Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Remigiusz Kostusiak

Remigiusz Kostusiak

Kudowa-Zdrój

Mgr ekonomii o specjalizacji Zarządzanie i Marketing, który wkrótce po uzyskaniu dyplomu wyższej uczelni stwierdził, że świat finansów, wielkich korporacji oraz siedzenia za biurkiem i chodzenia w garniturze do pracy to jednak nie jego bajka.
W 2003 roku zdobywa zawód masażysty i otwiera własny gabinet masażu w Aquaparku WODNY ŚWIAT w Kudowie Zdroju.
Masaże i praca z ciałem stają się jego życiową pasją, pracą, ale przede wszystkim sposobem wyrażania siebie i wartości, jakie dla niego są ważne: szacunek, akceptacja, pomaganie innym, miłość rozumiana na sposób hawajski - ALOHA.
Od 6 lat praktyk masażu hawajskiego Lomi Lomi Nui, a od ponad roku także Rebalancingu oraz Terapii Manualnej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4100 PLN z 5555 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

73%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.08.2014.

Gabinet mokrych zabiegów HAMMAM

O projekcie

24.08.2014 META już tuż tuż...
Zostało raptem kilkanaście godzin do końca mojego projektu. Do sukcesu brakuje wciąż sporo, bo prawie 1500zł wsparcia...
Z drugiej strony to tylko 3 nagrody po 500 zł, a te choć najdroższe w całym zestawie nagród cieszyły się niezłym zainteresowaniem, więc kto wie...
Jak mawiał klasyk "dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe" :)

25.07.2014 - Mecenasi mojego projektu!
Wybierając nagrodę o wartości 300zł lub więcej otrzymujesz m.in. tytuł MECENASA mojego projektu. Na chwilę obecną jest 2 mecenasów: osoba, która chciała pozostać anonimowa oraz... MOJA MAMA! Dziękuję bardzo i ściskam mocno! :)

24.08.2014 Do grona MECENASÓW dołączyły ostatnio 2 kolejne osoby i znowu jedna z nich woli pozostać anonimowa, a drugą (nic nie mówił, że chce być anonimowy, więc chyba mogę ujawnić jego tożsamość) jest mój kolega ze studiów - dziękuję jeszcze raz Adamie!

14.07.2014 - Partnerzy!
Mój projekt zdecydowali się objąć PATRONATEM: Miasto Kudowa Zdrój oraz portal branżowy Serwis-Masażysta.pl  Dziękuję za wsparcie :)

11.07.2014 - Jak wesprzeć mój projekt?
To proste! Postępuj w następujący sposób:
1. Kliknij na wybraną nagrodę po prawej stronie ekranu. Przyciskami + i - możesz zwiększać, bądź zmniejszać liczbę danego rodzaju nagrody
2. Kliknij na zielony przycisk WESPRZYJ PROJEKT
3. Teraz musisz się zalogować do serwisu PolakPotrafi.pl lub zarejestrować jeśli jesteś nowym użytkownikiem
4. Dalej postępuj zgodnie z pojawiającymi się wskazówkami

11.07.2014 - Pierwsze wsparcie!
Mój projekt wsparła pierwsza osoba! Rozumiem w takim razie, że pomysł się podoba i mam nadzieję, że grono entuzjastów będzie się powiększać :) Dzięki wielkie Aniu!

Nazywam się Remigiusz Kostusiak. Mieszkam i pracuję w pięknym, leżącym u podnóża Gór Stołowych uzdrowisku Kudowa Zdroj, gdzie od 2003 roku prowadzę własny gabinet masażu.

Masaże i praca z ciałem są moją życiową pasją, którą odkryłem dopiero po ukończeniu studiów o zupełnie innym profilu - ekonomicznym mianowicie - aczkolwiek pozyskana tam wiedza przydaje mi się bardzo w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Przez te 11 lat od zdobycia zawodu masażysty i zdecydowania się na założenie własnego gabinetu masażu strałem się ciągle rozwijać, co jest poniekąd naturalną konsekwecją tego, że pokochałem pracę masażysty.
W 2008 roku ukończyłem trening masażu hawajskiego Lomi Lomi Nui, który bardzo wpłynął na moje podejście do pracy z ciałem poprzez swoje - używając języka ekonomii - mocno podmiotowe podejście do klienta, szerokie spektrum działania i dużą skuteczność.
Jest to wspaniały masaż, który pomimo tego, że jest najdroższą pozycją w mojej ofercie zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Od pewnego czasu większość wykonywanych przeze mnie masaży to właśnie Lomi Lomi Nui...

