Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

blackrabbit

blackrabbit

Warszawa

Nowoczesna agencja kreatywna specjalizująca się w produkcji reklam, teledysków oraz “branded content” na potrzeby komunikacji zewnętrznej i do Internetu. Powstała w wyniku symbiozy wysokich umiejętności i doświadczeń ambitnych ludzi o otwartych umysłach, których pasją jest tworzenie i kreowanie pomysłów. Organizator Gali rozdania antynagród filmowych "Węże" od czterech lat.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3373 PLN z 33000 PLN

41 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

10%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.03.2015.

Gala rozdania anty-nagród filmowych 'Węże'

O projekcie

 

Nagrody 

Kędzior zaprasza na galę:

Oto oficjalne ogłoszenie nominacji do tegorocznych Węży:

 

Jest z nami Kędzior & Tymon! Już wkrótce ich zapowiedź Gali rozdania Węży.

 

Prosimy Was o pomoc w zbiórce pieniędzy na organizację czwartej Gali rozdania antynagród filmowych "Węże".

NAGRODY WĘŻE to odpowiednik amerykańskich Złotych Malin. Powołana w 2012 roku przez Kamila Śmiałkowskiego, Krzysztofa Spóra i Konrada Wągrowskiego nagroda wywołała sporo kontrowersji w środowisku polskich filmowców. W gronie członków Akademii przyznającej Węże jest ponad 100 osób, zajmujących się szeroko rozumianymi działaniami w obszarze polskiej kultury. Twórcy Węży chcą przy pomocy nagród rozmawiać o kondycji polskiego kina i w ten sposób wpływać na poprawę jego jakości.

Czwarta edycja gali wręczenia polskich antynagród filmowych Węże odbędzie się 1 kwietnia 2015 roku w Teatrze Imka i zostanie poprowadzona przez właściciela teatru, aktora Tomasza Karolaka oraz radiowca i showmana Piotra ''Kędziora'' Kędzierskiego. 

 

SPRAWDŹ NAS                           

 

Niestety nie udało się nam uzyskać żadnego dofinansowania od sponsorów. Okazuje się, że polskie firmy nie są jeszcze gotowe, aby podejść z dystansem do kwestii marketingowych i promować swoim nazwiskiem mroczną stronę polskiej kinematografii. 

Węże to nagrody, które zrodziły się z buntu publiczności przeciw robieniu jej w trąbę, co zaciekle uprawiali ostatnio polscy producenci i reżyserzy. I właśnie dlatego zwracamy się do Was. To publiczność kształtuje trendy...

 

Organizacją Gali od czterech lat zajmuje się firma Black Rabbit. Mimo kilku porażek i wielu popełnionych błędów nie poddajemy się. Wierzymy, że z roku na rok Węże rosną w siłę i z coraz większym sukcesem promują krytykę polskiego kina wśród publiczności.

 

WOJTEK JEŻOWSKI

Reżyser i scenarzysta spotów. Ukończył studia psychologiczne, jest reżyserem i właścicielem firmy producenckiej Black Rabbit. Ma na swoim koncie reklamy, teledyski, filmy i seriale. W Polsce zasłynął w 2012 roku półtoraminutowym filmem „There is a city”, w którym pokazał obchody godziny W. Obraz błyskawicznie stał się hitem internetu, obejrzało go już ponad 3 mln widzów. Z głową w chmurach.. nie - w tablecie poszukuje najnowszych trendów i inspiracji.

 

JAGODA STRYJCZAK

Producentka w firmie Black Rabbit. Zachęca ludzi by mierzyli wyżej niż mogą sięgnąć. Jako kierownik produkcji pracowała przy serialu internetowym pt „ 2020” który otrzymał w 2014 na festiwalu Intermedia-Globe Grad Prix. Kocha busz, ten w Bieszczadach i ten na drugiej półkuli. Mniej niż WSZYSTKO jest nieakceptowalne. Od trzech lat organizuje i trzyma tę Galę za... ZA WĘŻE!

 

 

ADA MAZUREK

                                        Studentka psychologii i produkcji filmowej od kilku lat związana z Black Rabbit. Kreatywna organizatorka produkcji, wiecznie zabiegana, w podróży, pracy, bibliotece, kinie. Ciekawa świata, inspiruje się głównie otaczającymi ją ludźmi i stara się angażować w każdy rozwojowy projekt. Już po raz trzeci ogarnia galę. 

