4F, rozm. M (opcjonalnie z autografem)
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ imienny Dyplom Darczyńcy
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

1 Wspierający
Pozostało: 0 z 10

Nagroda za 90 zł lub więcej!


Koszulka techniczna NIKE serwisu BIEGANIE.PL (rozm. od S do XL)
+ kubek biegacza z logiem i hasłem motywacyjnym imienna
+ kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

10 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 99 zł lub więcej!


ZESTAW SUPER FANA:
- koszulka techniczna z logotypem projektu (opcjonalnie z autografami)
- pocztówka/zdjęcie z osobistą dedykacją całego teamu lub jednego z wybranych sportowców
- Twój imienny dyplom w formacie pdf wysłany na adres e-mail
- wlepa z logiem
- podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

8 Wspierających
Pozostało: 0 z 2

Nagroda za 100 zł lub więcej!


Koszulka techniczna z I edycji VERVE RUN SOPOT 10 km od Dominiki Nowakowskiej zwyciężczyni kategorii generalnej kobiet (rozm. S) lub do wyboru koszulka FINISHER - Bupa Greath Run z półmaratonu w Bimingham z tego roku wraz z jej autografem (rozm. M)
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 125 zł lub więcej!


ZESTAW EXTRA FANA:
- koszulka techniczna z logotypem projektu (opcjonalnie z autografami)
- pocztówka/zdjęcie z osobistą dedykacją całego teamu lub jednego z wybranych sportowców
- Twój imienny Dyplom Darczyńcy
- kubek biegacza z logiem i hasłem motywacyjnym
- wlepa z logiem
- podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

1 Wspierający
Pozostało: 0 z 2

Nagroda za 150 zł lub więcej!


Odzież biegowa dla kobiet
- oryginalny, nowy top reprezentacji Polskiej marki 4F, rozm. S (opcjonalnie z autografem Dominiki Nowakowskiej)
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ Imienny Dyplom Darczyńcy
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

2 Wspierających
Pozostało: 0 z 2

Nagroda za 175 zł lub więcej!


Opakowanie żeli AGISKO (139 zł)
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ imienny Dyplom Darczyńcy
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

2 Wspierających
Pozostało: 9 z 10

Nagroda za 200 zł lub więcej!


NIE KAŻDY JEST BIEGACZEM, ale może nim się stać!
Zaproszenie na kawę: rozmowy o sporcie, bieganiu, specyfice treningu i codziennym życiu biegacza
+ pocztówka/zdjęcie z osobistą dedykacją.

1 Wspierający
Pozostało: 1 z 2

Nagroda za 200 zł lub więcej!

PAKIET STARTOWY VIP NA FESTIWAL BIEGOWY W KRYNICY
uprawniający do startu w ponad dwudziestu zawodach PZU Festiwalu Biegów, który odbędzie się w dniach 11-13 września 2015 r. w Krynicy Zdrój.

1 Wspierający
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 300 zł lub więcej!


ZESTAW BIEGAM, BO LUBIĘ
- Buty do biegania New Balance Fresh Foam (męskie, rozmiar od 41,5 do 46,5), wizualizacja w opisie,
- kubek biegacza z logiem i hasłem motywacyjnym
- pocztówka/zdjęcie z osobistą dedykacją całego teamu lub jednego z wybranych sportowców
- wlepa z logiem
- podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

1 Wspierający
Pozostało: 4 z 6

Nagroda za 400 zł lub więcej!


Udział w treningu i zaproszenie na kawę z jednym z wybranych sportowców
+ limitowana koszulka techniczna projektu (opcjonalnie z autografami)
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu lub wybranego sportowca
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

2 Wspierających
Pozostało: 2 z 3

Nagroda za 500 zł lub więcej!


ZESTAW BĘDĘ ZAWODOWCEM
Indywidualny wspólny trening biegowy z zawodnikami na terenie Pomorza w terminie do ustalenia
+ wszystkie gadżety promocyjne projektu
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

1 Wspierający
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 500 zł lub więcej!


ZESTAW EKSTRA BIEGACZA:
- opakowanie żeli AGISKO (139 zł)
- opaski kompresyjne uznanej marki BV SPORT (239 zł)
- kubek biegacza z logiem i hasłem motywacyjnym
- imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
- imienny Dyplom Darczyńcy
- podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

0 Wspierających
Pozostało: 0 z 1

Nagroda za 1000 zł lub więcej!


