Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Juliusz Żełudkowski

Juliusz Żełudkowski

Wejherowo

fotograf/ grafik/ nauczyciel
• licencjat na kierunku Kulturoznawstwo w specjalizacji Grafika komputerowa
w PWSNS w Gdyni
Praca dyplomowa \"Oddziaływanie obrazu wizualnego na percepcję\" 2013
• Mistrz Fotograf (2014)
• magister sztuki na kierunku Grafika / projektowanie graficzne AHE w Łodzi
jako pracę magisterską wydał książkę artystyczną \"Zrozumieć Kolor\" 2017
Pomysłodawca konkursów Baśniowy Świat oraz Zakręty Fotografii, a także Festiwalu Fotograficznego WejfestFoto

Napisz wiadomość do Projektodawcy

61 PLN z 2000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 21.05.2018 22:10

Festiwal WejFestFoto i konkurs Baśniowy Świat

O projekcie

 

Konkurs fotograficzny Baśniowy Świat odbędzie się po raz 4. O tym jak bedzie wyglądać jedyny taki festiwal fotografii WejFestFoto zależy od Nas wszystkich. Tworzymy go wszyscy razem.

  

Na co zbieramy?

Co osiągniemy dzięki Waszemu wsparciu ?

 

Konkurs "Baśniowy Świat" oragnizowany jest od 4 lat i wernisaże są naprawdę super. Możemy pooglądać zdjęcia oraz prace graficzne w bardzo dobrym wykonaniu i posłuchać o tych zdjęciach, które zrobili młodzi artyści. Ten czas spędzony razem jest cudowny, ale brakuje nam tego przedłużenia.

Postanowiliśmy przedłużyć, a możemy to zrobić jesli:

 • powstanie festiwal fotografii WejFestFoto gdzie zaprosimy ludzi fotografów z krwi i kości takich Mistrzów, którzy opowiedzą, poradzą, podpowiedzą i pokażą super obrazy - wtedy możemy dłużej być razem i miło spędzić czas.
 • powstanie po każdej edycji konkursowej super album fotograficzny z nagrodzonymi wyróżnionymi zdjęciami naszych laureatów, które bedziemy mogli rozdać, które jeszcze bardziej bedę promowały ten konkurs oraz tych młodych fotografów.

O konkursie Baśniowy Świat

Już po raz czwarty Powiatowy Zespół Szkół nr 4 im Jakuba Wejhera oraz Wejherowskie Centrum Kultury w Wejherowie organizuje konkurs Fotograficzno - Graficzny Baśniowy Świat. Tak jak w latach ubiegłych punkt kulminacyjny konkursu będzie odbywać się na Wernisażu pokonkursowym w Filharmonii Kaszubskiej Wejherowskiego Centrum Kultury. I jak co roku nagrody zakupujemy z pieniędzy własnych PZS4, WCK, Starostwa Wejherowa, oraz otrzymujemy od naszych sponsorów. Dzięki sponsorom drukujemy także całą wystawę, aby młodzi artyści nie musieli wydawać swoich pieniędzy. Impreza cieszy sie coraz większym zainteresowaniem co przekłada sie na dużą ilość znakomitych prac. Fotografia to magia, to przedłużenie naszej wyobraźni i to jak widzimy Baśniowy Świat, jest odmienny dla każdego fotografa. Zawsze z niecierpliwością czekam na czas kiedy możemy zobaczyć różne zwariowane światy odmienne od naszego zwyczajnego. Tak jak pisałem konkurs jest organizowany dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w dwóch kategoriach wiekowych:

 • od 12 do 16 lat fotografie,
 • powyżej 16 lat w fotografii i fotomontażu.
 • Trzecia kategoria wiekowa bardzo możliwe , że powstanie dzięki naszym sponsorom w niedalekiej przyszłości.

O Festiwalu WejFestFoto

W tym roku nasza impreza nabiera jeszcze większego rozmachu, czyli zmienia się, rozrasta, tworzy się nowy twór. Zazwyczaj najpierw powstaje festiwal fotografii, który następnie ogłasza swój konkurs. U nas jest inaczej najpierw powstał konkurs Baśniowy Świat, który po czterech latach chce, aby ta piękna chwila trwała dłużej. Dlatego nasza impreza będzie miała dodatkowe punkty programu:

 •  prelekcje Fotografów
 •  warsztaty fotograficzne z przygotowanymi atrakcjami do fotografowania
 •  pokaz diaporam fotograficznych oprawionych wspaniałą muzyką
 •  koncert muzyczny
 •  wystawy fotograficzne
 •  spotkania fotografów
 •  wernisaż konkursu Baśniowy  Świat
 •  firmy fotograficzne gdzie będzie można skorzystać z ich sprzętu, obejrzeć, zapytać oraz zrobić nim wspaniałe zdjęcia.

https://www.facebook.com/events/155564228463587/

Kiedy i gdzie będzie festiwal?

