Dołącz do naszej społeczności!

Wydanie książki - Gniazda UFO

Kategoria - Książki/Publikacje

4%

Postęp

255 zł

Mamy już

41 dni

Do końca

O projekcie

Zbiórka Wydanie książki - Gniazda UFO 

Chciałbym wszystkich odwiedzających stronę zachęcić do wsparcia wydania książki nietuzinkowej, która jest owocem mojej wieloletniej pracy dokumentalnej i publicystycznej. Jest to książka zatytułowana ,,Gniazda UFO”, traktująca o zjawisku ogólnie w Polsce mało znanym, ale bez wątpienia fascynującym, tajemniczym i wartym uwagi – kręgach zbożowych. Jest to pierwsza tego rodzaju praca popularnonaukowa, która ma szanse – dzięki oczywiści wsparcia finansowego ,,dobrej duszy” – ukazać się na polskim rynku wydawniczym nakładem Wyd. Witanet.

Kampania finansowania społecznościowego Wydanie książki - Gniazda UFO

To osobisty projekt, ale na jego realizację ma wpływ wiele osób. Oprawą graficzną zajmuję się Sebastian Włoszczak, redakcją Piotr Pieńkowski. Książkę medialnie wspiera wielu badaczy i publicystów tematyki ,,nieznanego", m.in. Arek Miazga, Piotr Cielebiaś oraz zagranicą Andy Thomas. Aby marzenie ziściło się, potrzebuję na ten projekt 6000 zł. To całkowity koszt wydania książki oraz jej redakcji. Niestety nie dysponuję takimi środkami, ale wierzę, że z pomocą innych jestem w stanie zrealizować swój cel. Książka zebrała wiele pochlebnych opinii i będzie posiadała mocne wsparcie medialne. A tak na jej temat wypowiedział się znany polski badacz zjawisk nieznanych, Arek Miazga:    

Kampania finansowania społecznościowego Wydanie książki - Gniazda UFO

 

 

 

,,Gniazda UFO’’  to przełomowa praca dolnośląskiego ufologa w kwestii poznania tajemnicy kręgów i piktogramów zbożowych. Ta pionierska książka omawia dogłębnie problem i syntezę zjawiska w zupełnie innym świetle niż powszechnie się to przyjmuje. Jak dotychczas na rynku wydawniczym w Polsce, nikt nie pokusił się o tak skrupulatne i rzeczowe przedstawienie problemu związanego z tematykę kręgów zbożowych. Autor jest daleki od ferowania tez o ‘’kosmicznym pochodzeniu’’ piktogramów związanych z  rzekomymi kosmitami. W oparciu o własne badania przytacza wiele interesujących wątków, które obejmują egzotyczne aspekty m.in. ludzkiej świadomości i jej wpływu na pojawianie się piktogramów. Książka zahacza o mistyczny wymiar zjawiska, który w swojej złożoności kształtuje i rozwija świadomość ludzi. Dzięki książce Damiana możemy poznać najbardziej znane miejsce w Polsce, w  którym przez 5 lat pojawiały się fantastyczne znaki w zbożu (mowa oczywiście o Wylatowie). Autor książki podpiera się wynikami naukowców, którzy prowadzili badania w różnych krajach, oraz wskazuje, iż fenomen kręgów sięga wieki wstecz. Książka jest owocem wielu lat pracy autora nad zgłębieniem tajemnicy ‘’kręgów’’ i stanowi fascynującą lekturę i próbę uzyskania odpowiedzi czym  są i kto stoi za zjawiskiem piktogramów zbożowych’’.

Projekt Wydanie książki - Gniazda UFO

Książka stanowi zapis dokumentalny manifestowania się tego fenomenu zarówno na terenie Polski, jak i obszarze Wielkiej Brytanii. Ujmuję problem zjawiska od strony folkloru, historii, dowodzi, że fenomen pojawiał się w znanej współcześnie postaci już od wieków, prezentuje ciekawą faktologię, zwracając uwagę na jego anomalny wymiar. Wskazuje jednocześnie na charakter kolektywny zjawiska, tj. w jaki sposób oddziałuje na ludzi i ludzką świadomość, jak poszerza ludzkie horyzonty i stanowi czasami wyznacznik swoistego kultu. Jest to więc ujęcie socjologiczne, opierające się na analizie symbolicznej agroznaków pojawiających się również na terenie Polski.

Tematyką zajmuję się już 17 lat. W między czasie odwiedziłem wiele miejsc, gdzie pojawiały się tajemnicze znaki w zbożu. Ze swoimi przeżyciami i wnioskami z moich badań dzielę się z czytelnikami w swojej książce. To 400 str. elektryzujących historii, przypadków i ciekawych analiz: ogólnie kawał dobrej literatury. Czyta się lekko i przyjemnie.

