Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Flow Ultimate Wroclaw

Flow Ultimate Wroclaw

Wrocław

Nasza drużyna powstała pod koniec 2010 roku, a od 2013 dostaliśmy się pod skrzydła Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i stąd zmiana nazwy z Flow na Flow AZS AWF Wrocław. Jesteśmy drużyną, która oprócz wysokiego poziomu sportowego (ścisła czołówka na polskiej scenie ultimate) mocno angażuje się w szkolenie młodzieży (prowadzimy sekcję juniorów), co jest ogromną rzadkością wśród polskich drużyn ultimate. Bierzemy również udział we wszelkich imprezach promujących sport oraz aktywny wypoczynek. Jesteśmy również zaangażowani w akcje promujące Igrzyska Sportów Nieolimpijskich „The World Games”, które mają się odbyć w 2017 roku we Wrocławiu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5050 PLN z 5000 PLN

31 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.10.2014.

Flow na Mistrzostwa Europy

O projekcie

 

CEL PROJEKTU

 

Celem projektu jest spełnienie marzeń 24 zawodników Wrocławskiej drużyny sportowej FLOW AZS AWF WROCŁAW i umożliwienie im udziału w Klubowych Mistrzostwach Europy w Ultimate Frisbee w dywizij mixed.

 

 

KLIKA SŁÓW O DRUŻYNIE

 

Nasza drużyna powstała pod koniec 2010 roku, a od 2013 dostaliśmy się pod skrzydła Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i stąd zmiana nazwy z Flow na Flow AZS AWF Wrocław. Jesteśmy drużyną, która oprócz wysokiego poziomu sportowego (ścisła czołówka na polskiej scenie ultimate) mocno angażuje się w szkolenie młodzieży (prowadzimy sekcję juniorów), co jest ogromną rzadkością wśród polskich drużyn ultimate. Bierzemy również udział we wszelkich imprezach promujących sport oraz aktywny wypoczynek. Jesteśmy również zaangażowani w akcje promujące Igrzyska Sportów Nieolimpijskich „The World Games”, które mają  się odbyć w 2017 roku we Wrocławiu.

 

Więcej poczytasz o nas na:

 

facebook

 

wrsport.pl

 

 

 

 

 

CZYM JEST ULTIMATE FRISBEE?

 

Pod pojęciem frisbee funkcjonuje grupa sportów, w których posługuje się plastikowym dyskiem o tej właśnie nazwie. Jednym z tych sportów jest Ultimate, czyli sport drużynowy, który niezwykle dynamicznie rozwija się na całym Świecie i zyskuje coraz to nowe rzesze fanów i towłaśnie Ultimate jest sportem, który trenujemy.

W telegraficznym skrócie gra w ultimate polega na przeniesieniu, za pomocą podań, dysku z własnej strefy punktowej na jednym końcu boiska do strefy punktowej przeciwnika na drugim jego końcu. Dlaczego podaniami? Ponieważ po złapaniu dysku w naszym sporcie nie można biegać, a jedynie wykonywać piwot, identyczny z tym znanym z koszykówki. To obwarowanie dotyczy jednak tylko osoby będącej w posiadaniu dysku, cała reszta zawodników pozostaje w ciągłym ruchu próbując zgubić biegających za nimi obrońców i wyjść na czystą pozycję do podania.

 

 

Przewagą ultimate nad wieloma innymi sportami jest to, że dysk daje dużo wieksze mozliwości niż chociażby piłka i można rzucać po różnych trajektoriach zarówno krótkie jak i bardzo długie podania, nawet takie przez długość całego (100-metrowego) boiska. Istotną kwestią jest również fakt, iż dysk nie może zostać zbity przez przeciwnika lub upaść na ziemię ponieważ powoduje to stratę i przejęcie dysku przez druzyne przeciwną, stąd też wiele bardzo widowiskowych walk o dysk wysoko w powietrzu (tzw. sky), jak również prób łapania szybko lecacego dysku tuż nad powierzchnią ziemii (tzw. layout), co zawsze budzi duży podziw publiczności.

 

Szeroki wahlarz i często duży zasięg rzutów używanych w grze, używanie zwodów w celu urywania się swoim obrońcom, jak również wzpomniane „sky’e” i „layout’y” powodują, że Ultimate jest z pewnością sportem atrakcyjnym zarówno do grania jak i oglądania. Warto dodać, że w ultimate gra się w trzech dywizjach: męskiej (open), damskiej (women) oraz najlepiej prosperującej w Polsce dywizji mieszanej (mixed). Wrocławska drużyna Flow Wrocław, jest drużyną koedukacyjną, występującą i odnoszacą sukcesy w dywizji mixed.

 

 

 

DLACZEGO WARTO NAS WESPRZRĆ?

 

Jesteśmy bardzo szybko rozwijającą się drużyną, która w przeciągu niecałych czterech lat istnienia zdążyła dołączyć do ścisłej czołówki Polski. Razem ciężko trenujemy, aby odnosić kolejne sukcesy. Możliwość udziału w imprezie takiej jak Klubowe Mistrzostw Europy jest dla nas kolejną motywacją do jeszcze mocniejszego treningu i przyspiesza nasz sportowy rozwój.

Na Wasze wsparcie staramy się zasłużyć regularnie promując Ultimate oraz prowadząc nieodpłatnie treningi dla juniorów oraz warsztaty ultimate.

Obiecujemy, że jeśli nas wesprzecie odpłacimy jeszcze większym zaangażowaniem w treningi i rozwój naszej dyscypliny, jak również niesamowitą walką na boisku podczas Klubowych Mistrzostw Europy.

 

 

NA CO PRZEZNACZYMY PIENIĄDZE?

 

Udział w Klubowych Mistrzostwach Europy wiąże się z wieloma wysokimi kosztami. Po wykonaniu wstępnego kosztorysu obliczyliśmy, że wyjazd 24 zawodników na ten turniej wyniesie w przybliżeniu 23 tysiące złoty, czyli około tysiąc złotych na zawodnika. Zebrane tutaj pieniądze przeznaczymy przede wszystkim na pokrycie kosztów opłaty startowej, transportu, noclegów oraz wyżywienia.

 

Tutaj przyblizony kosztorys:

1 euro - 4,2 zł

1 litr paliwa - 5,2 zł

spalanie 7,0 litra / 100 km

odległość Wrocław - Frankfurt nad Menem = 720 km

+ 3 150 zł ( 750 euro ) - Wpisowe za drużynę

+ 1 570 zł - Koszt paliwa dla 3 busów w 2 strony

+ 8 064 zł - Nocleg dla 24 osób na 4 doby (20 euro / 1 os / 1 dzień)

+ 7 216 zł - Wyżywienie dla 24 osób na 4 doby (17,5 euro / 1 os / 1 dzień)

= 20 000 zł

[ + 3000 zł - Wynajem 3 busów na 5 dni. ( 200 zł / 1 bus / 1 dzień ) ]

= 23 000 zł

 

 

 

Film z organizowanych przez nas Mistrzostw Polski 2012

 

Pomóż spełnić nasze marzenia!

 

Dziękujemy!

Zawodnicy Flow AZS AWF Wrocław

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.10.2014 19:07