 

 

MALWINA WODZICKA

Montażystka, ukończyła realizację telewizyjno - filmową. Z firmą Black Rabbit zaczęła współpracę kilka lat temu przy pierwszej edycji Gali Węży. Prócz tego wciąż realizuje kolejne projekty - filmy, teledyski, reklamy, reportaże i programy telewizyjne. Specyficzne poczucie humoru pozwala jej przeżyć montaż nominacji do Węży, podczas którego musi obejrzeć większość z najgorszych polskich filmów                                                                                                                           (niektóre sceny kilkukrotnie!).

 

Autorzy "Wężowych rozmów", czyli krótkich video pojawiających się cyklicznie na kanale YT w ramach których prowadzący spotykają się z filmowymi twórcami i rozmawiają o filmach, które jakoś... nie wyszły.

subskrybuj kanał "Wężowe rozmowy"  

     

KAMIL ŚMIAŁKOWSKI

Badacz i popularyzator kultury masowej. Krytyk i publicysta. Redaktor naczelny naEKRANIE.pl. Scenarzysta komiksów, reklam oraz programów i koncertów telewizyjnych. Jego autorski Szybki Magazyn Popkulturalny „ZAP” był emitowany w TVP1 w latach 2006-7. Prowadził autorskie audycje w Radiu ROXY i Radiu PIN. Publikował w ponad sześdziesięciu tytułach prasowych. Autor kilku książek, m.in. "Bond. Leksykon", czy "Przedwiośnie żywych trupów" (wspólnie ze Stefanem Żeromskim). 

 

ANIA TATARSKA

Dziennikarka filmowa pisząca dla polskich i amerykańskich mediów. Współpracuje z wieloma redakcjami, od magazynów branżowych po pisma kobiece. Tak jak w pracy, ceni wolność też w życiu: zawsze na walizkach, w ruchu. Ambitna, ale przyjaciołom oddałaby rękę, nogę i nerkę. Jej pasją są wywiady, podróże, sztuka kulinarna i rowery, ale najbardziej lubi innych ludzi. Za dużo mówi, ale podobno z sensem. Można się przyzwyczaić. Współprowadząca program "W kontrze z Raczkiem".

 

  

TOMASZ KAROLAK

Polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, piosenkarz oraz dyrektor artystyczny Teatru IMKA w którym odbędzie się gala. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, występował w teatrach Starym, Stu i im. Słowackiego w Krakowie oraz na deskach łódzkiego Teatru Nowego. Karierę filmową rozpoczął w 2003 roku od roli w komedii „Ciało". Największą popularność przyniósł mu jednak oglądany przez miliony widzów stacji TVN serial „39 i pół”. Gwiazda dwóch pierwszych filmów nagrodzonych Wielkim Wężem: "Wyjazd integracyjny" (2012) i "Kac Wawa" (2013). Prowadził już galę Węży w 2013 r.

PIOTR "KĘDZIOR" KĘDZIERSKI

Nieobliczalny prezenter TV i dziennikarz znany z wielu anten, współgospodarz porannej audycji w Rock Radiu. Prowadził już galę Węży w 2014 r.

ABELARD GIZA

Gwiazda polskiego stand-upu. Do niedawna kabaret "Limo". Człowiek, za którego żart o bąkach papieża oberwało się TVP. Scenarzysta i reżyser filmu "Swing". Nie prowadził jeszcze gali Węży. Pewnie dlatego, że mieszka nad morzem.

 

 a oprócz nich....

AKADEMIA WĘŻY czyli Tomasz Raczek, Krzysztof Varga, Marcin Prokop, Karolina Korwin-Piotrowska, Jakub Ćwiek, Piotr Gociek, Tomasz Kin, Robert Kasprzycki, Grzegorz Brzozowicz i wielu, wielu innych

Promocją zajmuje się firma LifeTube zrzeszająca wpływowych twórców video. Ich filmy regularnie osiągają wysoką oglądalność, generując stały ruch na kanałach. Łączna liczba wyświetleń materiałów Partnerów wynosi miesięcznie średnio ponad 53 000 000 a łączna liczba widzów to ponad 7 000 000. Do sieci należą m.in.: Abstrachuje TV, AdBuster, LekkoStronniczy, Niekryty Krytyk, Polimaty, SA Wardęga, SciFun i wielu innych... Firma jest strategicznym parterem YouTube’a.