 

wernisaż Konkurs Baśniowy Świat 2015

wernisaż konkursu Baśniowy Świat 2017 fot. Julia Ciskowska

wernisaż konkursu Baśniowy Świat 2017 fot. Alina Czech

 

wernisaż konkursu Baśniowy Świat 2017 fot. Alina Czech

 

 

 

8.06.2018 w Wejherowskim Centrum Kultury/Filharmonia Kaszubska

http://www.wck.org.pl/galeria/4/filharmonia-kaszubska.html

 

Kim jesteśmy ?

 

Zarówno konkurs Baśniowy Świat jak i festiwal WejFestFoto zostały stworzone w wyniku spontanicznego działania nauczycieli fotografii, pracowników Domu Kultury oraz uczniów Fototechnika/Technika Fotografii i Multimedii. Wszyscy chcemy promować fotografię i grafikę, zachęcać młodych ludzi do tworzenia oraz rozwijania własnych talentów. Jednym słowem chcemy zrobić coś dla fotografii i liczymy, że takich ludzi chętnych do pomocy jest więcej. Jednak mimo naszych chęci nic nie zrobilibyśmy bez wsparcia wielu osób, które nas popierają obejmując patronatem, pomagają rozpropagować w audycjach radiowych oraz prasie, udostępniając na swoim profilu FB oraz finansując to przedsięwziecie.

 

Jeśli chcesz nam pomóc to nie krępuj się.

Z miłą chęcią przyjmujemy każdą pomoc w organizowaniu czegoś naprawdę wspaniałego.  Takiego konkursu drugiego w Polsce nie ma chociaż jest bardzo dużo konkursów, a festiwale fotograficzne w Polsce są rozmieszczone na południu Polski. Dlatego bardzo wielkim plusem tej imprezy jest lokalizacja na Pomorzu niedaleko Trójmiasta w tak zwanym Małym Trójmieście. Cała impreza głównie odbędzie się w Wejherowskim Centrum Kultury/ Filharmonia Kaszubska. Jest to przepiękny architektoniczny budynek przypominający zatopioną Arkę w bryle lodu.

 

Kto do nas zawita?

 • Już wiadomo, że przyjedzie do nas Wiktor Franko  wraz z modelkami, sponsorowany przez Olympusa. Dzięki Olympusowi odbędą się warsztaty fotograficzne, gdzie będzie można fotografować na bezlusterkowcach Olympusa z wymienną optyką.

 

Ogłaszmy zapisy na warsztaty. Ilość osób ograniczona. Decyduje wysłane najlepsze twoje zdjęcie oraz czas. CZyli im szybciej tym lepiej. Przygotowaliśmy okazję czyli za wsparcie przewidzieliśmy jedno zaproszenie na warsztaty. 

 • Jakub Kaźmierczyk - będzie prowadzić wraz z Wiktorem warsztaty, ale o 16.30 będzie prowadził warsztaty z postprodukcji.

 • Zaprosiliśmy jeszcze kilku fotografów, którzy juz się zgodzili, ale szukamy jakiejś możliwości pokrycia kosztów przybycia. Sa nimi : 

Co mamy zrobione

 • Wykonaliśmy materiały reklamowe, plakaty, ulotki, strony www i fb.
 • Zaprojektowane są koszulki, foldery, albumy pokonkursowe, kubki
 • Stworzone są materiały promocyjne, animacje, oraz filmiki.
 • Mamy sponsorów ale przyda się każda złotówka.
 • Będziemy mieli wydrukowaną całą wystawę fotograficzną konkursu Baśniowy Świat dzięki drukarni Konkret Studio

Teraz Wasze dyplomy i podziękowania bedą miały taką pieczęć. Pieczęć ze znakiem WejFestFoto i Baśniowego Świata. 

 

 

Jakie nagrody przekazali sponsorzy na  konkurs Baśniowy Świat dla laureatów konkursu?

 • książki od księgarni Feniks
 • aparat otworkowy od RoosCamera
 • 3 zestawy po 4 płyty kursów Fotografii od EduWeb
 • paski do aparatów od Strapophilia
 • Firma Eizo przekazała dodatkowo nagrodę , czyli voucher o wartości 1000 zł 
  na zakup dowolnego monitora EIZO z serii Color Edge

Co chcemy zrobić za pieniądze otrzymane od darczyńców.  

