Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Cafe Fińska

Cafe Fińska

Kraków

Cafe Fińska - napij się kawy w zamian za swoją obecność.
Miejsce bezgotówkowej wymiany.

Cafe Fińska to miejsce otwarte dla każdego; można tu napić się kawy lub herbaty, przy czym środkiem płatniczym nie są pieniądze, lecz to co dany gość ma ochotę przekazać w zamian – może to być np. rysunek, ciekawa historia, drobna pomoc, uśmiech. Fińska to projekt powstały w ramach Konkursu Fresh Zone edycji Grolsch ArtBoom Festival 2013.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1244 PLN z 1100 PLN

77 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

113%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.04.2014.

Cafe Fińska dla Wszystkich, Wszyscy dla Fińskiej! :-)

O projekcie

   

      Cafe Fińska to prawdopodobnie pierwsza bezgotówkowa kawiarnia w Polsce. Mieści się w Krakowie na końcu ulicy Józefińskiej. w starej części Podgórza. Drzwi do Fińskiej są otwarte dla każdego, można tu napić się kawy lub herbaty, przy czym środkiem płatniczym nie są tu pieniądze, lecz to co dany gość ma ochotę przekazać w zamian– może to być np. rysunek, ciekawa historia, drobna pomoc, uśmiech, pomysł.

  

         Kawiarnia działa od połowy czerwca 2013 roku. W pierwotnym zamyśle miała istnieć przez dwa tygodnie w ramach artystycznego projektu Michała Mioduszewskiego „Rewolucje powstają w kawiarniach”. Nikt nie wiedział jaka miała by to być rewolucja. Pomysłodawca przewidywał rzeźbę. Powstało jednak inne arcydzieło. Zaczęli przychodzić tu sąsiedzi, przypadkowi przechodnie, artyści, turyści, wytwarza się poczucie wspólnoty i współodpowiedzialności za to miejsce. Każdy daje coś od siebie, wymieniamy się myślami, swoim czasem, ludzie zbierają się i nie chcą się rozejść. Lubimy siedzieć przy wspólnym stole, omawiać wszelki absurd tego świata i własnych spostrzeżeń. Naturalnym splotem wydarzeń dogadujemy się międzypokoleniowo wymieniając się twórczą iskrą i dbając o to by nie zgasła.

           Aby Fińska mogła zostać dalej miejscem bezgotówkowej wymiany i zachować swoją atmosferę, aby każdy mógł przyjść i napić się kawy, nie posiadając pieniędzy, potrzebujemy pieniędzy na opłacanie czynszu. Na facebook'u mamy ponad 4700 fanów i gdyby każdy z nich zechciał wesprzeć projekt przynajmniej 1 złotówką, Fińska przez najbliższe 4 miesięce mogłaby działać bez większych stresów. Płacimy czynsz w wysokości 1000 zł plus media. To już kolejna fińska akcja na Polakpotrafi , dziękujemy Wam za dotychczasowe wsparcie i liczymy na Was również tym razem. 

 

      Fińska zaprasza od wtorku do niedzieli w godzinach 16.30-22.00. 

Zapraszamy również na facebook'owy profil Fińskiej, gdzie znajdziecie informacje o bieżących wydarzeniach:

https://www.facebook.com/pages/Cafe-Fińska/629364167075761

oraz blog , gdzie niektórzy z nas dzielą się swoimi wrażeniami: 

http://cafefinska.blogspot.com

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.04.2014 18:06