Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie „Radość Życia”

Stowarzyszenie „Radość Życia”

Wałbrzych, Polska

Zobacz na:
http://radosc-zycia.eu/o-nas/

Napisz wiadomość do Projektodawcy

310 PLN z 7500 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.11.2017.

V Międzynarodowy Festiwal Tańca- sztuka w edukacji

O projekcie

Zrób z nami najlepszy Festiwal Community Dance w Polsce! 
Idea, która łączy w tańcu i ruchu pokolenia. Przestrzeń, gdzie profesjonalni tancerze, muzycy, choregrafowie czy aktorzy dzielą się swą wiedzą i umiejętnościami z każdym kto tylko ma na to ochotę. Wiek, doświadczenie w tańcu, czy inne umiejętności nie mają znaczenia. Wystarczy chcieć! 

***********************************************************************


Cel projektu:

Każde dotychczasowe działania w ramach festiwalu były nastawione na rozwój tańca społecznego jakim jest Community Dance.  Będziemy pracować i bawić się pomysłami dotyczącymi świadomego tworzenia spektakli tanecznych i muzyki do nich.

  Pozwoli to nam na rozwijanie więzi ze społecznością  ze szczególnym uwzględnieniem choreografii specyficznej dla konkretnego miejsca (side-specific), interakcji z odbiorcą/widzem i badania oparte na narracji.


Dla nas najważniejszym przesłaniem jest: "Taniec nie jest luksusem, ale prawem dla każdego." Jest to prawo do artystycznego wyrażania się poprzez ruch, a to pozwala na pozytywne relacje z własnym ciałem.
Zamierzamy rozwijać silny związek ze społecznością pozwalająć jej na stworzenie ekscytujących spektakli i instalacji oraz interakcji z odbiorcą/widzem. Taniec jest pierwotną formą sztuki, komunikacji powszechnej i takim go pokazujemy.

Projekt skupia się głównie na aktywności społecznej, integracji wewnątrz i międzypokoleniowej, pokazując jak można w zależności od wieku, stanu zdrowia wykorzystywać swój potencjał by nie być odbieranym przez otoczenie - jako niesamodzielny, zgorzkniały, mało kreatywny, mało mobilny. Z naszych obserwacji wynika, że bardzo ważne są działania międzypokoleniowe uczące wzajemnej akceptacji we wspólnym działaniu. 

 

Pomaganie osobom potrzebującym jest jedną z najsilniejszych potrzeb każdego człowieka. U osób starszych w tym niepełnosprawnych ta potrzeba jest jeszcze silniejsza, gdyż własne ograniczenia i związany z tym dyskomfort powodują zwiększoną wrażliwość tych osób na cierpienia innych i chęć zrobienia czegoś dobrego dla ludzi będących w trudnej sytuacji, a w szczególności dla osób chorych i starszych. Jednocześnie ludzie starsi, chorzy i niepełnosprawni nie chcą biernie czekać na to co przyniesie im los.

 

Przedstawiamy taniec i dźwięk w innowacyjny sposób. Chcemy sprawić, że każdy bez względu na wiek może odnaleźć w tańcu siebie i odkryć w sobie coś nowego. Spektakle połączone są z warsztatami, a więc na koniec widzowie mogą uczestniczyć w działaniach na scenie. To wszystko pozwoli nam odkryć co łączy nas ze sobą i ze światem wokół nas.

 

Działania nasze przyczynią się do rozwiązania wyżej wymienionych problemów społecznych i wpłyną na: kreatywność twórczą, wymiana wiedzy i

doświadczeń, propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia zarówno wśród młodzieży, osób starszych w tym niepełnosprawnych, pobudzenie do

aktywności mężczyzn w wieku 60+.

 

Muzyka do wszystkich spektakli tanecznych jest komponowana w trakcie ich tworzenia i będzie grana na żywo przez uczestników grup muzycznych. To daje obraz niezwykłej relacji tancerz - muzyk którą widz może jednocześnie odbierać. 

Dodatkowo w ramach Festiwalu zostaną wystawione 2 spektakle przez choreografów: Maga Radłowska, Helen Kindred, Adesola Akinleye – zespół  Dancing Strong Company z Londynu, oraz muzyków; Alex Judd i Beniamin Dwyer.

 

Takie działania są nowe w miejscowościach objętych projektem. Stworzenie dokumentacji filmowej instruktażowej przez filmowca Jack Judd jako efektu końcowego projektu pozwoli nam na popularyzacje projektu w szkołach starając się włączyć w przyszłości działania tańca społecznego do zajęć pozalekcyjnych. 

O nas:

Więcej o Stowarzyszeniu "Radość Życia" znajdziecie tutaj: www
A tutaj nasz Facebook. 

 

Kim jesteśmy?

 

“Radość Życia” to wałbrzyskie stowarzyszenie, którego główne działania dotyczą wspierania środowisk seniorów i osób niepełnosprawnych oraz międzypokoleniowych działań kulturalnych. Prezesem Stowarzyszenia jest Wanda Radłowska, która wspólnie z córką Magą w 2008 r. założyły teatr tańca “Dawka Energii”. Początkowo tworzyli go głównie seniorzy. Po dwóch latach dołączyli do nas młodsi entuzjaści tańca. Przełomem w działaniu teatru był udział w londyńskim festiwalu “Keep on moving”. Zainspirowało nas to do dalszych działań i tak powstała idea Międzynarodowego Festiwalu Tańca.
Międzynarodowego, gdyż co roku zapraszamy do prowadzenia warsztatów muzyków i choreografów spoza granic Polski. Są to nauczyciele którzy na co dzień w swoich krajach zajmują się idea Comunity Dance. Tutaj w Wałbrzychu chcemy korzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

 

Budżet projektu: 
Największy koszt to sprowadzenia oraz oraz pobytu choreografów oraz muzyków. Do tego przyjadą do Wałbrzycha, aż z Anglii i Irlandii.


Adesola Akinleye - 3dni warsztatów, wystawienie spektaklu tanecznego, wystawienie własnej choreografii 
Beniamin  Dwyer i Alex Judd - wystawienie spektaklu muzycznego, aranżowanie muzyki do spektaklu na żywo

Jack Judd - tworzenie oraz montaż dokumentacji filmowej całego przedsięwzięcia 1200 pln
Koszt pobytu 4 osób w Wałbrzychu w dniach od 09.11 do 13.11.2017r (4 doby dla 4 osób) - 7500 pln (podajemy koszt szacunkowy) 

Jeśli uda nam się zebrać więcej: 

przeznaczymy na pobyt grup w Wałbrzychu w trakcie Festiwalu:

z Trzebnicy 22 osoby ( 2 doby) x 100 zł= 2200,00

 

z Gminy Aleksandrów 33 osoby ( 2 doby) x 100 zł= 3300,00

  (podajemy koszt szacunkowy) 

Imprezę planujemy umieścić w terminie 09.11 do 13.11.2017r  w Wałbrzychu. 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.11.2017 23:11