Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Patryk Walczak

Patryk Walczak

Radom, Poland

Nazywam się Patryk Walczak, komponuję melodie, piszę nuty wszelakie, ale też gram na akordeonie. Lubuję się w muzyce polskiej, jazzowej i każdej… Marzę, aby przy moich dźwiękach, człowiek zapomniał o problemach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12483 PLN z 11000 PLN

143 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

113%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.11.2014.

Debiutancka płyta Frument Project

O projekcie

Kwartet instrumentalny Frument Project potrzebuje pieniędzy na nagranie pierwszego albumu. Gramy muzykę inspirowaną polskim folkiem, głównie ziemi radomskiej, czyli miejsca skąd się wywodzi zespół. Są to nowe, własne aranżacje melodii ludowych, a także oryginalne kompozycje inspirowane tymi melodiami. Łączymy różne wpływy, od jazzu, popu, po rock i muzykę eksperymentalną. Uważamy, że to co tworzymy jest prawdziwe i podtrzymuje tradycje polskiej muzyki ludowej. Chcemy przedstawić muzykę korzenną w świeżej formie, tak by zwróciła uwagę publiczności na piękno tego co nasze...

Aby oddać klimat ludowości na płycie długogrającej, nagranie chcemy zrealizować w domu na wsi, który zaadoptujemy na studio nagraniowe. Miksem płyty zajmie się AS One Studio, znane z produkcji płyt m.in. Kapeli ze Wsi Warszawa.

 

Zespół ma na swym koncie liczne nagrody m.in:

II miejsce na Mikołajkach Folkowych, Lublin 2011,

II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym, Przemyśl 2011,

I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym, Sanok 2014.

Frument Project dotarł do półfinału 7 edycji programu Must Be the Music. 

 

Jacek Długosz

Adoptowany radomianin z rodu krakusow, uwielbia podróże i damskie towarzystwo. Udziela się w wielu krakowskich formacjach, ale to Frument nauczył go zostawiać napiwki.
Ludzie we wsi dziwią się, że jego pod jego palcami każda gitara brzmi tak subtelnie i zmysłowo.

 

Łukasz Rylski

Radomski taksówkarz o numerze bocznym 1678. W każdej dyskusji się odnajdzie. Rock’n’rollowa dusza. Poza transowym nakręcaniem basówy, wie wszystko na każdy temat. Ma cięty język i krzywy kręgosłup, dlatego jak gra zawsze kiwa się w jedną stronę.

 

 

Kamil Rylski

Bębni z potrzeby serca. W momentach krytycznych potrafi zachować zimna krew. Gotuje lepiej niż wszystkie Geslery. Pasjonuje się fotografią.

Patryk Walczak

To On wymyśla frumentowe melodie i żarciki kosmonauciki. Jeździ rowerem i pije czarna kawę. Gdy gra zamyka oczy i odlatuje wtulony w akordeon. Na szczęście gdy zamyka miech, ten szczypie jego twarz. Pat budzi się i sięga po kolejny łyk frumentu.

 
 

Pieniądze zostaną przeznaczone na:

wynajęcie domu na wsi na czas realizacji nagrań (około 2 tygodnie) - 2 000 zł

wynajęcie sprzętu do nagrania i profesjonalnego realizatora - 3 000 zł

miks płyty w AS ONE studio - 5 000 zł

 

Marzymy o nagraniu w pełni profesionalnej płyty długo grającej. Portal PolakPotrafi.pl jest idealnym dla nas wsparciem, gdyż możemy tworzyć muzykę niezależnie, tak by jak najbardziej odwzorowała nasze emocje zaklęte w dźwiękach. Jest to także wspaniałe miejsce, aby poznać nowych ludzi, kochających muzykę.

 

 

Kolejne cele akcji:

11 000zł - nagramy płytę

13 000zł - nagramy klip

15 000zł - wytłoczymy płyty

 

Nasza twórczość:

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.11.2014 18:06