Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Monika Chuda

Monika Chuda

Poznan, Poland

absolwentka filologii polskiej, dramaturg takich spektakli jak: „Appendix”, „Dzień Blooma”, „Alicja w lustrach”, „Vitcatius” w Teatrze „U Przyjaciół” oraz współautorka scenariusza do spektaklu „Ćma” Fundacji Barak Kultury; aktorka Teatru „U Przyjaciół”.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

141 PLN z 2000 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.05.2013.

GOMBER - zbieramy na kostiumy!

O projekcie

CZEMU "GOMBER"?

Gomber

Rok 2013 będzie datą szczególną dla znawców twórczości Witolda Gombrowicza. Na ten rok przypada bowiem 80. rocznica debiutu pisarskiego autora „Ferdydurke” (w 1933 roku ukazał się drukiem w warszawskiej oficynie Rój „Pamiętnik z okresu dojrzewania”). Spektakl „Gomber” powstał z zamysłu realizacji spektaklu opartego na motywach z twórczości Witolda Gombrowicza, lecz reinterpretujących je pod kontem współczesnych potrzeb społeczno-kulturalnych. Spektakl jest próbą zmierzenia się z głównym problemem całego dorobku pisarskiego Gombrowicza – tematem formy, czyli norm i relacji międzyludzkich, w dwóch aspektach: społecznym i filozoficznym. Czy jest możliwe wyzwolenie się z formy? Jeśli tak, to jakim kosztem? Czy jeszcze wciąż możemy być sobą? Czy poznanie istnieje bez formy?
Spektakl „Gomber” dla Stowarzyszenia Teatralnego „U Przyjaciół” jest dopełnieniem tematycznym dwóch tegorocznych premier: Vitcatius” oraz „Ostatnia ucieczka Brunona Schulza”. Stworzy kompletny obraz trzech przyjaciół, artystów, którzy otworzyli literaturze polskiej nowe drogi rozwoju: Stanisław Ignacy Witkiewicz, Brunon Schulz i Witold Gombrowicz.

Próby do spektaklu trwają już od stycznia, dwa razy w tygodniu.

GOMBER

CO JUŻ MAMY...

ZWIASTUN:
https://www.youtube.com/watch?v=-h0P57G-LIQ

MUZYKĘ:
Skomponował Bartosz Krywczuk - od lat współpracujący z Teatrem. Jest autorem muzyki do spektakli: „Senne łagodne prześwity”, „Teatroza", „Rekrutremy”, „Bywalcy Absurdutu”, "Fobie (panie a panowie)”,„Alicja w lustrach”, „Vitcatius”, „Niebostrzyg”, „Ostatnia ucieczka Brunona Schulza”.

AKTORÓW:
Monika Chuda – absolwentka polonistyki, dramaturg, od 2007 roku aktorka spektakli i filmów Teatru „U Przyjaciół”;
Małgorzata Helena Rucińska – studentka, aktorka spektakli i filmów Teatru „U Przyjaciół”;
Marcin Kluczykowski – student, aktor i dramaturg spektakli i filmów Teatru „U Przyjaciół”;
Mikołaj Troszczyński - student, aktor spektakli i filmów Teatru „U Przyjaciół”.

SCENARIUSZ:
Napisała Monika Chuda - absolwentka filologii polskiej, dramaturga takich spektakli jak: „Appendix”, „Dzień Blooma”, „Alicja w lustrach”, „Vitcatius” w Teatrze „U Przyjaciół” oraz współautorka scenariusza do spektaklu „Ćma” Fundacji Barak Kultury; aktorka Teatru „U Przyjaciół”.

OPRAWĘ PLASTYCZNĄ:
Wykona Sylwia Pietrowiak – absolwentka etnologii i antropologii kulturowej oraz architektury wnętrz; uczestniczka wystaw zbiorowych malarstwa i fotografii; scenografka, realizatorka światła i dźwięku, operatorka kamery oraz montażystka filmowa, charakteryzatorka, aktorka oraz realizatorka projektów graficznych Teatru „U Przyjaciół”.