Mój gabinet masażu mieści się w kudowskim Aquaparku WODNY ŚWIAT; usytuowany jest na parterze, tuż obok innego pomieszczenia wykorzystywanego obecnie jako solarium. Oba te pomieszczenia łączy mały przedsionek i od dawna wydawało mi się dobrym pomysłem, by wynająć również to drugie pomieszczenie i stworzyć coś na kształt Strefy SPA.

Na pomysł poszerzenia mojej działalności o gabinet mokrych zabiegów Hammam wpadłem na początku tego roku.
O samym zabiegu w łaźni tureckiej Hammam słyszałem wielokrotnie od moich klientów, gdy pytałem ich o ciekawe zabiegi/masaże, jakich mieli okazję doświadczyć. Wielokrotnie spotkałem się ze zdaniem, że Hammam jest bardzo przyjemnym rytuałem łączącym w sobie elementy kąpieli, peelingu i masażu.

Ostatecznie o słuszności mojej decyzji przekonały mnie informacje, jakie znalazłem w internecie na temat korzyści płynących z zabiegów Hammam, a także filmiki przedstawiające ich elementy, takie jak peeling całego ciała z wykorzystaniem specjalnej rękawicy Kessa, masaż pianą oraz namaszczenie ciała np. olejem arganowym, jak to ma miejsce w Hammamie marokańskim.
Innym argumentem jest fakt, że takich zabiegów jak Hammam nie ma w naszej okolicy pomimo funkcjonowania wielu SPA, więc tego rodzaju usługi będą stanowić ciekawe i innowacyjne uzupełnienie oferty zabiegowej Kudowy Zdroju.

Już od samego oglądania robi się ciepło i przyjemnie, prawda? A w kolejnym filmiku autorzy powiedzą też więcej o samym zabiegu Hammam.

Centralnym i najważniejszym elementem gabinetu Hammam jest specjalny stół wykonany najczęściej z kamienia naturalnego lub ceramiki.

Stół taki powinien mieć podgrzewany blat dla zapewnienia klientom komfortu cieplnego oraz być przystosowany do używania w trakcie zabiegu sporej ilości wody.
Koszt wykonania samego stołu przez specjalistyczną firmę zajmującą się projektowaniem i wykonywaniem SPA to kwota około 20000zł. To sporo, ale uspokajam, że nie zamierzam tyle wydać na sam stół, gdyż w moim przekonianiu tzw. "własnym sumptem" można zbudować taki stół o wiele taniej - 5555zł powinno wystarczyć :)

Niech o tym, że jestem w stanie faktycznie sam zbudować stół Hammam świadczą moje dotychczasowe osiągnięcia budowlane, wśród których oprócz prostych czynności jak malowanie, osadzanie ościeżnic drzwiowych, czy też układanie paneli podłogowych mogę poszczycić się również wykonaniem ogrodzenia z siatki drucianej wokół domu oraz ułożeniem kostki betonowej, a także zaprojektowaniem i wykonaniem drewutni :)

Projekt stołu mojego autorstwa już jest gotowy i czeka na realizację. Poniższy odręczny szkic konstrukcji daje wyobrażenie, jak mniej więcej będzie wyglądał :)Nowoczesne stoły Hammam oraz całe łaźnie parowe wraz z siedziskami i ławkami relaksacyjnymi wykonywane są z elementów z płyty budowlanej na bazie polistyrenu ekstrudowanego. Jest to bardzo lekki i wytrzymały materiał, ale nie jest to najtańsza technologia. Dlatego też do budowy konstrukcji stołu Hammam zamierzam wykorzystać od dawna obecny na rynku budowlanym beton komórkowy YTONG. Sprzedawany jest on w gotowych bloczkach o różnych kształtach i rozmiarach, jest ponadto lekki, łatwy w formowaniu i obróbce (można go ciąć za pomocą zwykłej piły do drewna), przez co budowanie z niego jest niemalże tak proste jak układanie klocków lego :)

Projektując stół Hammam musiałem zmierzyć się także z problemem odpływu, który znajduje się praktycznie na samym środku pomieszczenia, w którym powstać ma mój gabinet Hammam. Ważne jest by stół nie zakrywał odpływu, gdyż wtedy miałbym problem z odprowadzeniem wody, która wylewać się bedzie na podłogę w trakcie zabiegów. Wymyśliłem więc, że konstrukcja nośna stołu nie będzie symetryczna i jej przedni prawy róg (patrząc od frontu stołu) będzie ścięty i nieco cofnięty do środka. Dzięki temu zabiegowi stół umieszczony będzie w centralnej części gabinetu przy ścianie, przy jednoczesnym dostępie do odpływu z zewnątrz :)

Górna powierzchnia stołu pokryta będzie cienkimi płytami z kamienia naturalego, a tuż pod jego powierzchnią w konstrukcję wtopiona będzie specjalna elektryczna mata grzewcza, której zadaniem będzie podgrzewanie powierzchni stołu do komfortowej dla klienta temperatury. Na rynku budowlanym bez problemu dostać można gotowe zestawy w skład których wchodzi mata wraz z okablowaniem, czujnikiem i regulatorem temperatury. Co więcej producenci dołączają do takiego zestawu szczegółową instrukcję montażu :) 

Efekt końcowy będzie zbliżony do stołu przedstawionego na poniższym zdjęciu. Mój stół też będzie stał przy ścianie, wokół krawędzi będzie przebiegał rowek odprowadzający wodę, ale rogi nie będą tak mocno zaokrąglone.

