Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Międzynarodowe Koło Naukowe GeoSiN

Międzynarodowe Koło Naukowe GeoSiN

Olsztyn, Polska

Międzynarodowe Koło Naukowe Geodezji Satelitarnej działa przy Katedrze Geodezji Satelitarnej i Nawigacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Naszym opiekunem jest jeden z najlepszych dydaktyków na UWM-ie mgr inż. Grzegorz Grunwald. Zajmujemy się się problemami związanymi z Globalnymi Systemami Pozycjonowania Satelitarnego, Systemami Informacji Geograficznej oraz nawigacją lądową, powietrzną i morską. Poszerzamy naszą wiedzę w praktyce, wyjeżdzamy na przeróżne konferencje związane z dziedziną geodezji,realizujemy projekty, wyjeżdżamy na szkolenia, spotykamy się ze studentami z wielu uczelni i rozmawiamy o problemach powiązanych z geodezją.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2016 PLN z 2000 PLN

12 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.09.2015.

Geodezyjny obóz naukowy

O projekcie

Cześć! Jesteśmy grupą studentów z Międzynarodowego Koła Naukowego Geodezji Satelitarnej i Nawigacji „GeoSiN” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i chcielibyśmy prosić o wsparcie w naszym wyjeździe na geodezyjny obóz naukowy, który planujemy odbyć we wrześniu (19-24) 2015 roku.

Jak wyglądał obóz rok temu?

Na ubiegłorocznym obozie w Iławie, studenci z naszego koła wykonywali kompleksowe opracowanie kartograficzne zabytkowego kościoła. Opracowali mapę numeryczną kościoła (inaczej cyfrową), a także jego trójwymiarową wizualizację przestrzenną poprzez skaning laserowy.  Wykonali także pomiary krypt grobowych położonych pod kościołem przy użyciu georadaru.

Co będziemy robić w tym roku?

W tym roku wystartowaliśmy z ambitnym pomysłem, by wykonać pomiar batymetryczny jeziora Mamry, położonego w woj. warmińsko-mazurskim niedaleko Węgorzewa, skaning laserowy budynku, w którym będziemy mieszkać na czas naszego pobytu, nalot dronem (bezzałogowym statkiem powietrznym UAV) wybranego terenu oraz ogólne zebranie POI terenu (Points of interest), czyli punktów wartych uwagi o znanych współrzędnych płaskich X, Y, które znajdują użyteczność w różnych aplikacjach nawigacyjnych i informacyjnych bazujących na podkładzie mapowym.

Dodatkowo, planujemy wykonać bezpośrednią inwentaryzację podwodną z elementami nawigacji podwodnej GPS oraz dokumentację zdjęciową ciekawych obiektów na dnie, np. wraków lub kamiennych raf.

Wspierające nas firmy to TPI (dostawca rozwiązań pomiarowych dla budownictwa, geodezji i innych branż w Polsce) oraz HERE (nawigacja).

             

Parę słów o batymetrii, sprzęcie oraz naszym opiekunie.

Batymetria jest działem hydrografii (opisującej i badającej dynamikę zmian obszarów objętych wodą) i zajmuje się pomiarami głębokości cieków i zbiorników wodnych a także ich prezentacją graficzną w postaci map batymetrycznych, przekrojów oraz trójwymiarowych numerycznych modeli dna. Wraz z naszym opiekunem – dr Dariuszem Popielarczykiem, który Batymetrią zajmuje się od 1997 roku i zrealizował już kilkanaście różnych projektów ściśle związanych z pomiarami śródlądowych zbiorników wodnych, gdzie najciekawsze projekty to pomiar największego jeziora w Polsce – jeziora Śniardwy (2005), oraz najgłębszego jeziora w Polsce – jeziora Hańcza (2010/2011), chcemy osobiście wykonać te zadanie, które dostarczy nam wiele cennych informacji i nareszcie w praktyce pokaże, jak taka praca wygląda od „podszewki”. Po więcej informacji kierujemy na stronę www.batymetria.pl, która kierowana jest właśnie przez dr Popielarczyka, będącego adiunktem na UWM-ie.

W wyposażeniu posiadamy specjalistyczną jednostkępływającą „Orbita” (na zdjęciu powyżej), dedykowaną do wykonywania prac hydrograficznych, sondę, sonar holowany oraz echosondę dwuczęstotliwościową. Do pozycjonowania i nawigacji GNSS (Global Navigation Satellite Systems) wykorzystujemy najnowsze odbiorniki satelitarne czołowych producentów, umożliwiające wyznaczanie pozycji w czasie rzeczywistym technikami RTK/DGPS.

Efekt pomiarów batymetrycznych – mapa, informująca o poszczególnych odległościach tafli wody do dna w danym miejscu, a także o przeszkodach i zagrożeniach.

Oraz model 3D zbiornika wodnego:

Na co potrzebne jest nam Wasze wsparcie?

Pieniądze wydamy na:

  • stabilizator (gimbal) do drona, by móc podczepić do niego kamerkę GoPro umożliwiając jej obrót wokół własnej osi (koszt około 1000 zł)
  •  dojazd do celu
  • zakwaterowanie
  • zwodowanie jednostki pływającej
  • prace związane z założonymi zadaniami obozu naukowego
  • napełnienie butli do nurkowania

Dlaczego warto nas wesprzeć?
Jesteśmy zespołem młodych ludzi pragnących odkrywać nowe horyzonty i poszerzać swoją wiedzę w praktyce. Nie chcemy bezproduktywnie marnować czasu na granie w gry na komputerze czy siedzenie na Facebook-u. Czujemy potrzebę wyjścia w świat i powiększania swoich szans na przyszłą pracę w zawodzie. Wyjazd ten znacznie przewyższa nasze możliwości finansowe i dlatego potrzebujemy Waszej pomocy, kto wie może dzięki Wam któryś z nas będzie znany na rangę światową w dziedzinie geodezji. Każda dorzucona złotówka jest na wagę złota!

Na koniec, dla Waszej ciekawości, zdjęcia niektórych nagród!

             

 

PS. Można nas znaleźć na Facebook-u:

https://www.facebook.com/mkn.geosin?fref=ts

oraz stronie internetowej: www.geosin.pl

k
ontakt telefoniczny 516 569 135 - przewodnicząca MKN GeoSiN - Marta

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.09.2015 11:11