REŻYSERA:
Tomasza Zajchera - absolwenta polonistyki; instruktora warsztatów dla młodzieży; animatora kultury; scenarzystę, scenografa, aktora i producenta spektakli i filmów Teatru „U Przyjaciół”.

CZEGO NAM POTRZEBA?

Funduszy na KOSTIUMY
Cały spektakl jest bardzo minimalistyczny w formie (czworo aktorów, cztery krzesła). KOSTIUMY mają prócz funkcji praktyczniej i estetycznej również znaczenie symboliczne - zdejmowanie kolejnych warstw odzieży to próba uwolnienia się od narzuconych form społecznych.

Autorką kostiumów jest Monika Chuda, której prace można oglądać w spektaklach: "Alicja w lustrach", "Vitcatius", "Niebostrzyg" czy "Ostatnia ucieczka Brunona Schulza".

Ostatnia ucieczka Brunona Schulza

Ostatnia ucieczka Brunona Schulza


Vitcatius

Vitcatius

Niebostrzyg

Niebostrzyg

Alicja w lustrach

Alicja

TEATR "U PRZYJACIÓŁ"

Spektakl „Gomber” to kolejny już projekt Teatru „U Przyjaciół”, który swoją niekonwencjonalną formą przedstawienia ma nie tylko zwiększyć ofertę możliwości spędzania wolnego czasu w mieście Poznaniu, ale i upowszechnić niekomercyjną formę kultury miejskiej. Do działań zachęca nas widoczne zainteresowanie mieszkańców miasta Poznania spektaklami tego typu oraz chęć udziału w nich. W maju 2013 roku minie 10 lat działalności Teatru. W dziewięcioletniej historii przez deski Teatru „U Przyjaciół” przeszło ponad dziesięć tysięcy widzów. Doczekaliśmy się grupy wiernych bywalców. Tworzymy stały repertuar, prezentując regularnie przynajmniej dwa spektakle w tygodniu. Poprzez pozytywne opinie o działaniach teatralnych tworzy się również wyobrażenie o samym mieście Poznaniu. Takie opinie mamy okazję słyszeć od osób odwiedzających miasto Poznań (również od obcokrajowców). Teatr, poprzez swój społeczny i otwarty charakter, prowadzi działalność edukacyjną. Zapraszamy do współpracy młodych ludzi, którzy mogą twórczo realizować się i sprawdzić w pracy woluntarystycznej w wielu dziedzinach związanych z działaniami teatralnymi – od prac biurowych, przez promocję, prace przy realizacji scenografii czy filmów promocyjnych, do wystąpień w spektaklach. W ciągu dziewięciu lat istnienia teatru współpracowało z nami wielu ludzi, w różnym wieku i często z odmiennych środowisk, których łączyło lub nadal łączy właśnie działanie teatralne. Przenikanie się środowisk i różnych grup wiekowych to kolejny społeczny i nieoceniony charakter Teatru „U Przyjaciół”, ściśle związany z uprawianą przez nas promocją ruchu amatorskiego.
Kolejne realizacje projektów to następne doświadczenie i warsztat nie tylko dla młodych adeptów dołączających do grona teatralnego, ale solidna nauka dla stałych twórców naszych spektakli.
Teatr od kilku lat wzbogaca ofertę kulturalną miasta Poznania, za co w lutym 2006 roku przyznano mu Medal Młodej Sztuki w dziedzinie animacji kultury.
W 2011 roku w październikowym numerze magazynu „Traveler” („National Geographic”) wśród ośmiu powodów, dla których warto odwiedzić Poznań uznano Teatr „U Przyjaciół” za najsympatyczniejszy teatr Poznania (drugi w kolejności powód).


Zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi naszych spektakli.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.05.2013 00:12