Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

DruzynaFDI

DruzynaFDI

Warszawa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6116 PLN z 5000 PLN

149 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

122%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.10.2014.

Udział studentów w finale konkursu w USA

O projekcie

Wyjazd drużyny studentów na konkurs FDI 

 

Projekt polega na wylocie drużyny studentów UKSW do Los Angeles, w Stanach Zjednoczonych, gdzie na Pepperdine University w dniach 24-26 października odbywać się będzie finał prestiżowego konkursu FDI Moot Court i wzięciu udziału w finale tego konkursu. Podczas finału będziemy mieli możliwość zmierzenia się z drużynami z najlepszych uniwersytetów z całego świata (będzie ich około 80, podczas rozgrywek "grupowych" zmierzymy się z 4 zespołami). Przygotowywaliśmy się do tego długo, bo ponad 5 miesięcy. Jednak bez Waszej pomocy cała nauka i pięciomiesięczne przygotowania do konkursu pójdą na marne - brakuje nam bowiem funduszy na przelot członków naszej drużyny do Stanów Zjednoczonych. Dotychczas otrzymaliśmy wsparcie z uczelni, które jednak nie wystarcza na wylot dwójki reprezentantów.  Tylko z Waszą pomocą będziemy mogli stanąć twarzą w twarz z drużynami uniwersytetów takich jak Harvard czy Oxford. Razem możemy osiągnąć sukces i zrealizować projekt naszego wyjazdu. Jeśli każdy z Was przekaże nam chociaż przysłowiową złotówkę właśnie o tę złotówkę będziemy bliżej sukcesu. Dzięki Waszej hojności będziemy mogli zrealizować nasze marzenie.

 

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą młodych, ambitnych, wierzących w ideały studentów prawa z UKSW w Warszawie (Strona naszego Wydziału), którzy zamiast hasać po klubach (choć dobrą imprezą też nie pogardzimy) poświęcili ogrom swojego czasu na przygotowania do prestiżowego konkursu typu moot court – FDI Arbitration Moot (Strona FDI).

 

 

 

Czym jest FDI?

FDI Arbitration Moot jest moot courtem z międzynarodowego arbtirażu inwestycyjnego. Tak jak i inne moot courty arbitrażowe polega na przeprowadzeniu symulacji postępowania arbitrażowego. Główne etapy konkursu są dwa: po pojawieniu się kazusu, mamy za zadanie przygotować pisma procesowe dla obu stron sporu (jesteśmy w trakcie ich przygotowywania). Później będziemy przygotowywać się do rund ustnych, czyli po prostu do symulacji posiedzeń arbitrażowych. Wymaga to przyswojenia olbrzymiej dawki wiedzy prawniczej oraz umiejętności językowych (wszystko się odbywa po angielsku), ale także opanowania sztuki prezentacji, przedstawiania argumentów, tworzenia struktury wypowiedzi itp. Z tym wszystkim coraz lepiej sobie radzimy. Pozostaje tylko jedna przeszkoda: pieniądze.

 

 Nasz cel? 

Naszym celem jest wzięcie udziału w finale konkursu i zajęcie miejsca w pierwszej piętnastce. Tegoroczny finał odbywa się w USA. Co tu dużo kryć – nie mamy odpowiednich funduszy na wyjazd naszej drużyny. 

A szanse na wysokie miejsce w konkursie mamy duże! Obecny skład drużyny wziął udział w poprzednim konkursie FDI, a także w VISie, który jest najbardziej prestiżowym moot courtem z arbitrażu handlowego (tutaj o naszym udziale w VISie). Chcemy wykorzystać nabyte doświadczenia i przekuć je w sukces tegorocznego konkursu!

 

 

Jak możesz pomóc?

Jeśli widzisz ten wpis, to znaczy, że dwoimy się i troimy, by zdobyć wsparcie finansowe, które pozwoli nam wylecieć na finał konkursu z międzynarodowego arbitrażu inwestycyjnego.

Stąd prośba do Was! Pomóżcie nam zrealizować marzenia o konkursie, który otworzy nam ścieżki kariery i pozwoli nawiązać bezcenne międzynarodowe kontakty!

Absolutnym minimimum jest wylot na finały konkursu pod koniec października 2 członków naszej drużyny, co wyniesie ok. 5 000,00 zł Dlaczego właśnie dwóch? Ponieważ specyfika konkursów moot court jest taka, że w postępowaniu biorą udział dwie osoby z drużyny jednocześnie - jedna prezentuje problemy jurysdykcyjne, a druga merytoryczne.

Koszt biletów lotniczych dla 2 osób:  ok. 2 500,00 zł x 2 osoby = 5 000,00 zł.

 

Co jeśli otrzymamy więcej?

