Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

pawel-ander

pawel-ander

Giżycko, Polska

Jesteśmy stowarzyszeniem, którego celem jest aktywizacja mieszkańców powiatu giżyckiego. Szczególnie jego młodych mieszkańców :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

550 PLN z 5000 PLN

14 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

11%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.05.2016.

Flyhigh na Światowym Finale Kreatywności w USA

O projekcie

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc w zbiórce funduszy na wyjazd i udział w Global Finals 2016. Jesteśmy drużyna kreatywności „Flyhigh” z Giżycka ((Marta Świdzińska, Wojciech Piotrowski, Julia Dębicka, Aleksandra Niewiadomska, Olaf Oleksy, Mateusz Jeżewski, Aleksandra Poboża). We Wrocławiu w dniach 1 – 3.04.2016 r. zdobylismy I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności.

Tegoroczny sukces oznacza, dla nas, wywalczenie przepustki i zaszczyt reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności w Knoxville (USA) w dniach 25-28.05.2016 r. Z możliwości tej pragniemy skorzystać. Ranga sukcesu jest tym większa, iż w zgodnej opinii ekspertów oceniających nasze tegoroczne wyzwania, nasz drużyna ma ogromną szansę na zajęcie czołowych miejsc w światowym championacie. Jest to dla nas nie tylko szansa na spełnienie marzeń, ale przede wszystkim okazja do sprawdzenia się w twórczym współzawodnictwie z rówieśnikami z całego świata i potwierdzenia swojej wartości.

Mentalnie jesteśmy przygotowani w 100%, a nasz program daje realne szanse na bardzo dobry wynik. Przed nami jednak kolejne wyzwanie – zgromadzenie odpowiednich środków na wyjazd i udział w Global Finals 2016. Koszt udziału jednej osoby to około 7 000 złotych. Każda z drużyn liczy 7 uczniów i 1 trenera. W uporaniu się z tym wyzwaniem musimy liczyć na  PAŃSTWA pomoc.

 

W lutym br. na Olimpiadzie Kreatywności w ...Katarze, zajeliśmy I miejsce, pokonując rywali z całego świata. Dzięki ludziom dobrej woli udało nam się polecieć do Kataru i przywieźć złoto. W USA też Was nie zawiedziemy.  

Prosimy o wszelkie możliwe wsparcie, traktując to jako pewną lokatę w naszą wspólną przyszłość. My młodzi, kreatywni ludzie  z pewnością Was nie zawiedziemy. 

 

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA

 

Naszym pierwszym sukcesem było zdobycie wyróżnienia w Ogólnopolskim konkursie "Złap Qatar", a tym samym jako jedna z trzech drużyn zdobyliśmy możliwość reprezentowania Polski podczas Międzynarodowej Olimpiady Kreatywności (International Invitational Destination Imagination) w Katarze. Środki na wyjazd również musieliśmy znaleźć sami. Naszym zadaniem było zbudowanie makiety budynku - Centrum Kreatywności i Innowacji, które miało powstać w Katarze (budynek musiał zawierać specjalne wejście, element architektoniczny zewnętrzny lub wewnętrzny zainspirowany architekturą katarską oraz powitanie dla gości oddziaływujące na 5 zmysłów). Konkurowaliśmy z międzynarodowymi drużynami m.in. z USA, Turcji, czy Arabii Saudyjskiej. Na wykonanie zadanie mieliśmy 24h (nie spaliśmy ani minuty). Zdobyliśmy I miejsce.

Kolejnym i najświeższym sukcesem jest zdobycie I miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Destination Imagination, która odbyła się we Wrocławiu. Wyzwanie wybraliśmy już w listopadzie - wyzwanie społeczne - zasięg "MEMA ZRÓB". Polegało ono na zidentyfikowaniu problemu społeczności i w ciągu 7 miesięcy musieliśmy przeprowadzić projekty, eventy itp., które miały pomóc nam w zdobyciu celu. Wybraliśmy problem nieczytania etykiet na produktach spożywczych. We Wrocławiu mieliśmy 8 min na przedstawienie wszystkich naszych działań w formie przedstawienia. Zdobywając największą liczbę punktów pobiliśmy konkurencję i mamy okazję reprezentować Polskę na Global Finals w USA.

Każdy z nas jest niezwykle zmotywowany do pracy i do zdobycia tytułu Mistrzów Świata. Wiemy, że czeka nas dużo pracy, ale mamy za sobą już liczne nieprzespane noce i setki godzin pracy... Wszyscy są gotowi,aby zawalczyć o to, o czym marzą dziesiątki tysięcy młodych ludzi, którzy przylatują 21 maja do Knoxville.

 

Co nas wyróżnia? 


Jesteśmy drużyną, w której każdy jest inny, jesteśmy zupełnie różnymi osobami,ale nasze charaktery się równoważą i uzupełniają,potrafimy się zorganizować i zrobić "coś z niczego" w krótkim czasie, 
każdy z nas ma inne zainteresowania, pochodzi z innego środowiska, a i tak tworzymy jedność:)

 

Poznaj nas!

 

Jestesmy 7 kreatywnych uczniów 2 LO w Giżycku. Mamy wiele wspólnych pasji np. Żeglarstwo,muzyka, ktore staramy się rozwijać w programie Destination Imagination. Wojtek Piotrowski: zapalony rowerzysta,pasjonat żeglarstwa bez którego nie dalibyśmy radę w kwestii technicznej, Julia Dębicka: uzdolniona artystka z wielkim zapałem do pracy,która motywuje nas wszystkich do działania, Mateusz Jeżewski: kucharz,który nadaje smak naszej drużynie, Marta Świdzińska: humanistka,pisarka, która zawsze pociesza nas w trudnych chwilach, Aleksandra Poboża: urodzona tancerka której choreografie urozmaicają każde przedstawienie, Aleksandra Niewiadomska : Pełna energii dusza muzyczna,która ubarwią swoją muzyką kazdy występ teatralny, dzieki niej nie mozemy się nudzić na Olaf Oleksy-otwarty,śmiały,pełen kreatywnych pomysłów ,dzieki któremu występy publiczne stają się dla nas świetną zabawą

 

 

Koszty podróży

 

koszt biletu 2184 zł
dojazd do Warszawy (x4) 640 zł
wiza amerykańska 608 zł

akt notarialny o opiece 25 zł
tłumaczenie aktu przez tłumacza 50zl
Koszt ubezpieczenia 69 zł
koszt przesyłki materiałów 115 zł
Autobus z NY-Waszyngton-Knoxville 358 zł
opłata za udział w olimpiadzie i zakwaterowanie w Knoxville
Wszystkie koszty w/w sa kosztami liczonymi za jedna osobę. Ogólny koszt wyjazdu na osobę wynosi wiec około 7000 zł. 
Pozostała sumę kwoty ogólnej (49 tys zl) uzyskaliśmy pisząc, prosząc oraz zbierając od ludzi dobrej woli, sponsorów. NIE PODDAJEMY SIĘ :)

 

Polub i śledź nasze poczynania na FB

facebook.com/FlyHighDI

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.05.2016 18:06