Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomasz Wajda

Tomasz Wajda

Kraków

ur.26.05.1997 w Krakowie. Młody, lecz już z wieloma sukcesami osiągniętymi w świecie pływackim, multimedalista mistrzostw okręgowych, wielokrotny rekordzista klubu,uczestnik finałów A stopnia centralnego, a także jedna z osób najdłużej trenująca w sekcji klubu KS Korona.Oprócz swojej pasji pływackiej interesuje się turystyką górską. Prowadzi znajomych po tatrzańskich szlakach zdobywając najtrudniejsze z nich. W lipcu tego roku zdobył również najwyższy szczyt Europy-Mont Blanc(4810m.n.p.m)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

298 PLN z 23000 PLN

12 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.01.2015.

Przez Gibraltar do marzeń!

O projekcieDwóch zawodników Klubu Sportowego Korona Kraków od wielu lat ciężko trenuje ,aby osiągnąć cel, którym jest przepłynięcie wpław długości Cieśniny Gibraltarskiej (tj. ok. 16km-24km). Pływanie długodystansowe wymaga ducha przeciwnego naszym czasom, w których bez przerwy atakują nas dziesiątki bodźców. Codzienne spędzanie ze sobą czasu w wodzie jest dobrą odskocznią.

 

Cel wyprawy:
Jako młodzi ludzie chcemy udowodnić naszym rówieśnikom,że świat nie kończy się na szkole i Facebooku. Wyzwanie ,które przed sobą postawiliśmy będzie testem dla naszej wieloletniej pracy w wodzie i trudach jakie wkładamy w naszą pasje. Pływanie jest jednym z najcięższych sportów jakie znosi ludzki organizm i wierzymy,że lata wyrzeczeń ukażą swe owoce.

 "Siedem i pół godziny. Dwadzieścia cztery i pół kilometra. Prąd morski najpierw unoszący nas na Atlantyk, potem lodowaty i uparcie odpychający od brzegów Maroka, które tuż-tuż, na wyciągnięcie ręki - i tak przez trzy ostatnie godziny. A na sam koniec - fale zupełnie wybijające z rytmu, zachłystujące przy - coraz krótszym i krótszym - oddechu. Mięśnie bolą, ścięgna pieką, smarowanie z pach już dawno zeszło i teraz morska woda za każdym ruchem przypomina o obtarciach..." - To jedynie fragment historii wyprawy i perypetii podczas udanej próby przepłynięcia Cieśniny Gibraltar przez Piotra Klimczaka.Idąc śladem bardziej doświadczonych w wodach otwartych naszych rodaków i my chcielibyśmy się podjąć próby pokonania cieśniny dzielącej nasz kontynent z Afryką.

 

To już nie pierwsza nasza próba organizacji wyprawy...!!!


Koncepcja projektu płynięcia przez Gibraltar powstała już dwa lata temu lecz wyglądała zupełnie inaczej. Pierwotnym celem było 3-krotne przepłynięcie przez cieśninę sztafetą 4-osobową dokonując to jako pierwsza ekipa na świecie i bijąc rekord Guinnessa.

Wszystko zmierza ku dobremu, dzięki niezwykłemu poświęceniu jakie wkładamy w przygotowania. Trenujemy 2x dziennie,6 dni w tygodniu pod okiem doświadczonych trenerów systematycznie poprawiając osiągnięcia w basenie na arenie okręgowej jak i ogólnopolskiej.

KOSZTY

Jednak to przedsięwzięcie nie będzie mogło być zrealizowane bez wsparcia finansowego. Koszt tego projektu jest wysoki i nie dysponujemy wystarczającymi środkami na pokrycie go w całości. Koszt wynajęcia firmy zajmującej się organizacją tego typu przedsięwzięć to 2300-2600 Euro, dodatkowo dochodzą koszty przelotu do Hiszpanii, noclegów, wyżywienia i ubezpieczenia dla 3 osób (2 zawodniów+trener) oraz odpowiednich odżywek,pokarmu na czas płynięcia,bądź też syntetycznych pianek w przypadku gdy organizacja ustali inny termin.

Łącznie jest to ok. 5000 Euro. Sprawę będziemy starać się nagłaśniać, poprzez reportaże w telewizji,radiu oraz artykuły w gazetach. Loga sponsorów postaramy się nadrukować na stroje oraz ubranie, w którym będziemy przebywać.Nagramy filmy i relacje z wyprawy. Podczas zbiórki pieniędzy postaramy się przez cały okres naszych przygotowań informować na stronie o postępach naszych przygotowań jak również w czasie działań na miejscu. Całe przedsięwzięcie jest u początku swej drogi organizacyjnej, gdyż ma się odbyć na przełomie maja i czerwca. Jednak już teraz potrzebujemy wstępnych deklaracji sponsorów, gdyż termin przesyłania zgłoszeń do agencji upływa 31 stycznia 2015r.


Skład:

Tomasz Wajda- ur.26.05.1997 w Krakowie. Młody, lecz już z wieloma sukcesami osiągniętymi w świecie pływackim, multimedalista mistrzostw okręgowych, wielokrotny rekordzista klubu,uczestnik finałów A stopnia centralnego, a także jedna z osób najdłużej trenująca w naszej sekcji.Oprócz swojej pasji pływackiej interesuje się turystyką górską. Prowadzi znajomych po tatrzańskich szlakach zdobywając najtrudniejsze z nich. W lipcu tego roku zdobył również najwyższy szczyt Europy-Mont Blanc(4810m.n.p.m)

 

Michał Piątek-ur.3.10.1999 w Krakowie. Jeden z najlepszych pływaków w Polsce na wodach otwartych w swojej kategorii wiekowej. Ciężko pracujący.Zawsze dążący do celu. Rekordzista klubu oraz medalista mistrzostw okręgu. W przypadku udanej przeprawy przez cieśninę będzie jednym z najmłodszych osób na świecie,którym udało się tego dokonać.Oprócz pływania przejawia zainteresowanie do aktorstwa i filmu. Miał swoje "pięć minut" w jednym z większych seriali telewizyjnych.


WIĘCEJ

KONTAKT

wajda.tomek@gmail.com

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.01.2015 20:08