Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Niepołomickie Bractwo Rycerskie

Niepołomickie Bractwo Rycerskie

Niepołomice

Nasza grupa rozpoczęła swoją działalność wiosną 2006 roku. W 2008 roku podjęliśmy decyzją o sformalizowaniu naszej dotychczasowej działalności i złożyliśmy wniosek o wpis do KRS.
Naszym priorytetem jest jest stały rozwój poprzez udział w imprezach rekonstrukcyjnych i turniejach rycerskich.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1721 PLN z 1500 PLN

41 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

114%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.03.2018.

Finałowy Turniej Polskiej Ligi Walk Rycerskich 2018

O projekcie

Witajcie!

 

Nasza zbiorka ma na celu dofinansowanie organizacji piątego - finałowego turnieju PLWR w ramach sezonu 2017/2018.

 

Wstęp na imprezę będzie całkowicie wolny, a my jako orgaznizacja nonrofit nie zarabiamy na tym wydarzeniu. Chcemy promowac nasz sport i robić coś dla ludzi, czyli dla WAS! Już teraz inwestujemy pieniądze naszego stowarzyszenia w przygotowanie turnieju, ale by wymarzony efekt się ziścił, potrzeba więcej, niż w tym momencie mamy.

 

Turniej odbędzie się 17 marca 2018. Miejscem walk będzie Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder, nowo otwarta placówka na terenie gminy Niepołomice. Turniej chcemy zorganizować przy wykorzystaniu środków własnych, pomocy ze strony gminy i powyższej zbiorki publicznej.

Co już mamy?

  • budujemy finansowane przez nas szranki
  • zapewniamy opiekę medyczną uczestnikom imprezy
  • mamy promocję przy użyciu plakatów
  • mamy dostęp do hali gimnastycznej w której odbędzie się turniej


Czy wiemy co robimy? Tak! Mamy już doświadczenie w organizacji takiej imprezy, gdyż współorganizowaliśmy finał sezonu 2015/2016 na AWF w Krakowie.


A Tak wyglądała finałowa walka naszego turnieju w Krakowie:


Na co spożytkujemy pieniądze zebrane w Polak Potrafi?

1500 zł - zatrudniamy sędziów

2500 zł - Kupujemy medale dla zwycięzców oraz ubezpieczamy imprezę

5000 zł - kupujemy płyty OSB, które są niezbędne do zabezpieczenia podłogi dla walczących.

6000 zł - kupujemy wykładzinę, drugi element zabezpieczający podłoże

Wszelka nadwyżka zostanie przeznaczona na przygotowanie kolejnej imprezy, tym razem plenerowej, z wieczorną Galą Walk Rycerskich.


Czym jest nasze hobby?

Sportowe Walki Rycerskie to młody, dynamicznie rozwijający się sport walki, nawiązujący do rycerskich pojedynków oraz fechtunku bronią białą z okresu wieków średnich. Dyscyplina ta przez swój charakter, osadzony w czasach średniowiecza, promuje nie tylko aktywność fizyczną, ale także postawy patriotyczne, poszanowanie tradycji i historii oraz wartości takie jak honor, poczucie obowiązku czy odwaga. 

PLWR – czyli Polska Liga Walk Rycerskich, to rozgrywki złożone z kilku turniejów, które mają wyłonić ligowego mistrza Polski w Sportowych Walkach Rycerskich, odbywające się w okresie od września do marca.

Rycerska Kadra Polski co roku bierze udział w Mistrzostwach Świata federacji HMB i IMCF. Rywalizując z prawie 30 innymi krajami.

 

 

Nasi reprezentanci odnosza sukcesy na skalę światową!

