Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marcin Fijałkowski

Marcin Fijałkowski

Warszawa

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie również uzyskał absolutorium na kierunku historia. Fotograf z zamiłowania. Pasjonat futbolu amerykańskiego w polskim wydaniu. Ciekawi go historia II Wojny Światowej. Dla odprężenia lubi zajmować się amatorską uprawą warzyw.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2941 PLN z 8500 PLN

54 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 26.04.2014 18:06

Futbol amerykański po polsku

O projekcie

Pasja, miłość i oddanie

Wszystko zaczęło się w 2006 roku, kiedy poznałem dwóch panów: Jędrzeja Stęszewskiego i Piotra Gorzkowskiego. Miałem napisać artykuł o futbolu amerykańskim w Polsce. Poszedłem na naszą pierwszą rozmowę i przepadłem...

Chłopaki rozmawiali o tym sporcie z tak ogromnym zaangażowaniem, uczuciem i entuzjazmem, że natychmiast podchwyciłem temat. Od tamtej pory niestrudzenie opisuję i fotografuję futbol amerykański w Polsce (niekiedy udaje się również w innych krajach). I tak już osiem lat, podczas których starałem się docierać na najciekawsze mecze Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego niezależnie od odległości czy pogody.

Przez ten czas miałem niesamowitą przyjemność śledzić i dokumentować rozwój poszczególnych drużyn jak i całej organizacji. Liga rozrastała się z każdym rokiem, a aparat pozwalał zachować przełomowe etapy na zawsze. Jak do tej pory byłem obecny na niemal 200 meczach lub wydarzeniach związanych z futbolem amerykańskim w Polsce. To kawał dziejów tego sportu w naszym kraju jak i... kawał mojej historii.

Futbol amerykański to dynamiczny, wspaniały sport. Wymaga niesamowitego zgrania, determinacji i sprawności. Jest niezmiernie efektowny dlatego tak szybko rośnie jego popularność w Polsce. Dość powiedzieć, że w 2006 roku w I sezonie ligi były tylko cztery zespoły. Obecnie to 70 ekip w całym kraju. Dwukrotnie finał najwyżej klasy rozgrywkowej odbył się na Stadionie Narodowym, przyciągając średnio po 20 tysięcy fanów.

Moim marzeniem jest zorganizowanie wystawy fotograficznej z 50tką moich najlepszych prac, która będzie wyśmienitą okazją do spotkania się zawodników, fanów futbolu oraz także tych, dla których będzie to pierwsze zetknięcie z tym sportem. Dlatego zachęcam do pomocy w realizacji a później do... przybycia na wystawę!:)

To co, mogę liczyć na Waszą dłoń?

Marcin Fijałkowski

 

 

Media o Twoim projekcie:

Futbol amerykański po polsku

www.przegladsportowy.pl | 2014-04-08

To tytuł projektu, który w ramach serwisu PolakPotrafi.pl mam za zadanie zebrać ponad 8500 zł, żeby wystawić pierwszą w naszym kraju wystawę fotograficzną o tym sporcie.