Obecnie projekt książki zdobył kilka patronatów medialnych. Książką zainteresowało się pismo Nieznany Świat, Radio Paranormalium oraz WolneMedia. Projekt ten jednocześnie będę promować na moim osobistym blogu Czas Tajemnic. 

Mocnym autem książki jest oprawa ilustracyjna. Niniejsza publikacja będzie zawierać sporo zdjęć. Tytułem końcowym wprowadza jednocześnie Czytelnika w zagadnienia z naukowego punktu widzenia mało znane, starając się podjąć próbę wyjaśnienia fenomenu, opierając się o alternatywne teorie naukowe.

Zbiórka Wydanie książki - Gniazda UFO

Tematyką nieznanego zajmuję się już ponad 17 lat. Wcześniej było to zgłębianie wiedzy w tym kierunku, czytanie książek, później przeobraziło się w to pasję dokumentowania nieznanych zjawisk, głównie obserwacji UFO, wyjazdy w teren i rozmowy ze świadkami. Jestem autorem wielu publikacji na ten temat w czasopismach i periodykach specjalistycznych. Jednocześnie od paru lat prowadzę bloga pt. Czas Tajemnic. Częścią moich zainteresowań jest zjawisko kręgów zbożowych. W ciągu wielu lat odwiedziłem wiele miejsce w Polsce, gdzie kręgi zbożowe pojawiały się. Książka ,,Gniazda UFO" jest pokłosiem mojej pracy terenowej i publicystycznej.

Kampania crowdfundingowa Wydanie książki - Gniazda UFO 

Kampania crowdfundingowa Wydanie książki - Gniazda UFO

 ,,Pamiętne lato lipcowe w Wylatowie było jednak jeszcze bardziej gorące, albowiem temperatura emocji w następnych dniach na przekór logice nie opadała, lecz skakała jak szalona w górę. Słupek rtęci sięgnął niechybnie szczytu w dniach 12 i 20 lipca. W pierwszym przypadku kilkudziesięcioosobowa grupa (wśród nich kilku badaczy) jest świadkiem niezwykłej obserwacji UFO tuż po dokonanej wspólnie medytacji w kręgach na polu p. Filipczaka. W głębokiej ciemności kilkakrotnie wyłania się z oddali błękitna kula, która rozkłada majestatycznie - niczym kwiat swoje płatki - po czym chowa się za drzewami. (…) Scenariusz powtarza się osiem dni później. (…) Nieuchwytne zjawisko chciało najwyraźniej pozostać nieuchwytne, zaś my - w obliczu zaistniałych okoliczności - poczuliśmy małość wobec nieznanego zjawiska, które sprawiło, że stanęliśmy przed koniecznością bolesnego przewartościowania paradygmatów, jakim w najlepszej wierze zaufaliśmy”.

Projekt Wydanie książki - Gniazda UFO 

Realizacja projektu to koszt rzędu 6000 zł (200 sztuk). Jeśli zbiórka przekroczy założoną sumę, zamierzam zwiększyć nakład książki do co najmniej 300 sztuk. W poczet budżetu wchodzi:

korekta redakcyjna książki pod nadzorem autorskim oraz wydawnicza korekta słowno – językowa z jednym czytaniem tekstu,

skład, łamanie i redakcja techniczna książki formatu A5 (148x210mm) na papierze offsetowym gr. 80 g z okładką miękką oraz czarno-białymi/kolorowymi zdjęciami w treści książki,

druk książki i jej dystrybucja,

- redakcja książki w formie elektronicznej, czyli e - book i jej dystrybucja,

- prawa autorskie do zdjęć zagranicznych kręgów zbożowych.

Kampania crowdfundingowa Wydanie książki - Gniazda UFO

Wydanie książki w dzisiejszych czasach to duże wyzwanie. Niewiele wydawnictw decyduje się na wsparcie druku książki autorów, którzy debiutują. Dlategow wielu autorów sięga po różne środki. Jednym z nich jest crowfunding. Zdecydowałem się spróbować swoich sił na portalu PolakPotrafi.pl, gdyż skupia ono wokół siebie ciekawych ludzi i promuje równie ciekawe i ambitne projekty. Uważam, że projekt wydania książki ,,Gniazda UFO" zasługuje na zaistnienie na rynku wydawniczym. Porusza rzeczy ciekawe i otwiera oczy na coś, co jest niedostrzegalne w codziennej gonitwie szarej rzeczywistości.

Dlaczego warto więc mnie wesprzeć ? Po pierwsze, przyczyniasz się do spełnienia moich osobistych marzeń: wydania książki o tematyce, którą zajmuję się profesjonalnie już od wielu lat. Po drugie, swoją darowizną wspierasz promowanie tematyki nieznanego, która jest niszowa, ale na pewno ciekawa i bardzo wartościowa. ,,Gniazda UFO" to pigułka wiedzy o świecie, który jest wciąż mało poznany i zgłębiony przez naukę. Książka poszerza horyzonty i zmusza do myślenia. Ty swoim wsparciem stajesz się częścią tego projektu !

