Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Freespirit

Fundacja Freespirit

Gdańsk

Fundacja Freespirit powstała zainspirowana dokonaniami gdańskiej podróżniczki Kingi Choszcz, dziś już legendy w świecie podróżniczym. W Ghanie, w Moree założyliśmy pierwszą bibliotekę i zespół Freespirit. Wspierane przez fundację dzieci i młodzież uczą się tradycyjnych afrykańskich tańców i gry na bębnach. Szerzą kulturę wśród lokalnej społeczności i niosą ją w świat poprzez udział w festiwalach. Latem 2013 Zespół wziął udział w festiwalu we Francji i dwóch w Polsce. Otwartość i energia dzieci zaowocowały zaproszeniem na festiwale - Brave Kids i Eurofolk 2014

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10502 PLN z 9600 PLN

48 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

109%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.06.2014.

FREESPIRIT- podróż dzieci z Ghany do Polski

O projekcie

KIM JESTEŚMY ? 

Kim jesteśmy

 

OPIS PROJEKTU :

O projekcie 

Głównym celem projektu jest udział dzieci z Ghany w edukacyjnych i kulturalnych wydarzeniach w kilku miastach Polski. Pokazanie kultury afrykańskiej na tle różnorodności kultur na świecie podczas spotkania artystycznych zespołów dziecięcych i młodzieżowych z różnych części świata. 

Brave Kids - organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej  "Pieśń Kozła " we Wrocławiu. To spotkanie dzieci i młodzieży z różnych regionów świata, projekt edukacyjny, trzytygodniowe warsztaty zespołów dzieci i ich opiekunów z krajów dotkniętych problemami społecznymi (ubóstwem, konfliktem politycznym czy klęska żywiołową) i  krajów stabilnych, rozwiniętych gospodarczo. Sześcioosobowe zespoły z kilkunastu krajów świata będą realizować projekt w kilku miastach Polski i stworzą wspólne dzieło jakim będzie finałowy koncert.. www.bravekids.eu

Eurofolk - Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego jest Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca  " Zamojszczyzna". Celem jest prezentacja bogactwa kultur i tradycji. Festiwal jest miejscem współpracy i wymiany doświadczeń, atrakcją kulturalną letniego sezonu dla mieszkańców Zamojskiego Regionu. 

Afrykański Tydzień w Radzyniu Podlaskim - na tydzień współpracy miejscowych dzieci z dziećmi z Ghany i wspólne tworcze wakacje zaprasza PTTK.

Dwumiesięczny pobyt w Polsce umożliwi dzieciom z Ghany udział w innych edukacyjnych projektach połączonych z wakacyjnym wypoczynkiem. Do Gdańska na czas Jarmarku Dominikańskiego zaprasza Fundacja Freespirit. 

Po kilku latach ciężkiej pracy, intensywnym pobycie w Polsce latem 2013 niezwykle pracowite dzieci z Ghany szykują się do kolejnej podróży marzeń. A my mamy szansę przeżyć to wszystko co da nam energia i uśmiech gromadki afrykańskich dzieci. 

 

Dlaczego to ważne ?

 

 

 

 

Co potrzebujemy ?

 

Szóstka nominowana do udziału w Brave Kids 2014 

Brave Kids z Moree

To był niezwykle trudny wybór.  Wzięliśmy pod uwagę nie tylko umiejętności taneczne i muzyczne,  zaangażowanie w treningi,  biblioteczne i szkolne zajęcia, ale też umiejętność dyskusji, wypowiedzenia własnej opinii, zaradność oraz sytuacje rodzinną i wykonywane obowiązki w gospodarstwie domowym. 

Drummers : 

Emmanuel Akontsen obecnie  w Zespole “ master drummer”, uczeń klasy 3 JHS , dzień przed zaplanowanym lotem do Polski zdaje ostatni gimnazjalny egzamin. 

Stephen  Acquah – systematyczny i odpowiedzialny,  pełen energii  uczeń państwowej szkoły Moree Primary School, uczeń klasy liczącej ponad setkę uczniów. Opiekunem Stephena jest jego wujek. 