Oczywiście sam stół do mokrych zabiegów to nie wszystko, niemniej bez niego nie ma mowy o otworzeniu gabinetu mokrych zabiegów Hammam dlatego też jest on głównym celem projektu.

Początkowo planowałem pozyskać fundusze na realizację mojego projektu z Unii Europejskiej. Od kilku miesięcy śledzę informacje o konkursach dla firm takich jak moja, ale niestety w najbliższym czasie nie ma szans na uzyskanie dotacji :(
Pomimo tego, że zaczęła się nowa perspektywa finansowa 2014-2020 środki wynegocjowane dla Polski w jej ramach będą dostępne dopiero prawdopodobnie od przyszłego roku.

Życie jest zbyt krótkie, by zwlekać z realizacją marzeń :) i jak tylko zobaczyłem w telewizji materiał o jednym z projektów na portalu PolakPotrafi.pl stwierdziłem, że też tak chcę spróbować. Nic nie ryzykuję, a zyskać mogę wiele :)

Kwestia wynajęcia dodatkowego pomieszczenia z przeznaczeniem na gabinet Hammam jest już z aquaparkiem uzgodniona, umowa też jest już przygotowana i czeka jedynie na moją "gotowość finansową" do jej podpisania i wyposażenia gabinetu Hammam, co mam nadzieję nastąpi tuż po wakacjach :)

Crowdfunding ma to do siebie, że jeśli projekt zyska uzanie dużej liczby osób możliwe jest zebranie sumy przewyższającej kwotę projektu. Mam nadzieję, że stanie się tak w przypadku mojego projektu i jestem na to przygotowany :) 

Jeśli uda się pozyskać więcej środków niż zakładane minimum 5555zł to zamierzam wyposażyć gabinet w pozostałe akcesoria hammam, atrakcje, wyposażenie lub ozdoby w zależności od zebranej łącznej kwoty.

PROGI KWOTOWE WRAZ Z PLANOWANYMI INWESTYCJAMI:

 • ZEBRANE 7777zł - pozostałe akcesoria hammam takie jak oryginalne tureckie ręczniki Peshtemal, miedziane misy do polewania ciała wodą, satynowe worki do produkcji piany, rękawice Kessa i inne, a także meble spa


 • ZEBRANE 9999zł - ściana za stołem z płytek dekoracyjnych imitujących kamień oraz pozostałe niezbędne elementy wystroju i wyposażenia gabinetu

   
 • ZEBRANE 11111zł - prysznic Vichy lub deszczownice LED umieszczone nad stołem Hammam


  Na poniższym filmiku zobaczycie ruchomy prysznic Vichy "w akcji" w
  trakcie zabiegu Hammam :) • ZEBRANE 12222zł - oświetlenie gwieździste niebo oraz pozostałe elementy oświetlenia tworzące klimat gabinetu • ZEBRANE 13333zł - profesjonalny system audio do muzyki relaksacyjnej
  W mojej pracy ważnym elementem jest odpowidni relaksujący klimat, który udaje się osiągnąć m.in. dzięki odpowiedniej muzyce, stąd nie wyobrażam sobie, by w nowym gabinecie nie było dobrego sprzętu grającego oraz nagrań dopasowanych do rodzaju i charakteru wykonywanego zabiegu.

 • ZEBRANE 15555zł - zewnętrzna reklama świetlna
  Chcę pokreślić, że mam świadomość tego, że reklama świetlna nie stanowi niezbędnego elementu wyposażenia gabinetu Hammam, ale przy stopniu nasycenia rynku kudowskiego usługami typu Spa&Wellness z jakim mamy do czynienia, aby przebić się ze swoją ofertą i przetrwać solidna reklama jest poprostu niezbędna. Poniżej wstępny projekt reklamy. • ZEBRANE 18999zł - kurs masaży Ajurwedyjskich
  Masaż ajurwedyjski to bardzo ogólne pojęcie określające nie tylko jeden rodzaj masażu. W systemie Ajurwedy istnieje wiele różnych "masaży ajurwedyjskich". Są to tradycyjne masaże o różnym przeznaczeniu terapeutycznym np. Abhyanga, Shirodhara, Udvartana.
  Najczęściej jednak wystepuje masaż ABHYANGA, który nazywany jest ogólnie w ofertach obiektów SPA "masażem ajurwedyjskim" lub "masażem ajurweda".
  Masaż Abhyanga (w dosłownym tłumaczeniu „namaszczenie”) to w zależności od typu osoby masowanej delikatny lub głęboki masaż całego ciała wykonywany ciepłymi, ziołowymi olejami.