6 miesięczny pakiet współpracy szkoleniowej z trenerem Karolem Nowakowskim
+ opakowanie żeli AGISKO
+ koszulka techniczna z logotypem projektu (opcjonalnie z autografami)
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ imienny Dyplom Darczyńcy
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

1 Wspierający
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 2000 zł lub więcej!


Konsultacja z departamentem żywienia HIGH LEVEL CENTER
+ 6 miesięczny pakiet współpracy szkoleniowej z trenerem Karolem Nowakowskim
+ opakowanie żeli AGISKO
+ koszulka techniczna z logotypem projektu (opcjonalnie z autografami)
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ imienny Dyplom Darczyńcy
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook

0 Wspierających
Pozostało: 2 z 3

Nagroda za 3000 zł lub więcej!


SPONSOR
- umieszczenie logotypu sponsora z przodu koszulki treningowej czterech zawodników i trenera
- umieszczenie nazwy logotypu sponsora z przodu dresów treningowych czterech zawodników i trenera

Jest to odzież, w której zawodnicy każdorazowo przeprowadzają rozgrzewkę podczas imprez biegowych oraz występują na konferencjach prasowych, udzielają wywiadów itp.

+ koszulka techniczna z logotypem projektu (opcjonalnie z autografami)
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ imienny Dyplom Sponsora
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

1 Wspierający
Pozostało: 4 z 4

Nagroda za 3000 zł lub więcej!

Tygodniowe górskie zgrupowanie w Szklarskiej Porębie z wyżywieniem i pobytem w towarzystwie sportowców (w tym doradztwo z zakresu treningu) - wiosna 2015 - termin do wspólnego ustalenia
+ koszulka techniczna z logotypem projektu (opcjonalnie z autografami)
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ imienny Dyplom Darczyńcy
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

0 Wspierających
Pozostało: 2 z 2

Nagroda za 8000 zł lub więcej!


SPONSOR GŁÓWNY
- Umieszczenie logotypu sponsora z przodu koszulki startowej czterech zawodników
- regularne starty na zawodach rangi ogólnopolskiej - 50 imprez
- udział na zawodach rangi europejskiej i międzynarodowej - 20 imprez
- stałe relacje i foto relacje z imprez + publikacje w mediach

Jest to odzież, w której zawodnicy każdorazowo przeprowadzają rozgrzewkę podczas imprez biegowych oraz występują na konferencjach prasowych, udzielają wywiadów itp.

+ koszulka techniczna z logotypem projektu (opcjonalnie z autografami)
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ imienny Dyplom Sponsora
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 20000 zł lub więcej!


SPONSOR STRATEGICZNY
- umieszczenie logotypu sponsora z przodu koszulki startowej czterech zawodników;
- umieszczenie logotypu sponsora z przodu koszulki treningowej czterech zawodników i trenera
- umieszczenie nazwy logotypu sponsora z przodu dresów treningowych czterech zawodników i trenera
- regularne starty na zawodach rangi ogólnopolskiej - 50 imprez
- udział na zawodach rangi europejskiej i międzynarodowej - 20 imprez
- logotypy we wszystkich filmach promocyjnych z treningów i zawodów
- stałe relacje pisane i foto relacje z imprez + publikacje w mediach

Jest to odzież, w której zawodnicy każdorazowo przeprowadzają rozgrzewkę podczas imprez biegowych oraz występują na konferencjach prasowych, udzielają wywiadów itp.

+ koszulka techniczna z logotypem projektu (opcjonalnie z autografami)
+ imienna kartka promocyjna grupy wraz z podziękowaniami od całego teamu
+ imienny Dyplom Sponsora
+ podziękowanie na oficjalnym fanpage na Facebook.

0 Wspierających

O projektodawcy

Team gonimy Europę, gonimy Świat!

Team gonimy Europę, gonimy Świat!

Dominika Nowakowska, Marta Krawczyńska, Andrzej Rogiewicz, Karol Kaliś. Jesteśmy biegaczami z Polski. Na koncie mamy medale Mistrzostw Polski, Europy, finały Mistrzostw Świata, a przed sobą jasno wytyczone cele i marzenia. Tysiące przebiegniętych kilometrów, setki godzin na siłowni to praca, którą chcemy wykonać by stać się jeszcze lepszymi biegaczami.
Sport w Polsce na poziomie wyczynowym jest niedofinansowywany współmiernie do odnoszonych sukcesów. Dlatego jesteśmy tutaj. My wybraliśmy tą trudną, pełną poświęceń drogę i musimy sami walczyć o siebie i swoje marzenia.
Więcej o nas w opisie projektu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: