Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Sebastian Miś i Magda Łukasiak

Sebastian Miś i Magda Łukasiak

Toruń, Warszawa, Przasnysz

Lu I Miś czyli dokumentalistka i fotograf ekspresyjny działający w tandemie. Lu ukończyła studia w Zakładzie Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej na Uniwersytecie Warszawskim a Miś jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Fotografii oraz studentem Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6383 PLN z 5000 PLN

134 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

127%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.07.2014.

Szlakiem elfów w poszukiwaniu transcendencji

O projekcie

 

 

INFORMACJA Z DNIA: 04.07.2014

UWAGA! UWAGA! Bardzo miło nam poinformować, że nasz Tandem Fotograficzny LU i Miś otrzymał wsparcie sportowe Mistrza Świata i Olimpijczyka! Bardzo cenionej postaci w świecie kolarstwa!

Dzięki pomocy przyjaciół z Explore Iceland Patronat Honorowy nad naszą wyprawą objął Czesław Lang! Duma i Legenda polskiego kolarstwa- wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, organizator Tour de Pologne.

A tutaj list, jaki otrzymaliśmy:

 

 

 

 

 

29.06.2014 Mieiliśmy okazję wystąpić w programie na żywo
w TVN24 Biznes i Świat.

 

 

 

Poniżej załączamy link do programu:

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/elfim-szlakiem-przez-islandie-projekt-zycia-dzieki-internautom,444608.html   Pełna wesja 12 - minutowa znajduje się na stronie TVNu pod tekstem.

 

 

 

 Materiał w TV Toruń na temat naszej wyprawy z dnia 2.06.2014

 

 

Link do programu:

http://www.tvtorun.net/movie/show?id=4533&search=jadą+na+islandię&param=0&page=1

 

 

 

 Wierzycie w elfy i krasnoludki? Islandczycy wierzą! Chcemy wyruszyć na Islandię i sfotografować jej mieszkańców, odwiedzić miejsca, gdzie widziano elfy, porozmawiać z ludźmi, którzy je spotkali.

 

Przejedziemy Islandię rowerami. Pokonamy około 2 tysięcy kilometrów, zmierzymy się z krążącymi od dawien dawna legendami dotyczącymi elfów. Jako pasjonaci sportu i miłośnicy fotografii skonfrontujemy mistyczne opowieści o leśnych stworach z rzeczywistością. Odwiedzimy miejsca, gdzie widziano elfy oraz tereny, które dotyczą ich obecności.

 

Wyprawa potrwa miesiąc, jej efektem będzie dokument fotograficzny, dotyczący mieszkańców wyspy, wierzących w nadprzyrodzone zjawiska i opowieści o elfach. Biorąc pod uwagę niesamowite bogactwo i uroki wyspy, oprócz dokumentu i reportażu istotną częścią wyprawy będzie fotografia pejzażowa w naszym subiektywnym odniesieniu.

 

 

Oboje jesteśmy fotografami, a zrealizowanie projektu umożliwi nam rozwój zawodowy– wzbogacimy swoją wiedzę z zakresu realizacji reportażu oraz dokumentu, ważnym elementem będzie zrobienie zdjęć w trudnych warunkach atmosferycznych, w których nie każdy fotograf ma szanse pracować. Zdobędziemy też doświadczenie w zakresie samodzielnego przygotowania wystawy i warsztatów artystycznych. Rezultatem wyprawy będzie rozwój wrażliwości artystycznej, dzięki czemu nasze prace będą jeszcze lepsze.

 

Efektami projektu będą:

 

 • film dokumentalny
 • album fotograficzny
 • cykl wystaw fotograficznych
 • wykłady i spotkania autorskie.

 

Termin realizacji projektu:

 • maj - lipiec 2014 r. przygotowania do wyprawy
 • 15 lipca - 15 sierpnia 2014 r. Fotoekspedycja rowerowa na Islandię
 • sierpień - październik 2014 r. Postprodukcja fotograficzno - filmowa materiału wykonanego na Islandii
 • II połowa listopada 2014 r. Podsumowanie projektu w Labsen, Centrum Sztuki Współczesnej ,,Znaki Czasu" w Toruniu: premiera filmu, wystawa fotografii oraz warsztaty fotograficzne
 • grudzień 2014 r. Promocja albumu
 • Rok 2015 r. Wystawa fotografii w Pałacu Kazimierzowskim w Warszawie pod patronatem Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

 

 

 

Całkowity koszt wyprawy, przygotowania i relizacji wystaw fotograficznych oraz uzupełnienie sprzętu fotograficznego wynosi:

 

 • 21700 zł.

