Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Agata i Bartosz Ostrowscy

Agata i Bartosz Ostrowscy

Warszawa, Polska

Agata i Bartosz. Jesteśmy młodym małżeństwem z pasją do rzeczy pięknych i użytecznych zarazem. Kochamy minimalizm i naturalne materiały.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Agata Ostrowska

Agata Ostrowska

Warszawa


16649 PLN z 15000 PLN

108 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

110%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.12.2017.

Get Oaked. Lepszy alkohol w kilka dni!

O projekcie

Get Oaked to pierwszy w Polsce produkt do starzenia alkoholu w butelce.

 

Niewielki fragment specjalnie przygotowanego drewna, dodany do butelki alkoholu zakupionego przez Was w zwykłym sklepie, może zdziałać cuda. Dodaje smaku i aromatu do dowolnego alkoholu, zmieniając i wzbogacając jego charakter w taki sposób, jak robią to beczki, wykorzystywane przez najlepszych producentów alkoholu na świecie.

Get Oaked zmieni Twój alkohol nie do poznania już w kilka dni. Nada mu głębię, ciekawszy charakter, doda aromatów i zupełnie zmieni jego kolor.

 

To wyjątkowo proste! Wystarczy wrzucić drewienko Get Oaked do dowolnej butelki alkoholu

i poczekać kilka dni.

Do tej pory opracowaliśmy dwa typy drewienek: lightwood oraz darkwood.

Różnią się aromatem i smakiem, które oddają do alkoholu. Zachęcamy do spróbowania obu! 

 

Get Oaked lightwood to drewienka wypalane w niskiej temperaturze, które wzbogacają alkohol o aromat wanilii, przypraw i świeżego dębu.

 

Get Oaked darkwood są wypalane w wysokiej temperaturze, czemu zawdzięczają aromat m.in. czekolady, palonej kawy i prażonych orzechów. 

Do produkcji drewienek Get Oaked wykorzystujemy jedynie najlepszej jakości drewno pozyskane ze starych, europejskich dębów. 

Drewno ma kluczowe znaczenie w procesie starzenia alkoholu. To właśnie ono nadaje bursztynową barwę whisky czy koniakom i decyduje o większości niuansów smakowych i zapachowych. Co do zasady, im dłużej whisky w beczce gościła, tym wyższa cena butelki.

Drewienka Get Oaked działają analogicznie jak beczki dębowe. Wymiana substancji pomiędzy drewnem a trunkiem powoduje wzbogacenie smaku alkoholu oraz zmianę jego koloru. 

Get Oaked wykonane są w sposób umożliwiający maksymalną wymianę smaków ukrytych w drewnie z alkoholem, który wdziera się w „otwarte” pory dębu.

Ponadto, w procesie produkcji drewienka naturalnie pokrywają się cienką warstwą węgla, który dodatkowo filtruje alkohol z niepożądanych toksyn. Beczki także się wypala (tostuje), co dodatkowo pozytywnie wpływa np. na złagodzenie obecności tanin (cierpki smak) i silnych aromatów drzewnych.

Otwory w Get Oaked znacząco zwiększają powierzchnię styku alkoholu z drewnem, maksymalizując w ten sposób wnikanie alkoholu w pory drewna.

Jedno drewienko przeznaczone jest do starzenia jednej butelki alkoholu o pojemności 0,7 l. Wódka oraz rum (alkohole białe) zmieniają swój kolor i nabierają nowych nut smakowych już w 24 h. Dla whisky czy wina, polecamy minimum 3-4 dni i dłużej. Drewno będzie oddawało aromaty przez nawet kilka tygodni. Warto więc często testować, aby trafić na swoje ulubione smaki.

Drewienka nie zawierają ani grama sztucznych dodatków. Są w 100% naturalne, a zmiana koloru to zasługa wyłącznie drewna.

Agata i Bartosz. Jesteśmy młodym małżeństwem z pasją do rzeczy pięknych i użytecznych zarazem. Kochamy minimalizm i naturalne materiały.

Mamy mnóstwo pomysłów i uwielbiamy razem pracować. Razem podróżujemy, smakujemy, odkrywamy i uczymy się jak powstaje to, co nas fascynuje. Dzięki miesiącom rozmów, doświadczania i poszukiwania, tygodniom testowania i pełnym godzinom degustacji – stworzyliśmy Get Oaked i jesteśmy z niego bardzo dumni.

 

Nasz produkt już istnieje.

 

Niestety tylko w naszym domu. Teraz czas, byście i Wy mieli szanse z niego skorzystać. Aby nam się to udało, ogromnie liczymy na Wasze wsparcie.