 

Vidoq to dom produkcyjny z własnym działem kreacji. Specjalizuje się w projektach średniej wielkości. Zapewnia kompleksową obsługę. Produkuje spoty reklamowe i promocyjne, tworzy animacje 2D i 3D oraz wizualizacje przestrzeni, wydarzeń i pomysłów, organizuje plany zdjęciowe i zajmuje się postpodukcją materiału, zapewnia wielokamerowe dokumentacje z wydarzeń i eventów, produkuje sesje zdjęciowe w plenerze, w studiu, reklamowe, modowe, biznesowe

 

  

 

Minimalna kwota w ramach której będzie możliwa organizacja gali to 33 000 PLN. Dużo? Niekoniecznie. Po dodaniu kosztów takich jak wynajem sprzętu do realizacji nagrań video, wynajem i obsługa projektora (tu z pomocą firma ARAM, która obcina koszty do minimum), projekt i wykonanie nagród, symboliczne honoraria dla obsługi techników, zakup praw do muzyki, ubezpieczenie sprzętu i ludzi oraz kosztów logistycznych takich jak transport czy kanapka dla operatora kamery, dzięki któremu już kilka dni później będzie można obejrzeć relację z gali w Internecie na naszym kanale YT.

 

Im większe będzie Wasze wsparcie, tym wydarzenie i nagrody ciekawsze.

Jeśli przekroczymy próg 47 000 PLN będziemy mogli urozmaić galę występami stend-uperów, zorganizować streaming online, aby wszyscy internauci mogli na żywo śledzić wydarzenie i kibicować swoim faworytom, konferancjerzy zostaną symbolicznie wynagrodzeni za swoją pracę oraz po raz pierwszy w historii nagród, Węże zaistnieją w Internecie otwierając swoją stronę WWW.

Gdy uda się przekroczyć 59 000 PLN będzie szał! Zorganizujemy różowy dywan, reportaż z Backstagu prowadzony przez jednego ze znanych radiowców, ekipa przygotowująca galę, licząca kilkadziesiąt osób i od kilku lat pracująca non-profit, w końcu otrzyma symboliczne honoraria za swoją pracę, pokryjemy koszty ewentualnych pozniejszych procesow (w zeszlym roku skonczylo sie na policji!).

I co najważniejsze, na gali będzie ścianka wypełniona imionami i nazwiskami wszystkich darczyńców.

  

 GAŻETY

      

Płyta DVD z relacjami z 1 lub wszystkich 3 gali rozdania Węży z podpisami prowadzących.

Tylko na Polak Potrafi!

Unikalna płócienna torba z logiem Węży i podpisem Tomasza Karolaka/Kędziora.

 

Tylko na Polak Potrafi!

Smycz która nigdy wcześniej nie była dostępna dla publiczności, teraz jako nagroda.

Tylko na Polak Potrafi!

 

SZYKUJEMY JESZCZE COŚ SPECJALNEGO…

... dla 10 osob które wpłacą najwięcej podwójne zaproszenie na Galę która odbędzie się 1 kwietnia br. w tearze IMKA oraz After Party

... dla kolejnych 15 osób pojedyńcze zaproszenie na Galę i After party

.... i jeszcze 15 osób dostanie pojedyńcze zaproszenie do współpracy przy organizacji wydarzenia.

 

Termin realizacji

Nagrody rzeczowe zostaną rozesłane do dwóch tygodni po wydarzeniu tj. 14 kwietnia.

  

              

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

"Obce ciało" Zanussiego z 12 nominacjami do Węży

film.interia.pl | 2015-03-04

Akademia Węży ogłosiła nominacje do 4. edycji swoich nagród przyznawanych corocznie złym polskim filmom oraz ich twórcom. Nominacje zdominowało "Obce ciało" Krzysztofa Zanussiego. W Wężach pojawiła się nowa kategoria. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 1 kwietnia w Teatrze IMKA w Warszawie, uroczystość poprowadzą Tomasz Karolak i Piotr "Kędzior" Kędzierski.