Dancers : 

Joana Mensah jest w Zespole od ponad pięciu lat. Pracowita uczennica klasy piątej. Cała jej rodzina zajmuje się rybołówstwem, wędzeniem i sprzedażą ryb, więc codziennym obowiązkiem Joany jest pomoc w pracach z tym związanych. 

Salomay Effum - to z nią pojawiło się zdjęcie na rządowej stronie Ghany jak prezydent John Mahama tańczy z nią kete – taniec Aszajów podczas Fetu Afahye.  Uczennica klasy piątej. 

Francisca Kakraba jest z nami prawie od założenia Zespołu. Również jej cała rodzina od pokoleń zajmuje się rybołówstwem. Jej mama, tak jak wiele innych kobiet w Moree, często wyjeżdża w północne regiony Ghany w celu sprzedaży uwędzonych ryb. 

Mary Amissah najmłodsza tancerka w sześcioosobowej grupie Brave Kids. Sytuacja rodzinna Mary tak jak większości naszych dzieci jest skomplikowana. Mary nie mieszka z rodzicami. Uczennica klasy trzeciej państwowej szkoły Moree Methodist. 

 

harmonogram

 

NAGRODY

 

INFORMACJE DODATKOWE

Wiecej o  Zespole Freespirit i dzieciach z Moree 

Freespirit – African music & dances in Poland 

Children from Ghana life school dance 

 

Dlaczego Twoje wsparcie jest ważne  ?  

1.Każda nawet drobna wpłata złoży się na koszt kolejnego biletu.  Dzięki Twojej pomocy na kilkunastu scenach w Polsce  dzieci z Moree zaprezentują bogactwo afrykańskiej kultury, dostarczą przeżyć kilkutysięcznej widowni oraz festiwalowym współuczestnikom. 

2.Wspierasz ginącą kulturę i pokażesz dzieciom, że to co robią jest cenne i potrzebne. To będzie ich motywować do systematyczności i treningów, dodasz im wiary we własną wartość. 

3.Dzieciom co marzą i wkładają wiele pracy w treningi dasz wiarę, że warte są wysiłki, a ich rodzinom ( większość nigdy nie chodziła do szkoły) , że warto dzieci posyłać do szkoły i biblioteki oraz na zajęcia Zespołu Freespirit 

4. Koło dawania i brania będzie się kręcić, bo świat jest obecnie ze sobą nierozerwalnie powiązany. 

 

Chcesz pomóc ? Oto kilka sposobów : 

Oprócz wsparcia finansowego, które jest potrzebne, bardzo potrzebujemy Was  do przekazywania informacji dalej. Przekonaj swoich najbliższych przyjaciół aby nam pomogli.  Zaproś na nasze koncerty . Twoja rekomendacja ma ogromną moc.  

Niezwykle pomocne będzie zrealizowanie poniższych punktów: 

1. powiadamianie o festiwalach i Zespole Freespirit osób, które prowadzą blogi 

2. udostępnienie na swojej tablicy Facebook informacji i zdjęć Zespołu Freespirit 

3. zaproszenie swoich znajomych do tego wydarzenia na Facebooku 

 

więcej informacji znajdziesz na stronie : www.fundacjafreespirit.pl

 

Kim są  partnerzy projektu i ich rola ? 

1. Stowarzyszenie Kultury Teatralnej „ Pieśń Kozła” - organizacja Festiwalu Brave Kids 2014 

2. Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „ Zamojszczyzna ” - organizator festiwalu Eurofolk- Zamość 2014, którego w tym roku odbędzie się już XXIII edycja.

3. Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim - organizacja  Afrykańskiego Tygodnia w Radzyniu. 

4. Międzynarodowy Klub Ludzi Morza „ Zejman ” - Organizacja Wieczorów Etnicznych. 

 

Słowo od Fundatora : 

słowo od fundatora

Media o Twoim projekcie:

Afrykański tydzień w Radzyniu: Wesprzyj przyjazd dzieci z Ghany do Polski

iledzisiaj.pl | 2014-06-17

Afrykański tydzień w Radzyniu Podlaskim” odbędzie się w dniach 21-28 lipca 2014r.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.06.2014 18:06