Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Gadafest, Stowarzyszenie Twórcownia

Gadafest, Stowarzyszenie Twórcownia

Miechów, Polska

Za zbiórkę dot. festiwalu Gadafest odpowiada Stowarzyszenie Twórcownia, które zrealizowało do tej pory m.in.:

>>Festiwal Hiatus (2020) - dwudniowy festiwal muzyki elektronicznej w Poznaniu (online); >>Festiwal Gadafest (2014-2019) - sześć edycji festiwalu w Miechowie; >>Dysharmonie (2019) - projekt audiowizualny, seria koncertów, warsztaty; >>Jazz w Miechowie (2018-2020) - seria koncertów; >>Antologia Historii niepotrzebnych (2018, 2019) - projektu audio-wizualny; >>Galeria Poprzeczna (2019); >>Album Sprzed Lat (2015) - wymiana dzieci i młodzieży polsko-ukraińskiej; >>Twórcza Chata - oddolne centrum inicjatyw twórczych (zwycięski projekt w budżecie obywatelskim 2016).

Stowarzyszenie działa non profit.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Ba Ha

Ba Ha

Kraków

łoboże

łoboże

Waszyngton, Dystrykt Kolumbii, Stany Zjednoczone

indokator

indokator


11120 PLN z 10000 PLN

86 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 19.07.2021.

Gadafest 2021

O projekcie

Gadafest to wyjątkowy festiwal muzyczny, którego początki sięgają 2012 roku. Pierwsze edycje odbyły się w Rabce-Zdroju, kolejne w mistycznym mieście Miechów. W ubiegłym roku zmuszeni byliśmy odwołać imprezę z wiadomych względów covidowych.  Mamy rok 2021, wracamy ze zdwojoną mocą, naładowni energią i zdeterminowani jak nigdy, by poraz kolejny odpalić to piękne, romantyczne wydarzenie. 

Idea pozostaje niezmienna. Festiwal budujemy całkowicie oddolnie wraz z Wami - czyli niezastąpioną społecznością. Chcemy żeby Gadafest był miejscem dostępnym dla każdego, bez względu na poglądy i zasobność. Dlatego Gadafest pozostaje wydarzeniem nieodpłatnym. Środki finansowe na organizację zdobywamy ubiegając się o granty i szukając wsparcia finansowego u lokalnych instytucji, sponsorów oraz za pomocą zrzuty społecznościowej. Jedyne, symboliczne opłaty to koszt pola namiotowego.  Jesteśmy otwarci na wszystko co świeże i szczere - to bardzo ważne założenia, które pozwalają w jednym miejscu spotkać się ludziom o różnorodnych zainteresowaniach, chcących wspólnie spędzić czas i doświadczać najodleglejszych zakamarków muzyki. O to siłą tego festiwalu!  

 

 

W tym roku nasze poszukiwania doprowadziły nas do ostatecznej destynacji - Książa Wielkiego. W tej małej miejscowości znajduje się otoczne stawami wzgórze, a na nim skąpany w zieleni renesansowy zamek "Mirów". Wokół niego zbudujemy dwie sceny, główną wkomponowaną centralnie w tylną elewację zamku, oraz klubową, którą postawimy od frontu, na rozległym zielonym terenie.  Głęboko wierzymy, że jest to najlepsze możliwe miejsce dla Gadafestu. Przestrzeń festiwalu jest na tyle rozległa, że będzie można swawolić w gronie przyjaciół jak i spędzić owocny czas z rodziną. Panuje tu niesamowicie przyjazny vibe. Mamy nadzieję zagościć na zamku na dłużej. Trochę się zakochaliśmy..

Ze względu na post pandemiczną rzeczywistość, w tym roku festiwal będzie jednodniowym (całodobywm), bardzo skondensowanym wydarzeniem.

Zaczynamy od godziny 14.30 na scenie klubowej krótkimi setami, które będą trwać nieprzerwanie do godziny 18.00. 

Później przenosimy się na scenę główną. Dumnie ogłaszamy line-up.

- Gadabit

- The Afronouts 

- Taraban

- Księżyc 

Pomiędzy koncertami na scenie głównej będą godzinne przerwy, w których na zakładkę będzie grane na scenie klubowej.  Po ostatnim koncercie na scenie głównej przenosimy się na dobre na scenę klubową, gdzie od 1.00 w nocy, aż do godziny 14.00 w niedziele usłyszycie przedstawicieli krakowskiej i poznańskiej sceny elektronicznej. Szykujemy także dla Was wyjątkowy koncert zamknięcia festiwalu. 

* Line-up sceny klubowej ciągle rozwijamy i dopieszczamy, szczegóły podamy niebawem. 

Niesamowicie będzie obudzić się o poranku na wielkiej łące z widokiem na Zamek "Mirów".  Tworzymy największe pole namiotowe w historii festiwalu, usytuowane daleko na flance sceny głównej, na tyle oddalone od koncertowych sytuacji, że spokojnie będzie można odpocząć w umiarkowanej ciszy. Tymbardziej, że zarówno od sceny głównej, jak i od sceny klubowej teren pod namioty oddzielają zamkowe mury.  Przypominamy, że wybranie określonych nagród za wsparcie festiwalu gwarantuje darmową miejscówkę pod namiot. Przybywajcie na całą dobę muzyki! 