    
  Abhyanga                                               Udvartana

    Shirodhara

Oczywiście na stworzenie gabinetu Hammam można wydać o wiele więcej niż 18999zł. Przypomnę, że sam "profesjonalny" stół to wydatek rzędu 20000zł, a spotkałem się nawet z ofertą niemieckiego producenta, gdzie wchodziła w grę ta sama kwota, ale w EURO!!!

Będę naprawdę bardzo szczęśliwy, jeśli uda mi się osiągnąć cel projektu, a każde zebrane 1zł ponad kwotę 5555zł będzie dla mnie dużym wyróżnieniem i jednocześnie zobowiązaniem do tego, by uczynić mój gabinet Hammam możliwie najbardziej przyjaznym miejscem, w którym każdy będzie mógł zakosztować przyjemnych zabiegów Hammam, a może nawet masaży ajurwedyjskich :)

Każda kwota wsparcia mojego projektu począwszy już od 1zł wiąże się oczywiście z moją ogromną wdzięcznością, ale też czymś namacalnym, czym mogę się odwdzięczyć za udzieloną pomoc finansową.

Czekają na Was następujące dowody mojej wdzięczności:

 • zdjęcia z realizacji projektu,
 • unikatowe kartki pocztowe,
 • kubki,
 • koszulki,
 • pendrive'y USB 8GB
 • tureckie ręczniki Peshtemal
 • testery perfum YODEYMA oraz
 • Karty Podarunkowe będące zaproszeniami na masaże w moim gabinecie

Większość z tych gadżetów nie będzie dostępna nigdzie indziej po zakończeniu mojego projektu na PolakPotrafi.pl!
Jak pewnie zauważycie niektóre nagrody są limitowane, ale to nie oznacza, że jak się skończą nie będzie można ich zdobyć. Dodatkową szansą na ich posiadanie jest wybranie innej nagrody, która zawiera w sobie tę, której limit się już wyczerpał :)

WIZUALIZACJE NAGRÓD:

 • KOSZULKA Z NOWYM LOGO MOJEJ STREFY SPA
  (to samo logo znajdzie się na POCZTÓWKACH oraz KUBKACH).

 • PENDRIVE USB 2GB Z NOWYM LOGO MOJEJ STREFY SPA Z NAGRANĄ NIESPODZIANKĄ :)


 • TESTERY PERFUM YODEYMA
  Firma YODEYMA powstała w celu umożliwienia każdemu posiadania luksusowych perfum (np. takich marek jak DOLCE & GABBANA, GUCCI, GIORGIO ARMANI, CHLOE, PACCO RABANE, CALVIN KLEIN, LANCOME i innych)  w przystępnej cenie. Zapachy YODEYMA nie są mało trwałymi kopiami oryginalnych perfum, lecz są to w 99% odpowiadające oryginałom esencje, które przeszły przez wymagającą wysokiej jakości kontrolę dla zapewnienia wysokiego komfortu i trwałości na skórze.

 • KARTA PODARUNKU
  Eleganckie zaproszenie na masaż wydrukowane na ozdobnym papierze i zapakowane w ozdobną kopertę. Kartę Podarunku można wykorzystać na swoje potrzeby, bądź można ją komuś sprezentować. Termin wykorzystania to 1 rok od zakończenia projektu.

  

Media o Twoim projekcie:

Gabinet mokrych zabiegów HAMMAM

www.lowcytrendow.pl | 2014-08-18

Chwila wytchnienia jest potrzebna każdemu z nas, a masaż jest idealnym sposobem na relaks. Na portalu PolakPotrafi.pl opartym na możliwościach jakie daje crowdsourcing i crowdfunding, Remigiusz Kostusiak przedstawił pomysł poszerzenia swojej działalności o gabinet mokrych zabiegów Hammam.

Polak potrafi...

www.serwis-masazysta.pl | 2014-07-12

Ta historia i przedsięwzięcia to kolejny dowód, że należy realizować swoje marzenia, a droga do nich wcale nie musi być taka długa. Remik poprosił nas o wsparcie, a my z chęcią go udzielamy wspierając go w jego akcji. Wam natomiast chcemy pokazać tę historię, bo być może natchnie Was do realizacji swoich zamierzeń czy ...

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.08.2014 18:06