 

Każde kolejne uzbierane 2 500,00 zł to wylot kolejnej osoby z drużyny na finały w LA, co znacznie zwiększa szanse na lepszą pozycję w konkursie :)

Pieniądze "nadwyżkowe" przeznaczymy na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia tych kolejnych osób (wsparcie otrzymane dotąd z uczelni pozwala na pokrycie tych kosztów jedynie dla dwóch osób). Będziemy też w stanie zakupić wizy, a może nawet się ubezpieczyć! :)

Osoby, które wesprą nas po przekroczeniu kwoty 5 000,00 zł dostaną od nas nagrodę - niespodziankę! 

 

Posiadamy swój profil na fb:

Fanpage nasze drużyny (zapraszamy do polubienia!)

 

Piszą o nas


 

(po kliknięciu w loga nastąpi przeniesienie do odpowiedniego artykułu)

 

Jak nam pomóc?

 


Po prawej stronie znajduje się panel z nagrodami. Należy wybrać sobie nagrodę (będącą jednocześnie sugerowaną kwotą wpłaty) i w nią kliknąć, a następnie kliknąć w napis "Wesprzyj projekt", który pojawi się w zielonej ramce. Dalej pojawi się instrukcja działania. DZIĘKUJEMY!

 

Członkowie

DAWID MAŁKOWICZ

Student piątego roku prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, stypendysta Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pochodzi z Ratowic pod Wrocławiem. Od drugiego roku prezes Koła Naukowego Arbitrażu i Mediacji “Consensus”, w którym rozwinął swoją wiedzę na temat alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Od 2012 roku pracuje jako młodszy prawnik w Kancelarii Adwokackiej Karol Rutkowski sp. k. Wziął udział w FDI MOOT 2013 oraz reprezentował UKSW podczas wystąpień ustnych na VIS MOOT 2014. Interesuje się międzynarodowym arbitrażem handlowym, internetowym rozwiązywaniem sporów, prawem medycznym i farmaceutycznym. Mówi biegle po angielsku i uczy się języka niemieckiego i francuskiego. W wolnym czasie uwielbia podróżować i grać na gitarze. Amatorsko zajmuje się dyrygenturą, uświetniając uroczystości ślubne swoich znajomych.

 

MICHAŁ MAKAREWICZ

Student piątego roku prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie pochodzący z Białej Podlaskiej. Już na drugim roku dołączył do Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego i Europejskiego oraz Koła Naukowego Arbitrażu i Mediacji „Consensus”, zostając wkrótce jego wiceprezesem. Wziął udział w Telders International Moot Court Competition 2012 w Hadze jako judge assistant, w FDI MOOT 2013, reprezentując drużynę podczas wystąpień ustnych i VIS MOOT 2014 jako członek drużyny. Jego zainteresowania naukowe to postępowanie arbitrażowe, ADR, prawo własności intelektualnej. Mówi biegle po angielsku, jego pasją jest gotowanie, a wolnym czasie uwielbia czytać książki fantastyczno-naukowe i historyczne oraz uprawia sport, trenując crossfit i bouldering. 

 

WERONIKA SAWIK

Studentka czwartego roku prawa, wychowana w Bydgoszczy, charytatywnie działa w Studenckiej Poradni Prawa UKSW, usiłując rozwiązywać zawiłe problemy z życia wzięte jej „klientów”. Od prawie trzech lat stara się godzić studia dziennie z pracą w międzynarodowej korporacji medycznej, zagłębiając się w dziedzinę Prawa Zamówień Publicznych. Przechodząc regularne szkolenia z zakresu licznych nowelizacji ustawy Prawo Zamówień Publicznych, uzyskała uprawnienia Specjalisty z tego zakresu, łącznie z nadaniem ustawowego kodu zawodu. Poza prawem zamówień publicznych rozwija swoje umiejętności w zakresie podatków, zwłaszcza „niechlubnego” VAT-u, a także branżowego prawa medycznego. W związku z pracą czynnie kształci się także w zakresie diagnostyki laboratoryjnej, ze szczególnym uwzględnieniem immunohematologii. Od 10 lat trenuje jeździectwo, a 8 lat temu stała się także właścicielką konia  o imieniu Norma.

 

 ANNA PTASZEK

 

Studentka piątego roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od trzeciego roku studiów członkini koła Mediacji i Arbitrażu “Consensus”. Ma roczną praktykę w Studenckiej Poradni Prawa UKSW, odbyła również praktyki w Katedrze Prawa Administracyjnego UKSW. W zeszłym roku studiowała we Francji na paryskim uniwersytecie w ramach międzynarodowej wymiany studenckiej Erasmus. Interesuje się prawem medycznym oraz prawem własności intelektualnej. Obecnie pracuje w kancelarii Bąkowski Kancelaria Radcowska. Prywatnie miłośniczka kultury polskiej, języka francuskiego oraz aktywna instruktorka tańca ludowego :)

 

PATRYCJA LESZCZUK

Studentka piątego roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zaangażowana w działalność Koła Naukowego Prawa Europejskiego i Międzynarodowego, do którego dołączyła już na drugim roku studiów. Członek-założyciel stowarzyszenia Europejskie Centrum Arbitrażu. Od dwóch lat wolontariuszka Fundacji Akademia Iuris. Odbyła praktykę zawodową w kancelariach adwokackich i radcowskich. Jej zainteresowania naukowe to przede wszystkim polubowne rozstrzyganie sporów, prawo handlowe, ochrona praw człowieka. Uwielbia grę w siatkówkę. Jej pasją jest poezja. Zdobyła liczne nagrody w konkursach recytatorskich i literackich.