KONTAKT DO MNIE

dam.trela@gmail.com

tel 796492069

Kampania crowdfundingowa Wydanie książki - Gniazda UFO

www.czastajemnic.blogspot.com

https://www.facebook.com/czas.tajemnic/ 

 

 

 

7

Wspierający

255 zł

Z całkowitej kwoty 6000 zł

41 dni

Do zakończenia projektu

Projekt uda się, jeśli otrzyma co najmniej 6000 zł
wsparcia do 22:00 06.09.2017

Wybierz
nagrody

Wesprzyj projekt

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

0 Wspierających
Pozostało: 14 z 15

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Podziękowanie w mailach i na mojej stronie fb sponsorowi.

1 Wspierający
Pozostało: 47 z 50

Nagroda za 30 zł lub więcej!

E-book książka ,,Gniazda UFO" w formie pdf wysłana wraz z podziękowaniami na adres mail. Podziękowania na profilu społecznościowym i na stronie bloga autora.

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Osobiste podziękowania na stronie bloga autora i na profilu społecznościowym, egzemplarz e - book ,,Gniazda UFO" wysłany na adres mailowy sponsora

3 Wspierających
Pozostało: 180 z 180

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Egzemplarz tomiku poezji mojego autorstwa ,,Geneza kosmosu" wraz z autografem oraz e - book ,,Gniazda UFO" wysłany mailowo na adres sponsora. Podziękowania na profilu społecznościowym i na stronie bloga autora

0 Wspierających
Pozostało: 500 z 500

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Egzemplarz papierowy mojej książki ,,Gniazda UFO" wraz z autografem. Egzemplarz tomiku poezji ,,Geneza kosmosu" wraz z autografem. Kubek i breloczek na klucze ze zdjęciem okładki książki oraz 5 papierowych zakładek ze zdjęciem książki. Wysyłka darmowa Podziękowania na profilu społecznościowym i stronie bloga autora. Wysyłka darmowa

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 300 zł lub więcej!

Nagroda trzy egzemplarze papierowej książki ,,Gniazda UFO" wraz z autografem i egzemplarz tomiku autorskiego ,,Geneza kosmosu" wraz z autografem. Kubek i breloczek oraz 5 zakładek na książki wraz ze zdjęciem okładki książki. Wysyłka bezpłatna na adres sponsora. Osobiste podziękowania na profilu społecznościowym i na stronie bloga autora

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 400 zł lub więcej!

3 egzemplarze mojej książki papierowej ,,Gniazda UFO" wraz z autografem oraz kubek i breloczek na klucze ze zdjęciem okładki książki.5 zakładek na książki wraz ze zdjęciem książki. Egzemplarz tomiku poezji ,,Geneza kosmosu" wraz z autografem. Wysyłka darmowa. Podziękowania na profilu społecznościowym i stronie bloga autora

0 Wspierających
Pozostało: 900 z 900

Nagroda za 700 zł lub więcej!

Wzmianka z imienia i nazwiska w podziękowaniach książki o sponsorze. Możliwość zamieszczenia reklamy loga firmy sponsora na okładce książki. Wysyłka 5 egzemplarzy papierowej książki ,,Gniazda UFO". Breloczek na klucze i kubek ze zdjęciem okładki książki. 10 zakładek na książki ze zdjęciem książki. Wysyłka darmowa. Podziękowania na profilu społecznościowym i stronie bloga autora

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

Wzmianka z imienia i nazwiska w podziękowaniach książki ,,Gniazda UFO", możliwość reklamy loga firmy na okładce książki, reklama na stronie bloga firmy sponsora, wysyłka 10 egzemplarzy papierowych książki ,,Gniazda UFO". Kubki i breloczek oraz zakładki na książki ze zdjęciem okładki książki. Wysyłka gratis. Osobiste spotkanie z autorem i możliwość wyjazdu na organizowany co roku zjazd sympatyków Wylatowa, możliwość rozmowy ze świadkami, odwiedziny miejsc, gdzie pojawiały się kręgi zbożowe. Nocne obserwacje nieba.

0 Wspierających

O projektodawcy

Damian Trela

Damian Trela

Legnica

Damian Trela, urodzony 1984 r. w Legnicy. Zawodowo związany z lotnictwem, a prywatnie od wielu lat zajmuje się badaniem, dokumentowaniem i publicystyką zjawisk anomalnych. Od lat zbiera i analizuje relacje UFO głównie na terenie Dolnego Śląska. Jest autorem wielu artykułów, publikowanych m.in. w Czwartym Wymiarze, Nieznanym Świecie, Gwiazdy mówią oraz nie istniejącym już periodyku Magazyn UFO i Czas UFO. Prowadzi na ten temat bloga pt. Czas Tajemnic

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: