Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Robert Jeski

Robert Jeski

Rawa Mazowiecka

Napisz wiadomość do Projektodawcy

0 PLN z 15000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.05.2021.

Fundamenty Charakteru, budujemy silną osobowość dziecka

O projekcie

 

Projekt ma na celu stworzenie dla dzieci symulacji prawdziwego zdarzenia, które pozytywnie zapisze się w ich podświadomości. Pomoże im to w odnoszeniu sukcesów w dorosłym życiu.

 

Będzie to „zabawa” w kręcenie filmu z dorosłymi aktorami. Sceny podobnej do tej w której wystąpił Robert Downey Jr. gdy miał piec lat. Nie będziemy jej nagrywać bo wydarzenie ma się zapisać tylko i wyłącznie w pamięci dziecka. Dzięki temu stworzymy w jego podświadomości silny, pozytywny fundament charakteru.

 

Link to sceny gdzie wystąpił pięcioletni Robert Downey Jr.

 

Korzystając z usług aktorów występujących w para dokumentach, stworzymy inscenizacje prawdziwego zdarzenia, w którym talent dziecka zostanie doceniony przez dorosłych. Wystarczy, że w odpowiednim momencie powie jedno krótkie zdanie i otrzyma autentyczną, pozytywną reakcje. Na planie nie będzie innych dzieci, dzięki czemu główny bohater poczuje się wyjątkowo i jak dorosły.

 

Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

 

Po zapisaniu się do udziału, rodzic otrzyma scenariusz oraz poradnik tłumaczący jak rozmawiać z dzieckiem przed i po inscenizacji.

 

 

Jak to będzie wyglądać:

 

Rodzic prosi swoje dziecko o pomoc.

  • Słonko, zrobisz coś dla mnie? Pomożesz mi w pracy? Kręcimy film i potrzebny nam jest taki fajny chłopak/dziewczyna jak ty. Zgadzasz się? Zobaczysz będzie fajnie, a potem pójdziemy na lody.

     

Jeśli dziecko się nie zgodzi to niewolno go zmuszać i mieć do niego pretensji, zapominamy o sprawie.

 

 

Jeśli się zgodzi to przechodzimy do kolejnego etapu.

W domu, rodzic ćwiczy role z dzieckiem zgodnie z przesłanym scenariuszem. Tłumaczy mu dokładnie co będzie robić i pomaga nauczyć się na pamięć jednego prostego zdania:

“ Jestem odważna i silna, możesz na mnie polegać”

Dorosły odpowie: “ Dziękuję, z Pani/Pana pomocą na pewno nam się uda!”.

 

Na planie, reżyser mówi: “Cięcie, mamy to!”

 

Kamerzysta zdejmuje z ramienia wielką kamerę i mówi do dziecka: “Dobra robota”

 

Pozostali aktorzy rozmawiają ze sobą głośno o tym jak dziecko dobrze sobie poradziło, mówiąc często jego imię i powtarzając: “Jak dorosły, jak dorosły” .

 

 

Do sali wchodzi rodzic dziecka, podchodzi do niego reżyser, dziękuje i chwali dziecko. Potem kuca przy dziecku i mówi “dzięki Tobie dokończę swój film, Bardzo tobie Dziękuję Pani/Panu (imię dziecka)”

 

 

Potem rodzic zabiera dziecko na obiecane lody i pyta: „ Bardzo dobrze sobie poradziłeś, jak się z tym czujesz?

 

 

Następnego dnia rodzic nie przypomina dziecku tego wydarzenia. Nie będzie też żadnej pamiątki z tego co zaszło. Pozwalamy by to wspomnienie rozmyło się w pamięci i pozostało tylko w podświadomości dziecka.

 

Jeśli dziecko spyta rodzica kiedy film będzie gotowy. Odpowie, że dopiero za kilka lat, bo tyle trwa zrobienie profesjonalnego filmu. Z czasem dziecko zapomni, a w jego podświadomości pozostanie tylko poczucie własnej wartości.

 

Zwróć uwagę, że ani razu nie używamy słowa aktor, aby nie szufladkować przyszłej kariery dziecka. Wszyscy obecni na planie zwracają się do dziecka jak do dorosłego Pan/Pani, aby poczuło się duże, gotowe przyjąć na siebie odpowiedzialność i czuć dumę z tego powodu.

 

Zabawa będzie trwała nie dłużej jak 30 minut. Aktorzy przywitają się z dzieckiem, zostanie zrobiona próba, tak by nie było zaskoczone i nie bało się.

 

 

Jak przeznaczę zebrane pieniądze:

 

Konsultacja scenariuszy projektu z psychologiem dziecięcym oraz jego obecność podczas realizacji pierwszej inscenizacji w celu dopracowania szczegółów. 

 

Wynajęcie miejsca „planu zdjęciowego” blisko chętnych uczestników. Może to być biuro, ważne by był tam korytarz i pokój z drzwiami. Nie może to być mieszkanie lub szkoła, bo kojarzą się z zabawą. Oczywiście nie może to tez być garaż lub inne brzydkie miejsce nieodpowiednie dla dzieci. Inscenizacje będą organizowane na terenie całej Polski. Szczegóły lokalizacji ustalę z chętnymi uczestnikami na Facebooku.

 

Wynajęcie minimum dwóch aktorów. Liczba aktorów zależy od ilości chętnych. Większa liczba osób na planie pomoże w uzyskaniu autentyczności i silniejszego efektu. Mogą to też być rodzice innych dzieci pod warunkiem, że dziecko nie zostanie samo bez opieki dorosłego. Ważne by na „planie” poza rodzicem były osoby których dziecko nie zna.

 

Zakup dużej profesjonalnie wyglądającej kamery np. VHS Panasonic Nie musi być sprawna, chodzi tylko o efekt wizualny.

 

 

 Zakup dwóch lamp halogenowych na statywach. Będą one oświetlać pokój, ale nie świecić w oczy dzieci. Chodzi o stworzenie wrażenia profesjonalizmu i niezwykłości wydarzenia.

 

 

Zakup środków dezynfekujących i przeźroczystych przyłbic dla wszystkich uczestników inscenizacji.

 

Promocja w internecie.

 

Koszty dojazdu

 

Opłata dla serwisu PolakPotrafi.pl

 

 

Jeśli masz pomysł jak poprawić skuteczność projektu, zapraszam do pozostawienia komentarza na stronie polakpotrafi.pl. Po zakończeniu zbiórki zostanie założona grupa na Facebooku, na której wspólnie będziemy omawiać i poprawiać szczegóły inscenizacji.

 

 

Kilka słów o autorze projektu:

Dorastałem w patologicznej atmosferze co miało na mnie bardzo zły wpływ. Chcąc siebie naprawić, ostatnie kilka lat spędziłem studiując psychologie i filozofie. Teraz gdy już rozwiązałem wszystkie swoje problemy wiem czego brakowało mi w młodości. Analizując swoje wspomnienia z dzieciństwa dostrzegłem sytuacje w których pozornie błahe zdarzenia przyczyniły się do mojego postrzegania siebie i świata w bardzo negatywny sposób. Mam teraz 40 lat i naprawianie nagromadzonych czarnych myśli było bardzo trudne. Stąd pojawił się pomysł na projekt Fundamenty Charakteru, aby pomóc dzieciom na wczesnym etapie życia postrzegać siebie i świat z dobrej perspektywy.



Mam pomysły na kolejne inscenizacje budujące konkretne dobre cechy charakteru, ale o tym opowiem gdy ta zbiórka się uda.

 

Dziękuję za uwagę. Do góry głowa!



Nagrody z grafiką:



 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.05.2021 18:06