O projekcie
Dzień dobry!
Dobre kilka lat temu zamarzyliśmy sobie, żeby stworzyć przytulną imprezę muzyczną, w której muzycy, organizatorzy i publiczność będą mieszać się w pozytywnym tyglu, będą razem "tu i teraz" i poprostu bez napinki będą dobrze się bawić. Ziarenko zostało zasiane w Rabce Zdroju, gdzie w 2012 roku w klultowym barze " U Władka", na dachu zagrały zaprzyjaźnione z nami kapele, przyjechało trochę znajomych. Mamy rok 2019 i robimy festiwal. Po raz szósty w północnej małopolsce na terenie zielonych pagórków Ziemi Miechowskiej i samego miasta Miechów.
Gadafest to impreza budowana totalnie oddolnie, której siłą jest stale powiększająca się społeczność. Nie skupiamy się na jednym muzycznym nurcie i staramy się pokazywać ciekawe i nieoczywiste brzmienia na polskiej scenie muzycznej. Naszym kluczem do wyboru artysów jest szczerość i pasja. W unikalnych przestrzeniach tworzymy atmosferę dla pięknych spotkań artystów i publiczności. Co roku jesteśmy zaskoczeni co z tych spotkań powstaje.
1 dzień festiwalu (26 lipca) zgodnie z gadafestową tradycją zaczynamy w dawnym klasztorze bożogrobców, wyjątkowej przestrzeni, w której tworzymy scenę eksperymentalną.
Z dumą potwierdzamy występ artystów:
- Mikołaj Trzaska
- Hatti Vatti
- Drogi Krajowe
Dodatkowo w klasztorze tworzymy przestrzeń pod instalacje audio-wizualne.
Po wydarzeniach w klasztorze przenosimy się tuż za miasto, na tereny zielone wokół Karczmy Siedlisko. Tutaj budujemy naszą festiwalową bazę, w której zostaniemy aż do niedzieli. Powstaną w tym miejscu dwie sceny (plenerowa oraz klubowa), na których zagrają m.in:
Scena plenerowa:
- Alameda 5
- Bajzel
- Gadabit
- Jesień
- Jung An Tagen (Austria)
Scena klubowa:
- Astral Balloon
- Dj Feel-X
- Meff
- Tutto Positivo
- Elvira
- Eta Hox
- Flea (Deep Impact)
- HiTrash
W tym roku tworzymy także małą scenę dla orkiestr improwizowanych. Swoją obecność potwierdzili już muzycy związani ze sceną poznańską.
To nie wszystko. W ciągu następnych tygodni potwierdzimy kolejnych artystów.
Dodatkowo planujemy szereg warsztatów m.in: warsztaty śpiewu białego, gimnastykę słowiańską, warsztaty przyrodnicze, plastyczne i recyklingowe.
Jak co roku, we współpracy z Lesovkiem budujemy dla Was wioskę hamakową czyli strefę absolutnego relaksu.
Tradycyjnie podczas festiwalu będzie przygotowana dla Was przestrzeń pod namioty. Bardzo miło patrzeć jak gadafestowa wioska rozrasta się z roku na rok. Podczas tej edycji znowu poszerzamy obszar, tak abyście mogli wygodnie się pomieścić. Przypominamy, że wybranie określoncych nagród za wsparcie niesie ze sobą bonus w postaci darmowej miejscówki pod namiot. Wpadajcie do nas i rozbijajcie się na weekend, na łące.
Gadafest to wydarzenie tworzone przez społeczność. Gdyby nie potężna energia ludzi krążących wokół tego wydarzenia, nigdy nie udałoby się utrzymać naszej inicjatywy. Tutaj każdy wnosi coś od siebie.
Nie zapominajmy, że wjazd na festiwal jest darmowy. Naszym głównym źródłem finansowania są granty (Urząd Miasta i Gminy Miechów oraz przy odrobinie szczęścia grant wojewódzki). Niestety ze środków pozyskanych w ten sposób nie jesteśmy w stanie pokryć wszystkich kosztów organizacji stale rozwijającego się przedsięwdzięcia.
Dlatego od dwóch lat sięgamy po crowdfunding. Społecznościowa zrzuta okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ dzięki Wam nasz debiut na platofrmie polakpotrafi zakóczył się kwotą 14.500zł, zaś w roku ubiegłym zebraliśmy wspólnie 15.641 zł.
W tym roku już po raz trzeci wychodzimy do Was z prośbą o wsparcie. Przedstawiamy Wam pomysł na piękny, wyjątkowy festiwal. Wierzymy w siłę społeczości, idee festiwalu, energię i zajawkę. Sami zdecydujcie o progu wsparcia, wybierzcie odpowiednią nagrodę i dołączcie do załogi budującej tą niesamowią imprezę. Zapraszamy na pokład.
Środki, które uda nam się wspólnie uzbierać (15.000zł) przeznaczamy na:
- budowę sceny plenerowej
- nagłośnienie, oświetlenie
- obsługę techniczną
- sanitariaty
- ochronę
To jest nasz cel absolutnego minimum, które musimy osiągnąć żeby zorganizować festiwal w zakładanym przez nas standardzie. Ale myślmy pozytywnie, co jeśli uda się uzbierać więcej? Na ten przyjemny wypadek ustalamy kolejny próg:
18.000 zł - jesteśmy w stanie zaprosić kolejnych artystów z naszej dłuugiej wymarzonej listy. Więcej środków, więcej koncertów i dudnienia ze sceny głównej!