 

Minimalna kwota, za jaką możemy zrealizować nasz projekt, czyli pojechać, utrzymać się w czasie wyprawy i przygotować cyfrową wersję albumu to:

 

 • 8280 zł.

 

Co mamy?

 

 • wkład własny 3,5 tys. zł

 • sprzęt fotograficzny

 • scenariusz filmu dokumentalnego.

 

Na co przeznaczymy środki ze wsparcia?

 •  bilety lotnicze 3280 zł
 • wyżywienie 50 zł dziennie
 • ubezpieczenie zdrowotne 200 zł
 • produkcja i wysyłka nagród

 

Co jeśli zbierzemy więcej?

 

 • wydamy album fotograficzny w wersji drukowanej

 • zorganizujemy więcej wystaw

 • zorganizujemy więcej spotkań autorskich połączonych

    z projekcją filmu

 

 

 

 

 

Lu i Miś to działający w tandemie dokumentalistka i fotograf ekspresyjny. Magda ukończyła studia w Zakładzie Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej na Uniwersytecie Warszawskim, a Miś jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Fotografii oraz studentem Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu.

 

Łączy nas wspólna pasja i przyjaźń od najmłodszych lat, obydwoje mamy masę dobrych chęci, pozytywnej energii, wrażliwe spojrzenie na świat oraz niewyczerpane pokłady pomysłów i duże doświadczenie zawodowe.

 

Jesteśmy laureatami konkursów fotograficznych, mamy na koncie zrealizowane wystawy fotograficzne - indywidualne i zbiorowe. Czego potrzebujemy? Wsparcia finansowego osób, które podobnie jak my są ciekawi świata, kochają sport i dobre zdjęcia.

 

Wiatr, deszcz, grad, śnieg, strome podjazdy i kamieniste drogi na elfiej wyspie nie ostudzą naszego zapału! Z Waszą pomocą chcemy pokazać niedowiarkom, że POLAK POTRAFI !

 


 

Jej pasją jest fotografia, wciąż szuka inspiracji i nowych wyzwań, a najbliższe dziedziny to dokument i fotoreportaż. Odkąd pamięta była wrażliwa na to, co dzieje się dookoła, niezmiennie fascynują ją historie ludzi i miejsc, za pomocą zdjęć stara się wyrazić i dzielić z innymi swoją percepcją postrzegania rzeczywistości. Fotografuje od 6 lat, od 10 jest dziennikarką, zaczynała jako nastolatka w prasie regionalnej, jest autorką oraz współautorką programów telewizyjnych, artykułów prasowych i sesji zdjęciowych dla kolorowych magazynów. Posiada certyfikat korespondenta wojennego, wydany przez Ministerstwo Obrony Narodowej, umożliwiający pracę w rejonach konfliktów zbrojnych.

Kieruje się maksymą: "Nie nie ma w życiu rzeczy niemożliwych, a jedyne, co ogranicza to własny strach"

 

 

 

Sebastian zajmuje się sztuką nowych mediów, fotografią klasyczną, projektuje w przestrzeni 2D i 3D oraz realizuje video – art. Stypendysta Ministerstwa Kultury. Wieloletni stypendysta Burmistrza Miasta Przasnysza oraz Starosty Powiatu Przasnyskiego, UMK w Toruniu, Prezydenta Miasta Torunia oraz Urzędu Marszałkowskiego woj. kujawsko– pomorskiego.  Jest autorem dziewięciu indywidualnych wystaw fotograficznych oraz uczestnikiem szesnastu wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą. Bohater kilku programów telewizyjnych,  gdzie została zaprezentowana jego twórczość. Specjalizuje się w szlachetnej technice mokrego kolodionu, wykonując unikalne ambrotypy tzw. szkła z pamięcią. Jest instruktorem zajęć plastycznych, organizuje warsztaty fotograficzne.


Jego motto to: „To co masz do wykonania zrób najlepiej jak tylko potrafisz, albo się w ogóle za to nie zabieraj”

 

 

 

PROJEKT KOSZUlKI

 

 

Dodatkowe grafiki do wyboru na koszulkę:

 

 

 

KUBEK Z LOGO WYPRAWY LUB ZE ZDJĘCIEM Z ISLANDII

 

 

 

 

UNIKATOWY PORTRET WYKONANY NA SZKLE

W MOKREJ TECHNICE KOLODIONOWEJ

 

 

NUMEROWANA PRZYPINKA Z LOGO WYPRAWY

 

 

KOSTKA KARTONOWA SAMOROZKŁADAJĄCA SIĘ

 

 

ZAKLADKI DO KSIĄŻKI

 

 

ALBUM ZAWIERAJĄCY AUTORSKIE FOTOGRAFIE

PEJZAŻ WEWNETRZNY, SEBASTIAN MIŚ

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

W POSZUKIWANIU ELFÓW …

icelandnews.is | 2014-07-01

Magda Lu i Sebastian Miś to dwójka zapalonych podróżników i fotografów, którzy organizują rowerową fotoekspedycję na Islandię. Chcą tego dokonać by wydać album fotograficzny, wyprodukować film dokumentalny oraz zorganizować cykl wystaw.

