Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mateusz Żukowski

Mateusz Żukowski

Jaśkowice

Mam na imię Mateusz i jestem pszczelarzem. Prowadzę Gospodarstwo Agroturystyczne "Słoneczna Łąka". Rozwijam swoją wiedzę dotyczącą życia pszczół oraz prowadzenia pasieki. Uważam, że edukacja w tym zakresie jest mało rozpowszechniona. Moim celem jest zmieniać ten stan rzeczy: rozwijać pasiekę, organizować warsztaty edukacyjne, organizować wsparcie dla innych pszczelarzy. Pomożesz mi realizować te plany?

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1286 PLN z 7300 PLN

37 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

17%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.06.2015.

Ginące cuda - w pasiece uratować się uda

O projekcie

To projekt mający na celu zgromadzenie funduczy na zbudowanie 20 uli i zasiedlenie ich 20 odkładami. To projekt mający na celu zjednoczyć grono ludzi, którym bliskie jest życie w zgodzie z przyrodą, wypoczynek na wsi wraz z wszystkimi jej atutami tj.: dobry naturalny miód, pachnące świeczki, naturalny antybiotyk - jakim jest pyłek i propolis. Projekt ma na celu uratowanie pasieki Wuja. Pasieki, o której wszyscy w okolicy mówili - podając ją jako dobry przykład. Jeżeli to teraz czytasz, to właśnie uświadamiasz sobie jak ważne są pszczoły, jak wiele znaczą w życiu człowieka. Gdyby nie zapylacze, nie zakwitły by drzewa owocowe i liczne kwiaty. To kolejny cel naszego projektu - edukacja, a zarazem promocja pszczelarstwa.

 

"Ginące cuda - w pasiece uratować się uda" - to projekt ratujący pasiekę Wuja. Uratowana zacznie pracować - żyć swoim życiem, dając nam, Wam oraz naszym gościom słodkie chwile przyjemności. Miód, krem miodowy, miód pitny, pyłek, świeczki, propolis to te namacalne cuda naszych dziadków i mojego Wuja. Pasieka nasza połączona jest z naszym sposobem na życie GOSPODARSTWEM AGROTURYSTYCZNYM "Słoneczna Łąka", którego jesteśmy z małżonką właścicielami.

 

Pszczoła od kilku lat stała się deficytem na polskiej wsi. Widoczne zmiany w gospodarowaniu, pracach na roli pozostawiają także widoczne zmiany w ekosystemie. Pszczoły wymierają, są zatruwane, zabijane przez wszechobecną chemię.

Projekt zakłada:

  • zbudowanie 20 kompletnych - nowych uli wielkopolskich,
  • zasiedlenie 20 uli - 20 odkładami pszczelimi,
  • odtworzenie pasieki "WUJA",
  • zrzeszenie dużego grona miłośników i sympatyków pszczelarstwa, którzy poprzez wsparcie naszego projektu zostaną nagrodzeni cudami z ula, nagrodami nastawionymi na edukację pszczelą i wypoczynkiem w pasiece.

Jeżeli uda nam się zebrać kwotę większą od zakładanej rozważymy zakup uli pokazowych, które uatrakcyjnią prowadzone przez nas warsztaty edukacyjne dla dzieci.

Pomysł odbudowania pasieki Wuja rósł i ewaluował we mnie już od kilku miesięcy. Nadszedł czas także twardych realistycznych zderzeń z zasadami ubiegania się o dofinansowanie na sprzęt i odkłady. Zasady Związku Pszczelarstwa nie ułatwiają tego zadania młodym, początkującym pszczelarzom. Otrzymane fundusze przeznaczę na:

  • zakup materiałów (listw, boazeri) niezbędnych do zrobienia 20 uli składających się z wysokiej dennicy higienicznej, dwóch pełnych korpusów, jednej pół nadstawki, powałki i daszku. Ule wykonam samodzielnie. W dużym stopniu ograniczy to potrzeby finansowe. Koszt materiału na jeden ul to 130 zł. Posiadam wyposażony warsztat, gdzie wykonam ule.
  • zakup 20 odkładów pszczelich. Koszt jednego odkładu to około 200 zł. Po rozmowach w kilku gospodarstwach wiem że hurtowo - 20 odkładów kupię po 170 zł.
  • zakup niezbędnego asortymentu tj.: oddymiacz - 85 zł, ubranie pszczelarskie - 170 zł, dwa kapelusze 50 zł, 10 kg węzy - 460 zł, dwa dłuta - 42 zł, miotełka - 20 zł

Dzięki pozyskanym funduszom sam wykonam ule, które zasilą pasiekę. Posiadam już znaczny sprzęt, który będzie wykorzystywany.