 

Do tej pory wszystkie etapy przygotowania, czyli poszukiwanie odpowiedniego drewna, jego zakup, projekty, atesty i wszystko co wiąże się z wypuszczeniem produktu na rynek pokryliśmy wyłącznie z własnej kieszeni. Wszystko po to, byśmy mieli 100% pewność, że oferujemy Wam najlepszy produkt, który świetnie działa.

Na rozpoczęcie produkcji potrzebujemy 15 000 złotych. Składają się na to koszty związane z wynajęciem zakładu na start, wyposażeniem go w niezbędne narzędzia, zakupem odpowiedniej jakości drewna i jego obróbką, wycięciem drewienek laserem, pełną obróbką termiczną produktu, wyprodukowaniem opakowań produktu oraz wysyłką nagród do Was. Jest to dla nas minimum, które wykorzystamy najlepiej, jak będziemy umieli, by dostarczyć Wam najlepszej jakości produkt.

 

Ale to nie wszystko.

Jeżeli uda nam się zebrać jeszcze więcej, to zrobimy jeszcze więcej!

Przygotowaliśmy dla Was wiele pakietów i mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dołożymy wszelkich starań, aby nagrody oznaczone "gwarancją dostawy przed Świętami" dotarły do Was w ostatnim tygodniu przed Wigilią i świetnie wyglądały pod choinką.

 

Jeden zestaw Get Oaked to 2 sztuki drewienek tego samego smaku – lightwood lub darkwood.

 

Nasze pakiety to nie tylko drewienka Get Oaked, ale także bardzo wygodne i pojemne kubki, idealne na dużą i pyszną kawę w pracy.

 

Przygotowaliśmy dla Was zestawy do degustacji whisky, abyście mogli nie tylko starzeć swój ulubiony alkohol we własnym domu, ale również degustować go w odpowiednim szkle. Kieliszki do degustacji Get Oaked są zaprojektowane w taki sposób, aby uwydatniać aromaty skryte w alkoholu i potęgować doznania z degustacji. Jeden zestaw degustacyjny Get Oaked zawiera 2 kieliszki degustacyjne do whisky oraz dwie dębowe podkładki.

 

Stojak na wino Get Oaked to nietuzinkowa ozdoba do każdego salonu.

 

Jeśli szukacie czegoś więcej i chcecie wziąć udział w limitowanym projekcie, zestaw "beta tester" będzie dla Was idealny! Chcemy się rozwijać i wprowadzić kolejne wersje drewienek Get Oaked. Pakiet "beta tester" będzie zawierał nie tylko prototyp nowego produktu, ale także m.in. pełny zestaw do degustacji, kartę testera czy starzone próbki. Wybierając ten zestaw, jako pierwsi przetestujecie nasze nowe drewienka i będziecie mieli niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w projektowaniu naszego kolejnego produktu.

 

Możecie również wziąć udział w profesjonalnie przeprowadzonej lekcji degustacji whisky. Event odbędzie się w Warszawie i będzie zamknięty, czyli zorganizowany wyłącznie dla wspierających Get Oaked. Nauczycie się m.in. jak oceniać kolor alkoholu, jakich nut smakowych czy aromatów warto szukać w whisky oraz czym różni się whisky od whiskey. Przede wszystkim mamy jednak nadzieję, że będziecie się świetnie bawić!

 

A może wielki prezent = niezapomniane przeżycie? Proponujemy Wam świetnie zorganizowaną i przeprowadzoną przez nas degustację różnych, starzonych przez nas alkoholi dla 2 osób.  

Wino, whisky, rum i wódka - 10 próbek, 10 smaków, 20 kieliszków. Wszystko przynosimy, opowiadamy, bawimy się, odkrywamy. Kiedy mieliście szansę porównać aż tyle smaków i faktycznie zdecydować jaki rodzaj alkoholu smakuje Wam najbardziej?

Szukacie prezentu na święta? Wybierzcie jeden z zestawów z dopiskiem "Świąteczne opakowanie!". Otrzymacie od nas pięknie zapakowany prezent gotowy do położenia pod choinką, a w środku wybrane przez Was nagrody!

Prowadzisz biznes i jesteś zainteresowany naszym produktem? Szukasz świetnego i nietuzinkowego prezentu dla swoich klientów? Stworzymy nasze drewienka Get Oaked z Twoim logo i zapakujemy je w opakowanie z nazwą Twojej firmy. Szczegóły współpracy ustalane indywidualnie - zapraszamy do kontaktu!

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, z ogromną chęcią na nie odpowiemy.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji!

 

Agata i Bartosz

 

Znajdziecie nas na Facebooku: www.facebook.com/getoaked/

Na Instagramie: https://www.instagram.com/get_oaked/ 

Zapraszamy także na naszą stronę internetową (pełna odsłona po crowdfundingu): www.getoaked.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.12.2017 23:11