Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

jan.naturski

jan.naturski

Katowice

Reżyser, scenarzysta i aktor. Zajmuje się czynnie teatrem od 2008 roku. Związany z teatrami w całej Polsce.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7108 PLN z 6500 PLN

29 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

109%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.08.2021.

FRIDA- spektakl teatralny

O projekcie

O czym jest nasz spektakl...

"FRIDA"- to spektakl poświęcony życiu i twórczości wielkiej meksykańskiej malarki. Opowiada historię jej trudnych relacji z siostrą, oraz mężem Diego Riverą. Spektakl ten też pokazuje, jak 100 lat temu ambitna artystka zdobywała sławę i uznanie w świecie malarstwa- tak bardzo wówczas zdominowanym przez mężczyzn. Sztuka ta ma być inspiracją dla współczesnych kobiet, by nie bały się walczyć o swoje i podejmowały nawet najtrudniejsze wyzwania. Przeciwności losu, które co chwila spotykały Fridę, nie złamały jej, a jej talent i ambicja doprowadziły ją na sam szczyt ikon malarstwa XX wieku.

aktorka Honorata Sokół jako Frida Kahlo

Cel naszej zbiórki...

 Realizacja spektaklu na najwyższym poziomie artystycznym, to także zadbanie o jego stronę wizualną, czyli kostiumy i scenografię. Jest to tym bardziej ważne, gdy tematem spektaklu jest malarstwo. Mamy ambicję, by widz oglądając naszą sztukę czuł się jakby obcował z twórczością i estetyką Fridy. Chcemy niejako aby jej malarstwo ożywało na scenie, opowiadając historę jej życia. Dlatego też 4500 zł z tej zbiórki zostanie przeznaczone na zakup i konstrukcję elementów scenografii. 1500 zł zostanie przeznaczone na muzykę. Reszta pięniędzy (500 zł) przeznaczona zostanie na uzupełnienie kostiumów, które są już na etapie przymiarek. Przy kostiumach pomaga nam polska marka modowa MEDICINE Everyday Therapy, która zgodziła się uzupełnić garderobę spektaklu. Dzięki nim koszty związane z kostiumami dla "Fridy" znacząco spadły i okazały się być w naszym zasięgu... Oczywiście jeśli pomożecie nam w naszej zbiórce :)

Na jakim etapie jesteśmy...

Spektakl jest już na etapie prób. Premiera planowana jest na 27 sierpnia 2021 roku w Teatrze Współczesnym w Krakowie. Realizację nagród związanych ze zbiórką, które wymagają osobnego przygotowania, planujemy na 30 września 2021 roku. Prace nad każdym apektem produkcji idą pełną parą, ponieważ zależy nam, by widzowie powracający powoli do teatrów uczestniczyli w wydarzeniu prezentowanym na najwyższym poziomie. Zróbmy razem spektakl o Fridzie!

Kim jesteśmy...

Teatr Współczesny w Krakowie to prywatna instytucja kultury, która działa w stolicy Małopolski nieprzerwanie od 2002 roku. Teatr skupia wokół siebie aktorów, twórców i artystów krakowskich, którzy w swoich działaniach artystycznych kierują się ideą nowatorskich rozwiązań scenicznych, przełamując tradycyjne wyobrażenia o sztuce.

 spektakl " I niech stanie się cud!" (2020)

spektakl "Piękna Zośka nie żyje!" (2020)

spektakl "Hiszpańskie Party" (2021)

 

 Twórcy "Fridy"...

obsada: Honorata Sokół, Katarzyna Gołąb

scenografia: Elżbieta Bień

kostiumy: Agata Wierzbicka

reżyseria: Jan Naturski

Zróbmy razem spektakl o Fridzie!

partnerzy spektaklu:

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.08.2021 18:06