Nagrody Węże po raz 4. Akademia Węży ogłosiła nominacje

film.wp.pl | 2015-03-04

Akademia Węży ogłosiła nominacje do 4. edycji swoich nagród przyznawanych corocznie złym polskim filmom oraz ich twórcom. Nominacje zdominowało "Obce ciało" Krzysztofa Zanussiego. W Wężach pojawiła się nowa kategoria. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 1 kwietnia w Teatrze IMKA w Warszawie, uroczystość poprowadzą Tomasz Karolak i Piotr "Kędzior" Kędzierski.

Wężowe nominacje dla Zanussiego

kulturaonline.pl | 2015-03-04

"Obce ciało" ma szansę aż na 12 statuetek polskiego odpowiednika Złotych Malin. Ogłoszono nominacje do Węży, a organizatorzy już szukają crowd-fundingowego wsparcia dla imprezy.

WĘŻE 2015: OTO LISTA NOMINOWANYCH

plejada.onet.pl | 2015-03-04

3 marca ogłoszone zostały nominacje do nagród Węże, czyli polskich odpowiedników Złotych Malin. Na oficjalnym kanale w serwisie YouTube pojawiło się wideo prezentujące wszystkie kategorie. Laureatów poznamy 1 kwietnia na uroczystej gali, która odbędzie się w warszawskim Teatrze Imka.

Węże 2015. Najgorszy film? Efekt specjalnej troski? Są już nominacje

kultura.gazeta.pl | 2015-03-04

Jeszcze nie wiadomo, czy uda się zorganizować galę przyznania Węży z pompą, bo zbiórka pieniędzy na uroczystość trwa, ale znamy już tytuły i nazwiska twórców nominowanych do polskich antynagród filmowych. Najwięcej, aż 12, nominacji ma "Obce ciało" Krzysztofa Zanussiego.

Węże 2015. Nominacje do nagród dla najgorszych polskich filmów.

wyborcza.pl | 2015-03-04

Po raz czwarty Akademia Węży nagradza złe polskie filmy. Najwięcej nominacji - 12 - zdobyło "Obce ciało" Krzysztofa Zanussiego, m.in. za najgorszy ekranowy duet - Agnieszka Grochowska i pejcz. Galę w Teatrze IMKA poprowadzą 1 kwietnia Tomasz Karolak i Piotr "Kędzior" Kędzierski.

Nagrody Węże po raz 4. Akademia Węży ogłosiła nominacje

irka.com.pl | 2015-03-04

Akademia Węży ogłosiła nominacje do 4. edycji swoich nagród przyznawanych corocznie złym polskim filmom oraz ich twórcom.Akademia Węży ogłosiła nominacje do 4. edycji swoich nagród przyznawanych corocznie złym polskim filmom oraz ich twórcom.

Węże 2015: Zobacz nominacje do najgorszych filmów roku

kultura.newsweek.pl | 2015-03-04

Wiemy już, jakie produkcje będą walczyć o statuetki Węży, czyli antynagród dla najgorszych polskich filmów minionego roku. Najwięcej szans na statuetkę ma „Obce ciało”, któremu przyznano aż 12 nominacji.

Nagrody Węże po raz 4. Akademia Węży ogłosiła nominacje

kulturownia.pl | 2015-03-04

Akademia Węży ogłosiła nominacje do 4. edycji swoich nagród przyznawanych corocznie złym polskim filmom oraz ich twórcom. Nominacje zdominowało "Obce ciało" Krzysztofa Zanussiego. W Wężach pojawiła się nowa kategoria. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 1 kwietnia w Teatrze IMKA w Warszawie, uroczystość poprowadzą Tomasz Karolak i Piotr "Kędzior" Kędzierski.

Krzysztof Zanussi. Nominowany do Węży, nagrody za najgorsze polskie filmy

metro.gazeta.pl | 2015-03-04

Klasyk polskiego kina Krzysztof Zanussi do swych niezliczonych nagród, w tym Złotego Lwa z Wenecji, wyróżnień z Cannes i Berlina, Złotych Lwów z Gdyni i Orłów będzie mógł wkrótce dołożyć taką, na którą żaden filmowiec nie ma ochoty - Węża, a może nawet kilka

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.03.2015 21:09