Elfim szlakiem przez Islandię. Podróż życia za pieniądze internautów

www.tvn24.pl | 2014-06-29

Magda Lu Łukasiak i Sebastian Miś wybierają się w podróż życia - chcą przejechać Islandię rowerami. Pokonają około 2 tys. kilometrów, zmierzą się z krążącymi od dawien dawna legendami dotyczącymi elfów. Jako pasjonaci sportu i miłośnicy fotografii skonfrontują mistyczne opowieści o leśnych stworach z rzeczywistością. Odwiedzą miejsca, gdzie widziano elfy oraz tereny, które dotyczą ich obecności. Wyprawa potrwa miesiąc (15 lipca - 15 sierpnia 2014). Chcą tego dokonać, by wydać album fotograficzny, wyprodukować film dokumentalny oraz zorganizować cykl wystaw fotografii dokumentalnej i pejzażowej. Wciąż zbierają pieniądze na wyjazd - można ich wspomóc dzięki największej platformie finansowania społecznościowego w Polsce: polakpotrafi.pl/projekt/fotoekspedycja

Poszukają elfów na Islandii

www.tvp.pl | 2014-06-22

Zobacz materiał w TVP Warszawa. Oglądaj od 10 minuty i 35 sekundy.

Przasnyska ekspedycja „Elfim Szlakiem”

www.infoprzasnysz.com | 2014-06-16

Magda Lu i Sebastian Miś, czyli dwójka zapalonych podróżników i fotografów pochodzących z Przasnysza, organizuje rowerową wyprawę fotograficzną na Islandię. Chcą tego dokonać by wydać album fotograficzny, wyprodukować film dokumentalny oraz zorganizować cykl wystaw fotografii dokumentalnej i pejzażowej.

Requiem dla tygodnia: podróż szlakiem elfów, kajakiem do Berlina, kuchnia staropolska, komentarz do rzeczywistości

www.rdc.pl | 2014-06-13

Magda Lu i Sebastian Miś rozmawiali o swojej podróży szlakiem islandzkich elfów; Dominik Dobrowolski, podróżnik-ekolog, opowiadał o wycieczce kajakiem do Berlina; Jerzy Poznański współautor książki „Sekrety kuchmistrzowskie Stanisława Czernieckiego” mówił o powrocie do kulinarnych źródeł ; rzeczywistość skomentował Grzegorz Markowski.

Elfim szlakiem przez Islandię 10.06.2014

www.tvtorun.net | 2014-06-10

Lu i Miś Elfim Szlakiem przez Islandię. Dwoje młodych pasjonatów, fotografów Magda Łukasiak i Sebastian Miś postanowiło wyruszyć na Islandię. Pokonując setki kilometrów rowerami,pragną podążać elfim szlakiem, by zmierzyć się z krążącymi legendami dotyczącymi wyspy i jej mieszkańców.

Przejadą Islandię rowerami w poszukiwaniu… elfów (wideo)

www.to.com.pl | 2014-06-06

Sebastian Miś z Przasnysza i Magda Lu wybierają się na Islandię. Przejadą rowerami około 2 tysięcy kilometrów w poszukiwaniu… elfów. Odwiedzą miejsca, gdzie widziano te leśne stwory. Przeczytaj więcej o ich niesamowitym projekcie

Nie czekaj, wesprzyj projekt Sebastiana i Magdy

kurierprzasnyski.pl | 2014-06-05

Sebastian Miś i Magda Łukasiak, chcą wyruszyć szlakiem elfów w poszukiwaniu transcendencji. Mamy niepowtarzalną okazję wesprzeć ten artystyczny projekt, który będzie realizowany w Islandii.

Jadą na Islandię

www.tvtorun.net | 2014-06-03

Dwoje młodych pasjonatów - fotografów: Magda Łukasiak i Sebastian Miś postanowili wyruszyć na Isladnię. Pokonując setki kilometrów rowerem, pragną podążać elfim szlakiem by zmierzyć się z legendami wyspy i jej mieszkańców. Owocem wyprawy będą: film dokumentalny, album fotograficzny oraz wystawy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.07.2014 18:06