 • Jeśli osiągniemy nasze minimum 2000 złotych wydamy na albumy pokonkursowe, które będziemy mogli rozdać jako nagrodę i podziękowanie zrobimy jeden rolup reklamujący festiwal Fotografii
 • Jeżeli  natomiast uzbieramy około 3000 złotych lub więcej to będziemy mogli także opłacić koszty zaproszonych fotografów aby przeprowadzili prelekcje oraz warsztaty fotograficzne. (czyli przejazdy, noclegi, gaża)
 • A jeśli nasze konto sięgnie 4000 złotych ściągniemy do nas ciekawe wystawy lub wydukujemy i oprawimy 
 • Oczywiście będą modelki wizażystki i styliści, ale jak pyknie 5000 złotych bedzie można zorganizować jeszcze jakieś stanowiska studyjne lub plenerowe
 • Gdy suma będzie jeszcze większa zrobimy więcej koszulek, kubków oraz zagra muzyka na żywo
 • Na pewno jakąś cząstkę dołożymy do nagród dla laureatów konkursu
 • Wielkim marzeniem jest także zrobienie konkursu dla dorosłych co wiąże się niestety ze środkami finansowymi

 Cieszymy się z każdych sum i powiem, że im wiecej będziemy mieli tym więcej będziemy mogli zrobić dla Fotografii, dla  konkursu dla Festiwalu czyli dla nas wszystkich fotografów. 

 

Co jest nam potrzebne?

Potrzebne jest nam jakiekolwiek wsparcie, co pomoże nam zrobić aby ten konkurs oraz festiwal był jeszcze bardziej atrakcyjny. Dlatego pomóżcie nam. Możecie zrobic to na kilka sposobów na przykład wpłacając symboliczną złotówkę. Tą złotówkę, którą moglismy zapomnieć zostawiając w wózku sklepowym. Dzięki Waszym złotówkom zrobimy WejFestFoto, który będziemy chcieli aby powtarzał się co rok. Wiem, że Ty należysz do tych osób które wierzą w takie przedsięwzięcia, dlatego proszę także abyś udostępniał nasz projekt na fb. 

Zdjęcia które zostały wyróżnione i nagrodzone w poprzednich latach. Z nich będą stworzone albumy pokonkursowe w ilości limitowanej. 

 

 

 

 

 

 

Bardzo chcemy aby powstał album pokonkursowy, którego nie będzie można kupić. Albumy te są formą promocji ale także podziękowaniami dla prawdziwych pasjonatów fotografii. Dlatego będziemy rozdawać je dla osób nagrodzonych oraz wyróżnionych w konkursie, oraz dla osób które przyczyniły się do tego, że ta impreza tak bardzo się rozwija. Takie albumy oczywiście będzie można otrzymać jako nagrodę w zbiórce croufundingowej.

 

Organizatorzy

 

Nasi Patroni Honorowi

 

Nasi Patroni Medialni

 

 

 

Nasi sponsorzy

 

 

Wspierają nas gorąco i współpracują z nam:

 

 O nas piszą, o nas przypominają i tym sposobem wspierają:

 

 

1. miejsce  Radosław Skóra 2015

 

3. miejsce  Natalia Rosowicz  2015

3. miejsce - Baśniowa Wolność - Paweł Uszacki 2015

 

2 miejsce fotomontaż szkoły ponadgimnazjalne - Kacper Piasecki

 

Dane kontaktowe :

 

Konkurs " Baśniowy Świat"

WejFestFoto

Powiatowy Zespół Szkół nr 4

im. Jakuba Wejhera

Juliusz Żełudkowski

ul. Sobieskiego 344

84-200 WEJHEROWO

Więcej informacji o konkursie na stronie i na fb

www.basniowyswiat.photographfx.pl

www.facebook.com/konkurs.basniowy.swiat

 

Media o Twoim projekcie:

Festiwal Fotografii WejFestFoto

e-fotografie.info | 2018-04-05

8 czerwca 2018 w godzinach 10:00 – 18:00 zapraszamy na pierwszy Festiwal Fotografii WejFestFoto w Wejherowie, czyli na północy naszego kraju. W naszym rejonie organizowany jest jeszcze jeden podobny festiwal fotografii, poza tym inne tego typu imprezy ulokowane są na południu Polski. Drodzy miłośnic