 Jeżeli uda nam się zebrać kwotę większą od zakładanej rozważymy zakup uli pokazowych, które uatrakcyjnią prowadzone przez
nas warsztaty edukacyjne dla dzieci. 

 

Mam na imię Mateusz. Moja przygoda z pszczelarstwem zaczęła się jeszcze wtedy, kiedy nie zdawałem sobie z tego sprawy. U Wuja w gospodarstwie pszczoły były "od zawsze", a mnie zawsze do nich ciągnęło. Nadszedł jednak taki moment, że Wujek (starszy człowiek) nie radził sobie już z pszczołami, pasieka została zapuszczona, a po Jego śmierci postanowiłem przejąć i odbudować gospodarkę do lat jej świetności. Od 2014 roku mam zarejestrowaną Pasiekę u Powiatowego Lekarza Weterynarii. Tak stałem się pszczelarzem. Miniony rok to rok pełen intensywnej pracy: przygotowanie terenu, kształcenie się u okolicznego Mistrza Pszczelarstwa, czyszczenia (odkażania) starych uli Wuja oraz budowanie nowych. Pragnę, aby tyle lat miłości Wuja do pszczół nie umarło wraz z Nim.

 

Zdajemy sobie sprawę, że kwota, którą chcemy zebrać jest duża, dlatego tym bardziej doceniamy wszystkich darczyńców - również tych wpłacających symboliczną złotówkę. Pamiętajcie! Każda wpłata jest ważna i przybliża nas do sukcesu. Natomiast jeżeli nie zbierzemy zakładanej kwoty, wszystkie wpłaty zwrócone będą darczyńcom. Dlatego nie ma ryzyka - nic nie stracicie. Przygotowaliśmy dla Was atrakcyjne nagrody. Dziękujemy z pełni serca Wam, Waszemu zaangażowaniu w projekt "Ginące cuda - z pasieki uratować się uda". Dziękujemy za fundusze i dlatego nagradzamy Was.

Przygotowane nagrody są praktyczne. Pyszny naturalny miód, pięknie przygotowane wazoniki, praktyczne torby ekologiczne - to tylko część z nich. Przygotowaliśmy także nagrody, dzięki którym możecie wraz z Waszymi rodzinami wypocząć, spędzić pewien czas na naszym Gospodarstwie w naszej pasiece. Będzie to czas, który możecie poświęcić na wypoczynek, edukację pszczelarską, podpatrywanie świata przyrody - w tym także pszczół. Nagrodzonych pobytem u nas zapraszamy, naładujcie swoje baterie.   

Jeżeli uzbieramy 110% zakładanego budżetu, każda osoba, która wsparła projekt - bez względu na wartość nagrody) otrzyma 0,33 ml pysznego miodu.

Jeżeli uzbieramy 120% zakładanego budżetu, każda osoba, która wsparła projekt - bez względu na wartość nagrody) otrzyma dwa słoiki 0,33 ml pysznego miodu+ imię i nazwisko zostanie umieszczone na specjalnym ulu przy wejściu do pasieki.

Jeżeli uzbieramy 130% zakładanego budżetu, każda osoba, która wsparła projekt - bez względu na wartość nagrody) otrzyma 0,9 ml pysznego miodu + imię i nazwisko zostanie umieszczone na specjalnym ulu przy wejściu do pasieki +świeczkę zapachową (z ula)..

 

Media o Twoim projekcie:

Polak potrafi, czyli projekt "Prosto do pasieki"

skawina24.com | 2015-05-15

Kochani, wystartowaliśmy z projektem, którego celem jest ratowanie pasieki, rozwój populacji pszczoły miodnej, edukacja w tym zakresie... Prosimy o wsparcie tego projektu, a dla wspierających czekają atrakcyjne nagrody. Chcesz wypocząć u nas, posmakować cudów z pasieki, mieć swój udział w pasiece? Zapraszamy na stronę POLAK POTRAFI - do projektu "Ginące cuda w pasiecie uratować się uda".

Polak potrafi – prośba do Czytelników o wsparcie projektu

www.infoskawina.pl | 2015-05-06

Przedstawiamy w całości nadesłany tekst Izabeli i Mateusza Żukowskich z Jaśkowic zachęcając Czytelników do wsparcia tego projektu: Kochani wystartowaliśmy z projektem, którego celem jest ratowanie pasieki, rozwój populacji pszczoły miodnej, edukacja w tym zakresie… prosimy o wsparcie tego projektu, a dla wspierających czekają atrakcyjne nagrody. Chcesz wypocząć u nas, posmakować cudów z pasieki, mieć swój udział w pasiece … zapraszamy na stronę POLAK POTRAFI – do projektu „Ginące cuda w pasiecie uratować się uda”.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.06.2015 18:06