Dotychczasowe największe sukcesy Rycerskiej Kadry Polski to:

- 4 złote medale w kategorii miecza i tarczy podczas Mistrzostw Świata IMCF (2014, 2015, 2016, 2017),

- 3 złote medale w kategorii miecza długiego podczas Mistrzostw Świata IMCF (2014, 2015, 2017),

- 2 srebrne i 1 złoty medal w kategorii 5vs5 podczas Mistrzostw Świata IMCF (2014, 2015 – złoto, 2017),

- 2 srebrne medale w kategoriach miecza i tarczy oraz miecza i puklerza podczas Bitwy Narodów 2017,

- srebrny oraz brązowy medal w kategorii Triatlonu podczas Bitwy Narodów (2012, 2013).

Te osiągnięcia zawdzięczamy przede wszystkim możliwości stałego doskonalenia poziomu umiejętności zawodników oraz sprawdzania ich postępów podczas turniejów ligowych.

 fot. P. SUMARA (http://www.tvmalbork.pl)

 

I na koniec: Kim jesteśmy?

Jesteśmy Niepołomickim Bractwem Rycerskim, organizacją non profit zrzeszającą pasjonatów historii i dawnych technik walki. Z wieloma sukcesami reprezentujemy nasze rodzinne miasto na wielu turniejach w kraju. Cztery osoby z naszych szeregów mogą pochwalić się udziałem w Rycerskiej Kadrze Polski. Walczymy w ligowym klubie „KS Rycerz”, który od lat utrzymuje się w czołówce najlepszych drużyn w Polsce.

 

Chcesz wiedzieć o nas więcej?

Zapraszamy na:

Facebooka: https://www.facebook.com/NiepolomickieBractwoRycerskie
Naszą stronę internetową: http://www.nbr.com.pl
Oraz do kontaktu mailowego: bractwo@nbr.com.pl

 

Terminy odbioru nagród

- podziekowania, gadżety związane z Rycerską Kadrą Polski oraz plakaty, będa rozsyłane do Was niezwłocznie po zakończeniu projektu.
- na przygotowanie nagród takich jak miecze i tarcze oraz dyplomy potrzebujemy nieco więcej czasu by nie zawieśc waszych oczekiwań. Będą one wykonywane ręcznie z dużą starannością ale postaramy się przekazać je Wam do miesiąca czasu.
- nagrody w postaci treningów z Niepołomickim Bractwem Rycerskim będą możliwe do odebrania po porozumieniu się z darczyńcą, w dogodnym dla niego terminie, z zaproponowanych przez nas dat treningów.
- pokaz walk rycerskich to najwieksz z nagród, wykonamy go w dogodnym dla obu storn (Niepołomickiego Bractwa Rycerskiego i Darczyńcy) terminie, w promienu do 50 km od Niepołomic.Co zrobimy z nadwyżką ze zbiórki?


Gdy będzie tego dostatecznie dużo zorganizujemy turniej plenerowy przy Niepołomickim Parku wraz z Galą Profejonalnych Walk Rycerskich. Taką jak ta:  https://www.facebook.com/FoKpl/videos/1976570382580822/

 

Media o Twoim projekcie:

Niepołomice. Rycerze powalczą o mistrzostwo Polski

www.dziennikpolski24.pl | 2018-02-26

Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich zaplanowano na 17 marca w Szkole Podstawowej na os. Jazy w Niepołomicach. Organizatorzy turnieju potrzebują wsparcia mieszkańców. Widowiskowe wydarzenie organizuje Niepołomickie Bractwo Rycerski

Finał Polskiej Ligi Walk Rycerskich w Niepołomicach!

wiadomosci.niepolomice.eu | 2018-02-20

W sobotę 17 marca w Niepołomicach rozegrane zostaną finały Polskiej Ligi Walk Rycerskich. Wydarzenie organizowane przez Niepołomickie Bractwo Rycerskie odbędzie się Społecznej Szkole Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach.

PO HALI STULECIA I WROCŁAWIU LIGA RYCERZY JEDZIE NA MAŁOPOLSKĘ

sporteuro.pl | 2018-02-19

Polska Liga Walk Rycerskich wraca do Małopolski. Już 17 marca, w dzień św. Patryka odbędzie się turniej w Niepołomicach pod Krakowem. To będzie ostatni turniej sezonu 2017/2018.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.03.2018 22:10