W tym roku OFF radio kraków jest oficjalnym patronem medialnym festiwalu. Polecamy bacznie nasłuchiwać tej rozgłośni, bowiem im bliżej Gadafestu tym więcej będziecie mogli usłszeć o imprezie na antenie. Będą wywiady, podcasty djskie, festiwalowe szczegóły, a po samym festiwalu retransmisje koncertów. Bardzo się cieszymy z tej współpracy. A , no i szykujemy małą niespodziankę.. 11 lipca (tj. niedziela)  na antenie OFF Radia Kraków i Radia Kraków w ramach Letniej Sceny Radia Kraków odbędzie się  gadafestowy koncert. Szczegóły niebawem..

Gadafest to oddolne wydarzenie tworzone przez społeczność. Gdyby nie potężna energia ludzi, nigdy nie udałoby się utrzymać naszej inicjatywy. Tutaj każdy wnosi coś od siebie. My przedstawiamy pomysł, Wy decydujecie czy zostanie on w pełni zrealizowany.

Wjazd na festiwal jest darmowy. Naszym głównym źródłem finansowania są granty (Urząd Marszałkowski Woj. Małopolskiego, Urząd Gminy w Książu Wielkim) i kilku sponsorów prywatnych. Niestety z pozyskanych w ten sposób środków nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów organizacji stale rozwijającego się festiwalu. Dlatego od trzech lat sięgamy po crowdfunding. Społecznościowa zrzuta okazuje się strzałem w dziesiątkę. Dzięki Wam nasz debiut na platformie polakpotrafi zakońyczł się kwotą 14.500 zł, rok później uzbieraliśmy wspólnie 15.641zł, zaś Gadafest 2019 zgromadził rekordową kwotę 17.927 zł . 

W tym roku po raz czwarty wychodzimy do Was z prośbą o wsparcie. Przedstawiamy Wam pomysł na piękny, wyjątkowy, po troszę szalony i romantyczny festiwal. Wierzymy w siłę naszej publiczności i społeczności, idee, energię i zajawkę. Sami zdecydujcie o progu wsparcia, wybierzecie odpowiednią nagrodą i dołączcie do załogi. Zapraszamy na pokład!

W tym roku mamy bardzo konkretny cel: zbieramy na nagłośnienie i oświetlenie scen i festiwalowego terenu.

Kwota minialna jaką potrzebujemy na zrealizowanie tego celu w wysokim, zakładanym przez nas standardzie to 10.000 zł.  Taki też ustalamy minimalny próg zbiórki. 

Co jeśli uda nam się uzbierać więcej?  Na tę przyjemną okoliczność ustalamy kolejny próg 14.000 zł. Jeśli uda nam się go osiągnąć będziemy w stanie zrealizować kolejny koncert, zaprosić kolejnego artystę z naszej długiej, skrzętnie tworzonej listy. 

Trzon ekipy organizatorskiej zostaje bez zmian. Jakimś cudem trzymamy się wspólnie od 2012 roku. Głównym organizatorem festiwalu jest miechowskie Stowarzyszenie Twórcownia, zespół Gadabit oraz inicjatywa "Co Ludzie Powiedzą?". Personalnie to : Paulina Maj, Kuba Gołąb, Baha Habieda, Łukasz Indyk oraz Dawid Dąbrowski. W tym roku wspiera nas tekże Hi-Trash (przedstawiciel krakowskiej sceny elektronicznej), a także lokalne Stowarzyszenie Mirów, Fundacja Camposfera, niezmiennie od lat kochana ekipa z Egodrop oraz cała masa przyjaciół. 

 

Jak co roku przygotowaliśmy dla Was nagrody za wsparcie. Idea jest niezmienna. To Wy określacie ile dla Was wart jest Gadafest 2021. Wybieracie określony próg wsparcia, a w zamian dostajcie unikalne nagrody. W tym roku oprócz znanych dobrze z ubiegłych edycji koszulek i leżaków przygotwaliśmy dla Was siedziska festiwalowe, emaliowane kubki, limitowane nerki, oraz kominy. Będzie też trochę sztuki za festiwal , m.in grafika Zbigniewa Hołdy przedstawiająca Zamek w Książu , a także print kolażu od Bartłomieja Domagały. Mamy też muzykę na płytach CD oraz na Winylach oraz parę innych niespodzianek. Wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Do dzieła, stwórzmy razem jeden z najpiękniejszych festiwali w kraju!

 

Tuż po zakończeniu zbiórki zaczynamy intensywną wysyłkę nagród. Niektóre z nich będą do odebrania tylko na festiwalu, jest to wyraźnie zaznaczone w opisie danej nagrody. 

 

Komin Gadafestowy, edycja 2021

 

Niezwykły kubek emaliowany, edycja 2021

 

 Worek festiwalowy z gadafestową wszywką.

 

Koszulka gadafetowa, edycja 2021

 

Leżak, edycja 2021

 

Hamaki Lesovika, Model "Duch", kolory: Baltic Blue, Pine Amber

 

 

 Koszulka, kurtka, i plecak od studia metr64

 

 

Nerki od Alicji Pajerskiej 

 

 

 Siedzisko festiwalowe od Wapi Spirit

 

 

SZTUKA ZA FESTIWAL:

 

Bartłomiej Domagała, "Painting the Future", kolaż analogowy, reprint, format B2

 

 

Zbigniew Hołda, "Zamek na Mirowie" , 2021. Technika własna.

Format w oprawie 40x50, passpartout Munken, rama drewniana, szyba 2mm. 

 

 

 

PARTNERZY ZBIÓRKI:

 

 

 

 

 

 

 

MEDIA:

 

  

 

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 19.07.2021 08:08