Za całą tą zadymą stoi ekipa znajomych, która dobre kilka lat temu przy okazji kręcenia klipu dla zespołu Gadabit wpadła na pomysł stworzenia jednodniowej plenerowej imprezy dla znajomych. Tak odbył się pierwszy Gadafest w 2012 roku w Rabce Zdrój przy udziale rabczańskiej inicjatywy "Co Ludzie Powiedzą?, Agencji Good Tunes oraz krakowskiej grupy Gadabit. Od tego czasu sporo się pozmieniało. Gadafest stał się cyklicznym wydarzeniem, które swoją ideą zaraziło dziesiątki pasjonatów i zajawkowiczów. Powstało Stowarzyszenie Twórcownia, które w małym Miechowie proponuje mieszkańcom unikatowe wydarzenia kulturalne, koncerty i warsztaty z różnych dziedzin sztuki. W roku 2016 Gadafest odwiedzili ludzie z Poznania związani z fundacją Centrum Amarant, wnosząc nową energię. Wydarzenie stało się dwudniowe, zaś warsztaty zyskały nową jakość. Dodatkowo bardzo zaprzyjaźniliśmy się z festiwalem Goadupa i ekipą Egodrop. W tym roku wspiera nas także fundacja CampoSfera.
I tak za tegoroczną edycję odpowiada: Paulina Maj i Kuba Gołąb ze Stowarzyszenia Twórcownia, Basia Habieda (Co Ludzie Powiedzą?) Łukasz Indyk (Ind - Gadabit), Dawid Dąbrowski (dawne centrum Amarant) i cała masa znajomych, ktorych nie sposób tutaj wymienić.
Ideą zbiórki społecznościowej jest to, że my przedstawiamy pomysł i plan, a Wy sami decydujecie ile dla Was warte jest wydarzenie i wybieracie określony próg wsparcia, za które dziękujemy po stokroć. W ramach podziękowań staramy się przygotować dla Was ciekawe, uniaktowe, niezwykłe nagrody, które będą stanowić pamiątkę wspólnie stworzonego przez nas zamieszania.
W tym roku kontynuujemy akcję "sztuka za festiwal". Nasi zaprzyjaźnieni artyści przekazali nam swoje prace, które Wy możecie wybrać jako bonus za wsparcie. Mamy dla Was także płyty CD i płyty winylowe zespołów grających w tym roku na Gadafeście. Dodatkowo hamaki, leżaki, koszulki i wiele innych unikatowych gadżetów, ale także inicjatyw. Dziękujemy bardzo wszystkim za każdą rzecz przekazaną na naszą akcję. Jeżeli zrzuta zakończy się sukcesem, zaczynamy intensywną wysyłkę nagród. Oczywiście będzie też możliwość odebrania ich własnoręcznie w biurze festiwalowym podczas trwania imprezy.
Sztuka za festiwal.
"Katedra" od Zbigniewa Hołdy.
Technika: akwaforta, akwatinta, mezzotinta
Wielkość matrycy: 210x274 mm
Oprawa: passepartou, rama czarna: 300x400 mm
Grafika jeszcze nie sygnowana z ewentualną dedykacją dla nabywycy.
"Czerwone Bagno" , Biebrzański Park Narodowy, 2013 , od Karola Bagińskiego.
Archiwalna, autorska odbitka srebrowa (wykonana w roku powstania negatywu - vintage) na papierze Ilford Multigrade IV FB sygnowana AP/5. Oprawa bezkwasowa, passepartout Daler Rowney SnowWhite z plecami z tektury itroligatorskiej.
Rozmair obrazu w otworze passepartout 44 x 34,6 cm
Rama 75,5 x 60,5 cm
Praca podpisana ręcznie ołówkiem 2B na passepartout "Czerwone Bagno, 2013 oraz Karol Bagiński i znak logo.
Roślinne druki od Justyny Mazur
"Niemen", olej na płótnie, 50x60cm. Marek Hołda.
Inne.
Lesovik: "Duch"
Splatane.
APS GERMANO ACOUSTICS AEON 2.
PARTNERZY:
PATRONAT MEDIALNY:
Media o Twoim projekcie:
FESTIWAL GADAFEST 2019
10. edycja Festiwalu Gadafest odbędzie się już 26-28 lipca 2019 roku w Miechowie.
Gadafest - festiwal, który musicie sprawdzić!
Już 26 lipca rozpocznie się kolejna edycja festiwalu Gadafest! Rodzinny klimat, fantastyczna lokalizacja, natura i ciekawy program muzyczny - tak organizatorzy zgromadzili wierne grono fanów wydarzenia.
26/6 – 29/6/2019 Gadafest 2019
Gadafest jest wydarzeniem kulturalnym organizowanym przez grupę przyjaciół nieprzerwanie od 2012 roku. W czasie tych 7 lat odbyło się 9. edycji festiwalu – cztery w Rabce Zdroju oraz pięć w Miechowie. 10. edycja festiwalu odbędzie się ponownie w Miechowie, w miejscu zwanym Siedlisko.
Festiwal Gadafest 26-28 lipca Miechów
Festiwal Gadafest to przytulny, offowy festiwal na terenie ziemi miechowskiej. Głównym założeniem programowym imprezy jest prezentowanie ciekawych zjawisk na polskiej scenie muzycznej.
Festiwal Gadafest 2019
Jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Gadafest odbędzie się już w dniach 26-28 lipca 2019 roku w Miechowie. Gadafest to bezpłatne dwudniowe wydarzenie kulturalne organizowane od 2012 roku w województwie małopolskim.