 

ALEKSANDRA BARSZCZ 

A jeszcze do niedawna Mazurkiewicz. Studentka czwartego roku prawa pochodząca z Gąbina. W 2011 roku ukończyła LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie, po czym rozpoczęła studia prawnicze na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz studia w zakresie stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Jej ulubionym przedmiotem na studiach było Międzynarodowe Prawo Handlowe, w ramach którego rozwiązywała kazusy dotyczące wymiany handlowej m. in. bawełny, wina i bananów. W sierpniu 2013 roku odbyła praktyki w Kancelarii Adwokackiej Cichecki Michalski Popławska w Warszawie. W listopadzie 2013 roku rozpoczęła wolontariat w Fundacji Academia Iuris. W marcu 2014 została przewodniczącą sekcji prawa patentowego Koła Naukowego Business and Law działającego na WPiA UKSW. Interesuje się projektowaniem i aranżacją wnętrz. W 2013 roku ukończyła kurs projektowania wnętrz pod okiem architektów Mai Sokalskiej i Macieja Siczka w Instytucie Edukacji i Kreatywności EDUCONCEPT. Od 2006 roku jest członkiem, a od 2011 animatorem wspólnoty Wojsko Gedeona.  

 

LUDWIKA OLSZEWSKA

Studentka piątego roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 

 

 

A oto nasza krótka historia: 

Dawno temu, gdzieś w Warszawie

Zamarzyło kilku ich o prawie

Siedem było tych jednostek

I wiedzieli: to nie proste!

 

Przyjechali z Polski całej

W tym z miasteczka, wioski małej

Trud studencki rozpoczęli

Prawo Rzymu wnet pojęli.

 

Doszła studiów ich końcówka

Nie skończyła się harówka!

Wziąć w konkursie udział chcieli

Doskonalić umysł mieli

 

Więc w arbitraż się wkręcili

Inwestycje przerobili

Moot court porwał ich niemało

Spać po nocach się nie dało

 

Ciężko na to pracowali

By na finał się dostali

I szczęśliwie tak się stało

Że Malibu ich wezwało

 

Pojawiła się przeszkoda

Bieda! Kasy nikt im wszak nie poda

Student biedny, hajsu brak

A na finał jechać w smak!

 

Więc prosimy Was o pomoc:

Tylko w Was jest nasza moc!

Na noclegi i na wizy

Pakujemy już walizy!

 

W zamian dużo dać możemy

Zdjęcie, filmik zcudujemy

Prawo wszystkim rozjaśnimy

Jeśli tylko polecimy!

 

Pomożcie nam spełnić marzenia! 

ONI NAS WSPIERAJĄ:

 

 


Serdecznie dziekujemy za hojne wsparcie ze strony
Kancelarii Prawnej
mec. Andrzeja Kurkiewicza!
Jesteśmy ogromnie wdzięczni! DZIĘKUJEMY!Tutaj adres do strony Kancelarii:
http://www.kancelariakurkiewicz.pl/ 

 

 

 

Studio fryzjerskie i kosmetyczne LE VISAGE z Kłodzka, tel: 074 867 73 60

Celem naszego studia jest, żeby każda kobieta była piękna i zadbana oraz aby opuszczała nasze progi w o wiele lepszym humorze niż u nas zawitała. 
Le Visage Studio fryzjerskie i kosmetyczne dba o zdrowie i piękno Twoich włosów i ciała. Pozwól, że otoczymy Cię luksusem i nieco rozpieścimy, traktując Cię jak królową.

 

 

DZIĘKUJEMY PONADTO WSZYSTKIM INNYM NASZYM WSPIERAJĄCYM:

 

Panu Dawidowi Jaremu

Panu Adamowi W. Szulcowi

Panu Piotrowi Żyrkowi

Pani Paulinie Wojnie

Panu Pawłowi Przerywaczowi

Pani Iwonie Wilczkiewicz, właścicielce salonu Le Visage z Kłodzka

Pani Paulinie Jarzębińskiej

Pani Justynie Marek

Pani Magdalenie Pankowskiej

Panu Mecenasowi Marcinowi Janiakowi

Pani Agnieszce Klich

Pani Ewie Brewińskiej

Pani Katarzynie Bojkowskiej

Pani Annie Marii Niemyjskiej

Pani Agacie Próchnickiej

Panu Mecenasowi Andrzejowi Kurkiewiczowi

Panu Doktorowi Adamowi Sawickiemu

Panu Rafałowi Wierczuk
Pani Magdalenie Ziółkowskiej

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.10.2014 18:06